Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Offtopik üzenetek mutatása bekapcsolva
Ausztria
Flachau - Wagrain - Alpendorf
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Családbarát 3 csillagos panzió Wagrainban
ÜZENETEK (396)Időben csökkenő Időben csökkenő
nagyzee
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.12.31. 10:29
Természetesen főleg itt a sielok.hu oldalon:) nézem át az akciós ajánlatokat, de más szálláskeresők (név nélkül) is jók, ám nekem az vált be, hogy közvetlenül veszem fel a kapcsolatot a szállásadókkal, többnyire a saját web oldalaikon keresztül. Valamelyik szálláskereső vagy a google maps segítségével összeszedem a szóba jöhető szállásokat és az értékelések/ár/elhelyezhedés/szolgáltatások alapján döntök. Ez többnyire hosszú folyamat, utazás előtt 2-3 hónappal el szoktam kezdeni a keresést és kb 1 hét elemzés után időben foglalunk. Ha van bevált hely, oda szívesen visszamegyünk akkor is, ha esetleg árban versenyképesebb is lenne a másik. Jó érzés, ha a tulaj/személyzet ismerősként üdvözöl.
Előzmény: (hebuci 222052)
esslegg
107 élménybeszámolót írt
107
18 éve tag
2024.12.30. 11:50
Booking.com.
De itt, a sielok.hu-n is vannak szállásajánlatok.
Előzmény: (hebuci 222052)
hebuci
9 élménybeszámolót írt
9
6 éve tag
2024.12.30. 10:34
Szervusztok,

Kérdezni szeretném, hogy szállást síeléshez ki milyen oldalakon, hol szokott keresni?

