Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

enyediszabolcs által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.12.07. 17:21
Kedves Balázs, Köszönöm a válaszát! A történethez hozzátartozik, hogy nem adtuk fel, és jót síeltünk egy másik síterepen! :)
Szabolcs
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.12.06. 08:28
Kedves Sielők.hu! Tegnap lelkesen ellátogattunk Mitterbachba, a fórumon olvasott nyitási kedvezmény reményében, de sajnos mikor odaérkeztünk a felvonónál bután, értetlenül, és miután visszaindultunk nevetve néztek minket az Osztrák urak akiktől érdeklődtünk! Javaslom, ha hasonló témát dobtok fel az oldalra, kezdés előtt legalább 1-2 nappal kérdezzétek meg a helyi szerveket, mert ez a kis móka elég kellemetlenül is végződhetett volna. Sajnos a közeli Mariazell is zárva volt, tehát visszafordultunk, és Semmeringen csúsztunk egy párat. Üdv:

Szabi
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.11.22. 08:41
Köszönöm!
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.11.19. 21:55
Sziasztok, hogyan lehet ingyenes jegyet igényelni Aflenzbe!?
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.03.09. 19:59
sziasztok,

Igen a Hubertusban voltunk enni, és ott futottunk össze a tűzoltókkal. Felteszek egy képet ami a tüzek uraival készült :)
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.03.06. 22:20
Máskor is ha tudok!
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.03.06. 10:58
Kovati:

A pályák 9kor nyitnak, de itt mindent megtalálsz:
http://www.aflenz-buergeralm.at/index.php?lang=EN

Időjárás: http://wetter.rtl.de/skiwetter/aktuell.php?id=157
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.03.04. 22:31
Sziasztok,

