Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik a legjobb és legrosszabb lécmárka?

ÜZENETEK (108)Időben csökkenő Időben csökkenő
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2005.01.16. 20:18
170-es hosszban már aligha adták volna oda szerintem. A hosszú léceket mindehol jelentős kedvezménnyel árulják, nagyon lecsökkent az igény a 170 cm-nél hosszabb lécekre.

Én pont 170es lécet kerestem, és sok helyen ajánlgattak jobbnál jobb léceket igen jó áron, de mind 180 cm körüli hosszban voltak.


Rossignol lécek nekem is szimpatikusnak tüntek, egy Banditot szívesen elfogadtam volna, de arra nem adtak kedvezményt, így én is Head lécet vettem. Majd megpróbálok egy tesztelőhelyet keresni, ahol megtudhatom, mit veszítettem. :-)
gabcsika1
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.01.15. 07:58
Hú, ez a a 65 ezres akció nagyon kemény.
De az időpontban lehet valami. Novemberben nézegettam a az Ebay árakat, kb, 30 százalékkal lehetett olcsóbban vásárolni ugyanattól ugyanazt...persze csak liciteken. Bár én fázom a postán rendelt síléctől, annak lehet baja, s ha garanciát kell érvényessíttetni - tegyük fel gond nélkül - akkor is két postaköltség ugrik a jó vételre.
ljudit
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2005.01.14. 15:54
A legjobb a ROSSIGNOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blaze
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.14. 09:56
Szia Run-fan!

Ez a Mammut-beli Vadon volt. Aszem az volt a mázlim, hogy pont a tulaj volt benn és így ő saját hatáskörben dönthetett a kedvezményről. Utána azért körbenéztem a neten, hogy valóban kedvezmény volt-e vagy amolyan Hervises "gagyit adunk 89.000 helyett most csak 18.000 ért" de a léc eredeti árát kötéssel mindenhol 5-600 euró közé tették. Persze a kivételes vételhez vedd hozzá, hogy ez szeptember végén volt, most nem hiszem, hogy találsz ilyen árat. Egyébként extra pofátlan voltam mert a tulaj 70 e akarta adni. Még az is nagy "bót" lett volna de én még alkudtam 5 e-t a hecc kedvéért:))
Run-fan
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.01.14. 09:49
Helló Blaze!
Hol találtál ilyen rugalmas boltost? Nekem eddig nincsenek túl jó tapasztalataim, bár még nem voltam sok helyen. Szeretném lecserélni a jelenlegi lécemet, de eddig sehol nem tapasztaltam, hogy valóban úgy néznének rám, mint potenciális vásárlóra.
Ha tudsz/tudtok ajánlani jó üzletet (eladót), örömmel venném az ajánlásokat. Budapest és vonzáskörzete lehet érdekes, de Miskolc környékés is elő szoktam fordulni. Előre is köszi
Blaze
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.13. 12:55
Sziasztok!

Én idén találtam valami fantasztikusat: Head ic 200 177cm. Már a vétel is kivételes volt mert a léc a Tyrolia LD12-es kötéssel kb 150e forintot ér és a bolt tulaj némi alkudozás után 65e-ért odaadta. Nem idei típus, de erre sosem adtam igazán. Kipróbáltam már kezelt pályán, buckán és szűzhóban is és lenyűgöző. Azt teszi, amit kigondolok. A tartósságáról nem tudok nyilatkozni egyelőre, de az biztos, hogy anyag van benne. Ez talán az egyetlen negatívuma is, mert nem egy pille léc. De a magam 85 kilójával azért meg tudom mozgatni. Az előző lécem egy Völkl S11 volt, aminek rejtélyes körülmények között kiszakadt a kantnija. Síelek már olyan szinten, hogy ne a köveken forduljak, ezért nem értem, hogy mi történt vele. Ami pedig a múltban szétnyílt az egy Kastle volt. azt hiszem a jövőben csak olyan lécet fogok venni, aminek van az orrán műanyag sapka, mert ha egyszer egy kicsit is beférközik a jég a rétegek közé az orránál az tovább nyitja a burkolatot és semmi nem parancsol "megálljt" onnantól.
04-s-hea-cyber-ic-200-superrailflex.gif
klacika
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.01.06. 14:18
Szevasztok.
Ki az aki csúcs mínöségü lécet akar venni és a bevásárló központok valamelyikébe megy,vásárlási szándékkal. Most is azt tanácsolom, hogy drága lécet nem szabad megvenni kezdőnek.Én és családom
síelni járunk, évente kb. 2 hetet, főleg a szabadság miatt, nehéz össze hangolni, hogy mindenki egyszerre kapja meg, s együtt tudjunk síelni utána szórakozni.Nem tudom elképzelni sem, hogy évente hány hetet keljen síelnem(legyen lehetőségem), hogy pár év után kicseréljem a sí cuccokat.Nem vagyok (vagyunk)topis, de én(mi)
síelni járunk és nem sí divat bemutatót tartani.Vannak egy páran.
Barna
11 élménybeszámolót írt
11
19 éve tag
2005.01.04. 19:53
ASzerintem sem mindegy,hogy milyen lécet vesz az ember,de azt hozzá kell tennem,hogy a multik sem mindíg csúcsminőséget adnak el..Pl. a METRo-s ,TESCO-s 50000 Ft-os Elan,Fischer,Atomic léceket nem lehet egy csúcskategóriás ,,kissebb" márkávalösszehasonlítani,mint pl. az általatok szidott Nordica,Dynastar lécekkel.Én már léttam olyan Dynastar lécet amire néhány síelő sznob boldogan hajította volna el a METROS cuccát.Igaz ez csak az én szerény véleményem.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.04. 19:35
Ahány síelő, annyiféle szokás.
Szerintem, aki igyekszik a lehető legtöbbet síelni, a lehető legjobban, símániákus (sokan vagyunk ilyenek), az pár évente nem sajnál beruházni komolyabb összeget saját felszerelésbe.
Mindenkinek egyéni joga eldönteni, milyen lécet, és hol vesz.
klacika
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.01.03. 17:13
Szevasztok.A hozzászólásokat olvasva úgy látom, aki itt hozzá szólt az mind menő síelő.Én 16 éve hogy síelek, használt léccel kezdtem.Amikor megjelentek kis hazánkban a piskota lécek akkor váltottam.Nem titok, a METRO áruházban vásároltam,ennek már vagy 5-6 éve.Sem az előző sem az utobbi lécemmel semmi bajom.Azóta a feleségemnek és a fiamnak is ugyan ott lett véve és szintén semmi problémájuk nincs a lécekkel. Pedig a fiam megy mint az "állat".Minden lécünk FISCHER.Sokakat nem tudok megérteni, az évi egy-két hetes síelés miatt miért akar kb. 40 ezer ft-nál többet költeni lécre.Ha valaki csak szórakozásból síel vagy fog síelni annak drága lécet nem szabad venni.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2004.12.29. 12:08
Sziasztok!
A forumon új vagyok, alapvetően kezdő sielő. Voltam már sielni oktatóval pár éve, akkor nagyon élveztem, de az anyagi erőforrások másra kellettek, így elmaradtak a sielések. Most viszont intenziven akarok belevágni:)
Beruháztam egy Head C140 (2003-as modell) lécbe, Tyrolia SL10 kötéssel. Mi a vélemény erről? (Valszeg. még inkább vásárlás előtt kellett volna kérdeznem:) Én 174cm, 75kg vagyok, a léc 156cm-es. Szerintetek jó ez egy újrakezdőnek v. erős lehet? Végigjártam egy csomó boltot, de ezt a tipust mindenhol ajánlották, remélem nem azért mert épp ezt akarják kifuttatni.
szivak
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2004.12.20. 09:15
Egyetértek. Nekem van egy Völkl P60-as lécem. Kíváló merevítésének és a Marker kötés különleges megoldásának köszönhetően ez tényleg egy álomléc. Szlalomozáshoz is nagyon jó, de előnye különösen nagy sebességnél mutatkozik meg.
Laczai Csaba
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2004.12.20. 08:29
Sigesa!

Sajnos nem találtam az otthoni lécszervizelésről szóló tanácsaidat. Fel került már valahová? Szerintem sokunknak hasznos lenne, hogy legalább a lehetőségeinkkel tisztába legyünk. Aztán mindenki eldöntheti magának, hogy mennyit használ ki belőle, és mi az amit továbbra is szakemberre/szakszervizre bíz.
kranic roland
5 élménybeszámolót írt
5
22 éve tag
2004.12.19. 07:59
SL skier!

Egyrészt a lécek már elkeltek,ha megnézed a fórumot!Az Elan-nál beletrafáltál, a Völkl-nél Tanja Poutiainen,(ha nem is a lábukról),de az Ő gyári versenylécsorozatukból voltak a lécek!
Úgy látom ezen hozzászólásokból nem nagyom jött le ,hogy miről is beszéltem, és vannak még homályos pontjaid,lehet hogy én fogalmaztam rosszul!Ha gondolod és van időd, akkor ha akarod kijöhetsz velem a gyárba és akkor a saját szemednek talán jobbal hiszel!Aműgy ha kicsit jobban elolvastad volna a hirdetést:Kereskedelmi forgalomban nem kapható!
Lehet hogy Neked ez tűl magas, hogy mit is jelent ez,akkor ezer bocs!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.17. 16:06
Milyen szerelő volt az?Vájár?
Amrestad
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2004.12.17. 13:11
Nekem Rossignolom van egyenesen Andorrából, és még tök szűz volt, amior elvittem egy szerelőhöz, hogy rakjon rá emelőt, és sikerült átfúrnia a léc talpát... Na jó, ez így túlzás, csupán kicsit kidudorodott a léc talpa... Én amúgy most határoztam el, hogy bérelek majd ilyen-olyan léceket a síelés alatt, és csak utána költök egy vagyont az újra... Sokan egyébként azt csinálják, hogy nem is vesznek saját lécet, hanem helyben kibérlik a legújabb modellt.
Laczai Csaba
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2004.12.15. 08:39
Sziasztok!

Próbált már valaki Explosive lécet? Nagyon sok jót olvastam róla (különösen az ár érték arányát emelték ki), de érdekelnének a személyes tapasztalatok is.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.12.08. 11:29
Agent,

Köszi a tippet, mindjárt nyomok rá egy licitet. Már régóta éreztem, hogy a nem megfelelő léc szabott eddig korlátokat a további fejlődésemnek... :)))
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.07. 20:33
Itt most lehet licitálni egy igazi versenylécre, ráadásul Hermann Maier-é (volt)!!!

http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=37455&item=5146307405&rd=1
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2004.12.03. 18:30
Roland!
Először is tisztázzuk a fogalmakat! Gyári versenyléc alatt olyan léceket értünk (szerte a világon), amik megfelelnek a FIS szabványnak; keményebbek, mint a bolti lécek; általában szendvics technológiával készülnek. Ezek a lécek bármely versenyző számára elérhetők. Általában az egyesületek egyszerre rendelnek a versenyzőiknek vagy közvetlenül a gyárból, vagy nagykeren keresztül (ezt a folyamatot nem ismerem pontosan). Ilyen lécekkel síelnek pl. a magyar versenyzők is és ilyen léceket használnak pl. minden osztrák faluban megtalálható síklubbok versenyzői is! És pont ugyanilyen léceket lehet fellelni néhány 'elite' síboltokban. Tehát több ezer gyári léc "fut" a sípályákon szerte a világon.
A lényeg, hogy ezek szabályos lécek, mert még a magyar OB-n se lehet akármilyen léccel indulni. A Fischer, Atomic, Völkl, stb.. bolti óriás lécei nem szabályosak! Konkrét példát tudok, hogy az idei OB-n nem szabályos léc miatt zártak ki versenyzőt.
De azt simán el tudom képzelni, hogy a VK-ban nem ugyanilyen lécekkel versenyeznek, mert pl. az egyéni igényeket is figyelembe veszik és azt is el tudom képzelni, hogy Bode Miller nem ugyanazzal az Atomickal versenyez, mint Hermann Maier. De nem csak VK versenyzők léteznek, sőt! Ausztriában több 10ezerre tehető a síversenyzők száma (gyerektől a szeniorokig). A gyári lécek az ő igényeiket elégítik ki.
Szóval nem tudtál meggyőzni. Sőt, egyre kevésbé tudok kiigazodni rajtad. Akkor Te milyen 'gyári versenysíket' hírdetsz itt a fórumon megvételre??? Chip Knight lábáról szedted le az Elant és Manfred Prangeréről a Völklt?
Részemről akár le is zárhatjuk ezt a vitát.
Kicsit harapósra sikerült ez a hozzászólás, nem így akartam, de most már mind1.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.