Megköszönöm ha megosztjátok a tapasztalatot.
Előzmény: (nagyzee 222043)
nagyzee
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2024.12.29. 11:54
A karácsonyi hetet töltöttük Flachauban, a szállás a Starjet1-től 3 perc sétára volt, december 23-27 síeltünk. Az első két nap hóesés és köd nehezítette a napunkat, így többnyire maradtunk a Starjetek melletti pályákon és egy rövidet csúsztunk Wagrain-ben, majd gyorsan vissza a G-Linkkel, mert a helyzet ott sem volt jobb, így hétfő kedden tulajdonképpen jó elvoltunk a Starjet1-től felfele elhelyezhedő pályákon, amik elég szélesek és biztonságosak voltak még a magunkfajta amatőröknek is.
Szerdától megjött a napsütés, enyült az idő, elállt a hóesés, így csodálatos körülmények között síelhettünk, érezhetően karácsonyi tömegben. Sajnos a tömeg és néhány eszement száguldozó miatt minden nap láttunk baleseti sérülteket, de nekünk sikerült megúszni a nagyobb bajt. Alapvetően óvatos sízők vagyunk, de néha tényleg nagy kihívás a túlélni egy-egy napot. Azt mondjuk nem értem, hogy aki száguldani szeret, miért nem a fekete pályákat választja, ahol sem gyermekcsoporttal, sem lassabban haladókkal nem találkozhat. Ez gondolom örök vita marad, hogy a lassú ténfergők, vagy a gyors lesiklók miatt vannak-e a balesetek, de sajnos évről évre rosszabbnak látom a helyzetet. Biztonság szempontjából nekünk most a Wagrain oldali pályák jöttek be inkább, ott talán a pályák rövidsége és kisebb lejtése miatt nem kellett annyira rettegnünk a száguldóktól.
Csütörtökön átnéztünk a Panorama linkkel Flachauwinkl felé, az volt a terv, hegy lecsúszunk a völgybe és az 5 percenként mozgó rendszeres síbusszal átmegyünk a Zauchensee oldalra is, de ez aztán elmaradt, mert a Flachauwinkl pályák annyira gyatrák voltak a Flachau-Wagrain pályákhoz képest ( buckák, viszonylag nagy forgalom a kék pályákon is) , hogy inkább maradtunk a jól bevált útvonalak mellett.
Az egész hét tapasztalata alapján a kezdőknek és a kevésbé haladóknak Flachau-Wagrain pályáit ajánlanám, abból is a felső pályákat (piros 3-6-7-4) , a Starjet1 aljába az utolsó napon már inkább lifttel mentünk le, mert a buckásra síelt műhó az also részen a nem túl dinamikusan síelők számára elég nagy kihívássá vált. A csúcsról a G-link felé levezető 17-es is kicsit sűrű lett az utolsó napokra, de ha át akartunk menni a Wagrain oldalra, akkor ezt be kellett vállalni.
Az időjárás azért eléggé meg tudja határozni a hangulatot, a hétfő-keddi -8 fok után szerdától szikrázó napsütés és +8 fok volt a Flying Mozart felső állomásán. Szerencsére a hó minőségén ez nem látszott, jól viselte a tömeget és az időjárást. Az nekem picit furcsa volt, hogy amikor a hőmérséklet engedte, mentek a hóágyúk , még akkor is, amikor a természetes hóesés napi 15-20 cm-t produkált. A műhó tud meglepetést okozni az amatőröknek, érezhetően másképpen kapaszkodik benne a léc éle, de gondolom ez a haladóknak nem jelent gondot.
Pár praktikus dolog, amit a régióval (Ski Amadé) kapcsolatban érdemes figyelembe venni:
- A síelés sajnos egyre drágább hobbi. A többnapos bérletek kedvezőbbek és az egész régióra érvényesek, szemben a csak adott terepre szóló rövidebb jegyekkel. Minden előre (és minél hamarabb, annál nagyobb kedvezménnyel) megvehető online. Ráadásul, ha regisztrálsz a https://www.skiamade.com oldalon, ingyen jár egy plasztik jegy, és barátokat is adhatsz hozzá 5EUR-ért. A plasztik kártyákat simán kipostázzák, és bármikor online rátöltheted a bérletet. Egy 5 napos jegyen, ha időben megveszed, simán lehet 20-40 EUR-t spórolni. A regisztrációhoz tavaly egy nyakvédő sál is járt ajándékba, bármelyik helyi sípánztárban el lehetett kérni.
- Az, hogy, hol szállsz meg, szinte mindegy, mert a síbuszok is rendszeresen járnak, és ha pl. nem akarsz átsíelni Flachaubol Zauchensee-be sok csúcson keresztül, akkkor simán mehetsz busszal is.
- Ha autóval mész Ausztriába, megveheted online az autópálya matricát (https://shop.asfinag.at/) és a külön fizetős szakaszok jegyét, vagy a FLEX szolgáltatás beállításával azokat automatikusan is tudod fizetni a kapun áthajtáskor.
- A Ski Amadé app a telefonon sokat segít. Meg tudja mutatni, hol vagy, és könnyen eligazodhatsz a pályák hálózatában is. Ha többen síeltek, akár egymást is láthatjátok a térképen, így talán nehezebb elveszni egymástól.
IMG-20241223-113242.jpg
IMG-20241224-115958.jpg
IMG-20241223-132630.jpg
IMG-20241224-154913.jpg
IMG-20241225-120554.jpg
IMG-20241226-124050.jpg
IMG-20241227-113930.jpg
IMG-20241227-114115.jpg
IMG-20241227-133645.jpg
IMG-20241227-153834.jpg
nagyzee
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2024.12.24. 17:13
Flachauban tegnap és ma is havazott napközben, a hét további részére napos időt ígérnek, tuti jók lesznek a pályák, már ma is jól síelhetők voltak.
Stani
5462 élménybeszámolót írt
5462
Admin
2024.12.15. 13:53
december 2-3-4. napokon Wagrainban és Alpendorfban síeltünk.
Ekkor még a hegyek közti összeköttetés nem üzemelt, de Wagrain Grafenberg részén + Alpendorfban így is jó kis kínálatot sikerült összehozni.
Hétfőn fantasztikus idő volt, sok-sok napsütéssel, nulla fok körüli hőfokokkal a hegyen (1700 m) és -4 fokkal a völgyben (inverzió). Grafenbergen mesterien megcsinálták a pályákat és a szép idő ellenére se jöttek fel sokan a hegyre, csupán néhány iskolás csoport hozott időnként némi életet a hegyre.

Keddre megérkezett a havazás, egész nap esett a hó, de a pályák (a kevés síelőnek köszönhetően) így is jól tartották magukat.

Szerdán Alpendorfba mentünk át, ahol Wagrainhoz hasonlóan kevés síelő, snowboardos volt. A hó kisebb-nagyobb megszakításokkal szinte egész nap esett, néhányan már pályán kívülre is kimentek, de ehhez még kevés hó volt ekkor.

Megemlítendő, hogy szezon elején mindig extra kedvezményes a napijegy, idén ez 37 euró volt, ami ismerve a főszezoni árakat (70 euró körül) igen barátinak mondható.
1000008494.jpg
Stani
5462 élménybeszámolót írt
5462
Admin
2024.04.11. 17:20
Múlt szombaton Flachauban csúsztunk.
Ez volt a szezon legmelegebb hétvégéje, már-már nyarat idéző hőfokokkal, több helyütt is 30 C fok közeli értékek mértek Ausztriában. A hegyekben azért ennyire erős nem volt, de a völgyben 23-25 fokig így is felkúszott a hőmérő higanyszála.

Kora délután csekkoltunk be a Rote 8er kabinosnál. Fenn a flachaui platón, ahol főszezonban egymást érik a síelők és a szélrózsa minden irányából zajlik a rajzás, nos ott ezen a délutánon a nyugalom lengedezett. Rajtunk kívül mással nem találkoztunk a pályákon, egyszer vettünk észre három főt az egyik felső (Spacejet 3) ülésesen.

A hó tavaszias volt, snowboarddal és nagy léccel (freeride léc) élmény volt rajta csúszni. Sokan nem voltak , így méteres kásabuckákkal sem találkoztunk.

A nyitva tartó pályákon még tisztességes hómennyiség, a megadott 80 cm-es hóvastagság a felső részeken teljesen reális, itt pályán kívül is még bőven akad a hóból.

Hivatalosan a völgypályák már zárva voltak, de még viszonylag egész egybe találtuk őket, így napot egy lesiklással zártuk a Rote 8er kabinos aljáig.

A síterep Wagrain-Alpendorf része a tervezett záráshoz képest tovább tart nyitva. Míg Flachau április 7-én bezárt, addig a wagrain-alpendorfi síhinta még hétfőn is nyitva volt. Kedd óta csak néhány felvonó üzemel Wagrain Grafenberg részén (a felhordó kabinos + Hachau és Sonntagskogel 1 ülőliftek) egészen péntekig kedvezményes 24.50 euró áron.

A jelenlegi kínálatért már felesleges kiugrani otthonról, de aki holnap Kaprun vagy Tux fele tart egy gleccsersíelésre, az odaúton talán érdemes megállni.
20240406-152922.jpg
nagyzee
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2024.03.17. 20:17
Március 15-16 síeltünk Flachauban, a StarJet1 tetejétől felfelé elfogadható pályákon, lejjebb sajnos buckás-kásás, esőáztatta volt a hó, így nem igazán élveztük. A magasabb részek azért kárpótoltak és amikor néha-néha picit eleredt az eső és a hó, az sem vette el a kedvünket. Jó ötlet volt a G-Linkkel átmenni a másik hegyre, a G-linktől felfelé eső pályák nagyon kellemesek és jól síelhetőek voltak, és tömeg sem akadályozta a mozgást. 1-2 hét még lehet itt a szezonban, érdemes a magasan fekvő pályákat megcélozni és az sem nagy szégyen, ha a kiinduló állomásra a nap végén nem csúszva, hanem a lifttel megy vissza az ember. A "Ski amadé Guide" android app roppant hasznos, 3D-ben jól tervezhető és követhető a síelés.
Stani
5462 élménybeszámolót írt
5462
Admin
2024.02.19. 20:30
... volt már jobb is (ebben a szezonban), február első hete egyértelműen nem ide tartozik, és azóta (sajnos) ezekben a magasságokban nem javult a helyzet.

