Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Orres
síterep infó oldal
ÜZENETEK (210)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2023.01.31. 10:09
Sziasztok.

Pár szót írnék a síterepről, mert 2020 óta senki sem kommentelte. 2023. január 21-től 28-ig voltunk , barátokkal. Odaút a szokásos Szlovénián keresztül. Ajánlás a tankolásra: elsősorban a MOL-os benzinkutakat keressétek, mert 20-30 eu centtel olcsóbbak mint az egyéb kutak. Odafelé érdemes a határ utáni közvetlen MOL kúton tankolni, majd a Goricia előtt lementünk az autópályáról Ajdovscina településre, ahol a pályától kb. 200 méterre van egy másik MOL kút. Mindkét helyen olcsóbb volt a gázolaj. Les Orresbe vasárnap délelőtt érkeztünk meg ( szombaton tudtunk csak elindulni..) és a Bois Mean résznél szomorúan tapasztaltuk, hogy minden parkolóhely foglalt. A környékbeli franciák jöttek síelni és nem volt szabad parkolóhely. Végül is az alsó nagy parkolóban tudtunk, úgy megállni, hogy a járdára álltam fel a kocsival. Szóval nagyon zsúfolt a hely. Bepakoltunk az apartmanba ami 8 fős volt, de mi csak hatan voltunk benne. Mi a "Les Silenes" apartmanházba kaptunk helyet, és a szállás mérete egy kicsivel nagyobb volt a szokásos méreteknél. Maga a szállás jó helyen volt , a belső térrel rendelkező apartmanházakkal, közvetlen egybeépülve a a Les Hauts de Preclaux al és a medencével. Aki medencézni akar akkor vigyen magával un. klasszikus fürdőnadrágot, mert a zsebes bőszárú nadrágot nem fogadják el és nem engednek be. Vasárnap teltház volt. Mind a pályákon mind a pályán kívül sokan voltak. A Bois Mean részi síterepet egy kicsit átrendezték. Egy "kezdő" részt alakítottak ki, és a régi beülős felvonót megszüntették ( Tapis Préclaux) helyette 2 db. ( egy hosszabb és egy rövidebb) varázsszőnyeget vagyis futószalagot csináltak a kezdőknek., és mellé egy részben elkerített gyakorló pályát. A házból kigyalogolva fel kellett menni a körapartmanok felső részére és onnan lehetett lesiklani a Prébois felvonóhoz. ( csak pár méter és nem fárasztó) A pályákról: szerintem a piros pályák nehezebbnek tüntek mint a színük alapján vártam. A zöld pályák többsége széles, karbantartott , és még délutánra sem buckásodott vagy jegesedett. Igaz a kezdők sokan voltak rajta. Ajánlhatom az Edelweis 1-2 -t valamint a Fontaines pályákat. Kellemes lesiklást biztosítanak a nyugodtabb síelőknek. A piros Myrtilles pálya gondozatlan volt, buckás és néhol a hó alól kibukkanó növényeken kellett síelni. (kerülendő). A Pramouton rész-i tárcsás felvonó ugyancsak kerülendő, mert nagyokat ránt és kiesés esélyes. A Champ Lacas-i 4 fős felvonó "nem lassulós" kiszállás -beszállás nehézkes. A többi 6 fős felvonó viszont kényelmes , be és kiszállás gond nélküli, tehát csak ajánlani tudom. A felső részen lévő Bergerie, Portette, Gantianes pályák egy kicsit nehezebbek viszont gondozottak és délelőtt jól használhatók. A síterep jobb szélén lévő grand cabane egy hosszú, jó lejtésű pálya, de délutánra jegesedett. Az alsó részén beszűkül és egy keskeny részen kell átsiklani a sziklák mellett. Ott vigyázni kell. Szóval mindenki megtalálhatja a tudásának megfelelő pályákat. Ha ott vagytok próbáljátok ki a 12 eurós "Kit Raclette" tálat. Mi hatan voltunk de egy négy fős elég volt. Délelőtt kell megrendelni és délutánra elkészítik. sajtok, sonkát és szalámik vannak egy tálcán, és adnak hozzá raclette sütőt is. Apartmanba felviszed és megcsinálod. A sütőt persze másnap vissza kell vinni. A bagett 1.30 euró/db. , amit a tál nem tartalmaz.


Összefoglalva elmondhatom, hogy a bois mean részen sok étterem, bolt, kávézó, és síkölcsönző van. Délutánra mindíg hangszórókat hoztak és szólt a zene a pálya mellett. Fiataloknak nagyon bejöhet az a síterep, mert rengeteg 20 év körüli fiú-lány volt... ment a buli állandóan. Több francia síterepen voltam már, de nekem ez is nagyon tetszett. A parkolást leszámítva mindennel elégedett voltam. Csak ajánlani tudom másoknak, hogy egyszer menjenek el és próbálják ki, mert ár-érték-élmény arányban verhetetlen.
Gyalogút 1600-ra
IMG-20230122-130226.jpg
A megújult Bois Mean-i pályarész
IMG-20230122-130238.jpg
IMG-20230122-143835.jpg
IMG-20230122-143955.jpg
IMG-20230123-101908.jpg
IMG-20230123-101914.jpg
IMG-20230123-104032.jpg
IMG-20230123-104040.jpg
IMG-20230123-112139.jpg
IMG-20230123-113318.jpg
Megújúlt rész fentről
A Prelongis -Prebois felső állomása
Centre Station 1600-on
A Silenes és a Le Hauts apartmanok belső udvara
Belső udvar (Jean Ripper tér)
Apartman bejárat Les Silenes
IMG-20230123-140812.jpg
Raclette szett árak
IMG-20230123-185502.jpg
IMG-20230123-185508.jpg
IMG-20230123-185854.jpg
IMG-20230124-094821.jpg
IMG-20230124-101602.jpg
IMG-20230124-132913.jpg
IMG-20230124-133359.jpg
Bois Mean-i árak
Genepi felvonó
Pousterle felvonó tetején lévő büfé árak
 A Portette felvonó felső része
IMG-20230125-133709.jpg
IMG-20230125-141251.jpg
IMG-20230125-141258.jpg
IMG-20230126-104942.jpg
IMG-20230126-104951.jpg
Raclette kit 4 főre
IMG-20230126-180821.jpg
IMG-20230126-180827.jpg
Les Cretes felvonó tetején reggel
A csúcsra vezető felvonó (Genepi)
Teltházas parkoló
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2023.01.16. 13:24
Sziasztok. 2023. január 21-én megyünk síelni Les Orresbe. Ha valaki volt a közelmúltban pár sort írhatna a tapasztalatokról. Köszönöm.
Exrider
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.02.25. 19:13
Sziasztok! ⛷

En is reszt vettem az idei, 2020-as Snowattack-en es nehany gondolatot megosztanek veletek a tapasztalataimra tamaszkodva.🙂

A sipalyarendszer velemenyem szerint kivalo, talal mindenki kedvenek megfelelo palyat. Feketetol zoldig rengeteg van, hoviszonyoktol fuggoen, freeride-ra is akad boven lehetoseg. Reggelre majdnem mind (egy-ket eleg merdek fekete palyat leszamitva) frissen ratrakolva varta a sportolni vagyokat, delutanra is csak a keskenyebb szakaszokra volt jellemzo a ho buckasodasa vagy esetleg a jegesedes. Siliftekbol sok talalhato, nagy reszuk 4- vagy 6 fos ulos, amikhez sorbanallas gyakorlatilag nem volt a 6 nap alatt.
Nekem ami kulon tetszett, az az, hogy a nagy magassagkulonbseg miatt, (~1600-~2700m) nagyon valtozatos a taj, lentrol a fenyoerdokbol lifttel indulva a sziklas csucsokra erunk fel.🗻😎

Nekem a palyaszallasom az 1800m-en talalhato kis "faluban" volt, 6 fos apartmanban.🏘 Szukos, furcsan elosztott, de alapvetoen kulturalt, piheneshez tokeletesen megfelelt, meg meleg viz is volt mindig.💦 Kikoltozesnel figyelni kell a tisztasagra, kulonben plusz penzt szamolhatnak fel erte.💲

Amit meg fontosnak talalok kiemelni, hogy aki sporolni szeretne, az az etkezeseken sokat tud. Erdemes lehet vinni magunkkal tartos kajat, mert eleg huzosak az arak. Peldaul egy egesz pizzaert🍕 a "faluban" konnyen elkernek etterembe 20euro-t, de meg a helyi kisboltban is konnyen otthagyhatunk egy csomag bacon-re 4euro-t. Ezzel erdemes kalkulani amikor tervezzuk a koltsegvetesunk.🤔

A vegere ha megengeditek, itthagynek egy sajat videot, amin sieles kozben nyertek egy kis betekintest a tajba.😀

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (matyi1113 208128)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
matyi1113
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2020.02.05. 13:10
Snowattack 2020 Les Orres

A sielok.hu képviseletében egy csapattársammal látogattunk el erre a fesztiválra, annak reményében hogy a király bulik mellett jó pályákat és havat is találunk. Megleltük számításunkat, sőt!

Már a 18 órás buszút is jó hangulatban és barátkozással telt, így egész bírható volt. Érkezésünk után viszonylag problémamentesen elfoglaltuk az apartmanjainkat, amelyekben összesen 3600 fesztiválozót szállásoltak el. Így 1800 méteren Les Orresben egy óriási, de mégis családias magyar falu alakult ki. Van egy pár jó étterem, boltok, na meg egy rakás bulihely ezen a különleges kis hegyoldalon. Első este be is melegítettünk egy kis bulival, persze ügyelve arra, hogy ez a következő reggeli fél9-es kezdő csúszásnak ne tegyen keresztbe. Nyilván mi voltunk az elsők a pályán, meglepetésünkre friss hóban. Az elmúlt hónap száraz időjárása után ez felüdülés volt a pályáknak. Na meg a pályán kívüli részeknek is, mert azt már most leszögezném, hogy mi nem sokat megyünk pályán. Hamar megtaláltuk a legjobb freeride részeket a terepen, vannak meredekebb lavinás lejtők és vannak ugratókkal tűzdelt erdős hegyoldalak.

Elvileg 100km hosszú a pályarendszer, mondjuk szerintem egy hasonlóan nagynak nevezett Obertauernhez képest kevésbé változatos. Ott jóval több csúcs van, itt 2, viszont ezek kicsit magasabbak 2800-at súrolva. 1 hétre egyébként bőven elég, van funpark, vannak feketék, van hosszú hazacsúszó és vannak átvezető zöld pályák is, amivel én eddig még nem találkoztam.

A 6 napunkból kb a fele napsütéses volt, a fele borultabb havazós. Szerintem ez így tökéletes, mert mindig volt egy kis porhó, de sikerült szép derült időben is fotózni, barnulni és fürdőruhában csúszkálni. Igen, bikiniben. Ilyen program is van a Snowattacken, a sok-sok verseny, bigair bag és nyereményjátékos kihívások mellett. Próbáltunk ezek közül minél többön részt venni, elég vicces jelenetek születtek, de azokat jobban átadják majd a videók!

Nagyon sok új arcot ismertünk meg a hét során. Akár bulikban, akár a pályán hasonló érdeklődési körű fiatalok százaival lehet találkozni, így értékes kapcsolatokat szerezhet az ember. És ha bármi probléma merülne fel, vagy épp nincs kivel csúszni, mindig ott egy magyar span aki kisegít.

Összességében életem egyik legjobb hete volt, a legjobb dolgokat kombinálták össze ebben a sítábor-fesztiválban. Persze a mindennapos bulik és 4 óra alvással végigsíelt napok után mindenki halálán volt a végére, de egy jóleső fáradtsággal érkeztünk haza. És amúgy nem drága, a diák csomagok verhetetlenek és ha boltban vásárolsz, valamint otthon sörözöl, akkor elég költséghatékonyan megoldható a dolog. Szóval minden síelni vagy boardozni szerető fiatalnak tudom ajánlani, hogy próbálja ki egyszer a Snowattacket. Valószínűleg úgyse csak 1 alkalom lesz belőle - jövőre ott tali!

Képek ezekben a galériákban:
https://sielok.hu/fotoalbum/snowattack-2020/galeria/
https://sielok.hu/fotoalbum/snowattack-2020-fesztival/galeria/

Videó (utólag linkelve - a szerk.)
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2017.02.19. 00:38
Tavaly (március 5-12) kicsit korábban tudtunk menni síelni, mint ahogyan szoktunk. Nagyon sok új tapasztalatot szereztünk. Sőt, igazából rengeteg új dologgal szembesültünk.
Először is az út teljesen más volt, bár (ellenben velünk) ezzel szerintem már sokan találkoztatok.
A szokásos (Siófok-Szlovénia-Mestre-Milánó-Torinó-Briancon) útvonalon eleinte semmi különös nem történt, aztán Torinó után az erőteljes havazás miatt a Montgenevre-i hágó előtt hólánc feltételére kényszerültünk. Ezzel még nem lett volna semmi probléma, ha a Briancon előtti leereszkedésnél az utolsó körforgalomnál nem közölték volna velünk a rendőrök, hogy sajnos egy busz az úton megcsúszott, és félrefordult. Minket félretereltek (egy parkolóba álltunk ki, ahol már akkor fél méter hó volt), és ott kellett rostokolnunk kb. 2-3 órát. Ez alatt ugye még több hó esett, és így akiket szintén ide irányítottak, azok is megcsúsztak, így tőlük nem nagyon lehetett később kimenni a parkolóból. De szerencsésen el tudtunk jutni Brianconba, ahol minden mennyei jóban részesültünk (tankolás, bevásárlás, hólánc levétele). Viszont mivel elszakadt a hóláncunk, legközelebb vinni fogunk magunkkal fogót, és kalapácsot is. Ezt mindenkinek javaslom. Hiába volt pótláncszem, nem tudtuk mivel ráerősíteni. Egy kulcstartó karikát raktunk az elszakadt láncszem helyére.
Még így is egész jó időt futottunk, mert kb. negyed 1-kor (12:15) indultunk tovább Les Orres felé.
Nekem, aki a sofőr voltam (és egész éjszaka vezettem), egy rémálom volt a 65km-en eltöltött 4 óra. A táv kb. 2/3-ig lépésben haladtunk, és próbáltuk megérteni, hogy "de miért?". Arra a következtetésre jutottunk, hogy mivel a meteofrance qrvanagy havazást mondott előző este, azt is mondhatták, hogy "akinek nem feltétlenül kell elindulni, az ne induljon el" szokásos szöveg miatt szerintünk szinte senki sem indult el szombat reggel a szálláshelyéről, és a szállásadók sem rúgták ki szokásos módon a vendégeket, hanem hagyták őket nagyon későn, kényelmesen elindulni. Na, mi ezzel a tömeggel szembesültünk 12-16 óra között.
Viszont miután felértünk a Les Orres felé felvivő szerpentinre, egy újabb hóláncfeltételt követően (bár megkérdőjeleztük a jogosságát, de utólag beláttuk, hogy ezzel sohasem szabad vitatkozni, tényleg szükség volt rá, enélkül nem tudtunk volna feljutni. Ezért ti se reklamáljatok, ha a rendőr megállít az úton és azt mondja, hogy fel kell rakni) már ott is voltunk a szállásnál.
Sebaj, ezzel a sok frissen lehulló hóval a sípályák rengeteget profitáltak, gondoltuk, majd vasárnaptól minden király lesz.
Tényleg jobb volt a pályák hóminősége, mint addig bármikor. Az előtte itt március végén eltöltött 2 héthez viszonyítva sokkal jobb minőségűek voltak. Egy kivétellel, mert a Grand Cabane nem volt nyitva, azt mondták, hogy egy sziklaletörés miatt veszélyes, és egész héten (szerintem egész szezonban) le volt zárva. Ezzel még mindig nem lett volna semmi baj.
Előrebocsátanám, hogy nem szeretek olyan írásokat olvasni, hogy nem csinálták meg a pályá(ka)t, hanyagok, leszarják a pályakezelést. És ezért szar x-y-z bármelyik síterep. Én eddig nem nagyon találkoztam ilyennel. Volt köves, meg szar pálya, azt is megcsinálták minden reggelre, de az időjárás nem tette lehetővé, hogy a vendégek ép léccel távozzanak. Nekem is bánta egy lécem az ilyent.
De amikor rengeteg hó esik (mint Les Orres-ban tavaly március 4-5-én), akkor azt nem értem, hogy mi a ****-ért nem lehet megcsinálni az összes pályát. Azt még simán toleráltam, hogy vasárnapra nem volt minden rendben, de hogy egész héten hozzá sem nyúltak a Myrtilles, Clos de Guis, Horrible pályákhoz és a Grand Cabane se síelhető, ezt egyszerűen máig sem értem. Az előző két évhez viszonyítva az Orivette és Silene alsó kék pályák abszolút többletet jelentettek az addigi gyér kék pálya felhozatalhoz viszonyítva, de ez sem tudta feledtetni a sok hó ellenére is szar (nem kezelt) pályákat.
Mindennek ellenére nagyon jól éreztük magunkat, nagyon jókat síeltünk, kihoztuk a maximumot a hétből, és nem bántuk meg, hogy itt töltöttük el az egy hetünket. Ha valaki jól akarja érezni magát, akármilyenek a külső körülmények, akkor is élvezni fogja az egészet.
Továbbra is tartom, hogy Les Orres egy kiváló ár-érték arányú síterep piros pályát kedvelőknek és teljesen kezdőknek, főleg a Parc des Airelles 0m-es pályaszállással. Viszont a kék pályát kedvelők (akik már egy kicsit kinőtték a zöld pályákat és erősebb pályákat kívánnak, de még nem pirosakat), azoknak (főleg kevés hó esetén) nagyítóval kell keresniük a számukra megfelelő pályákat (megvannak azok, csak messze, a pályarendszer bal oldalán és nem túl sok, 3-4 pálya összesen, 1-2 enyhébb idő esetén).
Remélem, visszatérek még ide, amikor már mindenki piros pályás lesz (a 0m-es pályaszállás nagyon király, ezt nem sok helyen találtam meg eddig), de egyenlőre más (több kék pályás) síterep után néztünk idénre.
Előzmény: (Brockey 187915)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2017.01.14. 16:41
Kedvenc terepeim egyike, többször voltam itt ebben az időszakban, de a hóhiány sohasem okozott problémát. Volt olyan, hogy a napsütéses jó idő miatt folyamatosan csökkent a hómennyiség, de a pályán történő síelésre bőven elég maradt. Nem tudom hogy mi a képeken is látható hóhiány oka, de bízz abban hogy - tapasztalatom szerint -, ott egy nap vagy éj alatt is jelentős mennyiségű hó eshet. Január végéig még minden jóra fordulhat.
Előzmény: (HofEE 192629)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.01.13. 22:27
Hónap végén itt rendezik meg idén a jubileumi SnowAttack-et, és mi is ellátogatunk. Az elmúlt pár napban nézegettem a honlapot és azt látom hogy a pályáknak csak úgy az 1/3-a van nyitva. Ez elég sovány, aki járt már itt ebben az időszakban annak mi a tapasztalata? Jellemző az ilyesmi?
Nem is tudom pontosan mi lehet az oka talán a hóhiány?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2016.02.23. 22:50
Mivel idén harmadszor fogunk visszatérni Les Orres-ba, írnék pár gondolatot az eddigi két utunkról.
Március végén voltunk eddig kétszer, idén március elején megyünk, remélem, számítani fog a két hét különbség, kicsit talán jobbak lesznek a pályák.
A 2014-es síhetünkön tökéletes pályákon síelhettünk, talán az utolsó napon, péntek délután olvadtak egy kicsit az alsóbb pályák, kb. 2000m alatt, de mivel majdnem április volt, szerencséseknek éreztük magunkat, úgy gondoltuk, az volt az utolsó jó hét, az utánunk érkező turnusnak már messze nem voltak ilyen jó körülményei.
2015-ben már kicsit rosszabb volt a helyzet, a 6 napból 3 napon erősen olvadt, nemcsak lent, hanem kb. a terep 2/3-án, az utolsó napon nagyon kemény, megfagyott pályák fogadtak minket (az előző nap megolvadt pályái szinte jéggé fagytak reggelre). Mindkét évben sokat sütött a nap.
A síterep egyébként nekem nagyon szimpatikus, ellenben az előző hozzászólókkal én nem untam meg. Az összes pálya nyitva volt végig, a Grand Cabane az alsó kanyarig tökéletes, ott tényleg beszűkül, enyhébb időben a szikla melletti szűk rész köves is lesz. Rengeteg nagyon jó piros pálya van, aki ezeket szereti és nem jelent gondot egy megszokott, jól kezelt piros pályán többször lejönni, az élvezni fogja az egészet.
Vannak hibái is. Nincs túl sok kék pálya, aki a zöldet kinőtte, és egy szinttel feljebb lépne, annak a pályarendszer bal széle felé kell vennie az irányt, ott talál 2 kék pályát (Cretes, Cairn) 2100-2700m között és kettőt ez alatt (Champ Lacas felé), de mi ez utóbbiakat nem nagyon néztük meg, mert ott már nagyon olvadt.
Ami még nem tetszett, az a Coqs pálya, amit a térkép szintén kékkel jelöl, de ez egy keskeny átkötő út, ami gyorsan kibuckásodott és a gyakorlott síelők ezerrel előzgették a mi kezdőinket, amitől azok frászt kaptak. Ezt a részt nem is nagyon lehet kikerülni, mindenki erre megy át, ezért is romlik gyorsan a minősége.
Még egy hiba: a 3db 2700m-es csúcs közül kettőre csak húzós felvonóval lehet feljutni és piros pályán lejutni, így a kezdők részére ez nem jöhetett szóba.
Minden más szempontból tökéletes, széles, jól kezelt pályák, semmi tömeg, semmi sorbanállás (max. reggel 9-kor 1-2 perc alul). 3db fekete pálya van, kezeltek, nagyon jók, a Horrible-nek kiváló a lejtése. A 3db középső lift (alulról a Prélongis, középről a Fontaines és a Pousterle) gyorsíthatós (TSD) 6ülős, ezekkel nagyon jól lehet forogni a hozzá tartozó részeken.
Mindkétszer a Bois Méan 1800m-es részen laktunk, a Balcons és Parc des Airelles-ben (az előbbi 10m-re, utóbbi 0m-re van a pályától), tökéletes pályaszállás mindkettő.
Bármikor szívesen visszatérek ide, jó időjárás esetén nagyon jó választás kezdőknek (zöld pályák) és haladóknak (piros pályák).
mst
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2016.02.19. 11:30
A Meexel voltunk fent Les Orresen.
Egy yenge 6 orat vartunk a megerkezes utan, hogy megkaphassuk a szallasunkat. Allitolag az elozo turnus nagy kaoszt hagyott es ezert, de szerintunk csak a szimplan a tipikus francia nemtorodomseg es szervezettlenseg miatt. Illetve a Meex is biztos ludas benne, hisz evekkel ezelot ugyan ez volt Puy stn Vincenbe is!
A terep nem rossz, atlagos, viszonylag sok palya, Eleg jol sielek es igy is megtalaltam a szamomra elvezhetot. De azert jartam mar sokkal jobb terepeketn is Franciaorszagba!
A szallas 1800 an volt, nagyon kicsi volt a 6 szemelyes apartman, es az elrendezese is gagyi.
osszesegebe jo emlekekkel jottunk el(leszamitva a nagy varakozast erkezeskor es persze indulaskor is(3-4ora).
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2015.02.01. 11:13
2015. január 25-30. között töltöttünk 6 sínapot Les Orres terepén, íme a beszámolóm.

Röviden és tömören, akit nem érdekel :)
Kisgyerekes családoknak és kezdőknek ajánlott, illetve max 3-4 napra.

Utazás: három cimborával autóval mentünk Budapestről, kényelmesen 14-15 óra utazással értünk oda. Az olasz autópálya szakasz 57€-ba került egy útra. Az olasz üzemanyagárak a környékhez képest 30-40 centtel magasabbak, ezért megtankoltunk Szlovéniában, majd pedig Franciaországban a brianconi Carrefour benzinkútján. Egyformán 1,15€ volt a dízel mindkét országban.
Les Orresba száraz úton jutottunk el, minden jó volt. Visszaút előtt leesett 30-40 cm hó a völgyben, de rendesen le volt takarítva, kőzúzalékkal viszont nem szórták fel, ezért hólánccal ereszkedtünk le. A Montgenevre francia-olasz határra felvezető hegyi úton is nagyjából le volt tolva, ott már nem kellett hólánc, viszont egy keresztbe csúszott kamion miatt 1 órát állt a forgalom mindkét irányban. Más izgalom nem volt.

A szállás: Balcons des Airelles hotelben laktunk Bois Mean 1800 faluban, közvetlenül a 4 üléses Préclaux felvonó mellett. A szállás alapvetően rendben volt, de a szokott módon nagyon kicsik voltak az ágyak. 140x200-as franciaágy és 2 db 70x200-as széthúzható "kanapé". Volt mosogatógép, mikró (ami nem forgott), pirítós sütő, kávéfőző, vízforraló és minden szükséges edény. Érdemes azonban vinni minden egyéb tisztítóeszközt, mert alapból nincs. Mi otthagytunk a szerencsés utánunk következőknek "random act of kindness" alapon minden tisztítószert, csomó WC papírt, mosogató tablettát, stb.

A síterep:
Továbbra is Pra Loup-Val'd allos az etalon számomra, Les Orrest sajnos 3 nap után meguntam, miután minden pályán voltam legalább 2-3-szor. Sajnos a kevés hó miatt a terep bal felén csak az Edelweiss zöld pálya volt nyitva, ami keskeny, jeges, este hóbuckás, kis meredekségű volt, tele kisgyerekkel és kezdő síelőkkel.

A legjobb zöld pálya a 6 üléses gyors Prelongis felvonó tetejétől indult, Fontaines a neve. Gyors, széles, van benne ugrató, ideális kezdő és élvezeti pálya!

Sajnos a Grand'cabane egész héten zárva volt a hóhiány és a masszív lavinaveszély miatt, így erről nem tudok nyilatkozni. Pár vakmerő ember azért végigcsúszott és nagyon tetszett nekik. Utána másnap leszakad ott egy masszív sziklafal, tehát érdemes komolyan venni a lezárt pályákat!

A 6 üléses Pousterle liftről a Perdrix, Homme de pierre és clos series pályákat érhettük el. Sok helyen köves, földes volt és meglehetősen meredek. Utolsó nap leesett 50 cm friss hó és remekül lehetett küzdeni az elemekkel ezeken a piros pályákon.

