Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bakiba által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2011.01.11. 13:54
igen. létezik.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.18. 14:02
Az a problémám, hogy sísulival mennek. Egy felnőtt ugye megy a gyerekkel, de egy felnőtt, négy gyerekkel a felvonóban. Hát? Nem tud mindenre figyelni, meg ha menetközben rájön, hogy fél, akkor mi van? Nekem ez még nem tiszta, de nyilván az oktatók se akkor látnak ilyet először.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.18. 08:24
Na igen. ez az én aggodalmam oka. ha egyszer beült, onnan nincs kiszállás.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2010.01.16. 21:00
Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak az ülőslifttekkelkisgyerek (5éves) esetében. A gyerkőc a sísulival van egész nap, de idén már más pályákra isviszik, ahova ülőssel lehet eljutni. Kicsit aggódom. Beszállás, kiszállás, menetközben 5-10m magasan. Szóval van 1-2 rizikós pont. Mi van, ha ütközben bepánikol, stb. Milyen élményeitek vannak? Mire kell figyelni (persze ott sem vagyok, hiszen a sulival síel)? Hogyan és mire készítsem fel előtte? köszi
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.09.23. 10:43
Sziasztok,

Volt már valaki november közepén ezen a gleccseren? Milyenek a hóviszonyok? Köszi
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.02.25. 13:19
Sziasztok,

Egyetértek, heiligenblut nem kezdőkenek valő. Esetleg a wallackhaus-nál. Most már kabinosokkal oda lehet menni. Az nem rossz.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.22. 21:59
Szia Tiborh,

Igen,OT-ben voltam. Legalábbis azt hiszem.
Szerintem a következő felvonók nem jók: sonnenlift 1, Monte flu bahn, kehrkopfbahn. Hirtelen ezekre emléksem. Úgy kb libegő szinten vannak. Azt nem tagadom, hogy kevés a csákányos, de ez hinterglemmre és nassfeldre is igaz. Sőt más helyekre is. Pl: mayrhofen. Átcsúszás pl: 12a,16d, stb. A tauernrunde-ékat 2x fél nap alatt meg lehet csinálni.
Azt adom, hogy áprilisban jó lehet, mert máshol nncs hó és rossz időt bármikor ki lehet fogni és ettől még lehet jó a hely. Én csupán azt mondom, hogy nekem a várakozásokhoz képest csalódás volt.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.20. 13:15
Szia JZ,

Értem, hogy egy síközpont, de akkor is lehetne egy-két kikapcsolódási lehetőség, főleg akkor, ha tudják, hogy az időjárás sokszor mostoha. Ami a lungau bérletet illeti igazad van, csak nem volt kedvem abban a pocsék időben 30 km-t autózni le és fel. Egyébként szerintem a pályák sem olyan hű de extrák. Engem a sok átcsúszás kifejezetten zavart. Azért még lehet, hogy adunk egy esélyt neki.:)
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.20. 09:03
Sziasztok,

Szerdán jöttünk haza OT-ből. elvileg 3 napot síeltünk volna, de az időjárás közbeszólt. Rettenetes szél volt, havazott, köd, stb. Azért próbálkoztunk, de az élvezeti szint igen alacsony volt. napos időben biztos pozitívabb emlékekkel jöttünk volna vissza. Egy-két problémám azért volt
-igazából nincs is falu. A központban van pár bolt, de a többi szálláshely. Igazából egy élelmiszerbolt van, de az is bezár 6-kor. Semmi osztrák hangulat nincs a faluban. Igazából semmilyen hangulat nincs. Máshol az emberek az utcán iszogatnak, beszélgetnek, énekelnek. Itt semmi. Lehet, hogy túl elit a hely? Nem tudom. Lehet, hogy minden 4*-os szállodában van medence,és ezért nincs, de szerintem egy ilyen helyen lehetne egy uszoda.
- A felvonok szerintem nincsenek jó állapotban.
-A pályákkal nincs gond, de nagyon sok az átcsúszó, ahol hajtani kell magadat. Akár melyik kört csinálod is.

összességében engem nem győzött meg a hely így marad Hinterglem, nassfeld, mayrhofen.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.01.13. 13:11
Sziasztok,

Szerintem Saalbach az egyik legjobb pálya. Vagy 5ször voltam. Tapasztalataim szerint sokan vannak a 32-es, 52-es, 46-os kék pályákon szinte mindig.