Hómennyiség:

A pályákon többnyire elegendő mennyiségű hó, 1300-1500 métertől felfele azokon kívül is, Alpendorfban fenn a Sonntagskogel és társainál tekintélyes hóréteg a pályákon kívül is.

Február 4.( vasárnap):

szemerkélő eső , szél (a felső liftek nem mentek) és borús éjjel után a pályák reggeltől kezdve kásásak , a meredekebb részeken a kék lejtőkön is óriási kásabuckák.

Február 5. (hétfő)

Napsütés, és éjjel kifagytak a pályák, betonkeménységűre, amire még rájött egy pár centis jégpáncél (a korábbi esőnek köszönhetően). fél 11-től kb legkésőbb felpuhult, ekkor is nagy szél volt.

Kedden és szerdán szintén kifagytak a pályák, szerdai volt talán a legjobb nap Alpendorfban és a Grafenberg (Wagrain Alpendorfhoz közel eső oldala) tetején, bár Alpendorfban rettentően sokan voltak mindenhol.

Csütörtöktől újra reggeltől kezdve puha-későtavaszias hó.

A hóviszonyok az áprilist idézik, ami nem feltétlenül lenne baj, csak a szokásos februári síszünetek rájönnek és a tengernyi ember hamar méteres buckákat generál.
Egy-egy derült éjszaka után viszont szépen kifagynak a pályák, így reggel adott 2-3 óra amikor "normálisan" síelhetünk.


Összességében nem a hó mennyiségével van gond, abból 1400-1500 m felett még most is van bőven (ellenben a völgy és a napos oldalak egyre inkább hómentesek), hanem annak minőségével amihez a főszezoni tömeg is hozzájön.

A várható hétvégi havazás sokat dobhat a jelenlegi állapotokon.
eperzsolt
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2023.01.20. 18:06
Minen király, jó hó van a pályákon, esik folyamatosan, és még ágyúznak is, off track is lehet veretni; aki ide jönne mostanában, ne legyen kétsége :)
adri111
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2023.01.03. 14:37
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, nagyon hasznosak voltak a tanácsok.
Végül 2 napot síeltünk Wagrainben, 1 napot Alpendorfban és 1 napot Hochwurzenen.
A kedvencem a Hachau ülőfelvonó melletti kék pálya volt, tényleg az volt a legideálisabb nekem, kár, hogy nem volt hosszabb.
Alpendorfban kipróbáltam azért több kék pályát is, a lefele menő kék 36-oson lecsúsztam a felső szakaszon (elkanyarodva a 34-es felé), de még ott is voltak szenvedős részek nekem.
Rohrmoos II üléses melletti kék pálya néhol talán már túlságosan is lapos volt, a Rohrmoos I melletti 38-as viszont sok helyen szűk és jeges.
Összességében azonban megtaláltam a nekem való pályákat mindenhol. :)
Stani
5462 élménybeszámolót írt
5462
Admin
2022.12.25. 11:57
Szia !
Wagrainban a Rote 8er középállomásától induló kék + a síterep másik oldalán a Hachau ülőfelvonó melletti kék pálya.
Minden más kék pályán lehetnek meglepik.
Schladmingban Hochwurzenen a Rohrmoos II üléses melletti kék pályák lehetnek ideálisak számodra.


Kis helyzetjelentés december 23-ról (Alpendorf)

Kevés ember, reggel szakadó eső egészen a hegyek tetejéig, a hó ehhez mérten nedves, kásás, de nem a tavaszi kása (annyira nem fog).

