Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szimi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.12.10. 09:19
Mivel a párommal totál kezdők vagyunk, ezért két teljes felszerelésre lenne szükségünk.
Az elmúlt heteket azzal töltöttem, hogy felmértem a hazai kínálatot snowboard motyó tekintetében.
Azt tapasztaltam, hogy itthon végtelenül szegényes a kínálat. Az árak ettől függetlenül a holdon járnak.
Szerintem a vége az lesz, hogy kimegyünk az osztrákokhoz körbenézni.
Két teljes felszerelés esetében plusz egy tank benzinnel is bőven olcsóbban kijövünk, főleg ha még választék is van.

Mit ajánlanátok, hova érdemes menni?
(olyan hely érdekelne ahol több üzlet is van és nem csak az "atom" márkákat lehet kapni, hanem valami olcsóbbat is)

Van valakinek tapasztalata az itt is hirdető "csomagküldős", "noname" snowboard set-ekkel?
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.01.24. 18:53
Ja, el is felejtettem:
Kifele és befele is kb 11 órát mentünk. Ebben benne volt kifele egy okos kerülő Szlovákia felé. ugyanis a rádió azt mondta, hogy Hegyeshalom beállt.
Visszafelé meg a tötyögés a Munchen előtti elágazásig.

Mégegy fontos dolog!
Kifele nagyon megszívtuk, mert a térkép szerinti lugikus úton mentünk. Amint lehetett lementünk az autópályáról és bevágódtunk a hegyek közé. Sajnos egy alsórendű úton kellett mennünk, ami gyakorlatilag végig egy hajszálvékony szerpentin volt fel-le (kb. 50 km).
Ezt még súlyosbította az is, hogy minden településen ahol átment embertelen dugó volt. Pont ekkor zártak a pályák és ilyenkor nem lehet a környéken közlekedni. (egyébként a sok hülye félrészeg síelőtől napközben sem nagyon :-) )
Visszafelé már okosabbak voltunk és egy nagyobb (gyönyörű szép!) úton kerültünk Bolzano felé.
Érdemes a nagyobb utakon menni, még ha ez kerülővel is jár!
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.01.24. 18:44
Kulacs

Így lassan két hét távlatából a Sella Ronda vérmérséklet kérdése. Biztosan van a ki élvezi, én inkább síelni szeretek, nem annyira kirándulni. (főleg nem 167 Euro-s síbérlettel!)
Sajnos az egyes pályákra nem emlékszem. Már az első sífutó pálya után úgy felidegesítettem magam, hogy nem néztem semerre, csak azt vártam, hogy visszajussunk Belvedere-re :-)
Az viszont jó hír, hogy amikor mi voltunk sehol sem voltak sokan. Sőt, nyugodtan mondhatjuk, hogy egyáltalán nem voltak sehol. Semelyik liftnél sem kellett sorbaállnunk.
Ugyan az útvonaltervező elsőre a legrövidebb utat dobja ki, de ez nem autópályán megy. Kezdődik ott, hogy 8-as út, Graz, aztán kis utakon keresztül az Alpokon. Ennél hosszabb a végig autópályás (a különbség 120 km), de az útvonaltervező szerint is ez a verzió legalább egy órával rövidebb.
Az autópályás út Salzburg felé egész jó. Arra kell figyelni, főleg visszafelé, hogy a Brenner hágón átmenő szakasz be szokott dugulni. Mi mikor jöttünk vissza legalább 2 órát álltunk a pályán. A dugó különben csak Munchen-Bécs elágazásig kritikus, ezért itt érdemes rövid kerülőt tenni kisebb utakon.
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.01.15. 23:17
Friss infók:

A pályákon a hüttékben a kávé kivételével (1 euro körül) borsosak az árak. pl.:
- 1 korsó sör 4-5 Euro (és néha olyan minőségű, mint a 75 Forintos TESCO gazdaságos!)
- grappa 2-3 Euro
- kóla 4-5 (!!) Euro
- virsli+sültkrumpli 7-8 Euro
- lasagna 7-8 Euro

A településeken kicsit visszafogottabbak a kaja/pia árak, de ott sem nevezhetők olcsónak.
A sífelszerelések, ruhák árai viszont kifejezetten jók!
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.01.15. 23:06
Na ez is megvolt.
Aki nem akarja végigolvasni az egész beszámolót, annak csak annyit, hogy a hely KITŰNŐ! Ide el kell menni!!!

