Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kezdő snowboardos vagyok

ÜZENETEK (436)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.10.29. 10:58
Köszönöm szépen a tippeket! Mindenképpen felkeresem a boltot, hátha megtalálom az "igazit" :-)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.10.26. 22:32
Raja-nak:

Nekem is egy főtt tészta puhaságú L4Y deszkán (e-bay-en vettem) voltak hasonló gondolataim és vettem egy használt F2 Eliminator-t. Tök jó lett, szépen összepasszolunk.
Valóban, a SKIBOY-os eladó fiú nem mulasztotta el megjegyezni, hogy jó-jó az eliminator, de a Hammer a tutti.

Minerel:
Ausztriában hogy és hol veszel alacsonyabb áron cuccokat?
Eddig még mindig a magyaroszáginál magasabb áron találtam cuccokat! Te merre csemegézel?

F
Előzmény: (Rajah975 71955)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.10.26. 21:50
Azért egy kis kritikát hagy írjak a skiboyról. Arra vigyázni kell náluk, hogy az általuk nem forgalmazott cuccokat simán lefikázzák. Legalábbis némely eladó. Ettől függően biztos értenek a dolgokhoz de nekem ez a stílus nagyon nem jött be.

Bolt ajánlat még:
-Karolina úti Burton bolt. Rábukkanhatsz kifutószériás akciós lapokra/cipőkre/kötésekre

-Azt hiszem de nem biztos, hogy a TandT sportnál is vannak outlet F2 cuccok.

-skiing.hu Némely cucc ára kedvezőbb a skiboynál

Amúgy Ausztria és e-bay
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.26. 20:25
Jé! Én is pont ezt a boltot akartam ajánlani. Gellért tér mögött a pincében. Nem csak értenek hozzá, de lelkesek is. Az én lapom - egy Hammer, apo kötéssel - is onnan van, gyönyörű íveket tudok vele húzni, és mély-hóban is megállja a helyét.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2009.10.26. 11:06
Igen, a keménység súlyfüggő, ami egy könnyű rider alatt még közepesen kemény, az egy nehezebb alatt már nagyon puha lehet. Persze ízlés kérdése. Nekem van egy rövid, puha fs/jib lapom és egy hosszabb kemény fr is. Teljesen másképp viselkednek, de mindkettőt szeretem.
Cégfüggő, hogy van-e keménységskála a lapjaikhoz. Sok cég, pl az APO, vagy az FTWO feltünteti, mások nem. Viszont ez nem egy szabványosított skála, tehát márkák közötti összehasonlításra nem alkalmas - az 5-ös keménységű FTWO nem biztos, hogy ugyanolyan, mint a hasonló keménységű APO. Csak arra alkalmas, hogy egy adott cég termékei között el tudj igazodni.
A lap hossza nem csak a súlyodtól, magasságodtól függ, hanem az ízlésedtől is. Egy rövidebb deszkát könnyebb irányítani, játékosabb, pályán egy bizonyos sebesség alatt sokkal nagyobb fun. Nagy tempónál, carvingnál viszont gondjaid lesznek az éltartással, ha pályán kívülre mész, akkor pedig megizzaszt majd, hogy a felszínen tartsd.
A nagy deszka, stabilabb, mackósabb. Jobban tart az éle, viszont kell neki egy tempó, hogy jól érezze magát. A nagyobb lapok pályán kívül sokkal könnyebben felúsznak a hó felszínére, a nagyobb felületnek köszönhetően.
Ha pályán kívül is akarsz csúszni, akkor a súlyodat figyelembe véve nem 160-as lapot, hanem legalább 165-öset javasolnék, de mozoghatsz akár a 170 felé is (pláne ha ehhez 190 centis is vagy - ezt nem tudom). Ha csak pálya, akkor inkább a karaktere alapján válassz.
Azt írod, nagy lábon élsz - ez mit jelent? Ha 46,vagy nagyobb, akkor ne 245-250 centis középszélességben gondolkozz, vannak direkt Wide modellek a nagylábúaknak. A nagyobb szélesség egyébként szintén előny lehet szűzhóban.
Csak példaként egy nagyon jó lap, sajnos nincs 160-nál hosszabb kivitel, van viszont Wide. A hossza miatt elsősorban pályára ajánlanám: http://www.apo-snow.com/site/detail-snowboards-Snowboards-AMANITE.html
Én elsősorban Skiboyt ajánlanám: https://www.snowboardshop.hu
Nem csak a tulaj, de az összes eladó is aktívan és jól boardozik, foglalkoznak is a vevővel és jó a légkör. Viszont javaslom, hogy még novemberben látogasd meg őket, vagy du 4 előtt menj, mert decembertől délutánonként fullon pörögnek, kevesebb idejük jut egy emberre.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.10.22. 10:57
Helló!

