Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás nélkül ne menj!

ÜZENETEK (162)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.20. 10:41
Hurrá, ha publikus akkor ne habozz megírni, gyanítom nagy keletje lesz.
Előzmény: (AAron 99011)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.20. 08:52
Lesz megoldás erre, egy kis időt kérek még.
1 év
30 nap
14 nap
stb
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.20. 08:50
Egy kicsit zűrös, így karácsony elött, meg hát kiírni ide a fórumra. Ígérem két ünnep közt privátban írok.
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.20. 08:02
Biztos vagyok benne, hogy nagyon kevesen kötnek egy-egy napra biztosítást. Pedig az is nagyon fontos. Sokszor csak a feledékenységen múlik. De ha lenne egy ilyen sms-es biztosítás, az adott Biztosító is jól járna.
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2010.12.20. 07:42
helló Aaron,

mesélj ronda sztorikat az OeAV-ról légyszi!
köszi,

bazsa
Előzmény: (AAron 89471)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.12.20. 04:54
Ezen már én is gondolkoztam... Mármint azon, hogy miért nincs ilyen.

Vagy olyan módozat is jó lenne, ami x napra szól, de indulás előtt aktiválnád sms-ben, mint egy sms-es parkolást.
Az OK, hogy az egyhetes nagytúrára az ember köt, de az hétvégi csúszásokon is elkellne a bitosítás.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.12.19. 00:35
Kérdezném...
tud-e valaki olyan biztosításról, ami egész szezonra köthető, nem kell előre bejelenteni, mikor akarok síelni/snowboard-ozni menni, szóval egy ilyen általános "csúszós", kellő fedezetet vállaló biztosítást keresnék, mondjuk 25-30 síelt nappal egy évben.
Nagyon unom, hogy indulás előtti éjszakán kötök meg egy olyan biztosítást, amire még sose volt szükségem...
novakistvan
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2010.12.16. 09:14
Tapasztalatból szólva:

http://www.uniqa.hu/uniqa_hu/cms/private/Travel/Utazas/Szuper-G/index.jsp

Mindig is online kötöttem meg a biztosítást az indulás előtti napon. Az Allianz premiumnál is sokkal jobb a UNIQUA Szuper-G Síbiztositas.

Használtam sokat és sajnos volt is egy balaesetem sízéskor de szerencsére ez a biztosítás minden kérdés nélkül fizetett mindent, kérésemre az igényelt napra kiküldtek értem és a kocsimért egy hivatásos sofőrt aki hazahozott minket a kocsinkkal együtt és orvosi vizitek esetére kínálták a helyi taxizások rendezését is!

Az ambuláns ellátáskor a helikopteresnek vagy mentősnek vagy épp a dokinak mind számít, hogy mit mondasz milyen fedezeted van, annak megfelelő ellátásban fogsz részesülni hidd el, legalábbis jobbat, többet, gyorsabban kapsz ha biztosak benne hogy limit nélkül számlázhatnak rád és kezelhetnek elátásuk szerint (pl kapsz egy ultrahangos képet is nem csak röntgent így látszik pl a szalag sérülés is nem csak a csont és megkapod a képet emailen a hazai kezelésekhez...), ezért nem érdemes EU-s TB kártyákkal vacakolni vagy gyenge biztosítóknál kötni! Képzeld csak el amikor mondjuk nyílt combcsonttoréssel fekszel a hóban és a hegyimentő a heli hívása helyett inkább szánra tesz majd levisz az útig ahol várhatod a mentőautót 20 percig és a kórházban csak a legszükségesebb dolgokat kapod semmi extrát mert nincs no limit biztosításod. A másik eset ahol kell a bizti, ha vkit véletlenül letarolsz a pályán na ekkor sok-sok akárt több tízezer euródba kerülhet a móka vagy az ügyvéd!


