Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zoltán52 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
Topik: Krvavec
2019.01.08. 14:57
Én 2018 december 26-ától dec. 30ig voltam. 10 km pálya működött két lift nem működött a többi bőven kiszolgálta a sok síelőt. Reggel a hatülésesnél volt max 5 perc sorbaállás. 11-12 óra felé és délután már nem kellett sorba állni. A pályák délelőtt jó ratrakolt minőségűek , délutánra buckásodott. Az idő csodálatos volt reggel -1-2 fok napközben +3 de nem olvadta hó. A hotel Krvavecnél nagyon jól lehetett napozni az árak elfogadhatók kicsit drágább mint a hazai, de jobb mint az Osztrák. Mivel nem a pályán laktunk ezért a gondot az jelentette, hogy a kabinos lift alsó parkolója kicsi, így majdnem a házunkig álltak az autók az út melletti kisebb parkolókban, de ingyenes buszok folyamatosan szállították a síelőket és ahol kellett jelzésre megálltak. A kabinos liftnél soha nem volt sorban állás. Persz reggel 10 órakor mentünk és délután a végsőkig síelve fél 5- kor hagytuk el a pályát. Mi a Gubanec apartmanban laktunk, ez majdnem a falu utolsó háza innét 2,2 km a felvonó, de csak gépkocsival vagy a busszal érdemes menni. A szállás igen egyszerű (szoktuk mondani ár-érték arányos), de akkor kellően fűtött volt. Mindig volt meleg víz. A tisztaság hagyott kívánni valót. A gépkocsinak fedett beálló volt. A bérletre 10 % kedvezmény.Mi nagyon jót síeltünk.
HPIM3238.JPG
HPIM3342.JPG
HPIM3243.JPG
HPIM3352.JPG
HPIM3296.JPG
HPIM3343.JPG
HPIM3249.JPG
HPIM3287.JPG
HPIM3214.JPG
HPIM3339.JPG
HPIM3305.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2019.01.08. 14:21
Az idén még nem voltam de régebben sokszor.
Autópályán a Maribor központi lehajtója után a Spodnje Hoce városrész lehajtónál jobbra a hegy felé ha jól emlékszem Pohorje feliratot követve hosszan egy kanyargó főúton tízen egy két kilométer után van egy elágazás jobbra Pohorje balra Areh. Az út egy régi szállodához vezet ott van egy elég nagy parkoló, illetve a kápolna felé vezető útnál is lehet parkolni. A jegypénztár ott a szálló mellett van. A buborékoshoz egy erdei úton kell lesíelni , egész addig amíg nagy tisztásra érsz és ott lemehetsz az aló beszállóhoz. A parkolóhoz vagy a felső állomástól egy kevésbé lejtős erdei úton mész vissza, vagy meredekebb erdei úton a csákányoshoz lesíelsz, ami felvisz a jegypénztárhoz.
Persze ha a kabinos lifthez lemenő pálya síelhető az a legjobb mert hosszú, szép, és kabinnal tudsz visszamenni. A kabinos lift alsó állomásához könnyebb és rövidebb az autózás. Viszont a felső állomásról csak busszal tudsz átmenni az Arehre, a buszra érvényes a bérlet, az út fél óra oda.
Jó síelést.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.03.15. 13:49
2015.03.14: Mariborban voltam síelni a kedvenc síterepemen, az Arehon. Meglepően jók a hóviszonyok! Vastag, jó minőségű havon síeltünk a Pisker-i pályán. A legmeredekebb letörésnél voltak, de csak igen pici jeges foltok délután. Nem csak a pályán, de az egész Areh-on - az erdőkben is - vastag hótakaró van. Nagyon szép minden. Elszomorító a Hotel Areh állapota: alul a sítárolónál ízléstelen válaszfalat csináltak, a bejárati ajtónál kartonlappal pótolták a kitört üveget - végállapotok vannak. Egy ilyen jó pályaadottságú szállás és étterem teljesen a tönkremenés szélén van. Arra figyelni kell, hogy a liftek reggel 8 órától délután 15 óráig működnek!
A hó nem olvadt, délután 3-kor már a lécekre ráfagyott. A pályán kevesen voltak, kényelmesen lehetett síelni.