Végigolvastam egy csomó bejegyzést mindenféle témában és rájöttem, hogy mi a bajom a mostani lapommal. Egy 4. szezonos L4Y deszka, ami arra tökéletes volt, hogy megtanuljak magabiztosan menni, meg bohóckodni, de tavaly az utolsó csúszászok körül már kezdtem azt érezni, hogy a határon vagyok. Nem elég stabil, tekeredik, nem úgy megy lapon, ahogy szeretném, stb. Most, hogy olvasgattam, rájöttem, hogy kinőttem szegényt, pedig annyira szép :-) Így most megérett a cserére, csakhogy ugyanúgy, mint a kötésnél itt is kérdések merültek fel.

- keményebb deszkát szeretnék, méreteimből adódóan nem nagyon ugrándozom vele nagyokat, mert félek a lavináktól :-)
- valami olyat, ami kihúz pár szezont normál használat mellett

Tudtok ajánlani valamit? Elsősorban nem márka érdekelne, mert azt úgyis az ár fogja megszabni. Olyanban kérnék segítséget, hogy léteznek-e varázsszámok a keménységre.

Amiben biztos vagyok:
- Olyan 245-255 széles kell, mert nagy lábon élek
- Olyan 160+-2 cm hosszú
- Bírjon el stabilan 105 kg-ot :-((((

Fogalmam sincs, hogy a mostani deszka milyen kemény, de az tuti, hogy ennél keményebb kell, mert csavarodik egy erősebb kanyarban.

Illetve az is nagy segítség lenne, ha tudnátok ajánlani olyan boltot Budapesten, ahol vannak annyira segítőkész és hozzáértő emberek, akik ilyenben felvilágosítanak, segítenek és van is választék náluk.

Köszi előre is!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.20. 22:36
Mea Culpa, bocsánat, elnézést, meg minden amivel megkövethetem a társulatot. Elővettem az alpin lapomat (amit már négy éve nem használok)55-50 között van az első és 45-50 között a hátsó. Menéztem a Free lapomat 15 az első és -5 a hátsó. Mágegyszer sorry mindenkitől, hülyeségeket írtam. 30,15-nél valóban nem fér el a cipő. Azért azt fenntartom, hogy az alpin lap qrva kényelmetlen. 4 évvel ezelőtt St Francois-n kora reggel gyönyörűen lenyalt pályák, sehol egy hupli gondoltam húzok egy pár ívet. Az első 1-1,5 óra álom volt. Az'tán jött a "tömeg", elfáradtam, minden bajom volt, délben visszacseréltem free-re. Azóta sem volt a lábamon. Két éve meghirdettem az apróban, de nem érdekelt senkit így megmarad emléknek.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.10.20. 19:45
Az én alpinlapomon asszem 55/50 körüli a szög de a freeride lapomon is elől 30 felett van hátúl meg közelíti a 30-at.
Fene tudja..kinek mi a kényelmes vagy használható/kezelhető.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2009.10.20. 19:34
Bélapó, én viszont ezzel nem értek egyet. A 30/15° tipikus freeride beállítás, max annyi köze van az alpinhoz, hogy mindkét kötés előre áll. Nincs a világon olyan alpinlap, amin be tudnáll állítani 15°-os szöget, de a legtöbbön a 30 is bajos lenne, és az alpin mozgás/technika sem kivitelezhető ilyen szögekkel.