A részletek:
3 hete ne esett hó a környéken. Az oda vezető úton (870 km autózás után) majdnem elsírtuk magunkat. Hó sehol, viszont békés tavaszi hangulat, csicsergő madarak, rügyező fák és +6 fok volt.
Aztán reggel a pályán leesett az állunk, ugyanis ezzel sehol nem volt hiba. Mindenhol kitűnő hó várt minket (ami sok esetben csak a pálya széléig tartott, onnantól meg zöldellt a rét)

Az első két nap a "Ciampac" síterepet koptattuk, mivell az ide vezető lift a szálloda mellett volt 30 méterre.
Az Alba-ból induló lift egy 80 személyes konzerv, melyet a személyzet minden alkalommal meg is tölt ennyi emberrel. Túl lehet élni a dolgot, de nem ez a nap csúcspontja.
Fent már teljesen kultúrált körülmények között lehet liftezni. A csúcsról kellemesen lankás (kék) pályákon lehet csúszkálni a tömegfelvonóig. Onnan egy izmos fekete visz vissza a faluba (ez elég izgi).
A fenti síterep tetejéről (Sela Brunech) két új felvonó segítségével át lehet csúszni a szomszédos pályákhoz, sőt akár a Méida nevű faluba is. Ide egy félig piros-félig kék pálya visz le. sajnos a kék rész elég hosszú és unalmas (sífutópálya jellegű).
Mindent egybevetve nem nagy durranás az egész, de egy-két napot el lehet lötyögni a terepen.
Egyébként ezt az útvonalat nevezik "Skitour Panorama"-nak.
A lifteknél sehol sincs sorbanállás és a hütték kitűnőek!

Canazei településről lehet feljutni a Belvedere nevű síterepre. Ez már a Sella Ronda része.
Itt a faluból egy kisebb kabinos visz fel a síterep aljába, ahonnan lehet választani a 80 fős "konzerv", vagy egy ülős között. Én ez utóbbit ajánlom. Ugyan ez nem visz rögtön a csúcsra, de gyors és nem préselnek közben halálra.
Fent a terepen kitűnő minőségű széles és hosszú pályák vannak. A felső szakaszokon jópofa pirosak, lejjebb inkább kékek. Rengeteg lift, csodás hütték (a forralt-bor és szilva likőr páros páratlan :-))
Némi tömegre csak a tranzit jellegű liftnél kell számítani, amin a Sella Ronda áldozatai kénytelenek átvágni.
A 2400 méteres csúcsról be lehet síelni a hegy másik oldalát is. Itt is kitűnőek a pályák és üresek a liftek.
A nap végén egy erdei úton lehet visszajutni Canezei-be. Egyébként ezen az úton lehet átsíelni a szomszédos terepre is, de ennek a felétől egy tojásos felvonóval vissza lehet menni a Belvedere-re is.
Ez a pálya elég szűk, sokan vannnak rajta és ebből adódóan elég rossz minőségű. Ha csak nem a faluba akartok jutni, vagy a szomszédos síterepre, akkor ne erőltessétek.
A szomszédos hegyen (Sella Rodella) ugyancsak egy szép nagy, kitűnő pályákkal rendelkező terep található. Mindenképpen ajánlatos ide is elmenni. Ahogy azt már írtam ez összesíelhető a Belvedere-el, de megközelíthető Campitello településről is.
Ez a pálya is a Sella Ronda része, úgyhogy számítani kell némi átmenő forgalomra a tranzit lifteknél. Az összes többinél 0 mp a várakozási idő!

A fenti terepek pályáinak és hüttéinek bejárása nekünk kocasíelőknek (4 pasi) egy teljes heti élményt adott mindenféle üresjárat nélkül.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Csak azt sajnálom, hogy egy napot elszúrtunk a Sella Ronda kipipálásával.

Megjegyzés:
Volt szerencsém végigszenvedni a Sella Ronda másik 3 pályarendszerét és nyugodt szívvel állíthatom a Val di Fassa ezek közül a legjobb!
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.01.15. 22:24
Sziasztok