Szerintem még hetekig lehet az Areh-i pályákon síelni, ha csak 15-20 fokos meleg nem jön hirtelen.
HPIM1275.JPG
HPIM1285.JPG
Maribor.JPG
HPIM1310.JPG
taj-1.JPG
HPIM1304.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.03.05. 10:21
Öt alkalommal voltam ezen a síterepen, nem fogsz csalódni, én nagyon szeretem. Szerintem a hónap végéig kitart a hó. Szerintem a nagy kabinos lift aljáig nem lehet lesíelni, mert a pálya alsó szakaszán nincs hó, bár most nem voltam kint, de az elmúlt öt alkalom közül egyszer volt ez a pálya nyitva. Ha nem a pályán laksz, akkor csak úgy tudsz a kabinos közelében parkolni, ha reggel időben mész. A hóvastagságra visszatérve a mostani 1 m itt nem számít sok hónak. Voltunk úgy, hogy 3 m volt a hó vastagság és a pályán a völgyben lévő ház alig látszott ki a hóból.
Előzmény: (adami 181672)
HPIM1277.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.02.09. 16:05
Több éve járok Mariborra síelni, de ennyire rossz tapasztalatom nem volt. Persze ha rossz a hóviszony főleg a pálya alján akkor az lehet köves.A Bolfenk és Areh közti összekötő pályák valóban nehezebben síelhetők. Szerintem busszal kell át menni az egyik pályáról a másikra. Szerintem a Pisker 6 üléses és a mellette lévő korongos és csákányos pályák jók. Persze én is voltam francia országba Pl La-Normán az ottani több km-es pályákhoz nem hasonlítható.Ha jó hó van akkor nagyon jó az 1-es pálya is , főleg este amikor gyönyörűen lehet látni a várost.Valóban nem lehet az utolsó pillanatra hagyni a záró csúszást mert túl pontosan zárnak.Amúgy háromszor is laktunk a Hotel Areh nevű turista szállóban, amely a pálya szélén van , az ablak alatt parkoltak a ratrakok, és minden zárás után a büféből indultak a gépkezelők és késő este tértek vissza. Mi mindig jól előkészített pályákon síeltünk.Persze fiatal profi sízőknek az itteni pályák nem elégítik ki az igényüket. Ár - érték arányban szerintem egy jó , főleg nekem Somogy megyeinek közeli pálya.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.01.16. 22:42
Holnap és holnapután Január 17-18-án Maribórban a honlapjuk szerint akciósan lehet síelni. Felnőtt napi bérlet 15 E gyerek 10 E, én az AREH-i pályát ajánlom mert a honlap szerint működik a 4 üléses.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.01.13. 11:40
Olvasd el a 6-ik lapon lévő kommentárt.Mi a Renátában voltunk az kicsit közelebb van a pályákhoz de még ott is kellett gyalogolni reggel induláskor. Túlzás ezeket pályaszállásnak nevezni. Ha a parkolótól, turistaháztól indulsz akkor egy kellemetlenül hosszú csákányoson éred el a teljes pályarendszert, de a csúcsról már minden felé jó.Kisgyerekekkel vagy tanuló síelőkkel ez az útvonal nem ajánlott.Mindezektől függetlenül ha van hó elfogadható síterep, de nem a szívem csücske.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.01.03. 16:28
Valóban ha kevés a hó, akkor a leírt körülményeket tapasztalod Maribórban. Ha átmentél volna az AREH-i pályákra akkor jobb körülményeket tapasztaltál volna. Elmúlt években többször voltam Maribórban, amikor volt elég hó és le lelehetett síelni a kabinos lift aljáig, illetve est 21 óráig lehetett a teljes hosszban síelni a pályát, csodálatos élmény, 16 órakor bezártak a pályák, és 18 óráig újra ratrakolták, és csodálatos kivilágított terepen lehetett siklani. A kabinos lift felső állomásánál minden szállást vízszintes terepen jól meglehet közelíteni. Mindenkinek van igényének megfelelő szállás. A hotel AREH turista jellegű szállás, de én szeretem mert az ajtóban lehet lécet csatolni. Az utóbbi három karácsonyt és iskolai szünetet ott töltöttük az unokáimmal, de a mostani karácsonyi szünetet Roglán töltöttük, de sajnos ott is kevesebb lift működött és néha sorba kellett állni, illetve szeles -10 C fokos hideg volt.Ha jó hóviszonyok lesznek én szívesen vissza járok Mariborra, mivel nekünk közelebb van mint a Mátra, és 50 kilométerrel több mint Eplény, a pályák pedig jobbak, természetesen nem leszólva a hazai sípályákat. Régebbi hozzászólásaimnál képeket is feltöltöttem.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
Topik: Rogla
2014.01.25. 09:28
Mi 2013. februárban voltunk Roglán, 4+2 személyes bungalóban (Smelka megnevezése volt). Valóban sorházak, a ház előtt egy szélfogó, belépve egy kis előszoba, ahol elfértek a sícipők, sílécek. Oldalt egy zuhanyzós fürdőszoba. Az előtérből ajtóval lezárt nappali, ahol főzősarok (csak mikró és kávéfőző nem volt)étkezőasztal és a kinyitható 2 személyes heverő volt és a Tv. A nappaliból teraszra ki lehetett menni. A nappaliból meredek feljáróval lehetett a padlástéri 2 szobához felmenni, ahol kétszemélyes ágyak voltak. A fenti részen a szobák között nem volt ajtó, így a kialakítás miatt a bungaló egy családnak ajánlott.Emlékeink szerint nem volt szekrény. A szomszédok zaja nagyon áthallatszott. A bungalók meredek hegyoldalban vannak, a pályára felfelé kell gyalogolni, ami kicsi gyereknek és idősnek elég fárasztó, viszont hazafelé síléccel lehetett jönni a bungalóig. Összegezve: egyszerű, de a célnak megfelelő.A mi csomagunkban nem volt uszodahasználat.
Előzmény: (syorg58 167644)
HPIM0808.JPG
DSCF1957.JPG
HPIM0805.JPG
HPIM0794.JPG
HPIM0783.JPG
HPIM0786.JPG
HPIM0782.JPG
HPIM0795.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2014.01.01. 10:34
December 28-án jöttünk haza az AREH-ről. Akkor csak mű-hó volt a pályán, valóban 30-40 cm vastagon, de helyenként már kikopott. Az Areh-on 3 pálya üzemelt: a 15-ös tanuló, a szállóval szemben lévő piros -bár az utolsó nap felét lezárták - és a 24-es piros. Hétköznapokon nem kellett sorba állni. A web-kamera szerint 5-10 cm-es havazás lehetett azóta, ezek a pályák így biztosan jól síelhetők, három-négy napos eső 15 fok meleggel tudná csak elmosni. Meglepően jól karbantartják, minden este ratrakolnak. Mi a Hotel Arehban laktunk, tulajdonos váltás volt, ami sajnos nem vált előnyükre. A felszolgálók szakképzetlen fiatalok, takarítani nem nagyon takarítanak, a szobai szemétért 4 napig nem jöttek be. A svédasztalos reggelinél fél óra múlva pótolják csak a hiányzó ételeket,este a személyzet magukban jó hangosan elbulizgatott. A szállásnak nagyon nagy előnye, hogy közvetlenül a pályán van és aránylag elfogadható árú. Többedszer voltunk ezen a szálláson, eddig nagyon szerettük, reméljük később beletanulnak a megfelelő vendéglátásba. Sajnos most kevés pálya volt nyitva, nagyon hiányzott a 6 üléses lift és a hozzá tartozó pálya működése.
Bolfenken is voltunk 28-án, csak az 1-es pálya üzemelt, a kis korongossal és a kétüléses lifttel, szombat lévén így nagy volt a zsúfoltság. Aki csak ezen a pályán akar síelni, ilyenkor érdemesebb a kabinos lift alján parkolni, mert megspórolja a hosszú hegyi utat és a Bolfenknél kevés a parkoló. Ha az Arehra akar valaki menni, akkor javasolt személygépkocsival felmenni, ott bőséges a parkoló.
Olcsó szállást még nem sikerül felfedeznünk pálya-közelben. Olcsó szállás a 40 km-re lévő Roglán a bungalók. Ott egy hiba van, hogy 100-150 métert meredeken kell felgyalogolni a liftig, a pályák ott nagyon jók, a hóviszony is általában jobb, mint Mariborban. Képet is teszek fel, az utolsó 3 az Bolfenk.
Előzmény: (kovgyulus 165499)
DSCF2762.JPG
DSCF2781.JPG
20131226-112144.jpg
20131226-104652.jpg
20131227-093322.jpg
DSCF2858.JPG
DSCF2856.JPG
DSCF2863.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2012.12.28. 16:17
Helló! Mi Karácsonykor voltunk a Hotel Arehben, 26-án jöttünk el. Aznap erősen olvadt. A 6 üléses is ment. A hotel előtti piros (csákányos) is elég jó volt, szilveszterig biztos kitart, még ha olvad is. Láttam a web-kamerán tegnap, hogy lepel szerűen volt új hó. A 6 ülésesnél lefelé menet csak a jobb oldalon volt hó. Akkor sorban állás abszolút nem volt.Zoli
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2012.02.06. 16:13
Kösz az infót, találtam last minute pályaszállást Kliplitztörlbe, már le is foglaltam!Zoli
Előzmény: (TZoli 133340)
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2012.02.05. 10:58
Február 23-án szeretnénk menni síelni 3-4 napra erre a terepre (2 felnőtt 2 gyerek) Valaki tud kedvező árú apartmant, panziót??? Zoli
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.30. 08:02
Az csak magyarországon szokás, hogy termálfürdőknél horibilis parkoló díjat kérnek . Ausztriában és Szlovéniában a parkoló és a WC is ingyenes a síterepeken és tiszta. AREH-on jó még a 6 ülésesnél is a pálya jó de csak a tányéros és a csákányos lift üzemel.Szerintem Szlovéniában a szállások mindenholjók ár érték arányban,az étterem meg jobb mint az Ausztriai,mivel még nem talalkoztam Magyar tulajdonuval vagy Magyar üzemeltetővel.
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.28. 17:38
akos.g; vincem: Hogy alakultak a dolgaitok? A beszámolótoknak biztos más is örülne. Mi hétfőn jöttünk haza, délig még síeltünk, akkor pár szem hó is esett fent Arehnál. Zoli
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.25. 17:08
Tegnap a helyiek dél körül jöttek ki, ma reggel 3/4 9 és 10 között folyamatosan érkeztek az autók. Pisker II-nél nem ment az ülőlift, de hóágyuztak alatta. Jelenleg az Areh Hotelben csak 2 pár van rajtunk kívül. Jó az ellátás és kedvesek is.
Előzmény: (akos.g 128285)
HPIM0091.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.25. 09:49
A MArtin, a Bolfenk, a Videc mind 200 m-es körzeten belül vannak egymástól és a parkolóktól és a kabinos lifttől. A panziók előtt parkolni nem lehet, de a csomagokat gyorsan kipakoltuk. Lehet szánkózni (bérelhető), kis csúszda van, fizetős esti játszótér, a Bolfenkben fürdő és szauna. A kabinossal le lehet menni a városba, 21 órakor jön fel utoljára. 18-tól 21-ig van az esti sízés ami nagyon jó.
Előzmény: (vinczem 128250)
Csuuuszda.jpg
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.24. 16:32
Hull a hó!! Hull a hó!! Legjobb minőségű a 24-es pálya az Areh-nál, mert mi ott síelünk, ott valóban 40 cm-es a hó. Tegnap-ma kevesen voltak. Biztos gyönyörű időtök lesz Nektek is, napközben remek volt az idő. Mi hétfő délelőtt csúszunk, aztán irány haza, kevés a szabi. Megpróbálok képet is feltenni.
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Előzmény: (akos.g 128210)
HPIM0068.JPG
Karacsony-Mariborban-042.JPG
Karacsony-Mariborban-031.JPG
HPIM0078.JPG
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.23. 17:22
A Hotel Arehból tájékoztatunk: délután -1 fok volt. a hó nem olvadt. 20 cm hó van, bár hivatalosan 45-öt írnak ki a pályánál - néhol van is annyi. A pálya helyenként azért jégfoltos, de azért jó. Itt ma 2 lift ment, most dolgoznak a ratrakok. :)
Előzmény: (Zoltán52 127918)
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.12.21. 19:39
Mi pénteken megyünk, hasikerül WiFi-re kapcsolódni,küldünk hójelentést:)
Előzmény: (akos.g 127746)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.