Bakiba
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.01.06. 10:07
Sziasztok,

Köszi az eddigi válaszokat. Ezek alapján kicsit körbejárom a lehetőségeket.

Üdv
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.01.03. 20:25
Sziasztok,

Kis segítséget kérnék. Most kezd a gyerkőc síelni és kis gondban vagyunk a felszereléssel. A következő kérdéseim lennének:
-érdemes venni bukót, vagy jobb ausztriában bérelni?
-síszemüvegnél hasonló a kérdés. + milyen lencséje legyen? Itt elég összevissza, amit mondanak.
- olyat is hallottam, hogy ingyen odaadták arra a napra az intersportban. ez igaz lehet?
-a síruha alá milyen aláöltöző kelhet? Főlg most, amikor nagyon hideg van.

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Üdv

Bakiba
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.14. 13:50
Szerintem ez igen csak az egyes személyek igényétől függ. Én úgy szoktam számolni, hogy ketten a párommal úgy 20-25 Eurót/nap költünk a hüttékben. Ebben benne van az ebéd és egy-két megeállás. Persze mi félpanzióra szoktunk menni és nincs túl nagy igányünk a déli étkezésre.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.08. 09:12
Szia CF,

Leogangból húzósabb. Ott ha jól emlékszem csak egy igazi kezdő pálya van. Onnan nagyon nehéz a sícirkuszba becsatlakozni.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.08. 09:09
Van pontos kártya, alias punkte kártya. ha jól emlékszem 500 pont 50 euro, 1000 pont 100 euro. A kabinos felvonok úgy 80-100 pont körül vannak, de a csákányos, vagy ülős felvonok lényegesen kedvezőbbek. Melyik faluba mentek? Ha Hinterglemmbe, akkor nem is kell kabinos, mert a falu egyik oldala csak kezdő pályákkal van tele, csákányos liftekkel. Saalbach kicsit rázósabb, de ott is megoldható. Ha kell info írj!
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.02. 12:12
Sziasztok. A kabátot tavaly novemberben vettem és most január végén volt rajtam első alkalommal. Mosógépet még messziről sem látott. Szeretnék még az idén síelni menni, de semmi kedvem és pénzem új kabátot venni. Ha a fogyasztóvédelem és egyéb hatóságok bejönnek a képbe, akkor soha nem lesz vége a dolognak, én meg itt állok kabát nélkül. Azért kicsit erélyesebb leszek, de amint látom ez a probléma igen egyedi.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.01. 12:21
Simán nem cserélik vissza. Előbb elküldik a nagykerbe, hogy nézzék meg. + Olyanokat mondtak, hogy ez nem egy Spyder, szóval előfordul, meg miért nem húzom le a hónalján a cipzárt. Szerintem ezek gyenge kifogások. Jelenleg a nagykernél van a kabát, de biztos vagyok benne, hogy semmit nem fognak találni. Érdekelne, ha másnak is van/volt hasonló tapasztalata.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.01. 09:56
Nem hiszem, hogy a polárral lenne gond, mert bár nem egy spéci darab. Inkább a kabát lehet, hiszen az izzadság a két réteg között áll meg és csak tapintásra látszik és érződik. Amikor a Scott kabátot visszavittem visszahívtak rá egy héttel, hogy ittjártak a külföldiek és valóban az egy hibás széria, mert rosszúl festették az anyagot és ez nem szellőzik ki. Ez ok. De, hogy a következő kabáttal is így járjak, az gáz. Lehet, hogy a polaár valóban túl sok, ezért sokat izzadok, amit kienged a pollár, de a kabát már nem tud 100%-osan. Passzolok. Most visszavittem a kabátot, amit elküldtek a nagykernek, hogy megnézik, de szinte kizárt, hogy valamit találjanak.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.01. 08:52
Értem és köszönöm a gondolatokat. Valóban soknak tűnik egy polár is. De: Ha sűrű polár nem lélegzik, akkor nem annak kellene vízesnek lennie? Mert, a kabát vízes, méghozzá a belső és a külső réteg között. Azaz olyan, mintha a külső réteg nem engedné ki a nedvességet.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.01.30. 15:48
Izzadok, de nem extrém a dolog. Egyébként egy Scott aláöltözöm van és egy sima polar. Számomra rejtély a dolog.
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.