Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síterep nyitás

ÜZENETEK (79)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2010.11.03. 12:32
Reiteralm hétvégén nyithat, kíváncsi vagyok milyen sikerrel. Pénteken "csak" 20C mondanak a hegyekbe 1000m-re.

REITERALM - wir arbeiten an optimalen Pistenverhältnissen
für einen voraussichtlichen SAISONSTART am 6. November 2010

Definitive Terminbestätigung sowie konkrete Informationen und nähere Details folgen am Donnerstag, 4. 11. ab 12 Uhr -ONLINE auf unserer Homepage !

Lásd: http://www.ski-reiteralm.at/
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2010.10.30. 11:16
Sziasztok,
tudja valaki hol lehet statisztikai adatokat találni arra vonatkozóan, hogy adott síterepen mikor nyilt és zárt a szezon az elmúlt években?
Esetlegesen az egyes liftek hány napot mentek az adott idényben?
Előre is köszönöm!
Szuzi
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2009.12.03. 10:21
Sziasztok,

Nassfelden diplomatikusan ezt írták ki a honlapra:

"
Saisonstart

Saisonbeginn bei entsprechender Schneelage. Weitere Infos folgen in Kürze!

12.12.2009:

Radio Kärnten Skiopening - Kindertarif für alle!"

Szerintetek ez akkor "virágnyelven" azt jelenti, hogy a dec.5-ös nyitás elhalasztva ?? 30 cm hóban lehet síelni?
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2009.12.02. 17:27
Úgy néz ki, Saalbach nem nyit a hétvégén, csak a leogangi oldal lesz nyitva.

Liebe Wintersportfreunde!

Leider lässt die derzeitige Schneelage vermutlich auch an diesem Wochenende keinen Skibetrieb in Saalbach Hinterglemm zu. Gerne informieren wir Sie aber, dass der Schattberg Xpress und die Zwölferkogelbahn ab Samstag, 05. Dezember für Fußgänger geöffnet sind (KEIN SKIBETRIEB!).

In Leogang wird ab Freitag, 04. Dezember 2009 die 8er Sessel Asitzgipfelbahn und ab Samstag, 05. Dezember zusätzlich noch der Übungslift am Asitz für den Skibetrieb geöffnet sein. (Asitz I und II als Zubringer geöffnet)
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2009.11.30. 17:58
Sanszos, hogy Zauchensee mellett több salzburgi síterep megnyissa kapuit, az időjárás kecsegtető, holnap -6 fok 2000 méteren!
Előzmény: (TibiF 74919)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.11.30. 11:49
Pénteken nyit Zauchensee, most tették fel a legújabb infót:
"Saisonstart in Zauchensee am Fr. 4.12.!
Am Freitag, 4.12. erfolgt der Saisonstart in Zauchensee:

nach derzeitiger Lage mit folgenden Anlagen und Pisten:
6er-Gamskogel I (als Zubringer, Talabfahrt derzeit nicht möglich), 2er-Gamskogel II und Seekarlift (als Rückbringer zur Talfahrt mit Gamskogel I)
geöffnete Pisten: Gamsgkogel II

Anreise ins Skigebiet direkt über Altenmarkt nach Zauchensee, Flachauwinkl bleibt noch geschlossen!"

A lényeg csak egy pálya lesz nyitva és annak is csak a teteje, Flachauwinkl felől pedig még nem fognak közlekedni a liftek.
csilli
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2009.11.26. 09:26
juj, bocsi elírtam:)))) viszont tényleg ki vagyok éhezve:)))
Előzmény: (Koty 74570)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.11.26. 07:58
rockensteinnek jár a pont!

csilli! 67 m-ért már negyon kiéhezett, fanatikus síelőnek kell lenni, de 67 km-ért mindenképpen megéri : )
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.26. 00:44
Szerintem ebben a topicban mindenképpen meg kell említeni, hogy az élelmesebb síelők októberben már megkezdték a szezont Schladmingban, ahol azóta is minden nap lehet síelni. Közben persze kinyitottak a kedvenc tiroliak, de pillanatnyilag semmi nem überelheti a Schladming-Dachstein régiót, 2000 alatt itt van a legtöbb sípálya nyitva!!!:D Ettől függetlenül, már mind csak arra várunk, hogy az Amadé összes hegyén és völgyében lehessen síelni!:)))
Előzmény: (csilli 74564)
csilli
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2009.11.26. 00:28
Tux??? 67m nyitott pályát írnak!! Érdemes??
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.11.25. 23:05
Agent, hogy hol a rutin, az azért nem biztos hogy csak Ausztria...

A tél kezdéséhez: az elmúlt években mindig Karintiában kezdett a tél nagy hóval, nem? (az is érdekes, hogy azért nem ez az igazi, magas Alpok...)

Az időjóslás tekintetében nekem az a tapasztalatom, hogy Svájcban mindig (télen-nyáron) rosszabb időt és több csapadékot jeleznek előre mint ami történik. Másik, hogy Wallis/Valais-ban és pláne a Jungfrau régióban, a helyieket is ha kérdezi az ember, csak annyit mondanak, hogy majd meglátjuk milyen lesz holnap az idő...olyan, hogy előrejelzés nem igazán referencia itt...