Kedden lesz egy átmeneti lehűlés, ami 1-2 napig ebben a magasságban is kirakat telet hozhat, amúgy sajnos a december közepi porhavas pályák egyelőre távol vannak 2000 m alatt, a pályákon egyébként elegendő hó van, így attól nem kell félni, hogy elolvad. A honlapon megadott 100 cm-t viszont kettővel nyugodtan lehet osztani.
Előzmény: (adri111 216811)
D.Dani
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2022.12.22. 17:22
Szia!
Szeritem is a Flachau-Wagrain-Alpendorf régió a laposabb. Az érdekes az, hogy Flachau felett darabra alig van kék pálya, viszont a sok-sok párhuzamos buborékos lift környékén (főleg a StarJet2 - SpaceJet2 útvonalon) a pirosak is nagyon lazák, könnyebbek, mint néhány kék Schladmingban (pl a Hauser Kaibling kék 4-esénél biztosan). Egymás mellett több kezdő pályát pedig a Wagrain-Alpendorf hegyen találsz leginkább, a Grafenberg Express tetejétől a Sonntagskogel lifteken át a Hirschkogelbahn, Straßalmbahn, Obergassalmbahn mellett 1-2 km hosszú lankás, utóbbiak mentén kifejezetten széles kékeket találsz. Ha hosszabbat akarsz menni, akkor a Buchaubahn melletti kék is elég lankás, mondjuk sok kereszteződés van rajta, az Alpendorfba levezetőt viszont kerüld el, mert annak az alsó letörése nagyon nem kék.
Ha mégis Schladming lesz, akkor a leglankásabb a Rohrmoos régió és a Märchenwiese környéke. Ha további konkrét pályákra kíváncsi vagy, írj bátran
Előzmény: (adri111 216811)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
9 éve tag
2022.12.21. 15:46
Flachaui kék pályák kevesebb meglepetést tartogatnak.
Előzmény: (adri111 216811)
adri111
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.12.21. 14:06
Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól szeretnék érdeklődni, hogy a Flachau-Wagrain-St. Johann síterepen a kék pályák közül melyek azok, amik tényleg kékek, ahol nem kell számítani pirosas letörésekre, illetve egyéb meglepetésekre, ezért (örök) kezdők számára is teljesen élvezhetőek.

Illetve összehasonlítva Schladminggal, melyik optimálisabb lankás, széles kék pályák szempontjából? Flachau vagy Schladming? (A szállásunk nagyjából egyforma távol lesz mindkettőtől. Kisebb pályákra nem szeretnénk menni, mert lesznek olyanok is a csoportban, akik jól síelnek és szeretnek egész nap új pályákon barangolni. A kezdő és haladó csoport szétszakadása nem probléma, de fontos, tudjuk egy parkolóból indtani és zárni a napot.)