Mi is most voltunk 4 nap 3 éjszakát Aflenzban. Kifelé az út kényelmesen, pénzváltással, várakozással együtt 3 óra 45 perc volt. Csütörtökön verőfényes napsütésben érkeztünk a felvonóhoz. A leírtakhoz képest sokkal rosszabb beülősre vártam, de teljesen élvezhető. Amikor felértünk, még egész jó volt a hó minősége. A pályák kellemesek, kimondottan kezdőknek, és középhaladóknak ajánlott, de arra mindenképpen alkalmas, hogy 3-4 napot elcsúszkáljon rajta az ember. A kezdők nagyon élvezték, főleg azt, hogy túlzás nélkül az egész rendszerben kb. 5o-6o síelő volt. Nem kellett az embereket kerülgetni, a gyerekeket bátran egyedül lehetett hagyni, a baby pályára könnyen rá lehet látni. A kezdők a helyi síiskola oktatójával gyakoroltak, aki 3 napra, napi 2 óráért 5o EURt kér, és nagyon rendes volt, mert előre tudta, hogy vihar lesz, ezért kezdetnek csak 35 EURt fogadott el. A csoport elmondása szerint nagyon kellemesen, és hatékonyan okított a hölgy, és amit a végén láttam, abból csak ajánlani tudom. Elérhetőség: https://www.ah-aktiv.at . Egyébként még itthon lefoglaltuk az oktatást, és időben a megbeszélt helyen várta a tanítványokat. Pénteken még a felvonó zárásáig tudtunk síelni, aztán sajnos jött a vihar és az eső. Sebaj, ha már ott voltunk, és pocsék az idő, a fórumokon olvasott kapfenbergi fürdőt meglátogattuk. A síbérlet tényleg érvényes volt, bár voltak a csapatban olyanok akiket nem engedtek be a passal. Számla ellenében a szálláson visszakapták a belépő árát. A fürdőt egyébként mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon kellemes, és jó kikapcsolódás.
Szállás: A pályától kb. 3 kilóméterre volt, egy nagyon hangulatos 4 csillagos panzió. Az apartmanok modernek, és nagyon jól felszereltek. A legkisebb 3o nm a legnagyobb 8o nm, és mindegyikhez tartozott egy konyha. Szauna használata első nap 7 eur/ óra volt, személyi korlát nélkül, majd a hidegre tekintettel ingyen használhattuk egész nap. Tartozott még egy kandallós közösségi helyiség is a szálláshoz, ami az esti "beszélgetések" helyszine volt.
Tehát az Osztrákoknál megszokott gyönyörű, kényelmes, tiszta, és nagyon korrekt helyen voltunk. Egyébként mindezt 4/3 éjszaka 3 napos bérlettel összesen 125 EURért.
Minden este egy szálloda éttermében ettünk Aflenzben. Vicc, hogy főétellel, és számolatlan kör röviddel, illetve sörrel 7en fizettünk első este 14o EURt, második nap szintén ezen a helyen 14en 23o EUR volt a számla. Tehát nagyon kedvezőek az árak, nem beszélve arról, hogy a kiszolgálás és a vendéglátás valami frenetikus volt, (ráadásul belefutottunk a helyi önkéntes tűzoltók szokásos éves összejövetelébe, amiből fergeteges buli lett) hihetetlenül toleránsak voltak.
Szumma szummárum a pocsék időt ellenére, egy nagyon kellemes 7végét töltöttünk el, és véleményem szerint ha megfelelő a hó minősége, ez a hely tényleg pár napra egy nagyon kellemes búvóhely lehet a szürke hétköznapokban. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Egyébként a jövő héten 13-16ig megyünk vissza, remélem jobb lesz az idő. Ha bárkinek kérdése lenne, illetve csatlakozna a túrához, keressen, a lent megadott elérhetőségeken.
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.02.26. 15:47
ok, köszönöm, bár megnéztem már 66 különböző oldalt és kb. 14587 féle előrejelzést láttam. Kezdek beletörődni a havas, latyakos, esős időbe :)
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.02.25. 11:05
sajnos az előrejelzés felhős, esős időt jósol csütörtöktől... :( tehát szerdától lehülés, és csapadék :(
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.02.21. 19:44
Kedves Sielok.hu!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlott napi jegyet, jelentem ma megkaptam! :) Amint visszajöttem a jövőhét utáni síelésből, igéretemhez híven beszámolok az élményről!
+1x Nagyon köszönöm!!!
Üdv:

Enyedi Szabolcs
enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.02.18. 16:17
Szerveződik egy kommunális síelés , Aflenzbe (390 km Budapesttől).

Az időpont: 03.13.-03.16-ig. (csütörtöktől vasárnapig)

4nap/ 3 ejszaka/ 3 napos bérlet (4,6 fős apartmanok) 125 EUR + erre rájönne a kaja, amit vagy ott befizetünk, vagy itthonról viszunk és főzünk. A szálláson igényelhető 8 EUR/ napért reggeli. Vacsorát sajnos nem tudnak helyben készíteni, de ajánlanak éttermet ahol 10 EUR/ főért kapunk vacsit. A másik lehetőség, esténként melegítünk az apartmanokban háziszőttest, és akkor nem kerül semmibe (komlett modern felszerelt konyha minden apartmanhoz). Ezt mindenki maga el tudja dönten.

Nagyon klassz a hely a szállás 4*-os apartmanok https://www.doerflerwirt.at

Nos, ha érdekel, kérlek szóljál, keressél!

Ha valakit még érdekelhet a dolog, továbbítsátok!!!! Bárki jöhet, még van hely!!!!!

Üdv:Enyedi Szabolcs
Tel.: 9-18ig 0630-629-2831
Mail: enyedi.szabolcs@yahoo.com


enyediszabolcs
13 élménybeszámolót írt
13
17 éve tag
2008.01.09. 10:05
Szia KJokai, Őket láttam a neten akik oktatnak Gerlitzenben, szerintem egy telefont megér:

http://www.sitechnika.hu/webmap.php

vagy:

http://www.sitechnika.hu/index.php?brick_id=34

KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.