Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Valloire - Valmeinier síterep leírás fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 485, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  petibFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.28. 13:14
(Üzenetazonosító: 204159)
petib Hozzászólások: 69
Regisztrált: 2010.02.09.
50 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
14 év után tértünk vissza erre a síterepre a SKINET szervezésében, szállásunk ezúttal Valmeinier-ben, a Residence Vermont-ban volt. A ház elhelyezkedése ideális, közvetlenül az Inversins felvonóhoz vezető pálya mellett fekszik.

Az idővel szerencsénk volt, öt napsütéses napunk volt, és a nagy hideg miatt a pályák is jó állapotban voltak, bár néhány helyen azért elég kemény - helyenként jeges - volt rajtuk a hó. Leginkább jellemző ez az Armera "le-felvonóhoz" levezető Églantiers alsó szakaszára.

Nagy tömeg nem volt, sok pálya szinte kihalt volt. Ilyen volt a kedvenceink közül pl. az egyik legnépszerűbb felvonó, a Brive 2 melletti Stade és Gentiane, vagy a Plan Palais nevű - egyébként elég rángatósan induló - húzós lift melletti Stade és Goulet, de nagyon jó volt a Grand Plateau tetejéről induló Gerboise is. És nem volt sok ember az igazi kedvenceinken, a Setaz kabinos tetejétől induló fekete Olympique és piros JB Grange nevű pályákon sem. Ezeken kívül még nagyon jó volt a Valloire-ba levezető hosszú kék Lutins is.

Van két kék panorámaút, a Selles és Arméra, ez utóbbi különösen alkalmas a fotózásra.

És még egy infó: a térkép alapján nem teljesen egyértelmű, de a Crey du Quart tetejéről közvetlenül nem érhető el a Valmeinier-be visszavezető Combe Orsiére pálya, az első nap így kénytelenek voltunk leküzdeni magunkat az erősen buckás Cotérieux pályán.

Néhány fotó:
https://sielok.hu/fotoalbum/20928/g...aleria/
Feladó:  randras66FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.04.07. 07:21
(Üzenetazonosító: 201073)
randras66 Hozzászólások: 19
Regisztrált: 2012.10.25.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Síelők,
most pár napja jöttünk meg a terepről (márc 31). Nehogy elhiggyetek mindent az itt előttem frusztráltan megszólalóknak..
A Vermont-ban laktunk, Valmeinier 1800-on, volt nyolcasunk, hatosunk, négyesünk. Egyik sem bizonyult kicsinek, főleg, hogy a 21 fős haderő esténként a roppant tágas és kényelmes, kanapékkal, fotelekkel, biliárdasztallal felfegyverzett földszinti társalgót szállta meg. Reggel épp 20 métert kellett cipekedni a csúszható pályáig, ami azonnal ülős lifthez vitt. Du ugyanígy, csak fékezni kellett a sarkon.
A pályarendszer: elismerem, az idén szerencsénk volt a hóval, még így március utolsó hetében is csak hullt, csak hullt reánk. Inkább már azon imádkoztunk, hagyná abba.. az összes pálya járható volt, legtöbbjük frissen kezelt - naponta. Rengeteg húzós pirossal, és széles-kellemes-haladós kékkel. De zöld is akad bőven, egy nullkilométeres hölgy is talált magának élvezhető pályákat egész hétre. Feketére csak két lökött fiam ment, lihegve jöttek le a derékig érő buckarengetegben..
Nem tudom, a kollega merre járt, de mi jó pár hangulatos, panorámás, központi helyeken fekvő hüttébe botlottunk. Tán nem az erdőben kell keresni.
Felvonók? Igen, van néhány lassú is. Az pont arra való, hogy kiélvezd a táj szépségeit, meg kipihend a néhol 80-as tempót. Amúgy számos újba-gyorsba botlottunk.
Szóval kedves sítársak, én nagyon bátran ajánlom a helyszínt, tehetem, 2004 óta járom a francia Alpokot. A top 3 helyünk között van, de az is lehet, hogy az idén összejött szenzációs társaság szépíti meg..
Megyünk még ide, szinte bizonyosan mondhatom.
Aki bővebb infót szeretne, keressen bátran.
Feladó:  ede75NőHaladó síelő
Dátum: 2018.01.06. 10:14
(Üzenetazonosító: 197956)
ede75 Hozzászólások: 32
Regisztrált: 2010.02.16.
3 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia! Sikerült megoldani az utazást? Mi is akkor leszünk Valloire-ban, a Vallee d'Or-bán szállunk meg.
Van buszos ismerősünk ha meg aktuális. Üdv, E.
Előzmény: (Anksu 196218)
h i r d e t é s