Egy órája értem haza a Val Di Fassa-ból. Ez a Sella Ronda-t alkotó négy síterep egyike.
Tegnap előtt volt szerencsém az óramutató járásával egyező irányba végigmenni (narancssárga kör) a Sella Ronda-n, úgyhogy viszonylag friss élmenyeim vannak a dologról.
Előszöris a száraz tények:
- Ugyan 3 hete nem esett hó az egész környéken és napközben néha +6 fok is volt, a pályák nagyrésze kitűnő állapotban van.
- A Sella Ronda mindkét irányban járható
- A lifteknél lehet térképet kérni, amin fel van tüntetve, hogy melyik liftekkel és milyen pályákon lehet körbemenni. Egyébként még ez sem szükséges, mert minden ki van táblázva.
- Az óramutató járásával megegyező irány a narancssárga, az ellenkező a zöld "Sella Ronda" felirat. Ezeket megtaláljátok mind a pályákon, mind az érintett lifteknél.
- A kör bejárásához "Dolomiti Superski" bérletet kell venni, egyébként ez érvényes mind a négy terület (Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa, Arabba) összes liftjére és a síbuszokra.
A jó tapasztalatok:
- Mi Canazei-ből (Belvedere) indultunk. Sehol nem kellett a lifteknél sorbanállni
- A teljes kört nagyon kényelmesen 4-5 óra alatt be lehet járni
A rossz tapasztalatok:
- A körben főképp azok a pályák érintettek, amelyek a síterepekről az adott faluba visznek. Ezek általában keskenyek és hamar szétcsúszkálják őket, némelyik gyakorlatilag élvezhetetlen. (a síterepeken lévő pályák állapota nagyon jó, de azokat kipróbálgatni plusz idő)
- Ezen pályák jórésze kék. De olymértékben, hogyha az ember egyszer bejefékez, akkor botozhat napestig. Marha fárasztó és unalmas ezeken a pályákon csorogni (síelésnek nem lehet nevezni)
- Néha bizony le kellett csatolni a lécet és cipekedni a településen keresztül. Volt, ahol jégen, vagy éppen térdig érő hókásában.
- Iszonyatos idő megy el a liftezéssel

Mindent egybevetve aki elindul arra számítson, hogy 1 egység normális síelésre fog jutni:
- 2 egység összetúrt, élvezhetetlen pálya
- 2 egység kék pálya (jobbára csak sífutásra alkalmas)
- 4 egység liftezés
- 1 egység séta

Magyarul kirándulásnak jópofa, de síélménynek gyakorlatilag nulla...
Sokkal jobban jártok, ha kerestek egy kellemes pályarendszert (tudom ajánlani Val di Fassa-t!!! - részletesen lásd a topic-jában) és ott kellemes hüttékkel szegélyezett kitűnő minőségű, tök üres pályákon csúszkáltok.
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.12.25. 10:42
Januárban megyünk egy Alba nevű településre.
Van valakinek tapasztalata a környéken?
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.02.02. 18:08
Sziasztok

Szombaton jöttünk haza Rózsahegyről.
Az idő jó volt, végig -5 és -10 között, de sajnos a nap csak néha sütött ki.

Az erdei pálya valóban üzemel. a kiírás szerint 2800 m hosszú és 480 m a szintkülönbség.
A hét elején minden éjjel ágyúztak és ratrakoltak. Ennek köszönhetően a pályák állapota délelőtt tűrhető volt. délutánra szétsílte a jónép.
A hét második felében megszűnt az ágyúzás és a ratrakok is csak hellyel-közzel poroszkáltak. Gondolom ennek az oka a havazás lehetett.
Mindenesetre a pályáh állapotán ez masszívan meglátszott. A felső piros már a nyitás után 1 órával katasztrófális volt. Jég + 50 centis porhó-kupacok tömkelege.
Az erdei pálya nagyjából rendbe volt, bár az előbb említett okok miatt mindenki ezt használta, amitől sokszor bedugult.
A hét elején semelyik liftnél sem kellett sorban állni, sőt a kis kék és a fekete pálya melletti tárcsást nem is indították el.
Sajnos péntekre megváltozott a helyzet, mert ekkor már minden liftnél várakozni kellett. A kabinosnál is elég vad állapotok uralkodtak, mivel ekkor már rengetegen voltak az erdei pályán.
Szombatra csúcsosodott ki a káosz, amikor verseny miatt lezárták a piros pálya nagyrészét. Ekkor minden felvonónál tömeg volt, nemritkán 10-15 perces várakozással.

Ami nagyon negatív és meglepő volt, hogy az idén minden lift 1/2 4-kor bezárt. Erre ügyeljen mindenki, mert ha a szállása fent van a kabinos tetején, akkor könnyen belenyúlhat egy sícipős gyalogtúrába.
(ha jól emlékszem tavaly 4-ig mentek e fenti liftek, míg a kabinos 1/2 5-ig)
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.02.02. 17:55
Sziasztok

Az elmúlt napokban kaptam egy levelet valakitől, amit itt a nagy vírusőrületben sikerült eltakarítanom :-(
Ebből adódóan sajnos nem tudok válaszolni rá emilben...

