Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Kojsovska Hola - Skipark Erika
síterep infó oldal
ÜZENETEK (287)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sanci532
78 élménybeszámolót írt
78
14 éve tag
2010.01.27. 17:57
Sziasztok ma felugrottam és nagyon meglepődtem mert a pályák jól megvoltak ratrakolva igaz a meredek ami a felvonóhoz megy az egy idő után jeges volt de ez nem meglepő hisz ha porhó lenne rajta akkor egy-kettőre lekotornának a síelők.Gyönyörű napos idő volt igaz egy kicsit hűvös -12fok(délben)és a várakozási idő a felvonónál 0 perc.Én nagyon elégedet vagyok a mai nappal már 10-15 éve járok ide bevallom rosszabra számítottam.Holnaptól havazni fog 10-20cm havat jósolnak.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2010.01.26. 08:25
Sziasztok!

Beugrottunk tegnap Aranyidára. Tényleg rendesen beugrottunk, ugyanis a síközpont MINDEN HÉTFŐN ZÁRVA !
Szarencsére nem a focipályán kialakított parkolóban várakoztunk, hanem felmentünk a szállodához, onnan láttuk, hogy nem mozog az ülőszékes lift. Felsétáltunk a lift indulóállomásához, ahol a jegypénztár van. Sehol senki, minden zárva, az ablakon ott díszeleg a MINDEN HÉTFŐN ZÁRVA !

Természetesen szlovákul. Gyorsan összekaptuk magunkat, és vágtattunk Korompára. Fél tizenegykor kezdtünk csúszni. Végül elégedetten jöttünk haza.
Nandoo
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.25. 07:30
Én vasárnap voltam a pályán, nekem megfelfelő volt, de csak azért mert szeretem a kihívásokat... A pályán a meredekebb részeket csak pár cm hó van, alatta meg tömör jég.
Osha
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2010.01.24. 23:43
Sziasztok!
Lassan 10 éve, hogy az Erikán síelni voltam, szép emlékeket őrzök a hangulatos kis pályákról, szívesen elmennék oda újra. Akinek van infója a környékbeli szállásokról, ha megosztaná, szívesen venném.
Köszönettel: István
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2010.01.24. 09:47
Szia!
Köszi a jó híreket!

vh
A kettes számú célpont nálunk is Korompa, onnan is jöhet egy kis friss infó. Köszi!
Előzmény: (cs.mark97 81387)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2010.01.23. 19:29
Szia cs.mark97!

Köszönöm az infót. Kicsi, de kellemes terep Aranyida. A hírek megnyugtatóak. Hétfőn szerintem oda megyünk, hacsak valaki felül nem írja a Korompai jó hírekkel.

punto!

Nézz be hétfőn este, ha oda megyünk, megírom milyen volt.
Előzmény: (cs.mark97 81387)
cs.mark97
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.01.23. 19:24
Helló!
Mi ma voltunk Aranyidán. Nagyon jó minősgű a pálya 40-50 cm-es hóráteg várja az odaérkezőket. A felső rész pályái mind síelhetőek, bár csak az egyik felvonó megy de ezzel minden pályát ki lehet használni. Sorban állás nem volt, amint leértünk a felvonóhoz azonnal indulhattunk a felvonóval. Az alsó részen nem megy a hosszó (2200m-es) pálya. Így a síelés végén a beülős 3 személyes libegővel kellett lemenni. Szép napos idő volt, a legmelegebb 1 órakor volt, ekkor -7 celsius fok volt. A jövőhétre is kb. ilyen időket mond egy jó időjárás jelentő oldal. A weboldal: http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=zmw:00000.1.11958&hourly=1&yday=22 Érdemes nézni az időjárást és azt is, hogy nyitva van-e mielőtt valaki elindul oda. Ezt két weboldalon teheti meg, az egyik a : https://www.skiparkerika.sk , a másik pedig :
http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/winter/resorts/?id=870
--
Na, hát én ennyit tudok mondani.
DSC00367.JPG
DSC00368.JPG
DSC00378.JPG
DSC00379.JPG
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2010.01.23. 14:25
Szia!
Mi kedden készülünk menni, ha időd engedi hétfő este pár sort irnál, hogy mi a helyzet a síterepen? Ha megtudnád kint érdeklődni, hogy van-e sikölcsönzőjük, és hogy kedden nyitva lessz-e, azt külön megköszönném! De ezt tényleg csak ha nem teher számodra!

Előre is köszi!
Előzmény: (vh 81325)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2010.01.23. 08:42
Sziasztok!

Remélem lesz valaki, aki hétvégén meglátogatja Aranyidát. Hétfőre tervezünk egy csúszást. Nagyon várom a hétvégi tapasztalatokat, leginkább vasárnap este.

Kérek mindenkit, hogy írja meg vasárnap hazaérkezéskor a pályák állapotát.

Köszönöm.
AZ ERŐ LEGYEN VELETEK !!!
Nandoo
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.22. 11:30
Írtam levelet nekik, mert a telefont senki nem veszi fel. Azt írták, hogy ma du dől el, hogy nyitnak-e vagy sem. Nézni kell a honlapot. Ajánlom a google fordítót használni ( http://translate.google.co.uk/translate?hl=en&sl=sk&u=http://www.skiparkerika.sk/informacie.html&ei=CnpZS9SBE5iUnwOvtcmWAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CA8Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.skiparkerika.sk/informacie.html%26hl%3Den )
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.19. 22:00
Sziasztok
Mostanában senki nem járt az Erika sípályán? Nem egyértelmű, hogy nyitva van-e.
cs.mark97
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.01.13. 16:38
Heló
Ha valaki tud valamit erről a technikai okokrol hogy mitől van és hogy mikor nyit legközeleb az irja már meg .
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.01.09. 21:53
Helló!
Mindkettő lehet. Mikor tavaly egyszer itt voltunk, nyitásra érkeztünk, de kb. fél órával később indították be az ülőliftet,ami felvisz a felső pályákhoz, és amig el nem indult,addig nem adtak ki jegyet sem. Csak annyit láttunk, hogy az egyik liftkezelő egy nagy villáskulccsal szerel valamit a liften, ami végül szerencsére beindult. Nem egy mai szerkezet, és ha ez megáll, akkor nem lehet feljutni ( hacsak nem gyalog ). Mindenesetre én szoktam figyelni a honlapjukat, és ha nincs hó, akkor az időjárásra szoktak hivatkozni.
Gzoli
cs.mark97
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.01.09. 15:25
Heló!
Én is láttam az oldalukat, hogy azt írja. De ez mit akar jelenteni? Hogy elfogyott a hó vagy rossz egy felvonó?
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.01.09. 12:53
Sziasztok!
A honlapjuk szerint technikai okok miatt zárva vannak!
Gzoli
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.01.07. 20:21
Sziasztok!
Az üzemeltető által lejelentett hóvastagságról csak annyit, hogy mikor tavaly itt sieltünk, talán 100 cm. havat írtak, és jó ha volt 40. Ettől függetlenül a tavalyi év legjobb egy napos sielése volt a szép környezet és a kevés ember miatt.Egy tőkeerős tulaj csodát tehetne ezzel a pályával, de ilyenek mostanság Szlovákiában se nagyon vannak. Idén itt még nem voltam, de ha lesz hó, biztos megyek.
Az időjárással kapcsolatosan ezen a fórumon lejjebb találtok egy hivatkozást, ami kifejezetten a hegyen lévő meteorológiai állomás által mért adatokat, és az abból készült előrejelzést mutatja, eszerint mostanában lesz eső és hó is, de inkább az utóbbi, úgyhogy valószínüleg javulni fog a helyzet.
Jó sielést mindenkinek!
G. Zoltán
Blaskó Tibor
31 élménybeszámolót írt
31
16 éve tag
2010.01.07. 18:31
Az elmúlt héten vasárnap volt szerencsém Aranyidán sielni.
Az üzemeltető szerinti 40cm hó enyhe túlzás.A pálya az
elmúlt hetek felmelegedése -lehűlése miatt nagyon jeges volt. Hideg -12c,óriasi szél ,sűrű hóesés fogadott.Az embert
próbáló idő ellenére jól éreztük magunkat.Reggel a hóágyúk
nyomták rendesen de a szél szétkavarta az egészet.Szerintem
a hétvégére,vagy a jövőhétre jók lesznek a hóviszonyok.
Ha időközben járt valaki ott írjon már egy pár sort
hagy legyünk okosabbak!
Üdv:BT
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.01.05. 22:13
Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy ez a legszebb pálya a környéken, de jobbat azért tudnék mondani. Korompa ( Krompachy) a pálya hossza, a szintkülönbség és a pályakezelés minősége miatt szerintem jobb, de ez csak egy szubjektív vélemény.
Egyébként engem is érdekelne, hogy milyen most itt a valós hóhelyzet, mert a webkamerájuk nem működik és a honlapjuk se túl bőbeszédű.
Üdv. Gaál Zoltán
ui.
Megpróbálok egy tavalyi képet feltölteni
Kep017.jpg
zozóka45
84 élménybeszámolót írt
84
16 éve tag
2010.01.04. 20:02
Helló!

Én már jártam ott, akkor nagy csalódás volt és szerintem most se jobb a helyzet. Gyatra pályakezelés, nehézkes megközelítés, ettől sokkal jobb terepek is vannak a közelében. Oda legalább 60 cm-es természetes hó kell, hogy élvezhető legyen, nem a korreket hóágyúzásukról az ismertek.
Talán még most is valami ukrán vállalkozó csoporté, ha jók az ismereteim . A legnagyobb baj, hogy szinte nincs hó ezen a vidéken.
Üdv..
Előzmény: (p.atis 78347)
p.atis
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2010.01.04. 15:13
Sziasztok,

Járt errefelé valaki mostanság? Mi a helyzet?
Kétes infókat olvasni. (sielők.hu, holidayinfo)
Érdemes most a hétközben kilátogatni?

Előre is kösz
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.