Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

6 tipp, hogy megfelelően tudjuk tárolni a sífelszereléseinket

2024.12.17. (x) szponzorált cikk

Amikor leesik az első hó, már vennénk elő sílécünket és rohannánk a legközelebbi síterep felé. Igen ám, de a sífelszerelésre pillantva akár kellemetlen meglepetésben lehet részünk. A hosszú pihentetést követően rozsdásodó sílécek, eldeformálódó síbakancs és egy foltos síruha látványa fogadhat minket. Ez viszont könnyen elkerülhetjük egy kis odafigyeléssel. Íme a legjobb tippek a sífelszerelésünk megfelelő tárolásához!
Többen elkövetik azt a hibát, hogy az utolsó síelést követően csupán letörlik egy ronggyal a síléceket, a cipőket, illetve a többi síkelléket, és egy mozdulattal be is teszik a garázsba, vagy leviszik a pincébe, a ház tárolójába. Ahhoz, hogy a következő szezont kifogástalan felszereléssel indítsuk, ennél több időt és energiát célszerű a tisztításukra, a karbantartásukra, vagy a szervizelésükre fordítani. Következzen 6 tipp, amivel meghosszabbítjuk a nem csekély összegért vásárolt felszerelések élettartamát!

Alapos tisztítással megelőzhetjük a sílécek rozsdásodását

A síléc legfőbb ellensége az oxidáció, amit az éleknél észlelhetünk először. Ezt a folyamatot gyorsítja fel, ha a sízsákba elpakolt lécek még az utolsó lesiklás nyomait viselik magukon, vagy a kocsi tetején utaztatott sílécek tisztítását egy száraz ronggyal próbáljuk elintézni.

Ezeket a hibákat ajánlatos elkerülni. Fontos, hogy a „nyári álom” előtt a sílécekről mossuk le langyos, bő vízzel a piszkot, de nyugodtan használhatunk körömkefét, vagy szappant is. Majd töröljük szárazra, és hagyjuk szabadon, melegebb helyen egy-két napig – távol a hősugárzótól, radiátortól –, hogy teljesen meg is száradjon.

Ha úgy tapasztaljuk, hogy sílécünk megérett az élezésre, waxolásra, akkor azt is most végeztessük el, mint ahogy az esedékes szervizt is.

Ezek a legalkalmasabb helyek a sílécek tárolására

Bár a sílécünk a szívünk csücske lehet, amit szívesen nézegetnénk a nappalinkban, megidézve ezzel téli élményeinket, a tárolására aligha a legjobb mód a nappali – bár egyesek itt a falra szerelik fel, esetleg a dohányzóasztal fölé akasztják. A sílécek tárolásánál ugyanis néhány szabályt célszerű betartani, hogy megelőzzük a jövőbeli problémákat. Fontos, hogy olyan helyet válasszunk számára, ami száraz, illetve nincs kitéve az időjárási viszontagságoknak.

Egy nedves pince, garázs, vagy a kerti tároló tehát szintén nem a legjobb hely számára, ahogy az erkély és a terasz sem. Nem tesz jót továbbá a síléceknek az sem, ha például betonfallal érintkezik, vagy ha talpra fektetjük és betesszük az ágyunk alá, mint ahogy az sem, ha egymás felé fordítva, középen összekötjük.

Ideális lehet viszont egy speciális huzat, amelyben állítva tároljuk őket. Próbáljuk a lakásunkon belül helyet találni számára, akár a gardróbhelyiségben, vagy a tárolóban, ha rendelkezünk ilyennel.

A síkötésről se feledkezzünk meg

A biztonságos síeléshez alapvető a megfelelő síkötés is, hiszen ha nem old időben, akkor az komoly kockázati tényezőt jelent számunkra. A téli szezon lezárultával ajánlatos ezt is alaposan megtisztítani..

Ne hanyagoljuk el a síbakancsot

A síbakancsról sem ajánlatos elfelejtkezni, és ne kövessük el azt a hibát, hogy csak kívül tesszük rendbe a cipőt! Az utolsó csúszást követően szedjük ki a belső betétet a héjból és szárítsuk meg alaposan. Ha nedvesen tesszük el, akkor könnyen begombásodhat, nem beszélve arról, hogy később elővéve kellemetlen szagot áraszthat majd. Ha a szárítással elkészültünk, akkor mindent tegyünk vissza, állítsuk a talpára a bakancsot, és a csatokat lazán csatoljuk be. Ez azért fontos, mivel így megelőzhetjük a cipő eldeformálódását. A síbakancsok tárolására is hasonló szabályok vonatkoznak, mint a sílécre: fontos a száraz, napfénytől védett környezet, és ha van speciális cipőzsákunk, akkor abba tegyük el.

Síbotok és más apróságok tárolása

A síeléshez persze nem csak síléc, kötés és bakancs szükséges, számos aprósággal kell még magunkat felvérteznünk, amiknek a tárolására – a szezon végeztével – ugyancsak oda kell figyelnünk.

A síbotot például szintén célszerű alaposan megtisztítani, és a leglogikusabb, ha a lécek mellett vészeli át a nyári hónapokat. A síszemüveget, tisztítás és szárítás után, védőtokba ajánlatos elhelyezni. A bukósisakot a síelési szezon végén érdemes alaposan megvizsgálni, nehogy bármilyen sérüléssel kockáztassuk a biztonságunkat. Ha mindent rendben találtunk, akkor a belső bélést vegyük ki, szárítsuk meg, majd szövetzsákban tároljuk száraz helyen – bár itt is felmerülhet bennünk az igény, hogy a nappaliban kapjon központi szerepet például a falra szerelve a dohányzóasztalon bemutatva.

Így lesz több szezonra is alkalmas a síruhánk

A síruha stílusa folyamatosan változik, és akár minden évben vehetnénk egy újat, ha szeretnénk követni a divatot. Ám ha a pénztárcánk nem engedi meg ezt a luxust, akkor a szezon végén tegyünk meg minden tőlünk telhetőt, hogy minél hosszabb ideig kitartson a síruhánk, illetve a többi kiegészítőnk. Mielőtt eltennénk a szekrénybe, célszerű a gyártó utasításai szerint kitisztítani, ha olyan szennyeződés van rajta, amelynek eltüntetésével nem szívesen próbálkoznánk, akkor vigyük el tisztítóba. Fontos, hogy szárazon és tisztán tegyük el a síruhát, óvatosan hajtogassuk össze, vagy csak akasszuk fel egy fogasra.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE