Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vakrepulo2 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2023.02.21. 11:31
köszi az infókat és tippeket, azt hittem kipróbálni egyszerűbb lesz - persze van még bérlés - és hogy egy használt teljes szett max pár10-es, de ezek szerint azért picikét erősebb
még majd törpölök, hoy neki álljak-e
köszi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2023.02.20. 12:20
üdv
lassan vége az idei szezonnak is
régóta játszom a gondolattal, lehet hogy meglépem, hogy a sima hagyományos lesiklásból átváltok a felfelé séta-lefelé csúszik módszerre, mert 1szerűen unom már a hagyományos sílés és a hüttében bebaszunk kombót
viszont pont 0-at értek hozzá kérdéseim:
- sima léc ami még a carving korcsak elejéből van pl r15 megfelelő erre?
- sima hagyományos síbakancs jó, vagy kell valami extrát venni?
- van valakinek valami eladó használt cucc? nem baj a csak kötés, majd felfúrom a régi lécre
- mi az a fóka, ez mindenképpen kell? akkor ilyet is keresek használtat

hát így elsőre ennyi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2016.01.25. 12:08
üdv
minden évben elmegyünk eplényben 1-2 napra, általában az évi nagy 1 hetes síelés előtt pár héttel, kicsit visszarázódni, bemelegíteni, a gyerekek új szerelését összepróbálni
erre tökéletesen megfelel és ha a reális elvárásokkal mész oda, akkor biztos vagyok benne, hogy 1-2 napot kellemesen ,jól eltöltesz

ami tanács:
hétvégén azért elégé sokan vannak, a felvonóra várás közben tudsz beszélgetni a gyerekekkel/sízőtársakkal, nálam pont az a határeset volt ezen a hétvégén, hogy ha picit több lett volna a várakozási idő, akkor zavart volna, ettől függetlenül ez a pályán nem volt vészes, gondolom a felvonó kapacitás miatt van, ezért lehet érdemes inkább egy nap szabit kivenni és kevesebbet sorbanállni

ha még is hétvégén mész, akkor érj oda időben, mert a felső parkolókból a kisbuszokkal macerás a lemenés és napvégén a felmenés a kocsihoz. Derekasan pörögnek a buszok és 4-6 is van, de még is csak van időigénye a ki/beszállásnak, fordulóknak. Tehát ha afelső parkolóba kerülsz nap elején és végén is számolj hozzá extra 15-25 percet ahol egy sorban állsz.
Érdekes módon vasárnap sem voltak kevesebben mint szombaton, pedig én titokban erre gyúrtam.

A büfében markáns árak vannak, mint minden síterepen, dehát a kereslet/kínálat határozza meg ugye a dolgokat. Ezért mi vittünk is dolgot a hátizsákban meg némi meleget vettünk is.

és mivel látom itt írogat az üzemeltető, 1-2 dologgal megszólítanám:

1) minek kell túltólni a marketinget? pl 90-60 cm hó, mindenki tudja hogy nem annyi még is mantrázunk. Nem egyszerűbb az hogy megmondjuk, hogy pl a két fő pálya nyitott és rendben síelhető.

2) amikor nem nagyon nagy a tömeg, akkor nem lehetne a gyerekeknek valami játékot építeni? Pl vasárnap késő délután a 7-es pálya felét elkerítették és ott egy mini kapus lesiklópályát építettek gyerekeknek. Minimál cucc volt, de még is egy gyerek számára felbecsülhetetlen értékkel bírt. A szomorú az volt, hogy nem mehetett rá mindegy gyerek csak azok akik valami csoportba/oktatáshoz/edzéshez tartoztak

3) Mocskosul iritáló, hogy mikor már percek óta állok a felvonó sorban akkor az oktató bácsi az x db novendékével mindenkit megkerülve beáll az eső sorba, azzal a szöveggel, hogy "ne hogy már a növendékének várni kelljen, hisz fizetett az oktatásért". Én is tudtam volna mit mondani, de gondolom nem kell részleteznem itt...

