Menü ≡

Visegrád síterep leírás cikk galéria videó síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 2053, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.04.15. 21:55
(Üzenetazonosító: 212309)
- Marky - Hozzászólások: 598
Regisztrált: 2008.12.02.
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Igaznak tűnik:

A Mogyoró-hegyen található Nagyvillám sípályánál egy víztározót és egy ahhoz tartozó szivattyúházat alakítanak ki, amely folyamatosan biztosítja a hó előállításához szükséges vízmennyiséget. A pálya mellett kétszintes fogadóépület épül.
Feladó:  gyulimuli2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.04.15. 13:21
(Üzenetazonosító: 212308)
gyulimuli2 Hozzászólások: 145
Regisztrált: 2007.09.28.

Hurrá hurá! Igazak a hírek hogy elkezdődik a fejlesztés a pilisi parkerdő társaság térségében? És a sípálya is kap víztározó és bővítik a parkolót? Rezső ha fixálódnak a dolgok írj nekünk örömhíreket! Éljen Visegrád!
Feladó:  Visegrád - Nagyvillám
Dátum: 2021.04.14. 09:54
(Üzenetazonosító: 212301)
Visegrád - Nagyvillám Hozzászólások: 718
Regisztrált: 2009.12.11.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves sí és snowboardos barátaink!

Szerény hó, de azért nálunk is esett! Nem semmi április 14-én! Mi sajnos nem tudunk kinyitni, de a Bakonyban óriási hó esett, 30 cm! Látom a kamerájukon, azért nem megy teljesen veszendőbe a hó, páran már csúszkálnak, egészségükre! Egyébként, a gyalázatos tél kezdet után valami kárpótlást kaptunk, igaz kicsit későn.

Jó tavaszvárást mindenkinek, irány a bringa! Üdv! G. Rezső
p20210414-042839-4000.jpg
h i r d e t é s

Dátum: 2021.03.02. 09:43
(Üzenetazonosító: 211937)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönjük mi is, a megnövekedett érdeklődést!

A legfontosabb lemaradt, mintha csak nem is búcsúzkodni akarnánk, nagyon köszönjük mindenkinek a látogatását, mert ezzel lehetőséget teremtettetek arra, hogy fenntartsuk mini gleccserünket. Sajnos a mai viszonyok között, a fejlesztésekre nem elegendőek, az általatok fizetett összegek, további emelés már biztosan a látogatottság rovására menne, így az államhoz fordulunk segítségért. Eddig sajnos nem volt módunk támogatásra pályázni, ígéretek szerencsére már vannak, de szeretnénk már a megvalósulást is látni. Reméljük bizalmat kap, a további munkához, nagyszerű csapatunk, és életben tudjuk tartani ezt a kuriózumot, gyöngyszemet, további 25 évig, ezen a történelmi, és világszép helyen.

Addig is jó szívvel ajánljuk a többi, még nyitva tartó magyar pályát, használjátok ki a lehetőséget, ameddig kitartanak, mi is megyünk mintát venni. Tegnap voltunk a Síparkban, Mátraszentistvánon, és nagyszerű élményekkel tértünk haza, olyan tiszta idő volt, hogy ráadásul láttuk az Alacsony- és Magas Tátra hófödte csúcsait is.

Ne pakoljátok el még a sífelszereléseket, ezen a pénteken hidegfront hoz lehűlést, ami nekünk már késő lesz az újranyitáshoz, de a többi hazai pályán felfrissülhet a hóréteg, és az Alpokat, Kárpátokat idéző körülményeket hozhat, megmaradt hegyeink közé is.

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
Feladó:  szivakandrasFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.03.01. 08:48
(Üzenetazonosító: 211911)
szivakandras Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2020.01.13.

Köszönet mindenkinek, hogy az enyhe időjárás ellenére ilyen hosszú ideig egészen kiváló pályán síelhettünk. Minden napot ott kezdtem egy tökéletesen ratrakolt felületen. Ez a 40 nap többet ért bármilyen ausztriai síelésnél. Nagyon jó formába lendültem. Viszont ilyen hirtelen leállást követően üres lesz az ember élete. 360-ból mindössze negyven nap igazi élet. Sürgősen el kell kezdeni egy sícsarnok építését. Addig is viszlát téli barátok a következő szezonban.
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2021.02.28. 20:23
(Üzenetazonosító: 211906)
TZoli Hozzászólások: 1030
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Feri!
Ahogy nézem ma Tiéd volt Nagyvillám! Tényleg kár lett volna kihagyni!
Előzmény: (WéberF 211901)
Feladó:  WéberFFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.02.28. 18:37
(Üzenetazonosító: 211901)
WéberF Hozzászólások: 1860
Regisztrált: 2006.10.13.
49 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönet Rezsőnek és csapatának! Nem estem abba a szégyenbe, hogy idén már majdnem csúszás nélkül maradtam, pedig 1977 óta egyetlen szezont sem hagytam ki (ugyan 1955-től síelek, de 1963-tól 1977-ig külföldön éltem, nem egy alpesi síelős területen, ott csak 4 szezont abszolváltam). Szóval szégyelltem volna, ha idén nem csatolok.
A minigleccser a mai napon (is!) tökéletes volt (legutóbb 4 éve jártam a Nagyvillámon). WFeri
Előzmény: (TZoli 211897)
Photo0011.jpg Photo0014.jpg Photo0016.jpg Photo0018.jpg
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2021.02.28. 18:02
(Üzenetazonosító: 211897)
TZoli Hozzászólások: 1030
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezek szerint a Duna vízén síeltünk? :)
Mindenesetre szép volt, jó volt, köszönjük!
(Azért még nem pakolunk, ki tudja?)
Dátum: 2021.02.28. 08:13
(Üzenetazonosító: 211887)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

40. üzemnap és búcsú egyben, 50%-os engedménnyel!

Végre rendes fagy van, hajnalban ratrakoltuk az 1/A, fő pályánkat, szépen kifagyott a felülete, és ma hűvösebb is lesz, így méltó pályával búcsúztatjuk a szezonunkat. Érdemes kilátogatni hozzánk, szép napsütéses idő lesz, ráadásul 50%-os kedvezményt adunk a jegyek árából, remélem még nem mindenki pakolta el felszerelését.

Figyelem, ma már csak 9-16 óráig vagyunk nyitva, a fő pályánkkal (1/A), és a 2/A alsó felével. Működik minden szolgáltatásunk, sí és sb iskola (bejelentkezés +36303905972), kölcsönző, és a külső kiadó ablakos büfénk is. A beltereken szájmaszk, kültéren 1,5 m-es távolságtartás kötelező, sorállásnál legalább csősál legyen!

Hát nem kevés küzdelem volt a 40 napért, megtanultuk, hogy bizony tartós + 18 C fokot is kibír gleccserünk, köszönet a szibériai száraz hidegnek, melyben nagyon jó minőségű havat sikerült gyártanunk, és a vízműves kollégáknak, akik idén különösen jól nyomták fel, a jó minőségű Duna vizet. Kollégáimnak is köszönöm a kitartó munkát, igazi férfi/női munka volt!

És a csattanó, hogy pénteken hidegbetörés lesz, még nem pakolunk el, ki tudja mi jön még :)

Várunk minden sportbarátot, szeretettel!

p20210228-071146-3000.jpg p20210228-071402-4000.jpg
Dátum: 2021.02.28. 08:12
(Üzenetazonosító: 211886)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feri bátyám!

Sajnos nem megy, de a Mátrában találkozhatunk!

Üdv! G. Rezső
Előzmény: (WéberF 211876)
Dátum: 2021.02.27. 16:25
(Üzenetazonosító: 211876)
49 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mi lenne március elsején, hétfőn? Tudom, időjárás függő. Bevállaltok egy abszulút hételejét, hogy meglegyen a márciusi síelhető napotok? WFeri
Dátum: 2021.02.27. 08:35
(Üzenetazonosító: 211873)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Fő pályánk még mindig sízhető, ma hétközi árak, és 3+1 jegy akció!

Ma megjött a hidegfront, és már hűvösebb lesz, éjszaka gyenge fagy is várható, mely hóágyúzáshoz kevés, de legalább az olvadást megállítja. A hét végén, hétközi árak lesznek érvényben 3+1 jegy akcióval, sajnos a bébi pályánk már nem lesz nyitva, mert kevés rajta a hó.

Ma még 9-19-ig vagyunk nyitva, a fő pályánkkal (1/A), és a 2/A alsó felével. Működik minden szolgáltatásunk, sí és sb iskola (bejelentkezés +36303905972), kölcsönző, és a külső kiadó ablakos büfénk is. Kedvezményes hétközi árak, ingyenes bébi pálya és 3+1 jegy akció, és ma utolsó esti sízés, ebben a szezonban. A beltereken szájmaszk, kültéren 1,5 m-es távolságtartás kötelező, sorállásnál legalább csősál legyen!

Végre megjött a lehűlés, reméljük ezzel együtt a sízési kedv is! Ez az utolsó hét vége, ebben a szezonban, aki még szeretne egyet csúszni a mini gleccseren, ma még nyitva vagyunk, és még esti sízés is lesz. A holnappal kapcsolatban, reggel jelentkezek friss hírekkel.

Várunk mindenkit, szeretettel!

p20210227-073146-3000.jpg
Feladó:  gyulimuli2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.02.26. 17:42
(Üzenetazonosító: 211870)
gyulimuli2 Hozzászólások: 145
Regisztrált: 2007.09.28.

A manóba is én meg már dolgozom. Pedig kipróbáltam volna még egy pólós síelést! Mindenesetre gratula Rezsőéknek a teljesítményükért! Jövöre is Visegrád!
Dátum: 2021.02.26. 14:20
(Üzenetazonosító: 211866)

Sziasztok!

Manpaság tanúi lehetünk annak, hogy sorra dőlnek meg a kőbe vésettnek hitt igazságok. Itt van például a fizika egyik törvénye: "az anyag nem vész el csak átalakul". De nem a visegrádi sípályán! Itt ez következőzéppen módosul: "Az anyag (jelen esetben a hó) nem vész el és nem is alakul át".

Bizony kérem szépen! +18 fokban és verőfényes napsütésben jól síelhető, nem foltosodó hóréteg borítja a pályát. Ennek láttán Einstein zavarba jönne, visszaadná a diplomáját es elmenne dolgozni péknek.

Ez most a gleccsersí-feeling csúcsa! Most aztán nem kell túlöltözni. Akár rövidnadrágban is lehet síelni!

Fázósok, eljött a ti időtök.

Lécre fel!
Dátum: 2021.02.26. 11:42
(Üzenetazonosító: 211865)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Fő pályánk átdolgozva, ratrakolva, igazi gleccser érzés!

Azért nem mindent bír ki mini gleccserünk, tegnap délután már látni lehetett a fő pályán, a foltosodás előjeleit, így ma reggel, hozzá kellett nyúlni a hótartalékokhoz. A teljes felületet érintette a tolólapos gépi munka, majd a darálás elsimítás, már gyorsan megvolt. Ma is Szivák Úr húzta az első íveket, kurjongatását az érkező gyerekcsoport zsivaja tudta csak elnyomni, egyszerre élettel teltek meg a pályák. Ma még ez a napos, igazi tavaszi érzés van, csakúgy mint az Alpokban március végén, vagy a gleccsereken májusban.

Ma is 9-19-ig vagyunk nyitva, a felújított, hibátlan fő pályánkkal (1/A), és a már fogyóban lévő, de még sízhető 2/A és bébi pályával. Működik minden szolgáltatásunk, sí és sb iskola (bejelentkezés +36303905972), kölcsönző, és a külső kiadó ablakos büfénk is. Kedvezményes hétközi árak, ingyenes bébi pálya és 3+1 jegy akció, érdemes még munka után is kilátogatni hozzánk, hangulatos esti sízésünkre. A beltereken szájmaszk, kültéren 1,5 m-es távolságtartás kötelező, sorállásnál legalább csősál legyen!

Holnap itt a hidegfront, sajnos nagy lehűlést nem hoz, de az olvadás csökkenni fog. Biztosan kevesen lesznek a hét végén nálunk, bátran lehet tervezni hozzánk, de csak vasárnap délutánig, mert a jövő héten már nem leszünk nyitva, átadjuk a terepet a tavaszi olvadásnak.
Amennyiben a tél mégis meggondolná magát, nem azonnal pakolunk el, megnézzük addig, a még nyitva tartó magyar pályákat, és ezt javasoljuk sportbarátainknak is.

Várunk mindenkit, szeretettel!

p20210226-103738-1000.jpg
Dátum: 2021.02.26. 11:40
(Üzenetazonosító: 211864)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feri bátyám!

Sokat nem gondolkodhatsz, legalább megbeszéljük a liftet, várunk szeretettel még ezen a hét végén! :)

Üdv! G. Rezső
Előzmény: (WéberF 211852)
Dátum: 2021.02.25. 14:24
(Üzenetazonosító: 211852)
49 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap a napsütéses időt kihasználva egy kis kirándulást vállaltunk. A 11-es út 41-es km-énél lesétáltunk a Dunapartra, gyönyörködtünk. Tovább menve az eredeti célnál fájó szívvel állapítottam meg, hogy nem hoztam síszerelést! Igaz, bérelhettem volna, de nem úgy voltam öltözve(?) - miért is nem? Akár trikóban is síelhettem volna. A lényeg, hogy még így is kellemes élmény volt nézni a sporttársakat, tanuló síiskolásokat. Tényleg jó állapotúnak nézett ki a pálya. Lehet, hogy még idén belefér egy csúszás itt? Drukkolok Rezsőéknek. WFeri
Dátum: 2021.02.25. 13:59
(Üzenetazonosító: 211851)

Sziasztok!

Tegnap azt írtam, hogy leesett az állam a pálya láttán. Ma is így történt, csak még koppant is egyet. A fizika törvényeit tényleg sutba dobhatjuk! Ez valódi gleccsersízés. Úgy lebarnult az arcom, hogy a szomszéd megkérdezte, hogy most érkeztünk a dubai nyaralásból? Ezt nem szabad kihagyni!
Feladó:  MilFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.02.25. 11:06
(Üzenetazonosító: 211849)
Mil Hozzászólások: 792
Regisztrált: 2007.01.14.
23 síterepet értékelt

A szokásos, akkor indulnak el az emberek sielni, ha már/még otthon is télies a hangulat..
Dátum: 2021.02.25. 09:05
(Üzenetazonosító: 211846)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hihetetlen, de fő pályánk még mindig hibátlan!

Tegnap + 15 C fokban azt gondoltam, vége, lefolyik mini gleccserünk a hegyről. Aztán valahogy nem akart intenzíven olvadni, már magam is csodálkozom, mert egyszerűen fittyet hány a fizika törvényeinek. Aki, ebben a tavaszi időben kilátogatott hozzánk, mindenki elismerően nyilatkozott, hogy milyen jó a hó minősége. Délelőtt egészen kiváló volt, délután mélyebben kásásodott, de napnyugtakor már érezhetően gyorsult, az esti edzéseken már kezdett meghúzni. A 2/A pálya bal szélén és a bébi pályán már fogyóban a hó, de részlegesen még azok is használhatóak. Már nyitás előtt birtokba vették a visegrádi iskolások a pályákat, kurjongatva siklanak rajta, bárcsak nekem is ilyen testnevelési óráim lehettek volna!

Ma is 9-19-ig vagyunk nyitva, az 1/A, 2/A és bébi pályával. Működik minden szolgáltatásunk, sí és sb iskola (bejelentkezés +36303905972), kölcsönző, és a külső kiadó ablakos büfénk is. Kedvezményes hétközi árak, ingyenes bébi pálya és 3+1 jegy akció, érdemes még munka után is kilátogatni hozzánk, hangulatos esti sízésünkre. A beltereken szájmaszk, kültéren 1,5 m-es távolságtartás kötelező, sorállásnál legalább csősál legyen!

Nem hiszem, hogy ebben az "ínséges" évben, mindenkinek elege lenne a sízésből, sajnos a látogatottságból ez látszik. Emberek, a világ legjobb dolga, a tavaszi napsütésben síelni, ez most igenis az Alpoknak felel meg, persze kis képzelőerő azért szükséges hozzá :)

Várunk minden sportbarátot, szeretettel!

p20210225-080402-4000.jpg

következőutolsó laponként: összesen 2053, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »