Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kezdő snowboardos vagyok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Kezdő snowboardos vagyok
2009.08.05. 18:11
üdv!
no para! elkezdeni a legnehezebb, én is pont az alapokat nem találtam meg sehol
de mire kijutsz a hegyre már tiszta lesz minden :)

1 sztem nem baj, ha nem síelsz előtte.
sokan síeltek előtte közülünk is, de nem látok különbséget azokhoz képest, akik nem síeltek előtte

2 hát ezt megtalálod bővebben itt is a fórumon, de sztem arra figyelj oda, h ne szorítson a cipő, de a sarkad minél kevesebbet tudjon mozogni magyarul semennyit. sízoknival próbálj. érdemes eltölteni bérléskor egy fél órát benne, sétálgatni, mozogni, közben ki tudjátok találni, h melyik lábad van elöl és kiválasztani a lapot, stb
(jah, meg fogsz felelni és jó lesz meglátod! :) )

3 ami neked tetszik :)
ezen kívül én még megnézem a tudását is, olyan 10.000/10.000 környékétől már nem rossz, de minél jobb a víztartása és a szellőzése annál jobb :)
meg hát az ár...
nekem most ripzone-om van, de kezd leharcolódni, a következő valszeg diel lesz (20/20, nem tucat, ár).

4 passz...

5 nagyobb pályán minden bizonnyal. az ár, nyelv, idő, létszám már más kérdés.
sokan írják, h oktatóval érdemes kezdeni (haver is ment tavaly kaprunba síoktatóhoz fél napra és sokat segített neki) nem tudom... nekem ismerősök segítettek. lehet, h oktatóval gyorsabb, de haverokkal bulibb :) főleg az első lépések... :D
alapok? melegíts be, légy laza, előre terhelj, ne felejtsd el behajlítani a térded, és próbáld ne erőből, lehetőleg ne levelezz, hanem kanyarodj rögtön. első hétre ennyi ;)

6 hmmm, nemtom... attól függ milyet és mennyiért sikerül beszerezni.
én pl kölcsön cuccal (első 1-2 alkalom) aztán használttal kezdtem (lap, bakesz, kötés) 1 szezont nyomtam vele, de a végén éreztem, h puha már nekem. asszony örökölte 1 szezonra, neki még pont jó volt, aztán ő is kapott újat. szal, a vége az, h jó volt így, de neki így olcsóbb volt a cucca, mert nekem még ott van a használt lapom...

7 a kantnit (élét) élezik, ha a lapját kell csiszolni, akkor már szerintem vmi gáz lehet

8 első nekifutásra kettő: kemény és puha
kemény: alpinra, puha: minden más :)
szerintem kezdetnek mindenképpen puha! (de majd kijavítanak, ha mégsem)
ebből is van párféle. a legelterjedtebb a
- freestyle (racsnis, ilyet fogsz kapni mindenhol, racsnizni kell 4x ki/be, de jól tart, variálható, lehetőleg fémből legyen a test és a csattok, használt vásárlásánál pántokra, rugókra figyelj, gázpedál előny)
- step-in (belépős, gyors ki becsatolás/kihalófélben van (biztos van oka) + nem tudod variálni a kötést és a cipőt)
- flow - nekem ilyen van egyelőre (hátul becsattintós, gyors, de meg kell szokni és mindenképpen bele kell próbálni a cipőt, pár szezonig jó, de utána ahogy fejlődsz lehet, h nem lesz már elég precíz)
- van még pár új fejlesztés, de arról még nincs sok info, tapasztalat + ált. drágák is, kiforratlanok

9 "Mire kell meg felkeszulnom?:) "
huhhh... :) mindenre :)
de hirtelen a
- vásárlás (bérlés) sorrendjére: bakancs, aztán hozzá a kötés és a deszka. és nem fordítva!
- aztán csuklóvédő! lehet külön, de nekem jobban bejött a beépített. és nem majd, meg izé, hanem elsőre! erre fogsz esni úgyis. vagy seggre szal,
- vmi párnázat a gatyába (lehetőleg ne szívja magába az izzadságot, mert lesz :))
- vmi térdvédő sem árt, ahogy érzed (nem kell agyonragozni)
- bukó ízlés szerint (de később szükséges)
- szemüveg (duplalencsés) főleg többnapos túrára. "nagyonnemjó" a szobában ülni, amikor szakad kint a hó...
- aláöltöző, más ált. nem is kell. ez is csak a kabát alá, hogy mégis :) (pedig én fázós vok) azért -10°C környékén jól jöhet egy polár, nem kell vastag, viszont arra figyelj, h ne a 3000ft-os izé legyen (olyanból nekem is van pár. felesleges... :\)
- jah, majd el felejtettem! hülyeség, de fontos :) bakancsba csak 1 zokni! (és nem kettő-három, mert tél van :) )

összességében azt mondom, h érdemes 1x venni jó cuccot, bár mindenre ezt mondom :)

mi van még? :)
az első 1-2 napot túl kell élni! :)
nem kell nagy pálya, sőt szinte ne is legyen lejtése, az a legjobb!
egyelőre ennyit, majd még úgyis lesz csomó kérdésed ;)
remélem tudtam segíteni
üdv a boardosok között! ;)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.