Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Alamo által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2014.12.13. 10:41
A Hefa Sportot keresd Veszprémben, ők a Blizzard forgalmazói! A gyárnak hiába írsz, automatikusan az adott ország forgalmazójához irányítanak.
Előzmény: (skalipat 174084)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.01.31. 10:58
Igazad van, valóban el kellene őket terelni!
A gond a következő:
1. A magyar embernek nincs síelési kultúrája!
2. Viszont jogai piszkosul vannak!

Namármost!

Viszonylag sokat járok Eplénybe, szem és fültanúja is voltam több esetnek, amikor a Síarénás dolgozó(k) figyelmeztetnek embereket a szabálytalan és/vagy balesetveszélyes viselkedés tényére! Egyébként nagyon korrekten!
Ebből a legtöbbször fröcsögés van, hogy mit..... ide bármit be lehet helyettesíteni!
Mert a kedves vendég jobban tudja, meg neki jogai vannak, meg egyáltalán!

Ilyenkor jól taknyán kellene tenyerölni őket, de persze azt nem lehet mert nekik jogaik vannak! pffff....

Most ilyen helyzetben mit lehet csinálni?!

Na ezért vannak rossz helyen az emberek, mint ahogy a képen is látható!
Előzmény: (Matyi72 152428)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.01.31. 10:46
Ott voltam Eplényben az ominózus napon! Ez EON a világ legnagyobb királya! pfff...
Azt hadd ne kelljen minősítenem, hogy a Síarénás dolgozók szerelték az EON generátorát! Szerencsétlenek vért izzadtak, hogy működjön már végre!
Gondolom az EON hivatkozik mindenre, miért nem fog nekik kártérítést fizetni!
Előzmény: (adzsi 152714)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2013.01.02. 13:48
Blizzard Megnum 8.5-öm van, ebben is benn van a hidraulikus rezgéscsillapító.
Erről röviden annyit, hogy egy szent ember volt aki ezt kitalálta! Az Isten áldja érte! :)

Egyébként tényleg belerakják a világkupa sílécekbe is. De úgy tudom, hogy azokat a dugattyúkat lehet személyre szabottan állítani.

Jól láttam, hogy a Havazinos Világi Peti is ilyen léccel ment az egyik műsorban?
Előzmény: (vanczi 148267)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.21. 12:57
Pedig a Speedmachine 14 sem puha legény!:)
Nyilván a két cipő progressziója közt van a különbség!
De, ha már Tecnica:
Tud valaki valami értelmeset mondani a Tecnica Crossfire és a Tecnica Cochise 120-ra?
Most egy Blizzard Magnum 8.5-ös lécet használok, több okból érik a cipőváltás is. E két modell között hezitálok! Vagy?
Előzmény: (Agent 147159)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
Topik: Sídzsekik
2012.12.16. 22:11
Bolgár cucc, láttam már itthon több boltban. Csak a Toray-től veszik az alapanyagot (azok meg nem piskóták), ott rontják el marhára, hogy nagyon jó dolgokat csinálnak, de marketingre semmit nem költenek. Márpedig modern világunkban nem a belbecs, hanem a külcsín a lényeg! Mint köztudott!
Nem kell nagyon hasra esni a nagy ruha márkáktól, ők abból élnek, hogy jól promótálják magukat. De, ha komoly anyagot akarnak, akkor mennek az amerikai Milden Mills-hez, vagy a japán Toray-hez.
Nordica ruha? Nordica aláöltözőm van, meg a második réteg is az, azokkal nagyon meg vagyok elégedve. Nadrágot kabátot nem tudom, mert abból csak héjkabátot és nadrágot használok,de azt nem láttam Nordica-t.
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
Topik: Sídzsekik
2012.12.16. 11:53
A legszebb az, amikor a Diel és a HH ugyanattól a prémiumgyártótól(Japán, Toray)vett prémium alapanyagból (Dermizax) csinálja meg a csúcskabátját, de az egyik 140eft-be kerül, a másik meg 240eft! Hát igen, Bulgária nem Norvégia!
Előzmény: (maci-laci 143491)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.15. 08:53
Mr. HM!

Jól felkészültél! Ezek elég hasznos információk!

