Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kezdő snowboardos vagyok

ÜZENETEK (436)Időben csökkenő Időben csökkenő
Matter
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.10.08. 22:20
Kössz az infót! Remélem menni fog, és nem töröm magam egyből össze:D
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.10.08. 21:53
ha gördeszkáztál előtte, akkor valszeg ugyanaz a lábad van elöl, amelyik ott.
kötéstávolság kb vállszélesség, vagy ahogy kényelmes
kötésszög általában kezdéshez: első +30, hátsó +15fok. aztán lehet variálni, ahogy kényelmes. kacsába később szokták csak, mert még így is át fogsz fordulni hátrafelé (levelezésbe) aztán arról van amikor igen nehéz továbblépni.
de ha nagyon megy, akkor ahogy érzed :)

ami fontos, h ne legyen 0°-ban a kötés, mert az nem igazán lesz jó a térdednek.
Matter
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.10.06. 22:08
ja és még kötésnél, most meik láb, hol hogyan...?:D
Matter
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.10.06. 21:54
Üdv mindenkinek! Látom nekem már semmi kérdezni valóm nem maradt. Már csak az maradt rám h a gördeszkázás segít valamennyit az elején? Amúgy a sisakot én kötelező darabnak mondanám, igazán jól jön még sí közben is. Ja és még, hogy nem tudtok vmi jó kis parkot vagy iesmit, ahol el lehetne sajátítani az alapokat?
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.09.17. 14:47
érdemes inkább sznóbis arcokkal csúszni majd a késöbbiekben, mivel így sokkal gyorsabban lehet fejlődni.
persze ott a másik véglet is, amikor rossz technikát másolsz le...
bár nem kérdezted, érdemes olyan sípályát kinézni elsőre, ahol ülős felvonó van.
az elején nehéz húzólifttel közlekedni!
peace
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.09.11. 08:15
Üdv mindenkinek! A "későnkelők" is csatlakoznak! Mivel még legalább 3 hónap van az igazi hóig, Zoli barátunknak azt javaslom, próbáld ki a XVIII ker-i múanyag pályát. Lehet boardot bérelni, van oktatás első próbálkozásra tökéletes (persze csak akkor, ha Bp-n vagy környékén laksz.)Szerintem az alapvető mozgást meg lehet tanulni s ha megjön a szezon, már csak adaptálni kell a hóra.
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2009.09.08. 17:39
Danke Minerel!

pár hasznos info kezdő barátunknak az én olvasatomban.
Amit többiek is írtak, elsőre szigurúan bérlés!
ha siettet az eladó, akkor is mászkálj a bakiban, ne érdekeljen. Külföldön drágább bérelni, viszont kényelmesebb, sokszor korrektebbek, stb.
Itthoni bérlésnek egy előnye van: olcsóbb.
Utána, ha veszel: érdemes elsőre használtat venni, saját példámból kiindulva fossá fogod harcolni a deszkát, főleg ha elkezdesz freeride-olni.
Amikor már igen korrektül megy, akkor vegyél uj cuccot.Pl Parndorf: Burton bolt(juliusban igen jo áron voltak deckek)
Görkori: én 8 évig toltam versenyszerűen félcsőben egy évet. Hidd el segít, nem csak a sínél a boardnál is. Ha más nem egyensúlyérzéked jobb, mint az átlag. Szval korit ne hagyd abba!

Többi nagyjából stimmel. Védők tényleg hasznosak, bár én személy szerint nagy csuklóvédő ellenes vagyok, de Te semmiképpen se hagyd ki. Térdprotektor, seggproti szintén nagyon hasznos, bukó meg végképp. Nem kell, h Te legyél a hülye a pályán, elég ha egy marha belédszánt egy ívet.
Kérj kölcsön, bérelj, de bukó legyen, ebben ellentmondok a többieknek.
Ha bármi további kérdésed van, írj nyugodtan, akár hogy hova menj használt cuccért, v bármi egyéb felvetéssel.
Oktatás mindenképpen hasznos, hogy kicsit magam mellett beszéljek. Ha van rá kereted, akkor privát(drágább), ha nem, akkor pedig csoportos, lehetőleg minél kisebb létszámmal.

let it snow.
Tux Forever
ak



Hintertux forever!!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.09.08. 15:56
Csak annyit tennék az előttem szólókhoz, hogy görkoris múlttal a protektorok fontosságát ismered. Azok a nyári protektorok teljesen jók, DE indulás előtt, még otthon öltözz be, mert a ruhák nem biztos feljönnek a protektorokra. Próbáld fel a kesztyűt is!!! Az nem biztos hogy felmegy a kemény csuklóvédőre.
Nekem egy puha csuklóvédő + XL-es ALDI-s síkesztyű kombó jött be, de ha rásznod magad, 15eFt körül van egybeépített. Ezt meg ne spórold, ahogy írták!
Ha belemegy a fejed, ne sajnáld a pénzt a 3500Ft-os legolcsóbb DECATHLON-os bukóra, már elsőre sem.
Ha BP környékén élsz, el lehet majd kezdeni a Visegrádi pályán, ott is oktatnak.
BP-en a legjobb kölcsönző a SKIBOY, a bekattant arcok sokat tudnak segítíeni.

