Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Így válassz sífelszerelést magadnak és a családnak!

2024.11.20. (x) szponzorált cikk

A síelés igazi kikapcsolódás, azonban a megfelelő felszerelés kiválasztása kulcsfontosságú a biztonságos és élvezetes sikláshoz. A lényeg mindig a részletekben lakozik. Érdemes időt és energiát szánnod a megfelelő sífelszerelés kiválasztására, és egy síszakértő tanácsát is kérned, hiszen ő a kérdései által pontosan tudni fogja, mit ajánljon neked, így elkerülheted a leggyakoribb hibákat a kiválasztás során.

Lécek kezdőknek és haladó sízőknek

Külön síléctípusok között válogathatsz a kezdő, a haladó vagy akár a profi/sportos kategóriában. De vajon melyiket válaszd?

A sílécek tudásszint szerint kategorizálhatók:

A kezdőknek az all-mountain lécek ideálisak, hiszen ők lassú tempóban viszonylag sokat fognak csúszni, ezek a lécek pedig könnyen kezelhetők, stabilitást és biztonságot kínálnak számukra.
A haladók ugyanúgy választhatnak all-mountain sílécet, azonban nekik már egy más kategóriájú modell javasolt, hiszen ők már nagyobb tempóval haladnak, jobban igénybe veszik a lécet, így a terhelhetőség kerül a fókuszba. A haladók ezen belül választhatnak carving sílécet, ha dinamikusan, nagy ívben szeretnének síelni, szlalom sílécet pedig akkor, ha dinamikusan, viszont kisebb ívben kívánnak kanyarodni.

Sportos síelőknek a változatos pályahasználathoz, a különböző sebességekhez és a jó kondíciójukhoz race sílécek javasoltak.

A síléceknél is számít a méret és a keménység

A sílécek hossza és keménysége a testmagassághoz és testsúlyhoz igazodik. Általános szabály, hogy a léc az áll-orr vonala közé érjen, de minél nagyobb a testsúly, annál hosszabbnak és keményebbnek kell lennie a lécnek a súlyelosztás miatt.

Sícipő: a legfontosabb sífelszerelés

Bár kevésbé látványos, mint egy léc, a sícipő a lelke a síelésnek. A rosszul megválasztott sícipő nemcsak kényelmetlen, hanem balesetveszélyes is lehet. A kiválasztást ne kapkodd el, akár egy órán át is érdemes tesztelni a szakértő által javasolt darabokat - jól jöhet ilyenkor például Budaörsön az Intersportnál kipróbálható síszimulátor, amelyben könnyen modellezheted a sípályán történő mozgást. Ha régebben vetted a sícipőt, és azóta fel- vagy leszaladtak a kilók, érdemes időben felpróbálni, 15 kiló plusz vagy mínusz esetén már valószínűleg új cipőre lesz szükség

Flex-index

A kezdők számára puhább cipők ajánlottak, míg haladóknak a keményebb modellek, hiszen a gyors élváltások megkövetelik az erős tartást. Minél kisebb egy sícipő flex-indexe, annál puhább a cipő.

Síbot: a sítechnika segítője, így válaszd meg a helyes méretet!

A síbot nemcsak az egyensúly megtartásában segít, hanem a helyes technika elsajátításában is. Az ökölszabály az, hogy ha a síbotot a feje tetejére állítod, és a hótányér felett rámarkolsz, akkor a felkarnak és az alkarnak 90 fokos szöget kell bezárnia. Ez lesz számodra a tökéletes síbotméret.

Sísisak: biztonság mindenekelőtt

A sísisak nélkülözhetetlen, sőt, Ausztriában kötelező, azonban csak akkor nyújt maximális védelmet, ha jól illeszkedik a fejedre. Ahány fej, annyi forma, és ahány gyártó, annyi féle sisak. Fontos, hogy ezt is próbáld fel, és nézd meg, melyik a legkényelmesebb. Kaphatók úgynevezett visor-ral ellátott modellek is, amelyekhez már nem kell külön síszemüveget vásárolni, és nagyon jól néznek ki.

Vízálló ruházat: védelem a hideg ellen

A réteges öltözködés a síelés alapja. A jól szellőző aláöltözők szárazon és melegen tartanak, a vízálló síkabátok és sínadrágok megvédenek a külső behatásoktól, időjárási körülményektől, például a széltől, hótól, esőtől, esés esetén pedig meggátolják a hó bejutását a ruha alá. A külső védelemnél arra figyelj, hogy a kabát és a nadrág vízálló legyen (vízoszlop legalább 10.000 mm), illetve nem árt, ha sok zsebbel rendelkezik. Az aláöltözet pedig mindenképp kényelmes és jól szellőző legyen.

Impregnálás és ápolás

Ma már széles körben elérhetőek speciális impregnálószerek, melyek segítenek megőrizni a ruházat vízzáró és hőtartó tulajdonságait. Használd bátran! Fontos, hogy a síruházatot ne a többi ruháddal együtt, hagyományos mosószerrel és öblítővel mosd, mert az károsíthatja a technikai rétegeket, hanem használj kifejezetten erre a célra készült mosószereket!

Az egyéb kiegészítőkről se feledkezz meg: síkesztyű, protektorok

A kesztyűk sem csak a kéz melegen tartásáért felelnek, hanem a stabil fogásért is, legyen szó botról, vagy a felvonóról. Érdemes lehet több kesztyűt magaddal vinni: egy aláöltözőnek szánt cérnakesztyűt és időjárástól függően arra egy vastag, vagy még vastagabb kesztyűt.
A sízés veszélyes sport, hiába profi valaki, sokszor vétlenül is el lehet szenvedni egy balesetet. A gerincprotektorok hasznosak, ha nem úgy jön ki egy kanyar, ahogy azt eltervezted, akár gyerekek esetében is.

Az Intersport minőségi kínálattal és kimagasló tudású síszakértőkkel várja a sízésben kezdőket és profikat egyaránt.
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.