Ma már a sílécet is több idő feltenni a kocsira, mint megkötni az utasbiztosítást a téli utazáshoz. Az azonban nem mindegy, hogyan választjuk ki és kötjük meg a nekünk megfelelő biztosítást az ehhez szükséges néhány perc alatt. Mutatjuk az idei szezon tarifáit!
h i r d e t é s
A sítúrára indulás előtt a to do listára érdemes felvenni a biztosításkötést is, hiszen ezen legalább annyi múlhat, mint a jó léceken. Téli sportoláshoz speciális síbiztosítást kössünk, ez ugyanis olyan helyzetekben is segítséget nyújt, amelyek egy hétköznapi nyaraláson nem merülnek fel kockázatként. A
síbiztosítások elsősorban hobbi sportolók, sportolást tervező kirándulók számára elérhetőek, a versenyzéshez egy általános síbiztosítás nem elegendő.
A síbiztosítások tehát az alap, városnézéshez elegendő
biztosításokkal ellentétben abban az esetben is térítenek, ha például hegyi mentésre van szükség egy baleset után. Ennek a költsége biztosítás nélkül akár a több millió forintot is elérheti, ami akár a többszöröse is lehet a teljes üdülés árának. Ezzel szemben a síbiztosítások ára szinte elhanyagolható, még úgy is, hogy valamivel drágábbak, mint a városnézésre vagy a tengerparti utazásokhoz választható biztosítási csomagok. Nem érdemes ezen spórolni, válasszunk inkább a téli sporthoz megfelelő utasbiztosítást, hogy minél nagyobb biztonságban érezhessük magunkat a túránkon - javasolják a Bank360.hu szakértői. Így elkerülhetjük, hogy baj esetén pont arra nem terjed ki a szerződésünk, amire éppen szükségünk lenne.
Mennyibe kerülnek az idei szezonban a síbiztosítások?
A példakalkulációban a Bank360.hu
utasbiztosítás kalkulátora nyújt segítséget, amellyel a síbiztosításokat külön is össze lehet hasonlítani. Nézzük meg, hogy mennyibe kerül az utasbiztosítás, ha Ausztriába utazunk autóval ketten, egy teljes hétre. Kifejezetten téli sportoláshoz köthető biztosításokat kerestünk, autós asszisztencia szolgáltatással kiegészítve.
A
Mapfre autós asszisztenciával kiegészített síbiztosítása jelenleg a legkedvezőbb a kalkulátor szerint, egy hétre és két főre 14 718 forintért köthető meg. Fejenként ez egy napra 1050 forintra jön ki, ami körülbelül 100-200 forinttal több, mint amennyiért két évvel ezelőtt lehetett megkötni egy átlagos síbiztosítást. A Mapfre 150 millió forintig téríti meg az orvosi ellátást, az útipoggyászt 500 ezer forintig téríti meg, de jár a biztosítás mellé útlemondás biztosítás is, 300 forintig, 20 százalékos önrésszel. Saját sportfelszerelésre 150 ezer forintig, bérelt sí- és snowboard felszerelésre 100 ezer forintig térít a Mapfre.
A
Groupama Biztosító Télisport Prémium biztosítása 16 584 forintba kerül a teljes hétre, két főre. Az orvosi kezelésekre és a poggyászra vonatkozó térítési maximum megegyezik a Mapfre biztosításával, de nincs lehetőség útlemondás biztosítást kötni. A sífelszerelés után igénybe vehető térítés a poggyász része, külön nem vállal rá kockázatot a biztosító.
Az
Union Biztosító 18 380 forintos áron kínálja a biztosítást, ami egy napra és egy főre már meghaladja az 1300 forintot. Az orvosi ellátásra ezért a pénzért 200 millió forintos felső határt vállal, illetve a félmillió forintos útipoggyász limiten belül a sífelszerelést legfeljebb 400 ezer forintig térítik meg.
A
Colonnade 19 524 forintért kínál síbiztosítást két főre, és akár egymilliárd forintig is téríti az orvosi ellátás költségeit, ha szükséges. Az útipoggyász eltűnéséért, sérüléséért igényelhető összeg legfeljebb 550 ezer forint lehet, ami valamivel szintén magasabb, mint az előző ajánlatoknál. Ha bérelt sportfelszereléssel utazunk, akkor érdemes arra odafigyelni, hogy a Colonnade csak a saját tulajdonú sílécek után vállal kockázatot (250 ezer forintig), a bérelt eszközökre nem.
Az
Allianz Biztosító csomagja autós asszisztenciával kiegészítve közel 20 ezer forintba kerül, egészen pontosan 19 950 forintért köthetjük meg a Téli Sport Platina biztosítást. Az orvosi ellátásra kifizethető összegnek nincs felső határa, az útipoggyászra viszont csak 400 ezer forint a felső határ. A sportfelszereléseknél ebben az esetben is érdemes odafigyelni: a saját tulajdonú felszerelések után 400 ezer forint a térítési összeg felső határa, a Magyarországon bérelt és itthonról kivitt felszerelés után legfeljebb 100 ezer forintot fizet az Allianz. Fontos, hogy a külföldön bérelt felszerelésre a biztosítás nem terjed ki.
Az
Alfa biztosításánál a végösszeg két főre már meghaladja a 20 ezer forintot, 21 910 forintot kell fizetni, ha a Világlátó Szlalom Platina csomagot választjuk autós asszisztenciával. Az orvosi ellátásra kifizethető összeg felső határa 200 millió forint, az útipoggyászra 500 ezer forint a limit. Utóbbiba tartozik bele a sífelszerelés is, de csak abban az esetben, ha az a sajátunk, legfeljebb 300 ezer forintig fizet az eszközök után az Alfa. Ha bérelt lécekkel sportolunk, akkor nem térít a biztosító.
Az
Európai Utazási Biztosító (EUB) díja valamivel drágább, mint a többi biztosítóé, két főre és egy hétre 27 706 forintot kell fizetni, ha az EUB-L Télisport csomagot választjuk autós extrával. Ez fejenként egy napra már csaknem 2000 forintos díjat jelent, de még ez az összeg is elhanyagolható ahhoz képest, amit egy esetleges mentésért vagy orvosi ellátásért kellene kifizetni biztosítás nélkül. Az orvosi ellátást az EUB 150 millió forintig fedezi, az útipoggyászt pedig 500 ezer forintig. Előnye, hogy a saját tulajdonú és a bérelt sífelszerelésre is ugyanakkora összeget térít maximum, 250-250 ezer forint a felső határ.