Szóval a 3 észrevételem legyen csak olyan építő jellegű, de szumma-szummárum, eplénybe síelni jó, voltunk tavaly idén és val szín jövőre is megyünk.
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.03.18. 06:24
hali
5 napot voltunk március elso felében 5 napot 2+2-es családdal

infok:
szállás családi 8 km-re a pályától (12 perc autózás) napi 50 eur az egész családnak,

ski depo: a szálláshoz járt ingyenesen, így nem kellett hazacipelni a léceket, hanem minden este ott hagytuk a felvonótól 50 méterre, azt hiszem ha fizetsz érte kb 1-1,5 eur / léc / nap

parkolás: jó nagy parkoló, gyerekek élvezték a mini sí buszt a parkolóból a liftig, fontos napi program volt

liftek: 1szer futottunk bele reggel komolyabb sorba az első liftnél, de 7év alatti gyerekkel megkerülhető, ez nagyon szimpatikus volt nekem. különben egész héten 1szer kellett többet sorban állnom mint 20 mp

pályák: tűző nap ás +8 fok, így rendesen buckásodtak, egyébként 1 hétre elegek (mi kb 150-200 km síelünk egy hét alatt, ezt onnan tudom, hogy...lásd később). Abszolút kezdőnek talán nem ajánlanám, mert nincs olyan sok kék pálya, de nagyon profinak sem, mert sok fekete sincs. Ennek mondjuk ellentmond a 4 éves lányom akinek elsőnek volt a lábán léc és egész héten együtt síelt az egész család délelőtt. Szóval inkább csak abszolút kezdő felnőttnek nem biztos, hogy ideális. Feketéből csak egy komolyabb van, azt csak buckásan láttam, akkor síelésre alkalmatlan volt. A sokat dicsért hosszú 80-as pálya közepén volt jó pár 100 méter vízszintes rész. Szumma: teljesen megfelelő családoknak és olyan síelőknek akik naponta kb max 40 km-t síelnek.

extrák: a pályán van 1-2 élmény elem egy nagy autógyár szponzorációjában, sebességmérés, versenypálya idővel, videóval, napi km számláló és a végén a neten is letölthetőek a képek és adatok. Kifejezetten jó szórakozás gyerekek és apukák számára. Többször is belefutottunk tűzdelt pályába, amit délelőtt a helyi síiskola használt és utána még ott hagyták 1-2 órára szabad rablásba, ezt szerették a gyerekek.

hütték: megfelelő adagokat adnak, de magyar szemmel kicsit borsos, pl gyerek kaja 7-8eur, felnőtt kaja 8-12 eur, forrócsoki vagy forralt bor 3-4eur. Mondjuk gondolom ez mindenhol így van, hogy a hüttének megkérik az árát. Kiszolgálók fele magyar.

tömeg: volt rendesen (március 2. hete), de nem volt zavaró és fent a pályarendszeren már egyszer sem kellett sorba állni.

sí bérlet: az árak borsosak, de ilyen egész ausztria, nehéz vele mit kezdeni, személy szerint nálam már kezdi kiverni a biztosítékot. Éves bérlet fényképes, nem átruházható. Szállás adó szerint tényleg működik a kamerás figyelő rendzser, így bérlet csere-bere vásárláskor erős a kockázat az elkobzásra.

kb ennyi, szumma: ki kell próbálni, nagycsalódás biztosan nem lesz
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.03.05. 09:25
köszi az infót
és a 'hitsforkids' milyen szállásárakat mutat? félek abban hozzák be a síbérlet árát
csak érdekességként. nekem sikerült magánszemélytől szállást foglalni a pályátől 8 km-re éjszakánként 49 eur-ért, 2 felnőtnek és 2 gyereknek (7 és 4 év). Ebben az árban a kaja nincs benne.
A nagyobb gyerek bérlete naponta kb 25 eur, tehát ha a hitsforkids keretén belül 2+2 főre a szállás van 75 eur, akkor valójában nem nyernék semmit. (oktatás nálunk nem kell, meg felszerelés sem)
Nézegetem a neten az árakat, de ennyiért nem nagyon találtam, vagy csak rosszul néztem.
köszi
Előzmény: (name 170892)
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.03.03. 03:25
hali

nem teljesen világos számomra, hogy most nassfelden 6 éves korig vagy 10 éves korig ingyenes egy gyerkőcnek?
nekem eddig úgy tünt 6 éves korig, de több helyen olvastam a neten, pl itt egy februári cikkben: "Néhány helyen, például a tiroli Pitztalon, a Stubai gleccseren vagy Kössenben, de a közelebbi és igen népszerű karintiai hegyen, Nassfelden is a gyerekek egészen 10 éves korukig ingyen kaphatnak síbérletet szüleik teljes árú jegyei mellé! "
most akkor mi az igaz?
hogyan jutok hozzá az ingyen bérlethez?
ha lenne valami fix infó, annak örülnék
köszi
vakrep
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.02.25. 17:04
".........Ja, és ami nagyon ment, az a bérlet pénztár előtti jegy csencselés :) ..........."

ez mit jelent?
köszi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2014.01.07. 18:45
sziasztok

tavaly a zsebemben maradt kb 3-4 db bérletkártya + 1 pont kártya némi ponttal turracher höhére
(nem volt egyszerű a hazafelé utunk, márc 15 miatt maradnunk kellett egy extra napot, plussz az egyik autó nem idnult el stb stb ezért sikerült nem leadni a kártáykat)

idén nem oda megyünk, ha valaki odamegy, akkor odadom neki a kártyákat, megnézi, hogy mennyi pénzt tud belőle szakajtani azt majd felét átutalja

robert(pont )szel (kukac )kh (pon t)hu
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2013.03.18. 16:25
hali
hazaérve turracher höhéből tudatosult bennem hogy a farzsebembe maradt 3 db sí kártya az egyiken kb 25 felvonó pont
ezek értéke: 3*5 eur kaució + 6-10 eur pontérték (attól függően, hogy milyen pontkártyát veszel

szóval szumma 20-25 eur lapul a zsebembe, fél árért szívesen odadaom annak, aki legközelebb arra jár
vakrep
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2012.12.04. 16:03
köszi a tippeket, rájuk fogok nézni
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2012.12.04. 13:35
sziasztok

kellene nekem pár 100g vax jó áron, 2 felnőtt meg 2 gyerek lécnyire, ha marad jó lesz jövőre

kvázi általános semmi extra igény, nem fogok ilyeneken pöcsölni, hogy hidag/meleg/latyakos/fehér/sárga/görbe/hiányos/stb hóra

szóval: hol tudtok jó áron vaxot?
köszi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2005.02.23. 15:52
közben eszembe jutott még egy kérdés, ha már itt vagyok: a két frissen szerzett lécem közül az egyik 195 cm hosszu, a másik pedig 170, én 180 cm magas vagyok, melyik nekem a jobb? azt figyelembe véve, hogy a lécek "hagyományos fajtájúak" és pongyolanyelven: én a szép technikára kevest adó, viszont a száguldást és a néha erőből kivitelezett erős kanyarokat (vagáyn varolással és hózuhataggal)operáló síelő vagyok, - ja és botot határozottan nem is szeretek használni
csövi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2005.02.23. 15:28
hali
egy majdnem kezdő tudásának a háttere van csak mögöttem, az-az eddig kb 2 hetet síeltem 3 részletben

eddig mindig kölcsönzős szerkóban nyomtam és mindig hagyományos lécekkel, gondolom a kölcsömzös cuccok nem voltak rendesen karba tartva.
most vettem magamnak két használt (hagyományos) lécet, mivel nem bírtam magammal egyből ki is próbáltam jobb hiján a normafán 3-4 csúszás erejéig

összefoglalva: volt a lábamon már 5 db hagyományos használt léc, én nem vettem észre túlságos különbséget köztük, tehát: mi függ az élezéstől, faxolástól, milyen sűrűn kell? mi van akkor, ha nem foglalkozom vele és évekig nem is csináltatom egyiket sem? (évente kb 1 hetet meg egy hétvégét síelek)
kiváncsi vagyok a véleményekre
csövi
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2005.02.23. 08:54
köszi q1q2

megnézük!
(azért ha van másik ötlet szívesen hallgatom!)

vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2005.02.22. 10:25
Sziasztok lassan a szezon utolsó harmadában járunk, de nem találok a barátnőmnek (38-as láb) új síbakancsot sehol sem igazán baráti áron.
(((Kiindulási példa: Hervisben a gyerek és férfi méretek 3-4 csatosak 16-17-ért mennek, de ott nincs női (a gyerek méret 37-ig szokott tartani)))
VTud valaki valami tutti helyet ahol max 20-23 ezerért lehet venni több csatos 38-as női bakancsot?
köszi
vakrepulo
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.