Feladó:  randras66FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.11.11. 12:51
(Üzenetazonosító: 196516)
randras66 Hozzászólások: 19
Regisztrált: 2012.10.25.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia, sikerült megoldani? Mi tavaly egy barátom nagyon tuti, óriási kisbuszával utaztunk, tökéletes utunk volt. Ha gondolod, rákérdezek.
Írj privátot lszi, arról kapok jelzést.
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.11.06. 11:45
(Üzenetazonosító: 196442)
tothlevente Hozzászólások: 365
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha már ilyen messze mentek, de nem ragaszkodtok Franciaországhoz, Sestriere (Olaszo, Via Lattea) nagyon jól megközelíthető tömegközlekedéssel. Milánóig fapadossal akár 3000t-ért, majd onnan vonattal Oulx-ig. Onnan akár transzfert is kérhettek a szállásra, vagy busz. Mi jártunk erre és nagyon nagy volt a kísértés, csak még a gyerkőcöket ítéltük kicsinek a bumlihoz. Lényegesen olcsóbb lett volna, mint ahogy autóval lett.
Előzmény: (TKata 196418)
Feladó:  CarouselFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.11.05. 10:51
(Üzenetazonosító: 196425)
Carousel Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2010.01.23.
33 síterepet értékelt

Lyonbol közvetlen buszokkal el lehet jutni Valloire iranyaba. Sajnos a genfi repülöterröl nem, talan atszallassal.

Ha nincs mas megoldas, a helyetekben fapadossal oldanam meg. Lyonba repül a Ryanair is. Mi St. Gervaisban voltunk ezzel a megoldassal (BUD-GVA repülövel, repterröl busszal).

Vonattal sajnos körülmenyes es lassu.

Ennyivel olcsobb lenne igy ez a francia megoldas? Valloire-Valmenierben sajnos meg sok a lassu ülös es a meredek huzos lift. A megadott palyakilometer pedig nem teljesen fedi a valosagot (a franciak meg nem valtoztattak meg a palyahossz tablazatokat, Ausztriaban egy tanulmany utan szinte minden siterep).
Előzmény: (Anksu 196243)
Feladó:  TKataNőKezdő síelő
Dátum: 2017.11.04. 22:18
(Üzenetazonosító: 196418)
TKata Hozzászólások: 181
Regisztrált: 2009.03.10.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kíváncsiságból megnéztem, és én ettől megijednék.
Amíg azt mondja, hogy München és onnan átszállással a célállomás elérhető, addig még rendben. De aztán megnézve a részleteket kiderül, hogy csak Párizson át, és ott még másik pályaudvarra is át kell menni, és onnan sem közvetlen járat, hanem még egy átszállás. Én szeretem a francia vidéket, de több mint 12 órában vidéki pályaudvarokat nézegetni nem hiszem jó síelős bevezető program lenne. Mindezt Münchentől 122 vagy 144 Euróért, időponttól függően, csak oda.
(Lehet van egyszerűbb, én ezt találtam)
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.11.04. 08:55
(Üzenetazonosító: 196396)
tothlevente Hozzászólások: 365
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Én nem ilyednék meg a tömegközlekedéstől sem. Vonat:
https://rail.cc/hu/vonat/budapest-e...s-valloire-kozott
Feladó:  AnksuNőHaladó snowboardos
Dátum: 2017.10.25. 10:13
(Üzenetazonosító: 196243)
Anksu Hozzászólások: 22
Regisztrált: 2014.01.31.
10 síterepet értékelt

Köszi a tippet, őket már kérdeztem, de sajnos negatív.
Nézegettük a kisbuszokat, de elég borsosak :D
Előzmény: (- Marky - 196219)
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.10.23. 14:49
(Üzenetazonosító: 196219)
- Marky - Hozzászólások: 491
Regisztrált: 2008.12.02.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia
Őket érdemes megkérdezni:

https://sielok.hu/siutak-es-sitabor...ok/siterep/valloire/buszos/

Vagy kell bérelni egy másik kisbuszt, abból meg végtelen választék van

üdv
M
Feladó:  AnksuNőHaladó snowboardos
Dátum: 2017.10.23. 12:46
(Üzenetazonosító: 196218)
Anksu Hozzászólások: 22
Regisztrált: 2014.01.31.
10 síterepet értékelt

Sziasztok!

Mi most először fogunk kimenni erre a síterepre, leváltva Puy-t. Viszont akadt egy kis problémánk...
Úgy volt, hogy sikerült kisbuszt szereznünk, ezért nyugodt szívvel foglaltuk le a szállást bérlettel egy utazási irodánál...nos most kiderült,hogy a kisbusz offá vált... kérdésem az lenne, hogy nem-e tudja valaki, hogy indít-e erre a síterepre buszt vmelyik társaság, ahova csak úgy be lehetne csapódni 7 főnek? Reméltük, hogy a SkiNetesek indítanak és sikerül oda "bepofátlankodnunk", de sajna nem... a mi foglalásunk: 2018.01.20-27.

Előre is köszi!
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.29. 22:21
(Üzenetazonosító: 193460)
gaboca Hozzászólások: 3113
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Én nem voltam ott, de pénteken kezemben volt egy Salgótarjáni haverom léce, aki igen, a kantni alapján elhiszem amit a pályákról írsz.
Előzmény: (Zpéter 193432)
Feladó:  Zpéter
Dátum: 2017.01.29. 11:25
(Üzenetazonosító: 193432)
Zpéter Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2009.01.02.

Sziasztok Sielők!
Ott voltam, eltöltöttem egy hetet, és a friss élmény hatására bátran ki merem jelenteni: ez az első síterep a franciáknál, ahova biztos soha nem megyek vissza.
Nézzük sorban:
1. Pályák, időjárás
Hivatalosan tömörített 80 cm-es hó, 29/30 lift üzemben, hát persze, hiszem fiam, hiszem……… Tényleges jeges pályák, kövekkel 0 és 20 cm közötti hó-jég burkolattal. A hat napból kettőn szinte az összes pálya le volt zárva, az alján volt nyitva egy két libalegelő, ha pedig valahogy felküzdötted magad a hegytetőre, tükörfényes jégpálya fogadott vízszintesen metsző széllel. Persze köd is volt rendesen egy két napig. Jó, az időjárásról nem tehetnek, de elgondolkodtató, hogy a régi beszámolókat visszaolvasva sokan írnak pár napos síelhetetlen viszonyokról. Bennem az a kép alakult ki, hogy ennek a helynek a lokális meteorológiai adottságai nagyon kedvezőtlenek.
2. A falu
Az nincs. Valmeinier üdülőházakból álló laza csoportosulás, aminek egyes részei nincsenek közel egymáshoz. Villageban, ahol laktunk, egy darab Proxy nevű élelmiszerbolt, és egy darab étterem volt. Én elfogadom, hogy az icetea, a kakaó, a péksüti és a 100 %-os narilé nem nélkülözhetetlen eleme az emberi létnek, de itthon hozzászoktam ezekhez és sajna ott a boltban az egy hét alatt igen csak nehezen lehetett fentieket beszerezni. Az ingyenes síbusz 18.15-kor jön vissza és ezt követően gyalogolj, ahogy tudsz! Na a közlekedés is megér egy misét:
3. Közlekedés
Ugye jól hangzik a 150 km sípálya? Egész addig, míg ki nem derül, hogy a jelenleg nyitvatartó Sétaz hegyi pályák csak Valloireből megközelíthetőek és oda nem megy semmi! Ugye ezt most ülve olvassátok? Nem megy vonat, oké. Nem megy ingyenes síbusz, oké (de hát csak 12 km, istenem, miért is nem?). A slusszpoén: fizetős busz se megy! Szóval tényleg nem megy semmi, de semmi Valloire és Valmeinier nincs egy térképen Franciaországban.
4. Szállás
Itt nincs komoly gond, szokásos francia tömegszállás, kisebb érdekességekkel: ha nyitva van az erkélyajtó, a szoba fűtése leáll. A keretbe van beépítve egy nyomógomb, amire még azt is mondanám, hogy értelmes gondolat, ha nem kellett volna minden erkéklyajtó nyitás után ellenőrizni a kapcsoló állapotát, mert az ajtó néha nem nyomta be és ezért kis távtartót kellett beügyeskednünk a helyes működéshez. Erre viszonylag hamar, egy nap alatt rájöttünk, arra már nem, miért nem volt az utolsó napon melegvíz, csak langyos.

Még zizeghetnék a kevés hegyi hüttékről, amiknek olyan hangulata van, mint egy magyar falusi temetőnek, a találd meg az ügyesen elrejtett WC-t játékról, ami igazán izgalmas, ha egyszer menned kell, de ezek már csak szőrözések, tényleg nem komoly problémák.
Feladó:  adalbertFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.12. 22:16
(Üzenetazonosító: 192549)
adalbert Hozzászólások: 393
Regisztrált: 2007.03.11.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valaki járt mostanság ezen a síterepen? Valami friss infó nem ártana.
Feladó:  Szunyogh KárolyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.27. 21:09
(Üzenetazonosító: 186846)
Szunyogh Károly Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2007.07.22.
12 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia.
Mi most vagyunk kint. Egésznap jókat síelünk. Kicsit meleg van,de a pályák egész jók. Mind a 3 hegyet betudjuk sìelni. Délutánra az alsó pályák kicsit olvadnanak. Kellene jövőhétre egy kis hó.
Feladó:  morfologusFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2016.01.27. 16:58
(Üzenetazonosító: 186836)
morfologus Hozzászólások: 115
Regisztrált: 2012.11.12.

Valaki van most kint? Milyen állapotban vannak a pályák?
A lesújtó előrejelzések mellé jó volna valami biztató is.
Feladó:  magness
Dátum: 2016.01.23. 18:41
(Üzenetazonosító: 186602)
magness Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2006.12.12.

Szia!

Január 30-tol leszek kint és snowboardot oktatok Valloire-ban.
Irok privát üzenetet!
Feladó:  basquiatFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2016.01.20. 20:26
(Üzenetazonosító: 186465)
basquiat Hozzászólások: 104
Regisztrált: 2013.03.01.
12 síterepet értékelt

Valaki, valami helyzetjelentés? :) Jövőhét pénteken indulunk.. :)
Feladó:  DoRiNKaNőHaladó síelő
Dátum: 2016.01.13. 10:34
(Üzenetazonosító: 186035)
DoRiNKa Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2011.01.22.
8 síterepet értékelt

A francia síoktatás egyáltalán nem tanulópályás bénázásról szól. Az abszolút kezdőket is már első nap normál pályákra kiviszik. Én voltam pont Valloire-ban oktatáson, igaz nem snowboard, hanem síoktatáson (nem kezdőn, hanem az ő rendszerükben 3. osztályos oktatáson) és én nagyon élveztem. Nagyon sokat lehet fejlődni és közben kb. besíeled az egész pályarendszert. Én csak ajánlani tudom.
Előzmény: (vargai 185888)
Feladó:  vargaiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.10. 14:41
(Üzenetazonosító: 185888)
vargai Hozzászólások: 29
Regisztrált: 2008.11.07.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem itthon teljesen jó oktatás van. Én biztos nem cseszném el az időmet egy ekkora terepen egy tanulópályán.
De persze ez mindenki maga dönti el.

következőutolsó laponként: összesen 485, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 31 vendég és 2 regisztrált felhasználó látogatja.