Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bencibubu által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2016.10.07. 19:21
Köszi az infót!
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2016.09.30. 15:51
Sziasztok!

Kb. mekkora, hány km-es a Pra Loup-i pályarendszer? Át lehet jutni Pra Loup-ról Val d'Allos-ba (és vissza) csak ülős felvonóval? Ahogy a sítérképet böngészem, úgy tűnik, hogy mindenképpen van benne húzós.
Köszi!
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
Topik: Isola 2000
2016.01.15. 18:05
Köszönöm a véleményeteket. Reméltem, hogy pozitív lesz...
Mi január 30-tól leszünk Isolán 1 hetet. Megy valaki ez időtájban? Elvileg van 1-2 hely még az autónkban...
Egyelőre elég mostohának tűnik a hóhelyzet. Ha valaki mostanában, azaz jan. 30. előtt arra jár, kérem ossza meg velünk az aktuális hó illetve pálya helyzetet.
Köszi!
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
Topik: Isola 2000
2015.08.31. 20:54
Sziasztok!

Rájöttem, hogy nem lehet elég korán kezdeni a síelés tervezését.
Tavaly lusta voltam (február végén kezdtem nézelődni), és lemaradtunk Franciaországról.
Most Isola 2000-t szemeltük ki (tetszik, hogy a szomszéd síterepre, Auron-ra is érvényes a bérlet), de van egy kis kételyem. A youtube-on néztem Isola 2000 videókat, de szinte csak "keskeny utakon" csúszkálást és freeride-ot láttam. Léteznek Isolán széles lesikló pályák is, ahol lehet nagy íveket karcolni? Auron inkább ilyennek tűnik...
Ezt komolyan kérdezem.
A beszámolókat olvasva elég vegyesek a vélemények. Jól jönne pár tapasztalt vélemény...
Előre is köszönöm a segítséget :-)
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2013.12.21. 12:48
Szia Ede!

Mi 2011. március végén voltunk egy kis csapattal Val d' Allos-ban, a Terrasses de Labrau-ban.
Először a szállásról:
Jó minőségű apartman, ezt most a standard francia szállásokhoz mérten értem. :-) A szobák rendben vannak, a konyha jól fel van szerelve, szép a fürdőszoba is káddal...
A medence is szép és nagy, de sajnos franciásan hűvös a vize és eléggé klóros is, ami csípi a szemet. Ha nagyon akartok úszni, vigyetek úszószemüveget! Szauna nincs, csak gőzkabin. Ott azért fel tudtok melegedni a hideg "medencézés" közben.
Van egy a'szem kétszemélyes ülős felvonó a szállástól kb. 50 m-re, de az nem működött amikor ott voltunk. Egészen pontosan szombat délután, mikor megérkeztünk igen, de vasárnaptól nem! A központi felvonó és a kassza a falu közepén van kb. 4-500 méterre a szállástól. Vasárnap reggel úgyis itt kell kezdenetek a síbérletek miatt. A pályák jók, a felvonók kissé öregecskék. Van egy értelmezhetetlen 1 fős álló, ami rövid és nagyon lassú. Ezt csak megnézni érdemes mint egy sílift múzeumot, kipróbálni nem :-)
Mindenki azt írja, hogy Pra Loup sokkal jobb. Ha ez igaz és nyitva lesz az átjárás, akkor szuper síhetetek lesz!!! Mi nem tudtunk átmenni, mert a késő március-kora április (hóolvadás) miatt már bezárták a Pra Loup-i részt. A Val d'Allos-i pályák is jók és változatosak, van erdős és széles piros is. A Pra Loup-i résszel együtt ez egy nagyon jó síterep lehet. Drukkolok Nektek, hogy működjenek az átjárást biztosító síliftek. Én biztosan vissza fogok még menni, mert ki akarom próbálni Pra Loup-ot is...
Sokat fog dobni a feeling-en Nice és Monaco a tengerrel, a pálmafákkal és a mediterrán szépségével!
Látom, Ti voltatok Valloire-ban. Mi február 1-én megyünk oda, a Vallé d'Or-ba. Tudsz pár sort írni erről a terepről, netán a szállásról?

Üdv! ;-)

Benőcz Gábor
Előzmény: (ede75 164064)
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2013.12.05. 13:01
Szia,
megnéztem térképen a szálláshelyeket. Elvileg egymás mellett vannak ezek az apartmanok a kabinos felvonó mellett. Ti hányan lesztek? Mi egy 20 fős kis csapat vagyunk pár gyerkőccel, és autókkal megyünk majd Svájcon keresztül.
Előzmény: (Buakaw 163320)
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2013.11.29. 18:09
Hello Buakaw,

mi is február 1-től leszünk Valloire-ban, a valleé d'Or szálláshelyen egy kis csapattal. Voltál már ezen a terepen, esetleg ezen a szálláson?
Előzmény: (Buakaw 162552)
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2013.10.03. 11:38
Köszönöm Nektek a segítséget és a hasznos hozzászólásokat. A busz közlekedés azért érdekelt, hogy csak taxival lehet-e a két település között közlekedni, ha lekéssük az utolsó felvonót, vagy esetleg át akarunk este ruccanni egy kis városnézésre...
Ha van még egyéb infó, azt szívesen veszem... :-)
Bencibubu
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2013.10.01. 19:26
Sziasztok!

Ebben az évben Valloire a kiszemelt célpont. Tudja valaki, hogy Valloire és Valmeinier között van-e busz közlekedés, milyen hosszú az út és kb. mennyibe kerül? Melyik faluban érdemesebb szállást keresnünk?
Esetleg van valakinek összehasonlítási alapja Valloire, Orcieres, Isola és Les 2 Alpes viszonylatában? Elsősorban közepes tudású síelők (inkább a jó piros pályák!) részére kérdezem...

Kösz a segítséget!

Üdv Mindenkinek és Jó Szezont! :-)

B.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.