Köszi szépen előre is!
baloghzoty
6 élménybeszámolót írt
6
6 éve tag
2022.03.02. 16:40
Flachau-Wagrain-St. Johann Show Space Salzburg
2022.02.25-28.
Majdnem két év telt el mióta nem síeltünk. Pont a Covid kirobbanása előtt voltunk Ausztriában és pont itt Falchauban, vagyis ez így nem teljesen igaz, mert a síterep azóta kibővült. Igazából Inkább az lehetne a neve, hogy Flachau-Wagrain-Alpendorf, mert alpendorfból van két lift St. Johannból pedig nincs egysem. A lényeg, hogy a pálya egyik széles Alpendorf, ahol mi is megszálltunk a Gut-Berg Naturhotelban. Ezt a hotel csak ajánlani tudom. Igazi pályaszállás, de ha valaki nem szeretne egy 1,5 méteres keskeny hegyi úton lecsúszna, akkor egy kisbusszal leviszik a kabinos felvonóhoz. Mi erre a felére a pályarendszernek nem jutottunk el, amikor itt jártunk legutóbb, mert akkor még nem voltunk olyan "profik" mint idén. :-). A fenti részek kiválóak voltak, de nagyon rövidek. Lejjeb már elindult a buckásodás, de nem volt vészes. 35-ös, 34-es pálya szuper. Kezdőknek is jó. Szombaton kevés külföldi volt, mert sokan turnust váltottak, de volt egy helyi gyerekverseny, ami azért látszott a 35-ös pályán az ülős felvonó meletti részen. Egyébként hideg, porhó és felhók. Délutánra megérkezett a napsütés is idilli hangulat volt. Vasárnapra felbátorodtunk és úgy láttuk a térképen, hogy akár el tudunk jutni Flachauwinkel-be is a kedvenc Hüttnkbe a burgstallba, hogy együnk egy jó Kasespatzle-t. A pályarendszer legszéléről indultunk jobbról balra. 2,5 óra alatt el is értük a megcélzott hüttét és fantasztikus felvonókon, pályákon sieltünk normál tempóba. Még egy kis itókázás is belefért Wagrain felé fél úton. Nagyon elfáradtunk és úgy döntöttünk, hogy busszal indulunk hazafelé. Na ezt senki ne tegye legalább is ne vasárnap és ne a pályarendszer másik feléből. Az ötödik átszállást már nem tudtuk megvárni, inkább egy arra bóklászó taxissal vittetük magunkat hazáig. Ez egyébként szintén 2,5 óra volt, ami azért sok, de szerintem manapság már sokan inkább a kocsit választják, illetve a vasárnap is közrejátszhatott. Az is igaz, hogy nem vagyunk még olyan szinten, hogy oda-vissza meglépjünk egy ilyan húzást, de aki jó erőben van, annak ajánlom, sőt akár át lehet menni még Zauchensee-be is. Van egy ilyen 12 csúcs challenge is amire mi is gyúrunk. Jővőre vagy legközelebb pedig szeretnénk oda-vissza megtenni az Alpendorf-Burgstahl Hütte mini kihívást. :-D. Hétfőn nem indultunk reggel haza, mert egyszerűen tökéletes időt jósoltak. A napsütés délig ugyan nem jött, de a pályák olyan állapotban voltak a felvonól ajáig, hogy fülünkig ért a szánk és csapattuk ezerrel. Nagyon sok Holland és német síelő volt és rengeteg gyerek, illetve pálya széléig csúszó okatatások, de még így is az egyik legjobb sínapnk volt. Mire kiültünk a Stern Hütte teraszára a nap is kisütött, így a felszolgálókisasszony lekapta a 100 négyzetméteres terasz tetejét és tavaszi hangulatban költöttük el az ebédet. Nagyon komoly pályarendszer húzóslift nélkül, de szinte mindehol fűtött és buborékos ülésekkel, sok sok gondolával, nagykabinos átkötéssel. 6,5 óra majdnem végig autópálya. Nekünk bevált és nem jött össze idén Franciaország, de nem bántuk, mert ilyen jót még soha nem síeltünk.
- Marky -
765 élménybeszámolót írt
765
16 éve tag
2020.02.27. 20:11
Ide a szezonban bármikor érdemes menni, kivéve februárban, szerintem. Ez a hónap az önmegtartóztatás, vagy az eldugott helyek felfedezésének az ideje.
baloghzoty
6 élménybeszámolót írt
6
6 éve tag
2020.02.27. 16:58
2020.02.23-24
Csak Flachau-ról írok, hogy egyértelmű legyen.
Az, hogy családbarát az nem vicc. Én még ennyi embert, főleg gyereket soha nem láttam egyetlen pályán sem. Főleg hollandokat és belgákat, illetve németeket, szóval ha valakinek a gyereke beszél hollandul, akkor tökéletes hely síelni tanulni. A szülők is találnak hüttét és bulihelyet minden 150-200 méteren a pályán is. A pályák szuperek, de a középállomástól lefelé már 11-12 felé i buckásodnak. Persze ez az időjárástól függ. Minden pályát reggelre tökéletesen adnak át. A G-link jó buli, de inkább azt javaslom maradjatok egy helyen egy nap. Talán a wagrain-i rész nem tűnt annyira zsúfoltnak, de ott is rengetegen voltak amerre csak mentünk. Jó trükk lehet a gyerekek ebéd ideje alatt kihasználni, hogy kevesebben vannak, de akkor is eléggé zsúfolt még a legszéle is a flachau-i oldalnak pl. a Starjet 3-as felvonó pályái is. A felső pályákon azért jobbak a viszonyok, de ezt mindenki tudja, így ott még többen vannak. Nem szeretnék elriasztani senkit és valószínűleg mi mentünk "rossz" időben, de én kicsit csalódott voltam a rengeteg sorban állás és a valóban ipari (igaz vérprofi) jellege miatt. Wgrain-ból visszafelé a Flying Mozart 8-10 személyes kabinossal lehet csak vissza menni Flachau tetejére. Ott mi 30 percet álltunk sorban, mert a pálya aljáról érkező liftek teljesen tele voltak. Én abban nagyon elfáradtam :-)) főleg idegileg. A pálya alján le tudod olvasni mennyit csúsztatok aznap, ami már kb. alap Ausztriában, de azért tök jó. 24 km. volt a max. De a 2-es pályával délután 4-kor már nagyon komolyan kellett küzdeni. Nem csak a buckásodás a baj, hanem, hogy a meleg miatt teljesen kásás a hó. Tudom ez nem Fachau hibája és nem is Ausztriáé, de ez történt velünk. Jó csúszást. És aki eddig eljutott, annak a tippek. 4-es pálya délelőtt, 15-ös, 17-es pálya még 12-kor is jó. 22-es pálya teteje álom. Ja és a Weltcup pálya is király, de csak jó hóban és délelőtt. A feleségem haladó és kicsit jobban síelek, szóval egy profinak biztos más véleménye lenne.
Péter70
22 élménybeszámolót írt
22
14 éve tag
2020.01.17. 15:25
Múlt hét vasárnap síeltünk itt. Hogy elkerüljük a várható Falchau-i délelőtti nyüzsgést, így reggel fél kilenckor Grafenberg felől kezdtünk. Itt csúsztunk néhány kört, majd átcsúsztunk Alpendorf felé. Fent nagyon észnél kell lenni, mert több lift is indul a völgyekből, több helyen is keresztezik egymást a pályák és néha a síelők is. Vigyázni kell - érdemes hátrafelé is nézni! A 34-es és a 36-os pályák is teljesen rendben voltak - gyors liftekkel, nagy szintkülönbséggel. Még délelőtt elindultunk visszafelé. A G-Link-kel át a Flachau-i oldalra. Ezen az oldalon hosszú, széles pályák vannak, modern liftekkel. Szerencsére sehol nem kellett várni, lehetett pörögni. Egyedül a 16-os pálya volt rettenetes állapotban. Ha ide jövőre megépítik a még nagyobb kapacitású liftet, akkor nem tudom, hogy mi lesz ezzel a pályával. A többi völgypálya még délután is tökéletes állapotban volt, gyorsan, tempósan lehetett síelni. A főszezonon kívül mindenképpen ajánlom ezt a terepet!
bertazs
108 élménybeszámolót írt
108
12 éve tag
2019.12.18. 12:13
12.13-15 között 3 napot töltöttünk a környéken és mivel a szállásunk Flachau és a vele összekapcsolt Wagrain-St. Johann alpendorfi állomása, ill. Grossarltal között félúton volt (kb. 10-10 km-re), mindkét pályarendszert megsíeltük. Pénteken reggel 5-kor indultunk Budapestről és 11 órára már Flachauban is voltunk.

