h i r d e t é s

Terheléspróba alatt az új szuperkabinos lift Jasnán

2012.10.13. Bata Attila

Terheléspróba alatt az új szuperkabinos lift Jasnán Jól haladnak a munkálatokkal a Chopok északi oldalán, ahol világviszonylatban is komoly színvonalú sílift (funitel) épül az idei szezonra. A hatalmas, 24 fős kabinosok terheléspróbáját a héten tartották, de egyebek között a rendszer biztonságtechnikai berendezései is vizsgáztak.
Annyi az újdonság az idén Chopokon, hogy erről majd még több részben is írunk, mielőtt beköszönt az idei szezon. A három, most épülő lift közül, az egyik mindenképpen a liftek jelenlegi legmagasabb színvonalát képviseli. Az akár 120 km/órás széllökéseknek ellenálló funitel típusú liftekből még az Alpok szeles hegyoldalaiban sem üzemel sok. Ennek a majdnem két kilométer hosszú, 24 fős kabinokból álló liftnek zajlott a terheléspróbája Chopok északi oldalán.

A próba napja
A próba alatt az összes kabint teljesen megterhelték, amely azt jelentette, hogy minden kabinban két darab ezerliteres víztartály foglalta el a jövőbeli síelők helyét, így az egész liftrendszer körülbelül 22 tonna súlyt cipelt egyszerre.

A 24 fős nagykabinos mellett egy 15 fős kabinos is épül a déli oldalon, ez a két lift fog egymással találkozni a Chopok tetején. Ezen felül egy fogaskerekű jellegű lift épül még az északi oldalon, mindkét oldalon pálya-átalakítások és hóágyúk építése folyik, valamint az északi oldalon a szállodát is felújítják.

KOMMENTEK
cannibale | 2012.10.13. 22:52
Szuper kabinos és ülőhely? :O

Szállástippek
Holiday Village Tatralandia csillagcsillagcsillagcsillag
A Holiday Village Tatralandia üdülőfalu bungalókat és apartmanokat kínál Közép-Európa legnagyobb aquaparkjának szomszédságában, 15 km-re Jasnától. Sorház jellegű házakban 4-5 fős apartmanok, illetve különálló 3-5 fős és kétszintes 7-8 fős faházak foglalhatók.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Záhradky apartmanok
Egyszerűen berendezett apartmanok a Chopok északi oldalán, a Záhradky állomásnál találhatóak, karnyújtásnyira az innen induló 2db hatüléses lifttől: A házban 3db 2-9 fős "retró" apartman található.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Chalets Four Leaf
Újonnan épült 2 db házikó Chopok északon, közvetlenül az új 14-es kék pálya mellett! Egyszerűen berendezett szobák LCD TV-vel és saját fürdőszobával. Bérelhető szobánként, szintenként, vagy az egész ház is egyben, max 14 fő részére!
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek  
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
Havazás Előrejelzés
INGYENES TANÁCSADÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE