Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

baxxter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (39)Időben csökkenő Időben csökkenő
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2020.01.06. 00:13
Szia!

Úgy tudom, hogy idén már van egy újabb pálya is éjszakai síelésre, ami a Les Jeux-tól indul a DMC-hez. Les Jeux-ról visz Oz-ba pálya, de persze ezt nem tudom éjjel mennyire belátható. A pályák szerintem esti sízésre rendben lesznek újra, legalábbis tavaly így volt.
Előzmény: (Zozo93 207172)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2019.01.16. 11:14
Szerintem nem rosszak a kilátások, főleg ha jön egy kis frissítés :)
Január 25-én Travelex-el jön valaki?
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2018.12.19. 10:22
Január végén ti melyiket választanátok?
Alpe dHuez, Les 2 alpes, vagy Val Thorens?
Pályák állapota, tömeg és éjszakai élet szempontjából?
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Obertauern
2018.11.27. 15:12
Köszi a tippeket és az infókat! :)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Obertauern
2018.11.27. 09:54
Sziasztok!
Valaki tud ajánlani szállást errefelé?
Ami nem horror áron van?

Illetve haladó síelőként érdemes ide menni kb egy hétre január közepén/végén?
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Les Orres
2012.02.18. 10:07
Ja és még valami: itt akkor több száz magyar egyetemista (síelni és bulizni vágyó) volt, nem pedig kisgyerekes családok... Ők leginkább 1650-en megtalálhatók. Sorry ha OFF voltam :)
Előzmény: (Daddy 134439)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Les Orres
2012.02.18. 10:05
Szia Daddy,
nem véletlenül írtam amit írtam és nem idegengyűlöletből... A helyzet az, hogy a környéken, köztük a mi szállásunkon is (50 méterre a sátortól) már szinte semmit nem lehetett hallani... De ha pl. egy magyar kocsit valahova nem engednek beparkolni, de egy franciát igen (a helyen nincs felfestés, sem semmi egyéb jelzés) akkor te mire gondolsz... Ja és amúgy mint később kiderült a helyi kocsmák erőteljesen ott voltak a háttérben az esti bulik lefújásánál... szóval ennyi :)
Előzmény: (Daddy 134439)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Les Orres
2012.02.11. 11:34
Sziasztok,
hogy sikerült a Winterfest-es síhét?
Mi pont előttetek voltunk egy héttel (MESI, ugyanaz a szervezés), de azért gondoltam megosztom az élményeimet:

Utazás:
A szokásos 19 óra a szokásos megállókkal, de valahogy minden korábbi rossz tapasztalattal ellentétben még ez volt a legjobb ilyen utam. Hó egészen az úticélig nem nehezítette a haladást, ott viszont pont időben rákezdett :)

Szállás+hely:
a már említett havazással kezdetét vette az igazi téli hangulat a csak pár éves "sífaluban" (Bois Mean rész). A szállásunk a Park des Airelles-ben ideális volt. Élelmiszer üzlet kettő van, de az árai (a most kedvezőbb Euro árfolyam miatt is persze) nem vészesek (egy tojás kb50Ft, egy sör fél literre számítva kb 300Ft). Egyszóval minden egy helyen: szállás+szolgáltatások+buli... Sajnos ez utóbbi csak az első este volt igaz, mert noha a magyar szervezés mindent megtett, hála a franciák magyar-szeretetének, az állítólagos feljelentések miatt csak nappal tolhatták a zenét a Dj-k... Pedig nincs is annál jobb mint közvetlen a pálya mellett kitombolni magát az embernek egy klassz nap végén! (így maradt az otthoni bulizás :))) Egy szó mint száz a szervezés szerintem jó volt!

Síterep:
Köszönhetően a szombat esti, majd a kedd egész napos szakadó havazásnak és a kemény mínuszoknak a pályák is tökéletesek voltak. Minden téli idő ellenére is nyomatták még az ágyúkat is és jártak a ratrakok is rendesen! Pályák és a szűzhavas területek is ideálisak minden síelő számára. Az alsó zöld pályák szélesek és kellemesek igazi light-os élménysízésre valók a fantasztikus tájban, a felsőbb régiók pedig szerintem minden profi és haladó boardos és síelő számára frankók!

Összegezve: végre igazi téli, sok havas :) síelésben volt részem egy olyan terepen ahová bármikor visszamennék, mert nem elég belőle! :)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Les Orres
2012.01.27. 16:57
Ez nem hangzik rosszul:)))
Köszi a beszámolót!!!

Már csak pár óra!!
Előzmény: (Exact 132109)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Les Orres
2012.01.25. 23:27
Sziasztok,
mi újság errefelé, járt kint mostanában valaki?
Mi péntek este megyünk.
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.02.07. 01:01
Hali,

mi is ma jöttünk haza...
Hát igen, Travelex...
Az már biztos, hogy ha velük is mennénk jövőre, akkor is csak kocsival. Az még csak elmegy, hogy lerohad a busz kifelé menet még Kanizsa előtt (ilyenek ezek a JÓ ÖREG buszok) és a buszon alszunk egy parkolóban reggelig, de az, hogy várni kelljen az egyik felmentő buszra (az emeletes buszunk utasait két kisebb buszra szórták szét a cuccaikkal együtt) és így vasárnap hajnali 3kor jussunk be a szállásra az már azért több a soknál. Ja és, hogy a hazafelé jövő busz is lerobbanjon még az indulás előtt, és azt sem tudják megmondani, hogy mikor tudunk elindulni, az már elképzelhetetlennek tűnt előre, de megvalósult... Még szerencse, hogy a sofőr a haldokló felmentő buszból kihozta a legtöbbet, és az öt órás csúszás ellenére legalább hazahozott minket.
Amúgy az egyéb szervezéssel nem volt gondunk. A szállás teljesen korrekt volt, bár tény, hogy nem nagy, de legalább az ajtóig tudtunk csúszni (igaz csak a kabinos lifttől :) ). Mi nem is kerestünk tárolót, mert a cucc végülis négyünknek is elfért egy sarokban a lakásban, meg nem is szeretném semmilyen alagsorban tartani éjszakára...
Hát igen a zöld pályát mi szépen ki is hagytuk, inkább lejöttünk a Jandri Expressel :)
De a felső pályák összességében jók voltak. Legalábbis síeltem már pl. Risoulban jónak nem nagyon nevezhető olvadt pályákon is jókat. (szóval ez csak egyéni vélemény)
Bár ahogy az időjárást nézem jól jártunk hogy nem későbbi utat választottunk, mert Holle Anyó nem sűrűn jár errefelé mostanság.
Összegezve: azt nagyon megbántuk, hogy nem kocsival mentünk, de Les 2 Alpes-ba vissza mennék még szívesen, mert van pálya bőven amit érdemes még nyúzni egy párszor.
Nektek pedig jobbulást Xero és nickg81!
Előzmény: (nickg81 108224)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.01.27. 20:25
Ok, köszi!
Előzmény: (Xero 106325)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.01.27. 16:57
Sziasztok,

tudja valaki, hogy a síbérlethez kell-e igazolványkép?
Vagy csak egyszerű chip-es kártyát kapunk?
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.01.16. 12:22
Ez jól hangzik :)
Szoktak szervezni valamilyen bulikat? (mint pl. Puy-ben?)
Ti melyik szálláson lesztek? Nekünk eredetileg a Residence Fran Loc volt a terv, de ott betelt minden mire foglaltunk. Így most csak annyit tudunk, hogy 1650-en leszünk valamilyen apartmanban. 4-en megyünk, remélem normális szállást kapunk...Bár az elmúlt két alkalommal amikor a franciáknál voltunk, négy ágyas helyett mindig 6 ágyas apartmant kaptunk :)
Előzmény: (Xero 104027)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.01.15. 12:43
Sziasztok!
Valaki jön közületek a Travelex szervezésében jan.28-án?
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2011.01.08. 20:32
Sziasztok,
tudja valaki, hogy kb. mi várható januárra(végére)?
Főleg Kcsabikát kérdezem, mert ő elég jól el szokta találni, legalább a hőmérséklet alakulását.
Les2Alpesba megyünk 28-án és a mostani helyzetet látva eléggé parázunk, hogy jó volt-e a helyválasztás...
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2010.12.05. 12:55
Szia Iatra,

a 2 személyes felvonó vitt fel csak a csúcsra, az viszont már egy elég szépen lehasznált és lassú lift volt. Viszont a honlapjuk állítása szerint ezt egy új 4 személyesre építik át/ vagy építették át. Ha tudsz franciául (én sajnos nem) akkor a weblap francia nyelvű oldalán a "newsletter" menüpontnál erről is írnak bővebben.

Üdv,
Baxxter
Előzmény: (latra 96273)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2010.11.25. 00:45
Sziasztok,
mi január végén tervezünk ide utazni.
Járt már valamelyikőtök a Residence FranceLoc-ban, mert nekünk itt lenne a szállásunk.
Előre is köszi!
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
Topik: Visegrád
2010.02.21. 22:20
Sziasztok,
mi is kint jártunk ma Visegrádon, de sajnos csak kirándulni...
Viszont a pályák fantasztikusak ezekben a tavaszias napokban is, szóval gratula az üzemeltetőknek!!!

https://sielok.hu/fotoalbum/515942/galeria/
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2009.03.03. 11:20
Mi a Műcsarnok mellől megyünk az Intersível.
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.