Ezért a szállás le lesz mondva, ha lezuhan a nagy hó, úgyis elmegyek csúszni valahova. :-)

MM
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2009.11.25. 22:34
98/99 is egész jó volt
Unterberg - csatolt kép
Ugyanakkor 90-es évek nagyon eleje katasztrófa volt, egy-két kép Donovalyból
Előzmény: (Agent 74548)
jegcsap.jpg
Donovaly5.jpg
Donovaly6.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.25. 22:23
95/96 LEGENDÁS, Eplényben 60cm hóban lehetett síelni, itt lent a síkon is szinte folyamatosan fehér volt minden.
Előzmény: (Stani 74543)
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2009.11.25. 22:21
A snow-forecastbe én már nem nagyon bízok.
Andorrára 10-15 cm-eket írt és 2000 m feletti hóhatárt, így egy kicsit meg is ijedtünk.
ehhez képest még a fővárosban (1300 m) is esett. Fenn a hegyen minden második-harmadik nap 30-40 cm friss hó volt a progi:)
Októberben Kaprunra 4 cm havat írt az egyik napra, esett 15-20 cm, szép is volt.
Nem tudom, én azóta egy kicsit kiábrándultam belőle.
Persze inkább számoljon kevesebbet , és essen több :)

Ja, Kitzbühel honlapján:

"Seit 24. Oktober ist der Skiwinter in Kitzbühel eröffnet. So früh wie nie zuvor in der bald 80-jährigen Geschichte der Bergbahn Kitzbühel. [...] Und wie die Stimmung unter den Skigästen beweist ein durchwegs Zufriedenstellendes. So zeigte sich ein UNGARISCHER Skigast, die aus dem Internet von der frohen Kunde und der Möglichkeit des Schilaufens erfuhr, ob der hohen Temperaturen im Tal überrascht und von der Pistenbeschaffenheit auf gut 1.900 Seehöhe im Bereich Resterkogel begeistert: „I’ve to come back in February,“ lautete ihr Resümee!"
http://www.bergbahn-kitzbuehel.at/de/die-ersten-schwuenge.html
Előzmény: (envoken 74541)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.25. 22:18
Én inkább az osztrákoknak hiszek, Alpok terén ott a rutin, ők nagy havat írnak december elejére Karintia déli részére, aztán ennyi, máshol inkább csak "schneeflocken", ami zöld legelőre nem sokat ér. Talán majd december második hetére alakul valami, ilyen kitartó eltolódásnál viszont tényleg előfordulhat a már említett "megvadul az idő aztán egyszerre esik le egy méter hó" szitu is, hmm, mindezt persze sípálya közelben kellene megélni:)
Előzmény: (envoken 74541)
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2009.11.25. 22:16
Így van, teljesen osztom.
Az októberi hideg és havazás után - ha titkon reménykedtünk is az ellenkezőjében - várható volt egy enyhébb, szárazabb november. De ahogy már korábban írtam, inkább egy enyhe november, mint egy enyhe december.
2005 óta gyakran fordult elő havasabb november, amikor a határ közeli alacsonyabb és talán kevésbé hóbiztosabb síterepek is meg tudtak nyitni.
Ugyanakkor nagyon sok olyan tél él bennem a 90'es évekből, amikor Lammeralmon (itt edzettünk) csak a FIS pálya volt nyitva és ha kiestél a csákányosból, akkor bizony a száraz fenyőerdőben kellett bandukolnod (január-február).
95/96-os tél nagyon szuper volt, még márciusban is síeltünk a Daloshegyen, utána meg március végén porhóban Mürzstegen.
Na meg Unterbergen mennyiszer fordult elő, hogy csak a magyar diákcsoportok miatt volt nyitva. Ment a Gipfellift meg egy sípálya, talán a Bischofschlag.
Ahhoz képest az elmúlt évek elég sok havat hoztak, így aki most kóstolt bele a síelésbe, azt valósággal elkényeztették.

Amúgy meg miről beszélünk :), október vége óta lehet síelni Schladmingon, Turrachon, kinyitott Hochfügen, Kitzbühel. OT is egyre több pályát nyit ki, Ischgl is beindul, sőt Murau is, na meg Flachau.
Gleccserekről már nem is beszélek.

Persze tudom, egy Ostalpen szezonkártya tulajdonosnak ez sovány vigasz, már ha van egyáltalán a fórumosok közül ilyen.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2009.11.25. 22:14
Snow-forecast szeret amúgy napról napra tök mást írni. Szerintem mondjuk 2-3 nap az amit pontosan megtudnak jósolni.
Én is abban bízom hogy december eleje havas lesz, meg 7-8nap múlva elméletileg tényleg nagyobb havazás lesz, csak hát az túl messze van, és ahogy már említettem az előrejelzés nem biztos.
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.11.25. 22:00
aha megvan...

Az a hétfői 20cm igéretes, csak más előrejelzések mondom 11C-t irnak a faluba...

Na holnap még megnézem, aztán kiderül.

MM
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.25. 21:59
jójó, csak szeretem November végén kezdeni a szezont és nem gleccseren:)és utálom, ha ez elmarad:)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.25. 21:52
Ne vonjunk azért le messzemenő következtetéseket a mostani időjárásból. Azért, mert ilyenkor általában téliesebb szokott lenni az idő, szerintem nem az következik, hogy ilyen lesz egész télen, hanem épp ellenkezőleg, be fogja majd ezt pótolni az időjárás. Mindenki nagyon várja már a havat, de ez nem befolyásolja az időjárást. Előbb-utóbb, sztem még decemberben meg fog érkezni AZ IGAZI TÉL!!! Sok-sok méter hó, lezárt utak, lavinaveszély, stb... Amikor nem fokozatosan jön, akkor általában hirtelen. Ez persze rossz annak, aki épp ott van, de 1-2 hét, és mindenhol leratrakolják a pályákat, letakarítják az utakat, és minden olyan lesz, mint egy normális téli szezonban!!:) Szerintem ebben bízzunk!!!:D
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.