Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Johny Cash által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2021.12.14. 21:24
Ismerőseim kimentek Alpe dHuez-re. Covid igazolványt néha lecsippantják a felvonók aljában. Maszkot kell hordani sorban meg liften, elvileg nem elég a sál, de gyakorlatban csak akkor kiabálnak utánad, ha semmi nincs az arcodon.

És még mindig működik a 2 Szputnyik + 1 Pfizer/Moderna kombináció...
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2021.12.06. 21:14
A franciáknál is működött a hétvégén a 2Sputnyik + 1Pfizer-es CovidPass, mert csak az utolsó oltás nézik/látják. És ugye ők még megkérdezni se tudják milyen volt az első két oltás, merthogy ugye csak franciául tudnak :)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2017.11.02. 19:32
Kedves TravelTeam, kedves Attila,
Kedves TravelLines, kedves Kornél,

Kicsit pontosítanék Attila a hozzászólásán. Itt pontosan, egyszerűen le van írva a szabályozás:

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/holidays/package-travel/index_hu.htm

A szállás és síbérlet értékesítése együtt, még ha külön külön is kerül kiszámlázásra, utazásszervezésnek minősül.

Ettől persze még nem fog kiderülni, hogyan kerül ki legálisan a SkiLines Sro-ba az az évi félmilliárd Ft, úgy, hogy egy darab számla sincs a magyar utasoknál a cégtől kiállítva...

Üdv mindenkinek!
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2017.10.12. 20:16
Szia Zoli,

Bingo! Egy csoportszervező ismerősöm ma mondta nekem, hogy anno kapott szlovák előlegbekérőt a SkiLines-tól, kb 2013-ban.

Összefoglalva tehát ott tartunk, hogy:

"A" ember (utas - csoport tagja) odaadja a pénzét "B" embernek (csoportszervező), aki ezt a pénzt odaadja egy másik cégnek, mint akiről "A" ember gondolja. "A" ember erről papírokat nem kap, azt hiszi, hogy a SkiLines-szal utazik. Mindezt úgy, hogy a cégnek nincs engedélye a tevékenység folyatására az adott országban, ahol pénzt gyűjt, gazdasági tevékenységet folytat.

Egy jogász viszonylag gyorsan megmondja, hogy mire bünteti a mai magyar jogrend a cégvezetőket, a cég alkalmazottjait és a csoportszervezőt egy ilyen esetben. Kíváncsi leszek.

Tehát van olyan 3000 szerencsés, aki legálisan van utaztatva SkiLines által, és van úgy 5-6000, aki azt se tudja, hogy valami szlovák céggel utazik és velük "szerződött".

Daddy, Egér, kedves SkiLines mi a véleményetek erről?

Dobrá noc,

Gábor
Előzmény: (bkonyi 196096)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2017.10.11. 20:12
Sziasztok,

Daddy. Te jól átgondoltad, hogy itt miről van szó???

Ma a legnagyobb és legmegbízhatóbb(?) síutazási irodába - Travellines Skilines - miután beviszi a pénzét kb 3-5000 síelő, az átadott összeg nem jelenik meg a könyvelésükben, egyszerűen nyoma vész.

Ha megjelenne, akkor automatikusan fizetnének utána vagyoni biztosítást, mert azt ellenőrzi a hatóság. De nem fizetnek...

Leírod, hogy hadd írja le mindenki a véleményét, meghogy Te tiszteletben tartod ezeket, miközben 2 sorral lejjebb meg szétszeded Zolit, mert neked nem tetsző dolgokat ír... Ne viccelj már. A témához esetleg hozzá tudsz szólni azon kívül, hogy Te velük utazol?

Gábor
Előzmény: (Daddy 196081)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2017.10.10. 15:13
Megnéztem én is, tényleg nem stimmelnek a számaik. TravelLines - SkiLines néven sehogy sem jön ki a törvényben előírt matek.

Ez annyira jellemző a magyar utazási piacra. Nem igaz, hogy nem lehet becsületesen utaztatni. Persze ilyen adók mellett. Meglepő, mert korrekt irodának tűntek, nem pénzmosodának… Remélem megcáfolnak.

Az se normális, hogy a hatóság helyett nekünk kell ilyeneken rágódnunk.
Előzmény: (TZoli 196059)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.10. 15:22
Terka és a nap 24 órájában részeg társasága inkább menjen szánkózni a Normafára. Ennyire primitív bandával régen kellett együtt utaznom.*

*nagybetűk kisbetűre módosítva /Admin/
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.02.08. 18:48
Hát jelentem megjöttem az említett irodával a suli.si -vel Franciaországból.
55000Ft - normál szállás (mindenkinek napos erkély az marhajó jó!), sípályák jók, buszok nem az igaziak, szervezés gördülékeny. A hét végén 18 fokban sétáltam a Monaco-i kaszinó előtt pálmafa árnyékban...Hehe
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.22. 15:33
Jorgosz Travel: 800millió... Újranyitott Zeus Dias néven.
Eurotours: 13 buszt írt át a tulaj a másik cégére 2 nappal a csőd előtt utasok persze kint rekedtek...
Síelős példa: Érdi Gábor Exit Tours tavaly több 10ezer Euros tartozást csinált a partnerei felé. Ebből megvette az Utas Tours-t és folytatja tovább ***.
Még tavaly is ezrek rekedtek kint Görögországban, nemhogy megtérítik a kárt a biztosítók, örülhetsz ha hazahoznak..
Ez nem az állam béna kacsa szabályozásán múlik, hanem a tulaj szándékán. Ha át akar verni át fog, ha nem nem.
A bizalom kb minden szolgáltatás alapja, ezt ne várd egy satnya állami szabályozástól.
Aki mást gondol naív, nyugodtan hagyatkozzon a médiára.. Vagy fű úr műsorára :)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.22. 12:06
Csabi

Akárkinek lehet bankszámlája Mo-on. Külföldi cégnek, magánszemélynek, non profit szervezetnek. Ha ez nem egy létező cég akkor szerinte miért erre a névre utaltál??
Mr Ski International-nek? :)

Szerintem egy kicsit túlparázod a dolgot feleslegesen. Pakolj be egy kis arckrémet mert tűz a nap és 2m hó van kint :)

Jó síelést.

Johny
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.20. 23:12
Az Osterbraui Sherlock Holmes :) Jó ott a sör ez tagadhatatlan. Az is hogy ez Faludy Fű Firkász nem valami egyenes ember.

Tavaly voltam ezzel a csapattal és Isolán és fizettek mindenkinek +1 nap szállást és bérletet, mivel egy lavina elzárt minket a külvilágtól.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.