De, hogy ne csak vitatkozzak, Katus Attila engem is hidegen hagyott ;)
Előzmény: (Bélapó 71315)
SnowBaby
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.10.20. 10:59
:D Azt mindjárt gondoltam!!! Na és a fürdőruhás csajok??! :)
Előzmény: (Bélapó 71768)
bellail
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2009.10.20. 10:56
Hello !

Pár gondolat kezdőknek saját tapasztalatok alapján !

Felszerelés vásárlása ( bérlése ) CSAK HOZZÁÉRTŐ segítséggel !! Nagyon fontos ! Sok sportszert árusító áruházban fogalmuk sincs arról, hogy mire és milyen felszerelésre van szüksége a vásárlónak. gyorsan vegyél valamit, aztán viszlát... Tisztelet a kevés kivételnek !
Jó felszereléssel és pici segítséggel 1-2 nap alatt elsajátíthatók az alapok. Utána pedig sok sok csúszás és gyakorlás ..... gogogogo.....

Ha valakit érdekel tudok nagyon jó üzletet, ahol vásárolni, bérelni is lehet. ÉRTENEK HOZZÁ, segítenek és nem szórnak ki 5 perc alatt.
SnowBaby
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.10.20. 10:50
CSak annyi, hogy snowboardot lehet nyerni! :):)
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.10.20. 10:01
áruljátok már el, hogy mi köze van Katus Attilának meg a hó-show-nka a topic-hoz? ;)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.20. 09:36
Ki az a Katus Attila?
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.19. 22:08
O Baby! Engem sem igazán izgat ha levetkőzik.
Lazac
34 élménybeszámolót írt
34
15 éve tag
2009.10.19. 17:26
Sziasztok!

Mit mondjak, ez a Katus Attilás történet engem azért nem mozdított meg, annyira.
Bár már volt szerencsém találkozni vele, és beszélgetni....
Jó fej meg minden de......

Tanács: http://www.icecube.hu/
Csak elég lóvét kell spórolni rá: 130 Ft/kg + áfa

:):):):
SnowBaby
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.10.19. 14:40
Sziasztok!

Képzeljétek lehet NYERNI 1 snowboardot a Hó-show jóvoltából!!! és ráadásként Katus Attila is LEVETKŐZIK!! :P:P hmmmmmmmmm

OKTÓBER 29 - NYUGATI TÉR !!! :D:D
+DJ + zene + jacuzzi...!!

Snowboardot pedig akkor lehet nyerni, ha hoztok sok jeget, hogy felépülhessen Magyarország legmagasabb jéghegye, aminek csúcsára Katus Attila kitűzi a Hó-show zászlót!!! Aki aztán levetkőzik és beül 4 gyönyörű lánymellé 1 hatalmas jacuzziba... Jól hangzik nem? :D
Tuti hatalmas buli lesz ..... ezzel indítja a Hó-show a szezont!

Gyertek és hozzatok minél több jeget, hogy a tiétek lehessen egy snowboard kötéssel!
Kezdés 16h-kor.

Addig is vigyázzatok Magatokra!!!!
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.10.18. 20:08
Nekem, ha jól emlékszem, +21, -6 (vagy 9) fokban állnak a kötéseim. Ha kisebb a különbség köztük, az nagyon megterheli a térdem.
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.10.14. 22:13
hogy a magyar iskolánál maradjunk;
+15,-15 fokos szög az ideális, mivel kényelmes és praktikus...
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.14. 22:01
ConClark a kötésszögben nem igazán értek veled egyet! A 30;15 alpin beállítás és igazán kényelmetlen (bocsánat, mikor a felvonóhoz rollizok akkor kényelmes) Nem lehet normálisan leülni, nehéz felállni, szerintem semmi előnye nincs. Az alpinnál kényszerűségből használják, mert keskeny a deszka és ívnél leérne a cipő egy kisebb foknál. A szög beállítása a térdre nincs hatással (szerintem). A kezdeti lépéseknél kimondottan hátrányosnak tartom a nagy szöget. Közel 0 szöggel sokkal egyszerűbb rolózni vagy falevelezni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.