1. Menj el oktatóhoz! Az egyik legjobb: Kreischberg, Mayer sísuli Csorba-Simon László! Tűzbe teszem érte a kezem!
Nagyon nem mindegy, ki és hogyan tanít!
Nem lesz egyszerű mutatvány a régi rossz beidegződéseket kijavítani, de nagyon-nagyon megéri!

2. Síléc:
Nekem most egy Blizzard Magnum 8.5 van a lábamon. Nem tudom mennyire tudsz síelni, de a Blizzard Magnum sorozat lécei nagyon jók! Amikről még tudok nyilatkozni azok a Nordica Fire Arrow sorozat lécei.
Mindét termékkör úgy van megcsinálva, hogy min. front rocker lécek, bizonyos modellek tip&tail rockerek, a sorozat tetejét már irgalmatlanul lehet gyalázni!:) (PL: 8.5)
A kezelt pályán és a rommá síelt pályán is nagyon jól működnek. A 80 és 85mm-es középszélességűekkel már bőven lehet garázdálkodni pályán kívül is. De nem backcountry lécek, fa tetején meg lavina elől menekülve nem jók!

Jó turkálást! Én most megyek síelni!
Előzmény: (Mr Hm 146056)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.14. 11:21
Köszönöm a válaszokat!
Magamra hallgattam és tegnap megvettem a szemüveget!
Adódott egy lehetőség a síelésre, tehát ezt a levelet már Ausztriából írom!
Tegnap rohantam mint egy félőrült, hogy még tudjak síelni egy kicsit az új szemüvegemben! Össze is törtem magam!:(
Mostanra összeszedtem magam és most húzás ki a pályára!
De a lényeg: A SZEMÜVEG MŰKÖDIK!
Nem csillog semmi, sötétedik ha kell, szellőzik, nem párásodik
.....Állat!
Ezek után tényleg csak Alpina szemüveget veszek!
Előzmény: (AAron 146018)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.12. 23:10
Nem tudom mivel érik el a pc lencsénél az optikai tulajdonságokat, feltételezem csiszolással. Csak tipp volt. Ettől függetlenül az a szemüveg botrányosan rossz volt, amit az eladó is elismert. A legjobb az volt a mutatványban, hogy nem csinált ezek után semmit a szemüveggel, csere vagy valami.
Tudom, Fogyasztóvédelem! Róluk is vannak cifra történeteim.

De elkanyarodtunk a tárgytól és gyorsan kell döntenem, mert a hétvégén mindenképpen elmegyek síelni, ha máshová nem akkor Eplénybe! És kell egy szemüveg.
Előzmény: (WéberF 145944)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.11. 23:14
Köszönöm!
De egész pontosan arra gondoltam, hogy működik-e az egyszerre polarizált és fotokromatikus technológia a lencsében! A gyár szerint igen. Volt már polarizált és fotokromatikus Alpina szemüvegem, de olyan még nem, ami mindkettőt tudta egyszerre.
Más márka gyárt ilyen modellt?
Bár eddig az Alpina szemüvegek tetszettek a legjobban. Ezek a németek nem aprózzák el a dolgokat!
Egyszer volt egy francia síszemüvegem, hát apám, azt a lencse csiszolást amit ők produkáltak! Na ott dőlt el, hogy lehetőleg maradok a német termékeknél!
Előzmény: (ist2008 145733)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.10. 08:43
Sziasztok!

A neten láttam az Alpina Cybric GTV síszemüveget, nagyon jókat írnak róla, nekem tetszik is, de sajnos nem egy olcsó modell! Van esetleg valaki, aki ilyet használ? Mi a véleménye?
Eddig csak pozitív tapasztalataim vannak a márkával kapcsolatban, de 40000 Ft az 40000 Ft. Nagyon nem örülnék, ha valami darázsfészekbe nyúlnék!

Köszönettel!
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.04. 16:27
Amennyire én tudom, Nagykállóban a Tecnica csoport építette a gyárat, Nordica és Tecnica cipőket gyártanak ott. Olaszországban van még gyáruk, ahol a versenycipőket gyártják.
Egyébként mindkét márka magyarországi forgalmazója a Hefa Sport.
Egyszer beszélgettem az egyik ott dolgozó termékmenedzserrel, ő mondta, hogy ők sem közvetlenül a gyárból kapják az árut, hanem az észak-olaszországi központból.
Ez a kapitalizmus!:(
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.