Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pestitom által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2009.02.16. 22:10
Sziasztok!

Gyerek-síoktatáshoz keresek partnert a 4,5 éves fiam mellé. Pénteken megyünk síelni Semmeringre, az alapokat már tudja, ez már a második szezonja.

Magyar síoktatót már találtam mellé Péntekre, 1 napra 24ezer Ft (fél 10-től 3-ig, vagy fél 9-től 2-ig). De a gyerkőcnek is jobb lenne, ha lenne társa, akivel "húzzák" egymást. És a síoktató díját pedig megosztanánk.

Akit érdekel, hívjon telefonon: 06-20-5841541, vagy írjon.

Tamás
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
Topik: Donovaly
2008.11.17. 23:08
ide is bemásolom:
Kedves Pattyski!

Ahogy írásaimból láthattad, szeretem SK-t. Írtam, hogy AU átlag 10%-kal drágább, de előfordul, hogy azonos kategóriában olcsóbb. És értem a számításokat a felvonók árait és kültségeit tekintve, de SK nem csak a felvonók árait tekintve hátrányos, hanem azon kapcsolódó szolgáltatások tekintetében sem sokkal jobb a kép, amit az emberek elsősorban elolvasnak. Sajnos ezért nem tudok ismerősökkel síelést SK-ba szervezni, pedig szeretnék.

1. AU Annaberg, 30 km pálya, azonos magasság és szintkülönbség Donovalyval, 3 ülőszékes, 6 csákányos felvonó, 0 perc sorbanállás, napijegy 24,5 Euro egész szezonban (nincs szilveszteri felár), szállás 5.600 Ft, azaz 21 Euro félpanzióval (olyan minőségeben, ami SKban 3*).
2. AU Lachtal (ahová sok pesti gyerektábort szerveznek) gyerekjegy 16 Euro, 3*-os hotelben pályaszállás 40 Euro/fő.

Fentieket csak azért írtam le, mert SZERETEM SK-t és Donovalyt, és értse meg Donovaly is, hogy miért maradnak el a pestiek (persze gazdasági válság is van, de a tapasztalatom szerint a válság leginkább azokat érinti akik korábban sem költöttek ennyi pénzt üdülésre).

Szeretném a 2 hetes síelést SK-ban tölteni, de síelni senki sem egyedül megy, a baráti társaság álláspontja szerint ugyanazért a pénzért AU-ban jobb szolgáltatást kap.

Úgyhogy idén csak a gyerekkel kettesben és csak hétvégére megyünk majd Donovalyba, igyekszünk nálatok megszállni. A társasággal a többi út AU és RO.

Szerintem a gyerek élvezni fogja Donovalyt, látta képen és várja Dodót!

Köszi, hogy eddig elolvastad, azt szeretném még kérdezni, hogy a tapasztalaitok alapján mikor vannak a legkevesebben? Január közepe? Nálatok lehet félpanziót kérni? Ezt nem találtam meg a honlapon. A Wesselényi utcában mindent elintézhetek, a csipkártyás bérletet is?

Jó szezont!
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2008.11.17. 22:26
Kedves Pattyski!

Ahogy írásaimból láthattad, szeretem SK-t. Írtam, hogy AU átlag 10%-kal drágább, de előfordul, hogy azonos kategóriában olcsóbb. És értem a számításokat a felvonók árait és kültségeit tekintve, de SK nem csak a felvonók árait tekintve hátrányos, hanem azon kapcsolódó szolgáltatások tekintetében sem sokkal jobb a kép, amit az emberek elsősorban elolvasnak. Sajnos ezért nem tudok ismerősökkel síelést SK-ba szervezni, pedig szeretnék.

1. AU Annaberg, 30 km pálya, azonos magasság és szintkülönbség Donovalyval, 3 ülőszékes, 6 csákányos felvonó, 0 perc sorbanállás, napijegy 24,5 Euro egész szezonban (nincs szilveszteri felár), szállás 5.600 Ft, azaz 21 Euro félpanzióval (olyan minőségeben, ami SKban 3*).
2. AU Lachtal (ahová sok pesti gyerektábort szerveznek) gyerekjegy 16 Euro, 3*-os hotelben pályaszállás 40 Euro/fő.

Fentieket csak azért írtam le, mert SZERETEM SK-t és Donovalyt, és értse meg Donovaly is, hogy miért maradnak el a pestiek (persze gazdasági válság is van, de a tapasztalatom szerint a válság leginkább azokat érinti akik korábban sem költöttek ennyi pénzt üdülésre).

Szeretném a 2 hetes síelést SK-ban tölteni, de síelni senki sem egyedül megy, a baráti társaság álláspontja szerint ugyanazért a pénzért AU-ban jobb szolgáltatást kap.

Úgyhogy idén csak a gyerekkel kettesben és csak hétvégére megyünk majd Donovalyba, igyekszünk nálatok megszállni. A társasággal a többi út AU és RO.

Szerintem a gyerek élvezni fogja Donovalyt, látta képen és várja Dodót!

Köszi, hogy eddig elolvastad, azt szeretném még kérdezni, hogy a tapasztalaitok alapján mikor vannak a legkevesebben? Január közepe? Nálatok lehet félpanziót kérni? Ezt nem találtam meg a honlapon. A Wesselényi utcában mindent elintézhetek, a csipkártyás bérletet is?

Jó szezont!
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2008.11.15. 15:18
Kedves Pattyski!

Írod, hogy az összehasonlítást CZ, SK, PL és HU viszonylatban kell megtenni. Szerintem nem. A VILÁG turizmusát lehet csak összehasonlítani.

2 gyerekkel családosan elmenni síelni 1 hétre Közép Európában (1000 km táv. AU, SK, RO, PL) nekünk kb. 1000 euró, amit sok munka megkeresni, így elköltésekor sok szempontot veszek figyelembe. Így a síelésnek akár konkurenciája lehet az egyhetes búvárkodás Balin, ami kb. ugyanannyi pénz. Ezért nem érdemes SK-t csak HU, PL CZ országokkal összevetni. A VILÁG-ot kell. A Bókay Kert síiskola Rózsahegy helyett idén Ausztriában csinálja a sítábort, mert olcsóbb.

A Donovaly prospektusban ezt írják nekem, a fogyasztónak:
"... Ezek a települések a Velká Fatra és a Nízke Tatry nemzeti parkjainak a találkozásainál találhatók."

A Baliról szóló magyar nyelvű prospektus nem említ "Pacific Ocean"-t. A Hó Show-n elhoztam a romániai Prahova síterep magyar nyelvű prospektusát, "Kárpátok"-at ír magyarul, az ausztriai síterep prospektusa nem erölteti az "Alpen"-t és a "Wien"-t, tudják, hogy magyarul ez másképp van. Ezek apróságok, de ezek is döntenek a fogyasztó választásakor. A Donovaly prospetkusának mögöttes üzenete így az is, hogy "jöhetsz, ha nagyon akarsz, de a pénzednél fontosabb a saját identitásunk keresése". Pedig az is lehetne, hogy "gyere, szívesen látunk", mint az AU prospetkusának. Ha már nagyjából olyan az árszínvonal mint AU. Tényleg csak azt szeretném, hogy a gyerekek jó hangulatban síeljenek, fejlődjenek és az energiát ne konfliktusok feloldására kelljen fordítani.

Ebből a szempontból RO pragmatikusabb, nyáron voltunk, átutaztunk nem magyar lakta vidéken és még ott is igyekeztek a vendéglátósok magyarul kifejezni magukat. A pénz fontos, mert sajna már kevés van belőle.

Persze lehet, hogy a fentieket fordító program fordította, de az üzenet sajnos akkor ez.

Azért bizakodó vagyok. Hajrá Donovaly!
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2008.11.14. 23:36
Kedves Pattyski!

Fontosnak tartom az erőfeszítéseiteket, és Donovaly érdekében megosztom a személyes élményeimet:

Amikor gyerekek nélkül síelni jártam, a haverokkal főleg Szlovákiába mentünk síelni, mint szinte minden magyar, én is Donovalyban tanultam meg síelni. És elkönyveltük tényként, hogy turistaként nekünk kell a vendéglátó felé kedvesnek lenni, és megtanulni a fontosabb szavakat szlovákul (és a "Jede jede masinká"-t), mert északi szomszédaink "furcsák", amelyre személyes benyomásom szerint a legpontosabb jelző a "kelletlen", azaz a legritkább esetben mosolyogtak ránk (éveken át mi produkáltuk magunkat, hogy a pincérnők végre elmosolyodjanak). A kelletlenség az út menti étteremtől a jegypénztároson át a helyi síoktatókig szinte mindenkire érvényes volt.

Aztán úgy alakult, hogy már gyerekes apukaként tavaly végre 3 éves elmúlt a fiam, lehetett vele menni síelni, és egyik szintén gyerekes haverom megszervezett hosszabb síelést Ausztriában. És teljesen más mentalitást tapasztaltam: az osztrák szállodás a kommunikációt elősegítendő 3 magyar alkalmazottat vett fel, és amint a pályán a felvonót kezelő 55 éves osztrák bácsi meglátta, hogy magyarok vagyunk az általa ismert magyar szavakkal próbálta segíteni a fiam felvonó-használatát (megjegyzem nyáron ugyanezt tapasztaltam Olaszországban, amint meghallották, hogy milyen nyelven beszélünk, ők is mosolyogva próbáltak magyarul mindenféle szolgáltatást eladni).

És ma már csak kb. max. 10%-kal drágább Ausztria. De a mosoly és a hozzáállás megfizethetetlen. Persze nem várom el senkitől, hogy tanuljon meg minden nyelvet, itt egyszerűen a kölcsönös hozzáálláson van a hangsúly. Dobre.

Nagyon szívesen mennék újra Szlovákiába síelni, vendégként pedig mosolygós arcokat szeretnék látni. Igérem idén a szezon elején újra letesztelem a haverokkal Donovalyt-Semmeringet-Hargitát. A gyerekekkel pedig oda megyek egy hétre, ahol mosolyognak és tényleg vendégként kezelnek. Azért Donovalynak nálam mindig hendikepje van :-)
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2008.01.11. 15:28
Kedves Nagy Hideg-hegy!

Hóinfót kérünk, és ha lehet rendszeresen! (mint Mácsai Tomi bejelentkezései Dobogókőről). Sajnos a NHH weboldalatok sem friss, vagy ott is legyen fórum.

Köszi.

Árva Tamás
pestitom
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.01.08. 17:17
Helló mindenki!

Nagy Hideg-hegy a legjobb pálya itthon. Idén még nem voltam, az esős időszak után milyen a pályák minősége?

Tud valaki válaszolni?

Köszi,

Tom
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.