Örülünk, hogy kérdeztél!
vbazsi
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.08.08. 11:13
elő bizony, csak az a gond hogy ilyen időbe csak nézegetni lehet a boardot... sajnos
vbazsi
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.08.07. 20:36
Mint minden kezdet nehéz így snowboard is, szerintem ha van egy jó oktató 3nap alatt meglehet tanulni alapszinten és már élvezhető a dolog valamennyire (személyes tapasztalat, nekem sikerült). Elsőre célszerű bérelni felszerelést. 10e körül mozog per hét, bukósisak célszerű mert egy két kellemetlenség elkerülhető vele (én anélkül tanultam, de jobb lett volna bukóba). Csuklóvédő az nagyon praktikus tud lenni. Ruháról annyit hogy a nadrág legyen vízálló mert kezdetbe rengeteget ül az ember a hóba.
Remélem, hogy tudtam segíteni és ha van kérdés akkor arra szívesen válaszolok.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.08.07. 20:11
Az, hogy hány óra függ a te adottságaidtól is. Lehet hamar ráérzel de az is lehet, hogy hosszabb folyamat lesz ezért ha megteheted ne sajnáld az időt a gyakorlásra akár itthon is ha lesz hó.
Oktatót ne feltétlenül osztrák iskolában keress. Vannak jó magyar oktatók barátibb áron is kihelyezve illetve itt a fórumon is fogsz találni ha majd beindul az élet. Szemptemberben azért már elkezdődik a mozgolódás. Esetleg küldhetsz üzit "poisonka" fórumtársunknak mert pl. ő board oktató.
Márkus Zoltán
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.08.07. 16:56
Hany orat erdemes venni az elejen? Vagy inkabb napokban szamoljam?:) Milyen arban vannak az oktatok Ausztriaban?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.08.07. 10:49
Ahogy írták a többiek, az oktatóra ne sajnáld a pénzt, ha az a célod, hogy minél hamarabb élvezd ezt a sportot!
Márkus Zoltán
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.08.07. 09:44
Köszi mindkettőtöknek, el sem tudjátokképzelni mennyivel könnyebb így nekiindulni a vásárlásnak, eleve a bérlés/vásárlás kérdés eldőlt, meg sok más is:)
Köszönöm!
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.08.05. 18:11
üdv!
no para! elkezdeni a legnehezebb, én is pont az alapokat nem találtam meg sehol
de mire kijutsz a hegyre már tiszta lesz minden :)

1 sztem nem baj, ha nem síelsz előtte.
sokan síeltek előtte közülünk is, de nem látok különbséget azokhoz képest, akik nem síeltek előtte

2 hát ezt megtalálod bővebben itt is a fórumon, de sztem arra figyelj oda, h ne szorítson a cipő, de a sarkad minél kevesebbet tudjon mozogni magyarul semennyit. sízoknival próbálj. érdemes eltölteni bérléskor egy fél órát benne, sétálgatni, mozogni, közben ki tudjátok találni, h melyik lábad van elöl és kiválasztani a lapot, stb
(jah, meg fogsz felelni és jó lesz meglátod! :) )

3 ami neked tetszik :)
ezen kívül én még megnézem a tudását is, olyan 10.000/10.000 környékétől már nem rossz, de minél jobb a víztartása és a szellőzése annál jobb :)
meg hát az ár...
nekem most ripzone-om van, de kezd leharcolódni, a következő valszeg diel lesz (20/20, nem tucat, ár).

4 passz...

5 nagyobb pályán minden bizonnyal. az ár, nyelv, idő, létszám már más kérdés.
sokan írják, h oktatóval érdemes kezdeni (haver is ment tavaly kaprunba síoktatóhoz fél napra és sokat segített neki) nem tudom... nekem ismerősök segítettek. lehet, h oktatóval gyorsabb, de haverokkal bulibb :) főleg az első lépések... :D
alapok? melegíts be, légy laza, előre terhelj, ne felejtsd el behajlítani a térded, és próbáld ne erőből, lehetőleg ne levelezz, hanem kanyarodj rögtön. első hétre ennyi ;)

6 hmmm, nemtom... attól függ milyet és mennyiért sikerül beszerezni.
én pl kölcsön cuccal (első 1-2 alkalom) aztán használttal kezdtem (lap, bakesz, kötés) 1 szezont nyomtam vele, de a végén éreztem, h puha már nekem. asszony örökölte 1 szezonra, neki még pont jó volt, aztán ő is kapott újat. szal, a vége az, h jó volt így, de neki így olcsóbb volt a cucca, mert nekem még ott van a használt lapom...

7 a kantnit (élét) élezik, ha a lapját kell csiszolni, akkor már szerintem vmi gáz lehet

8 első nekifutásra kettő: kemény és puha
kemény: alpinra, puha: minden más :)
szerintem kezdetnek mindenképpen puha! (de majd kijavítanak, ha mégsem)
ebből is van párféle. a legelterjedtebb a
- freestyle (racsnis, ilyet fogsz kapni mindenhol, racsnizni kell 4x ki/be, de jól tart, variálható, lehetőleg fémből legyen a test és a csattok, használt vásárlásánál pántokra, rugókra figyelj, gázpedál előny)
- step-in (belépős, gyors ki becsatolás/kihalófélben van (biztos van oka) + nem tudod variálni a kötést és a cipőt)
- flow - nekem ilyen van egyelőre (hátul becsattintós, gyors, de meg kell szokni és mindenképpen bele kell próbálni a cipőt, pár szezonig jó, de utána ahogy fejlődsz lehet, h nem lesz már elég precíz)
- van még pár új fejlesztés, de arról még nincs sok info, tapasztalat + ált. drágák is, kiforratlanok

9 "Mire kell meg felkeszulnom?:) "
huhhh... :) mindenre :)
de hirtelen a
- vásárlás (bérlés) sorrendjére: bakancs, aztán hozzá a kötés és a deszka. és nem fordítva!
- aztán csuklóvédő! lehet külön, de nekem jobban bejött a beépített. és nem majd, meg izé, hanem elsőre! erre fogsz esni úgyis. vagy seggre szal,
- vmi párnázat a gatyába (lehetőleg ne szívja magába az izzadságot, mert lesz :))
- vmi térdvédő sem árt, ahogy érzed (nem kell agyonragozni)
- bukó ízlés szerint (de később szükséges)
- szemüveg (duplalencsés) főleg többnapos túrára. "nagyonnemjó" a szobában ülni, amikor szakad kint a hó...
- aláöltöző, más ált. nem is kell. ez is csak a kabát alá, hogy mégis :) (pedig én fázós vok) azért -10°C környékén jól jöhet egy polár, nem kell vastag, viszont arra figyelj, h ne a 3000ft-os izé legyen (olyanból nekem is van pár. felesleges... :\)
- jah, majd el felejtettem! hülyeség, de fontos :) bakancsba csak 1 zokni! (és nem kettő-három, mert tél van :) )

összességében azt mondom, h érdemes 1x venni jó cuccot, bár mindenre ezt mondom :)

mi van még? :)
az első 1-2 napot túl kell élni! :)
nem kell nagy pálya, sőt szinte ne is legyen lejtése, az a legjobb!
egyelőre ennyit, majd még úgyis lesz csomó kérdésed ;)
remélem tudtam segíteni
üdv a boardosok között! ;)
Márkus Zoltán
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.08.05. 15:25
Meg sosem sieltem es soha nem snowboard-oztam, soros gorkoizni szoktam, de hat az nem ugyanaz:)
- Baj-e, ha nem tanulok meg sielni es egybol deszkazni szeretnek?
- Elso korben (hatha nem felelek meg vagy nem lesz jo) berelni szeretnek deszkat es bakancsot. Mire kell odafigyelni berleskor?
- Milyen markat erdemes venni ruhazatban? En Sherpa-t szeretnek (mar csak a magyar vonatkozas miatt is:)).
- Erdemes-e kimenni Ausztriaba (pl Parndorf) vagy ott nem lehet kapni Sherpa-t?
- Minden palyan berelheto-e oktato, aki az alapokat megtanitja nekem vagy hogy sajatitsam el azokat?
- Hasznaltan erdemes-e venni barmilyen cuccot snowboardozashoz?
- Mi az az elezes, mit kell elezni egy deszkan, az aljat csiszoljak meg?
- Kotesekbol hany fele van? Mi ajanlott egy abszolut kezdonek es miben jobb/rosszabb egyik a masiknal?
- Mire kell meg felkeszulnom?:)

Elnezet a sok alap kerdesert:)
Koszi elore is.
Udv.,
Zoli
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.