A TK marmottes tárcsás felvonó tetejéről az egész környék belátható, már csak a kilátásért is érdemes felmenni. A Faucons-on csúsztunk le, rövid volt, köves, de nem volt nehéz. A Genepi is hasonló.

A 6 üléses Fontaines felvonó tetejéről a Cembros piros nagyon funky, jó pálya! A Soldanelle is jó az alsó harmadáig, ami erősen feketébe hajlik és itt rendszeresen kiterjedt vérfoltok barnállottak a pálya jeges közepén. Coqs kék szerintem túl szűk és zsúfolt, nincs benne semmi jó. Ezen keresztül lehet a terep bal felét elérni. A Gentaines és Portette eléggé meredekek, viszont szélesek és jól beláthatók, ezért a kedvencek közé tartozik.

A 4 üléses, nagyon gyorsan induló Les Cretes lift tetejéről csak a Cairn pálya volt elérhető, illetve a Blanchon nevű buckás, kezeletlen fekete.

A 3 üléses Grand clos felonó régi darab, szűk és lassú, viszont meseszép erdei tájon át visz fel a hegyre. Csak ezért is érdemes kipróbálni.

Boltok, éttermek:
A Winter Lounge étterem drága, de igényes hely, nagyobb társaságoknak bulira is kiadják. Két bolt is volt 1800-on, a Sherpába jártunk a jó kiszolgálás miatt. Pár centtel olcsóbb a másik bolt és talán a választék is nagyobb. Van a központi téren ajándékbolt, a mormota plüssállat 20€, hűtőmágnes 6€. A Sherpában csak 4€.

Hangulat:
A terep alapvetően családos, kisgyerekes hely, sehol sem volt hütte party, apres akármi, mindenhol csend és békesség, meg gyerekek. Bulizni vágyó fiataloknak inkább Risoul, vagy Pra Loup ajánlott.
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2015.01.06. 14:55
Továbbra is keresem azokat a sporttársakat, akik jönnek/mennek mostanában Les Orres-ba. Aki mostanában volt, írjon légyszi beszámolót! Szép napot!
Előzmény: (bence84 175249)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.08. 17:51
A sztárfellépő le van könyvelve január 29-re, szóval nálam erősen megnőtt a bizalom. A szállásnál nem találtam kontaktot, mindenhol ügynökségek hirdetik és a booking.com.
Jó lesz ez, mennék már nagyon :)
Előzmény: (Chopoker 175234)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.12.08. 14:16
Csekkolod (a szervezőt) a céget. Csekkolod a megrendelt buszt (ha buszos út). Csekkolod a szállásfoglalást.
Nem indul jól, de remélhetőleg jól végződik, kívánom így legyen!
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.08. 14:00
Sziasztok!

Jön valaki január végén Les Orres-ba a Cold Hunter szervezésében? Nekünk kicsit furcsa az egész szervezés. Honnan lehet előre kiszűrni, ha esetleg átverés a dolog?

Köszi!
Goliathus
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.02.22. 19:42
Február 09-tól 16-ig családommal síeltünk Les Orres sípályáin. Valamennyi körülményt figyelembe véve, véleményem szerint Les Orres jó síterep, bizonyos esetekben (fontos az ár, kezdő, közepes, vegyes sítudású csoportok, családok) jó választás lehet, de vannak sokkal jobb – bár drágább - síterepek is Franciaországban.
Általában hátrány, hogy nem túl nagy, ezért aktív síeléssel, a francia egyhetes turnus 6 napja alatt teljesen besíelhető. A kilenc ülőliftből, csak három, ami gyors és viszonylag modern.
Ezzel szemben jelenetős előnye, hogy jóval olcsóbb, mint más, sokkal nagyobb és komplexebb síterep. Családban és 6 napos síelésben gondolkodva, ez fontos tényező lehet. A 6 napos családi (két felnőtt és két 18 év alatti gyerek) jegy 500€, ezzel szemben a nagyobb síterepek esetében ugyanez kb. 650€-nál kezdődik (Alpe d’Huez 697,50€, 3 völgy - Trois Vallées 832€, Les Sybelles 685€). A pályák jól karbantartottak és változatosak, az abszolút kezdők is találnak maguknak kellemes, nagyon jól síelhető pályákat. Fontos még megemlíteni, hogy a síterep egyes részein (Centre Station, Pousterle felvonó felső végpontja) ingyenes WIFI lehetőség van.

A pályarendszer három főbb részből áll:
A legalsó a Champ Lacas (1550m), innen egy négyszemélyes ülőlifttel (Champ Lacas) lehet 1853-ra feljutni, a lift lassú és régi, de működik, sorban állással nem volt probléma. 1853 m-ről van még egy szintén lassú és régi, háromszemélyes lift (Grand Clos), mi ezt a lassúsága miatt általában nem használtuk, inkább a Champ Lacas felső végpontjától átcsúsztunk a pályarendszer középső részéhez.
A Champ Lacas-al és Grand Clos-al síelhető részek jók, kellemes zöld, kék, piros, fekete pályák (minden variáció, kezdőtől erős haladóig), csak a lift lassú, ezért mi – bár Champ Lacas-ban laktunk – ezeken a pályákon keveset síeltünk.
A Centre Station (1650m) a pályarendszer központi része, innen megy egy hatszemélyes, az előbb említetteknél kétszer gyorsabb, modern felvonó (Prelongis). Ez már jó lift, ezért, illetve, mert ez visz fel az eggyel magasabb szinten lévő szintén modern és gyors további két ülőlifthez (Fontaines/Poustrele), itt már néha kisebb sorban állás kialakult. Gyakorlati tapasztalat, hogy kb. ½ 12-től kb. 14.00-ig minden kiürül, nincs oktatás, üresek a pályák és a liftek. Mi ebben az időszakban síeltük a legjobbakat (az ebédet áttoltuk délutánra, vagy kora estére).
Az eggyel magasabb szinten lévő két modern üllőlift, alapvetően már piros pályákra visz (van két kék is, de szerintem egyes részeken enyhén piros), ezért itt szinte sose kellett sorban állni, a két felvonó közül valamelyiknél biztosan kevesen voltak.
Az egyetlen negatív elem, hogy a két felvonó végpontja bár fent nagyon távol van egymástól, de lent összefutnak a pályák és ezek a közös pályaszakaszok néha zsúfolttá váltak, illetve nap végére általában eljegesedtek.
A Fontaines/Poustrele liftek felső végpontjaitól indul egy-egy korongos felvonó, ezeknek a felső végpontjától több, egy kicsit szerintem rövid, de ugyanakkor nagyon széles, nagyon jól kezelt, általában üres, kedvelhető piros pályán lehetett visszacsúszni a korongos felvonók alsó végpontjához.
Az egyik lift (Poustrele) fenti állomásától, használva a Gran Cabane, leghosszabb piros pályát, le lehet síelni a legalsó liftig. Ennek a pályának az eleje nagyon jó, korrekt, piros szakasz, a pálya közepe beszűkül és nap végére (közepére), egy kb. 40-50 méteres szakaszon átmegy enyhe feketébe (az itt kb. 3-4 m széles pálya szélei, a nap közben középről kitolt hó miatt buckássá vállnak, a középső 1-1,5m széles „folyosó” kemény jeges hó). A pálya utolsó szakasza nagyon hosszan, enyhe lejtéssel, néhány helyen nagyon lassú lecsúszás, ami még a zöld pálya nehézségét (gyorsaságát) sem éri el. Néha használtuk ezt a pályát is, de nem lett a kedvencünk.
A sípálya harmadik, legmagasabban fekvő része Bois Mean (1800m). Ez nekünk kiesett, mert mi Champ Lacas-ban laktunk, ennek ellenére egyszer kétszer használtuk az itt lévő négy személyes ülőliftet (Preclaux), de ezt sem kedveltük, mert a Champ Lacas-nál említettel azonos, régi, lassú lift volt, így innen is mindig a középső részhez tértünk vissza.
Összességében mi nagyon jól éreztük magunkat, szerintem a más helyekkel összehasonlítva alacsonyabb árérét, ha nem is tökéletes, de nagyon jó síelési lehetőséget kaptunk. A síterepet véleményem szerint elsősorban családoknak, kezdő, haladó síelőknek, változatos síelési tudással rendelkező csoportoknak a legideálisabb.
IMG-1766.jpg
cosmo
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.02.13. 23:46
Idén január végén voltam kint. 8 nap utazással, ebből hat napot síeltünk végig(snowboardoztunk). Busszal, szállással, bérlettel 80 ezer volt cakk pakk. A Síterület nem rossz, sok a zöld, kék pálya, fentebb inkább piros, és 1-2 fekete. A haladó sízők kb 2-3 nap alatt végig tudják csúszni szinte az összes kombinációt. Lehet nagy, hosszú csúszásokat is tenni, 2600 ról akár 1550 re is le tudsz csúszni több kombinációban, tudásodnak megfelelően(nekem, kezdőként, nézelődős, "tájbangyönyörködős" tempóban 30 perc is volt. :D

A pozitív dolgok:
a pályák tetszettek,az alsó-középső részen rengeteg zöld pálya van. Kezdőknek ideális. Két nap gyakorlás után már felmerészkedtem a 2600-as csúcsra, ahonnan kék-zöld pályák jönnek le, az utolsó előtti napon be mertem vállalni a "Grand"-ot is( a sziklafalnál tényleg vigyázni kell, hoztak sajnos le onnan összetört embert).
Az idő csodás volt, utolsó nap kicsit felhős, de a többi végig napsütéses. -5 és +5 között volt valahol egész héten.
Szállás 4 fős apartman, szokásos elrendezés, konyha felszerelve mindennel, tiszta, nem túl régi minden. Egyedül az ággyal volt gondom, mert a 188 centimnek kicsit kicsi volt.
Bolti árak rendben voltak, kb mint itthon, annyi, hogy kint nincs nagyon alsó kategóriás áru.
A szállodában volt wi-fi(csak a porta környékén működött), szauna, medence.
Negatív dolgok:
A felvonókat nem szedik be, nem takarítják le reggel. Eléggé gáz volt, hogy éjjel leesett 30 centi hó, és reggel a hókupac tetejére kellet felülni.
A pályán és a a pálya közeli éttermekben túl van árazva minden. Ráadásul főzni se nagyon tudnak. Nekem csalódás volt, de persze nem akarok lebeszélni senkit.

A nem őshonos franciák arrogánsak és pökhendik.
(volt, hogy bejött a szaunába ahol épp hogy 60 fok volt még csak, és nekiállt szellőztetni, mert hogy túl meleg van. Volt aki balesetet okozott, és ment tovább, meg se kérdezte, hogy minden ok-e, de találkoztunk fiatalokkal, akik azzal szórakoztak, hogy kit tudnak leköpni a felvonóról...).
bimbaya
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2013.02.12. 18:12
Hát akkor itt van amit ígértem (bár kicsit megkésve)!
2013.02.03.-tól csúsztunk 2013.02.08-ig. A sípályák szinte tökéletes állapotban vannak, néha egy-egy kő előbukkan ott ahonnan a szél lehordta a havat, és az esti viharok sem tesznek jót a pályának ugyanis letört gallyak sokasága borít egy két erdős pályát.A mi kis társaságunk szerint a Portette nevezetű pálya a legjobban síelhető nem meredek nem is lankás tökéletes carving kanyarokat lehet rajta csinálni:)
Grand'cabane nevezetű piros jobb szélső pálya is meseszép habár a térképen is jelzett helyen beszűkül a pálya, ami szokott egy kis kalamajkát okozni.(reggel elsők között érdemes ezt a részt síelni).
Horrible névre keresztelt sípálya tényleg megérdemli ezt a nevet, igazi kemény fekete lejtő. Legalsó része egész héten le volt zárva amit meg is értek ugyanis nincs kezelve.(Ketten bevállaltuk ezt a részt is aminek 20 méteres hason csúszás lett a vége).:)
Snowparkot is minden nap igénybe vettük tökéletes ugrasztók, csövek várják az adrenalinra vágyókat!;)
Fentebbi részeken igazán kevés ember síel, érdemesebb ezeket a pályákat keresni,sorban állásról ezen a síterepen nem beszélhetünk hiszen soha nem várakoztunk 1 percnél többet.
Felvonókról tényleg hiányoznak a buborékok hiszen a völgyből kiérve elég hideg szél szokott fújni!

Mi 1650m-en laktunk az egyik Általános Apartmanház 8. emeletén. Kilátás felbecsülhetetlen,szobák a jól megszokott állapotban voltak nekünk nem hiányzott semmi! Boltok, pékségek, kocsmák kb minden épülettől 1 perces séta!Aki viszont egy kicsit újabb építésű házban szeretne megszállni annak az 1800m-en lévő apartmanokat ajánlom mivel szebbek, magasabb felszereltséggel rendelkeznek (medence,szauna,gőzfürdő).
Átlagos árak: Hamburger,hotdog 10€ pizza 10-20€, sör 2-4€, pékségekben az árak szinte megegyeznek az itthoniakkal.
1650m-en fedett korcsolyapálya:5€ tartalmazza a bérkorcsolyát, korlátlan időhasználat, viszont amit nem értek korai zárás van 18:45kor már leküldenek a pályáról!
A bobozást is érdemes kipróbálni 5€-ba kerül.
Összességében nagyon jól sikerült a hét, ha tehetem biztosan visszatérek még erre a síterepre!
bimbaya
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2013.02.01. 13:44
Mi is ide utazunk ma! Ha hazaértem beszámolok a jelenlegi körülményekről!:)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2013.01.29. 09:48
Ez egy több síterepre jutást, illetve visszautazást érintő írás, melyet csak azért írom e rovatba, mert én ide utaztam.
Január 18-án 17,10 kor indultunk autóbusszal Budapestről. Az elindulás előtt arról kaptam/kaptunk tájékoztatást, hogy nem célfuvar, így más terepekre is visz a busz utasokat és várhatóan később érkezünk mintha e terep lenne a cél. Megértve és elfogadva ezt a szituációt elindultam/indultunk. Több mint tíz éve járok minden évben (néha kétszer is) Franciaországba síelni,de ilyen emlékezetesen hosszú utazásban még nem volt részem. A sofőrök nagyon korrektek voltak, jól vezették a járművet, és mindent megtettek azért hogy céljainkat hóesésben, időnként hófúvásban elérjük. Azonban az az útvonal amit be kellett járniuk szükségképpen magában hordta az utasok (meg a sofőrök) kényelmetlen törődését. Brianconig rendben eljutottunk, az útvonal szervezésből eredő baj itt kezdődött. Az itt szokásos pihenő (mert a magyaroknak itt "kötelező" a megállás!) után elindultunk az onnan északnyugati irányba lévő Alpe d'Huezbe majd Oz en Oisansba. Ez oda-vissza kb. 200 km, szinte végig keskeny hegyi szerpentinen. Sötétség, hóesés, hóláncot felrakó kocsik mellett való elhaladás, szemből érkező buszokkal való óvatos "centizés". Brianconba visszaérkezve indultunk az innen déli irányba fekvő Risoulba (hegyre fel, hegyről le), majd ez után folytattuk utunkat (hegyre fel, hegyről le) Les Orres felé. Itt én 29 órai buszozás után kiszálltam, de ez nem volt az út vége mert "szerencsétlenebb" utastársaim folytatták útjukat Orciéresbe. Hogy oda mikor érkeztek, azt a visszaút során meg sem mertem tőlük kérdezni. Hazafelé ugyanezen az útvonalon (csak most Orciéresből indulva) jöttünk vissza, azzal a különbséggel hogy nem volt hóesés, és a franciaországi útszakaszt világosban láttuk. Vasárnap valamivel 12 óra előtt érkeztünk vissza Budapestre. Ha valaki térképen nézi meg a bejárt útvonalunkat, az is elborzad. Viszont jó sok időt ültünk a buszon a pénzünkért, így az egy utazó órára eső díj sokkal kedvezőbb volt, mint ha 13-14 óra alatt odaértünk volna.
Tájbi
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2013.01.21. 22:21
Sziasztok, ezen a héten pénteken indulunk jópáran Győrből.
Lesz még kint más magyar sporttárs? Sok helyen jártam már, de itt még nem. Sí-Hó! :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.