colos István
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.15. 22:34
Lehet, hogy nekem is lesz egy tippem.
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.12.14. 16:11
Én is várom A tippet.
Előzmény: (AAron 98098)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.14. 16:04
Karácsonyra kapsz tőlem egy tippet, addig bármelyiket.
Nincs ASP!
Előzmény: (minerel 98094)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.14. 15:54
Az ASP nincs az idén???? Pedig nem volt rossz..
Melyik biztosítót ajánlanátok helyette?
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.26. 21:30
Köszönjük az intelmeket.
Előzmény: (jankusz 94734)
jankusz
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2010.11.26. 17:05
Senki ne menjen biztosítás nélkül!
De nem csak síelni, hanem sehova.
Ma már nagyon jó áron lehet biztosításokat kötni, tényleg kb egy hétre kijön 2500 ft-ból. És inkább legyél bebiztosítva, mert ha ne adj isten történik valami.... Fizethetsz!
Én mindig kötök a poggyászaimra is. Nem bízom a légitársaságokban.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.08.13. 15:06
A hétvégén voltam Ausztriában és érdeklődtem, érdemes-e az OeAV szolgáltatásait igénybe venni. Nem volt teljesen őszinte és határozott az IGEN...

Mende monda, de a mentés költség térítését ki akarják belőle venni...

Gondolom ez viszi a lóvét!
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.08.12. 18:24
Tudok ám ronda OeAV storykat is, nem mind arany ami fénylik.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.08.12. 18:22
Azt az a TÚRÓ, NYÚLFAROK, LÓSZAR felelősségbiztosítást nyugodtan valaki átutalhatná nekem.
1.000.000-3.000.000.-ft-ról beszélek.
NA oké ez HUF, nem EUR
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.08.12. 17:33
Persze az élet sosem ilyen egyszerű!
Figyelem, hosszú lesz!

Mivel is szoktak utazni honfitársaink (már, hogy biztosítás szempontjából)?
- Semmivel (a bátrak egyszerűsége; velem úgysem történik semmi)
- Bankkártyához tartozó biztosítással (pl. a PTO bankkártyához tartozó biztosítás nem sokat ér)
- E-111-es kártyával (előrelátó típus, kiváltja és ezzel azt gondolja, hogy megtett mindent)
- Utasbiztosítást köt (nem egyszerű utasbiztosítást vagy mondjuk búvárbiztosítást, hanem kifejezetten SÍ biztosítást)

Akinek semmilyen biztosítása sincs (bankkártya nuku, E-111 nuku, BBP biztosítás nuku) az ilyen honfitársunknak kizárólag piros vagy sárga sapkában kellene síelnie, hogy messziről megismerjük és elkerülhessük.
Mivel nincs biztosítás, nincs felelősségbiztosítás sem.

Bankkártya:
A bankkártyás biztosítással utazók (többsége) megelégszik a marketing dumával, amit az ügyfélszolgálatos hölgy (Úr) tár elé, miszerint, ha XY banknál nyit számlát azzal utasbiztosítása is lesz.
Lesz!
Csak éppen nem mindegyik fedez ellátó intézménybe szállítást (igen, ez lehet mentőautó, de lehet helikopter is)
Huligan: pl.: 2007. Cervinia, Olaszország. Helikopteres mentés 5200 euró. (-tól)
A síbérlet megvásárlásával (legtöbb helyen) egy minimális biztosítást is vásárol az ember, ez arra jó, hogy pl. a piros 11-es pálya felső harmadából elszállítanak a lifttársaság központjáig, rosszabb esetben a lift aljáig. Pont.
Ott aztán lobogtathatom a bankkártyámat, a kutya le sem fog pisilni. A bankkal (illetve a vele kapcsolatban álló biztosítótársaság) szerződött intézmény ajtajában szőke bombázó már tárt karokkal várja a térszalagszakadt síelőt, de azt, hogy ki fogja kifizetni az oda szállítást, azt maga sem tudja.
Igen, igen mindig van egy empatikus utazótárs, aki ezt vállalja, azt is fogja vállalni, ha medence vagy gerinc sérült?
Vagy (már bele lendültem) olyan hülye helyen síelünk, hogy a legközelebbi szerződött kórház, rendelő, sámán, varázsló annyira messze van, hogy mire odaérnek, a delikvens már alulról szagolja az ibolyát (nem Dávid Ibolyát)!
Ezért minél hamarabb el kell juttatni egy kórházba, rendelőbe, sámánhoz, varázslóhoz, csak, hogy nekik már bizony ki kell fizetni az ellátás díját.

E-111:
Idézek:
Az E-111 nyomtatványt csak azok az intézmények fogadják el az EU-ban, amelyeknek szereződésük van a helyi társadalombiztosítással (zömmel állami kórházak). Gyakran előfordul, hogy a mentős vagy a magánklinika nem fogadja el a nyomtatványt, és a teljes költséget kéri készpénzben.
Há-Há-Há-Há
Na ez egy vicc.

Idézek még:
Az önrész mértéke általában 20%, de országonként és ellátásonként változó. Gondoljunk bele: egy egyszerű térdszalag-kezelés ára ma kb. 1400 Euro, ennek 20 %-át, azaz 280 Eurot (kb. 72.000 Forintot) saját zsebből kell fizetni még az E-111 megléte esetén is! (egy átlag síbiztosítás napidíja kb: 350 Ft.-, baleset esetén a fedezet-értékhatár: 3.000.000-25.000.000.-ft-ig

Jól megy.idézek még, ez fog a legjobban tetszeni:

Nem terjed ki az E-111 alapján nyújtott ellátás az alábbiakra sem:
a sérült vagy beteg mentésére (például autóbalesetnél a roncsból való kivágásra, szállítására), a sérült jármű és utasainak elszállítására,
a legközelebbi megfelelő színvonalú egészségügyi intézmény és orvos kiválasztására, kirendelésére, a magyar és külföldi orvos közötti konzultáció költségeire,
általános segítségnyújtásra a külföldön bajbajutott számára (tehát aki E-111 alapon kerül kórházba, annak jól kell beszélnie a helyi nyelvet, mert tolmácsot nem kap az orvosokkal és nővérekkel folytatott beszélgetéseihez; érdemes elgondolkodni azon, hogy pld. Franciaországban még perfekt angol nyelvtudással sem biztos, hogy szót lehet érteni a személyzettel, amelyik bizony csak franciául tud),
a beteg hazaszállítására: tehát a sürgősségi ellátás után a betegnek magának kell megszerveznie és fizetnie a hazajutását, ami törött lábbal és csomagokkal, esetleg nyelvtudás hiányában nem is olyan egyszerű dolog,
a beteg és hozzátartozói közti kapcsolatfelvétel (telefonálás) költségeire, a beteglátogatás költségeire,
semmiféle poggyászkárra, sérülésre.

A fentieket saját gondolataimmal ki sem egészítem, azt hiszem nem szükséges.
Azt gondolom, hogy egy tisztességes SÍ utasbiztosítást kifizetni nem akkora költség, mint amit egy rosszul sikerült manőver okozhat.
- Fedezi a teljes ellátás költségét
- A legközelebbi varázslónál lesz a beteg ellátva
- Hazahoznak
- Asszisztencia is jár hozzá, ja és nem duma, segítenek( jó napot, Béla vagyok el estem megsérültem, nem beszélem a nyelvet és nem ismerem az országot, végül is azt sem tudom, hogy hol vagyok)
- Poggyászkár (igen, sífelszerelés is)
- Jogsegély
- Felelősségbiztosítás
- Stb.
Mondanék egy jó síbiztosítás terméket, de nem teszem
aki tudni akarja, úgy is megtudja

AAron

UI.:
A család az egész napos síelés után elment tekézni a közeli krimóba, a kislány rá ejtette a kezére a tekegolyót.
Utasbiztosítás van.
Felhívták a segélyvonalat, minden rendben mehetnek a kórházba.
A kórházban már név szerint várták Őket.
Természetesen minden térít a biztosító.
Akkor jött egy muki, három kiló fux a nyakában, valami hivatalos szerv.
Addig nem adják vissza a mamának az útlevelet, amíg az itthoni OEP nem igazolja vissza, hogy a mamának van érvényes társadalom biztosítása.
Mondja, hogy az meg minek, hiszen van BBP biztosítás.
A szerv erősködött, erősködött, de az OEP még aznap délután visszaigazolt a TB meglétét.

Utasbiztosítás + bankkártya + E-111 + nyúlfarok.
Vagy ne is menjünk sehova
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.08.07. 06:46
Jó ez az összefoglaló, sok minden a helyére kerül bennem!

Kár, hogy nem tér ki a mentésre, ami elég rendszeres egy baleset alkalmával és nem elhanyagolgható költség...

pl.: 2007. Cervinia, Olaszország. Helikopteres mentés 5200 euró.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.