Bár a szállásunk az alpendorfi felvonóhoz volt közelebb, de odafelé Flachau útba esett és hogy ne veszítsünk időt, ezért erről az oldalról kezdtük a síelést és csak délután a csúszás után foglaltuk el a szállást. Flachauban a Spacejet 1-es 6-os ülős parkolójában álltunk meg. Nem volt sok autó, így egész közel tudtunk parkolni, nem kellett sokat gyalogolni a lifthez.

Az időjárás is biztatónak ígérkezett, enyhén felhős, de időnként előbukkanó, nappal jó látási viszonyokkal, -1 fokkal és szélcsenddel várt minket a hegy. Megvettük a bérleteket, a napijegy 11 órától felnőttnek 48 €, gyereknek 24 €. Ha vártunk volna 40 percet akkor déltől a felnőtt 42 és 21 lett volna a gyerek, de meglátva a pályát alig vártuk, hogy lecsúszhassunk.

Tehát a Spacejet 1-es 6-os ülős felvonón kezdtük meg az idei szezonunkat, A liftből kiszállva egy pár méteres átcsúszással a Spacejet 2-es 6-os ülőssel folytattuk a felfelé utat. Kiszállva a piros 7a pályán lecsúsztunk a Spacejet 3-as 8-as ülőshöz. A 7a egy jó esésű, nem buckás nem szétsíelt kellemes pálya, bár nem túl hosszú, elsőre jól esett. Spacejet 3-assal felérve úgy döntöttünk. hogy a Wagrainba átvivő G-Link „villamos” állomásához megyünk. Ehhez a piros 17-es pályát kellett választani, ami már sajnos nem volt tökéletes, buckás összetúrt állapotban találtuk. valószínűleg ugye itt a legnagyobb a népsűrűség a G-link miatt. És itt ténylegesen nagyobb volt a forgalom a pályán, ráadásul az állomásig lehetett csak menni, mert a pálya alsó szakasza le is volt zárva. Szerencsére a G-Link kabinja pont akkor állt be amikor odaértünk, így rögtön indulhattunk is a másik oldalra. A kabin jól megtelt s bár jó nagy, gyanítom frekventáltabb időszakokban, nagy lehet itt a zsúfoltság, meg a sorban állás. A kabin gyorsan átrepített minket a völgy fölött.

Wagrainban a Grafenberg Express 2-es szuper, fűtött, kagyló üléses, gyors 6-os ülős felvonóval indultunk felfelé, aminek még a korlátja is automatikusan csukódik-nyílik. Egy darabig itt síelgettünk a wagraini felső pályákon, kétszer lecsúsztunk a 22-es/21-es pályán , ami már végre kicsit hosszabb egybefüggő csúszás a Grafenbergbahn kabinos aljába, de inkább a felső pályák ülős liftjeit választottuk. A wagraini pályák jól kezelt, rövid lendületes, nem buckás piros pályák, elnyerték tetszésünket.

Mivel mi a flachaui oldalon parkoltunk, nem kockáztattuk meg, hogy a pálya rendszer másik végébe a St. Johann/ Alpendorf részre is átkiránduljunk, inkább 2 óra felé a piros 22-esen visszamentünk a G-link állomásához és vissza tértünk Flachauba. Visszafelé is épp akkor érkezett a kabin amikor odaértünk, és most sem voltak kevesen, de még elviselhető mértékű volt a tömeg. A G-Linkből kiszállva, mivel a lefelé menő pálya zárva volt, a lentről jövő kabinos közép állomásán szálltunk be, ahová a G-linktől 3 lift (nem sí- hanem rendes lift) visz a beszállóhoz. Felérve a továbbiakban flachaui- 4-es, 6-os, 7-es 12-es pályákon síeltünk a zárásig. Közben csendesen elkezdett szállingózni a hó. A legvégén sajnos nem lehetett a parkolóig lecsúszni, mert a 5-ös pálya le volt zárva, mert épp hóágyúzták, és ratrakolták, készítették elő a hétvégére, így mi (kivételesen) felvonóval mentünk le, már 4 óra után, de szó nélkül levittek, csak néhány kézmozdulattal sürgetett a kezelő, gondolom amolyan kötelességtudatból. A liftből azért láttunk "renitens" sítársakat, akik a lezárás ellenére a pályán mentek le.

Összességében egy jó kis napot (fél napot) zártunk, változatos,nem túl hosszú, de jó minőségű piros pályákon mínusz 1-2 fokban, szélcsendben síelhettünk és ráhangolódásként elég volt a 4 és fél óra, kellemesen elfáradtunk. Azt azért sajnáltuk, hogy a flachaui alsó pályák le voltak zárva, pedig sem az időjárás, sem a hóhiány nem indokolta. Most van természetes hó bőven, a táj is szép fehér, pedig voltam már itt úgy, hogy a zöld hegyeken csak fehér kígyókként tekeregtek a pályák. Szombaton Obertauernt kerestük fel a Tauern day bérletkedvezmény okán, míg vasárnap a szálláshoz közeli Grossarltalt ismertük meg és egy nagy élménnyel gazdagodtunk. Akit érdekel, részletek a saját topikjában.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE