Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Kojsovska Hola - Skipark Erika
síterep infó oldal
ÜZENETEK (287)Időben csökkenő Időben csökkenő
RobertoFerretti
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.09. 13:54
Hello!

Valaki tud infot most a pálya állapotáról mert hétvégén szeretnénk kimenni. Előre is kössz
RobertoFerretti
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.09. 10:42
Hello!

Valaki tud infot most a pálya állapotáról mert hétvégén szeretnénk kimenni. Előre is kössz
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.03.02. 20:40
Köszi a felvilágosítást és a tippet. Megnéztem az oldalt, tényleg jónak tünik. Sajnos a héten leginkább eső várható, és plussz fokok, úgyhogy erősen olvadni fog. Ha így folytatódik, hamarosan vége a szezonnak. Azért lehet, hogy szerdán megpróbáljuk.
gavri
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.03.02. 13:49
Az előző üzenet pontosításra szorul: az erdei kék pálya száma 1-es.
gavri
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.03.02. 10:27
Vasárnap voltunk Aranyidán, a felső pályákon jót lehetett csúszni. Némi fátyolfelhő csak délután zavarta a napsütést, ezért a napnak kitett részek enyhén kásásodtak, míg az árnyékban végig porhó volt. Délutánra a 3-as és 4-es főleg alsó szakasza több helyen jegesedett, de nem annyira, hogy zavaró lett volna, igaz a láthatóan kezdők a változó hóminőség és a jég miatt sokat estek-keltek. Mindkét fenti tárcsás egész nap üzemelt, de a 6-os kék snowboard pálya felső szakaszát, gondolom az előző napi verseny után lezárták. A hóalap szerintem elég ahhoz, hogy a héten még jókat lehessen síelni, kivéve, ha valami nagyon hirtelen felmelegedés jön esővel kombinálva. Ha mentek, akkor javaslom, hogy tanulmányozzátok ezt a honlapot ( http://www.wunderground.com/global/stations/11958.html ), amelyen napszakos bontásban és folyamatosan frissítve lehet ismerkedni a kojsovska holai meterológiai állomás adataival (csapadékminőség és hőmérséklet). Tapasztalatom szerint pontos. Ami az erdei 4-es kék pályát illeti, csatlakozom az előttem szólóhoz, finoman szólva nincs jó állapotban. Lejönni a parkolóhoz az ülésessel érdemes, vagy a pálya szélén óvatosan kb. a feléig csúszni, majd ballagni! Jó síelést!
Pepc
32 élménybeszámolót írt
32
17 éve tag
2009.03.01. 22:08
Szombaton voltunk fent, a pálya felső része jó volt, néhol volt ugyan 1-2 jégfolt. Az alsó kék pálya viszont már igen csak kikészült dél tájban , sok helyen már teljesen eltünt róla a hó (alsó harmada). Nem tudom hogy ezt tudták-e, tudják-e javítani.
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.03.01. 19:50
Sziasztok!
Ha valaki most hétvégén járt itt, adhatna valami friss infót a pályák állapotáról ( esett-e friss hó a héten, mennyit olvadt stb. ), mert hét közben egy napra kimennék, ha érdemes. Előre is köszönöm.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.02.27. 18:29
Gzoli, nagyzsozs, köszi az infókat! az e hétre tervezett síelés elmaradt, de talán jövő héten. Igaz, Jasna 9-étől csökkenti a jegyeket, lehet, odamegyünk néhány napra.
nagyzsozs
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.25. 08:53
Hali - Hó!

Dobok egy helyzetjelentés az Erika ski parkrol (alias Aranyhida, Kojsovska Hola)snowboardos szemszögből. Tegnap febr 24-én voltunk fenn.

PÁLYA:

ALSÓ:
A környezet valóban lélegzet elállító. A hosszú alsó (libegő felvonó melletti) pályán nagyon szépen lehet lejönni, végig kék pálya, kezdőknek tökéletes.Nem buckás, csak néhol foltokban van jég,de nem vészes,mert nyugodtan kikerülhető és nem nagy összefüggö felületü.

FELSŐ:
A felső pályákra mindenképp mindenki menjen fel. Kihagyhatatlan!Egy pici meredeken(max 100m) csúszunk le az alább induló felvonóhoz,ami felvisz a csúcsra. Hóminőség kiváló, vannak ugratók annak,aki szereti (kicsi is,nagy is),száguldhatsz porhóban, és gyönyörü sima kék pályán is. Ide még visszatérünk.

FELVONÓ:
A felvonó kicsit nagyot ránt, ha nem tudod hogy kell. Amikor az érzékelő pálcán átcsúszol, azonnal elkapod az első tányérost, számolsz 2-3 mp-ig ,és ellököd magad,h legyen kis lendület, és akkor már nem ránt nagyot.

Szlovcsik:
A szlovcsiktól kicsit tartottunk, de nagyon rendes volt mindenki, egyáltalán nem éreztünk nemzetiségi ellentétet.

Napi jegy 17euro. Felvono 9-16ig. Az ingyenes parkolobol kis ingyenes sibusz visz fel a pályára, de gyalog is max félóra út.kb 30-50 percenként jár a busz.
DSC00649.JPG
DSC00651.JPG
DSC00636.JPG
DSC00625.JPG
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.02.23. 11:39
Gzoli!

Csákányos lift nincs. A tárcsás annak kellemetlen, aki most tanul. Már a megközelítésével is lesznek gondjai. Ha csúsztál már egy hetet, nem lesz gondod, a környezet kárpótol, mert ha süt a nap, gyönyörű a fenyves, a benne futó rövid, de kellemes pályákkal. A fenti, azt hiszem egyetlen melegedő olcsó árakkal fogad, a sült-kolbász ízlett. menjetek bátran.
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.02.22. 20:16
Megnéztem a honlapjukat, azt írják, hogy minden nap nyitva vannak.
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.02.22. 20:08
Az erdei kék pálya az ülőlift tetejétől indul és az aljához érkezik. Végig lehet rajta sielni, de több helyen köves, ezért ha nem akarod összekaristolni a léced talpát, akkor inkább ne itt sielj, hanem a fenti pályákon. Itt a honlapon egyébként találsz sítérképet, a szlovák síterepek között Kojsovszka Hola néven. Csákányos lift nincs, az egy tárcsás felvonó ami ránt, de nem vészes az sem. Egyébként a sípályának van saját honlapja ( skiparkerika.sk ) érdemes megnézni a nyitvatartást, mert úgy tudom, hogy eddig hétfőn nem voltak nyitva, de most mintha az lett volna kiirva ( persze szlovákul ), hogy hétfőn is kinyitnak, ami teljesen logikus, mert fent tényleg jó hó van. Másik lehetőség holidayinfo.sk. Jó sielést!
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.02.22. 19:18
Köszönöm az infókat! Hallottam v.mi erdei pályáról, az a kék pálya lenne, ami fentről indul? Tehát kis gyaloglás, beülős, fel, le az erdein....de meddig is? Írtátok, hogy az alja köves. és ha beülős felvonó van, melyik részen van a csákányos, ami ránt? Csak azért kérdem, hogy nehogy rossz irányba induljak, aztán a végén átsíeljek Krompachy-ra:)
sicukoma
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2009.02.22. 16:18
Szia nagyzsozs!
Pénteken voltunk ott csúszni, teljesen egyet értek vh hozzászólásával, mi is az abban leirtakat tapasztaltuk. A parkolás ingyenes, a nagy parkolótól mi is gyalog másztunk fel a ülős felvonóhoz. A helyiek figyelmen kívül hagyva a behajtani tilos táblát, felhajtottak az úton, de igy sem volt messze, bemelegítésnek tényleg jó! A síbusznak nevezett teherautót nem is láttuk. A beülős felvonóval 9-kor felmentünk a fenti pályákhoz, a lefelé vezető pályát lezárták, talán óránként beinditották az ülőst, hogy az újonnan érkezők feljöhessenek, de egyébként állt. A beülős aljáig vezető kék pályán csak a végén lehetett lecsúszni. Több szakaszán kevés a hó, 1-2 jeges folt van rajta és a végén tiszta kő, úgyhogy nem érdemes rajta menni. A felső pályák viszont kifogástalanok voltak, nem volt tömeg, a felvonó tényleg nagyot ránt az elején. A snowbordosoknak is nagyon jó hely, több helyen jó is ugratók vannak építve.
Mi nagyon jót sieltük, ajánlom mindenkinek! Üdv: sicu
nagyzsozs
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.22. 15:55
Sziasztok sielő társaim!
Az Erika si parba megyünk holnap, holnapután(febr 23-24).Tudna valaki segiteni 1 kis helyzetjelentéssel,h mire számitsunk?
Érdekelne h lehet ingyen parkolni? a hosszu kék pálya milyen állapotban van? Nem nagyon bizok a weblapjuk bombabiztos tájékoztatásában.
Köszi
UI:HA a közelben lenne még jó állapotú hosszú kék pálya, az érdekle.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.02.22. 11:13
Sziasztok!

Pénteken voltunk Aranyidán. A csúszás mindig feledteti a kellemetlenségeket. Ha valaki még nem volt itt, akkor egy rövid áttekintést adok. A falu fölött van egy nagy terület, szépen letolva, ott kell parkolni. Ha szerencséd van, akkor érkezik egy bódés teherautó, ami felvisz egy háromüléses székes lift induló pontjához, és a pénztárhoz. Az ülőszékes lift elég lassú, de a nap további részében úgysem fogod használni, mivel a pályák fenn vannak. Gyönyörű a környezet, a pályák ugyan piros jelzésűek, de egy két rövid letöréstől eltekintve inkább kéknek sorolnám be. Teljesen kezdők bajban lesznek a tárcsás felvonóval, mert ugratva, gyorsan indul.

Jellemző, hogy pénteken nem közlekedett a teherautó, vártunk rá fél órát, véletlenül tudtuk, meg, hogy nem is fog menni aznap, így gyalog másztunk fel a széke liftig. Bemelegítésnek jó volt. A 120 cm hó egy kicsit meredek mérési eredmény, egy-két helyen a fű is kinn volt, de a pályák teljesen rendben voltak. A létszám is kezelhető, nem vártunk 5 percnél többet egyszer sem. A kék erdei pályán a végén mentünk egyszer, volt rajta itt-ott kő, szóval vigyázzatok a tempóval, ha szeretitek ha sima a sí talpa. Jó csúszást.

Az erő legyen veletek !!!
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.02.22. 10:31
Ha középhaladó vagy, akkor tudsz sielni ezeken a piros pályákon, csak egy két meredekebb rész van rajtuk. Kassa mellett van még Jahodna és Kavecany, de szerintem Aranyida mindkettőnél jobb, és főleg szebb! Kicsit távolabb Korompa ( Krompachy ), de az szerintem még nehezebb pálya ( bár a környéken ez a legjobb ). Ettől is egy kicsit tovább menve pedig Drienica, ha relatíve hosszú kék pályát akarsz, akkor ez se rossz. Üdv.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.02.22. 10:00
Gzoli, köszi, a rejtély megoldódott:) Tudnál javasolni valami másik pályát, ami szintén Kassa környékén van (tehát nekem közel) és az én középhaladó szintemnek megfelel? Persze, jó lenne, ha nem párszáz méteres kék pálya lenne...Márciusban megyünk Jasnára, de előtte jó lenne egy bemelegítő csúszás.
Gzoli
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2009.02.21. 21:42
Aranyida = Sípark Erika. Kassától kb. 25 km. Hylov felé. Most a fenti pályákon nagyon jó a hó, de ezek inkább pirosak, mint kékek. Itt csak egy rövidebb kék van. Az ülőfelvonó melletti hosszú kéken ( bár működik az is ) pedig elég sok a kő. Ma voltunk ott, és nagyon jót sieltünk.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.02.21. 13:47
Sziasztok!
Lehet, buta kérdés, de nem tudom betájolni Aranyidát,plusz itteni fórumban is olvastam róla. Az aranyidai pálya egyenlő lenne a Skipark Erikával?
Másik kérdésem, az a libegő megy óránként 7köznap, amivel a pályáig lehet feljutni? Mert, gondolom, onnan járnak a sífelvonók rendesen.Kedden szeretnénk menni, nekem inkább kék pálya kellene (sok hóval, kevés jéggel:).
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.