A kérdés arra vonatkozott, hogy mennyire és hogyan kell felemeleg1íteni a cipőt.
Mivel én sem vagyok profi, ezért csak azt tudom elmondani amit láttam, illetve hallottam a dologról:
Az én cipőmet 12 percig melegítettég, a doksi szerint 90 fokra. Ezt egy gyenge hajszárító szerű dologgal csinálták.
Ezek után 8 percet kellett állogálnom a cipőben.

Sajnos az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mindennek ellenére elcseszte a cipő az elmúlt heti síelésemet.
Úgy törte a sípcsontomat, hogy a harmadik nap már vonyítani tudtam volna a fájdalomtól.
Úgyhogy szerintem az egész egy nagy humbug. Lehet, hogy azoknak hasznos akiknek valami extra kinövés van a lábukon, de a többségnek semmilyen előnyt nem jelent (a boltokban is ezt mondták az eladók)
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.10. 19:42
Sajnos nem itt vettem a cipőt, hanem máshol. Minden bizonnyal az itt vásárolt cipőket ingyen megcsinálják.

Egyébként vicces, hogy két hetet mászkáltam egy normálisabb 41-42-es cipőért, mert sehol nem lehet kapni.
A fenti boltban sem volt, sőt a "Sícipőt a sícipőboltból..." szlogenű "szaküzletben" EGY_PÁR ilyen méretű cipőt sem tudtak mutatni.
Ez utóbbiban azt mondták, hogy januárban már nem is lesz. Persze 48-as és 50-es volt dögivel,de ez már más történet...
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.09. 19:05
No ez is megvolna...
Felhívtam a Nordica márkaboltot (mer ilyen tipusú a cipő), ahol bevállalták a dolgot.
12 percig melegítették a cipőt, majd 8 percig állnom kellett benne mozdulatlanul.
Túl lehetett élni. 1500-ba fájt.

A tudorok különben azt mondják, hogy ez a formálás inkább annak hasznos akinek van valamilyen kinövés a lábán.
Egyébként egy kicsit humbugnak tűnik ez a nagy felhajtás, mert szerintem amiért itt kifizettem 1500 pénzt azt otthon is meg tudtam volna csinálni két hajszárítóval...
Persze ez csak egy amatőr véleménye.
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.06. 21:11
Köszönöm a válaszokat, holnap megtelefonálom a dolgot...
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.05. 22:30
Sziasztok

Sikerült beszereznem egy hot form-os sícipőt (a bélést felmelegítve pontosan a lábamra lehet alakítani)
Persze ez mind szép és jó, de itthon az útmutatót elolvasva jöttem rá, hogy ez nem fog menni az általam elképzelt hajszárítós módszerrel :-(
A leírásban valami spéci szerkentyűt emleget, amit be kell állítani, ki kell biztosítani, rá kell rakni, fel kell húzni, el kell sütni, stb...

Hol találok olyan szakit Budapesten akinek van ilyen ketyeréje és meg tudja csinálni nekem?
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.05. 00:10
Sziasztok

Tavaly februárban volt szerencsém egy hetet rózsahegyen eltölteni. Hó volt dögivel de ágyúztak is minden éjjel.
Reggel tökéletesek voltak a pályák, de dérle legyalulta a nép.
Ez volt életem első síelése, úgyhogy nem sok összehasonlítási alapom van. Mindenesetre engem kiakasztott a lifteknél való sorbanállás+tülekedés. Sajnos ebben mi magyarok vittük a prímet (főleg a 30 fős gyerek csoportok 20 szülővel)
A kis kék pályán (mert ugye ott tanultunk síelni mi is) 20 mp csúszásért 15 percet kellett állni a liftnél. Mindeközben volt olyan gyerekcsapat, aki háromszor állt be elénk...

Mi a pálya melletti hotelben laktunk, ami egész tűrhető volt. A kajára és a tisztaságra nem lehetett panasz, bár az utolsó napokban a vendégek fele felváltva térdelt, vagy ült a retyón valami ferőzés miatt. (semmi sem lehet tökéletes)

Most január végén megint bepróbálunk.
Volt valaki arra az idei télen? Milyen a nagy pálya ami levisz a kabinos aljához? Tényleg ágyúzzák rendesen? (tavaly abban a marha nagy hóban csak a feléig lehetett elmenni, mert kilógtak a kövek...)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.