Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Orres
síterep infó oldal
ÜZENETEK (210)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.12.28. 12:59
Ja, és a "focilabda", az a síiskola épülete. Néha egy másik gömböt is láthatsz a közelében, amely valamelyik francia rádió helyi kitelepülése. Ez nagyon népszerü az ott lakók számára, csak mi jobban szeretjük a mi ......-rádiónkat.(ide mindenki gondolja kedvenc adóját)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.12.28. 12:54
Bungee!

Les Orres síközpont, és az általad képen látott falu gyakorlatilag két egymástól elkülönült egység. Autóval nincs messze, de gyalog, csak a túrákat kedvelőknek "élvezet". Úgy jellemezném, hogy a síközpont, a közelében lévő faluról lett elnevezve.
A síközpont több mint "néhány épület", de itt (hasonlóan más francia terepekhez, pl. Puy-hoz) csak a síelés, a bevásárlás, és a vendéglátás a fő attrakció. Nincs "nagy" éjszakai élet, de aki szórakozni akar az megtalálja azokat a helyeket ahol jól érezheti magát.
Persze nem mindegy, hogy a síközpont melyik részén van a szállásod. Aki a központban él, annak minden (felvonó, üzlet, étterem stb.) közel van. Kicsit távolabb, vagy alacsonyabban, már "sétálósabb", de nem vészes.
Én már több francia terepet megjártam, de ide mindig visszatérek. A magyarok körében népszerű közeli Puy-hoz viszonyítva, szerintem minden tekintetben sokkal jobb.
Persze, ha nagy éjszakai életet és többszáz kilométeres páyarendszert keresel, akkor ez nem a te világod.
bungee
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.18. 16:21
En 2008 marcius 7-en megyek Les Orres-be. Megneztem a kepeket es az az erzesem tamadt, hogy ezek a francia siterepek nagyon hasonloak (a Mont Blanc-ban biztos kicsit feherebb a taj). Iden marciusban voltam Risoul-ban es ezek a kepek akar ott is keszulhettek volna:) Van megis 1 kerdesem: az egesz telepules akkora, mint ami a kepeken latszik, vagyis 4-5 hotel es kozepen az a focilabdanak latszo epitmeny, vagy nagyobb kiterjedesu a falu, csak a kepeken nem latszik?
Les Orres honlapjan mintha egy alpesi falucska is lenne, ko-templommal, stb. vagy ezeket csak vendegcsalogatasra tettek fel, es valojaban nem is itt keszult?
csepi
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.10.02. 07:45
Sziasztok, Mi ezév március 10.-től 19.-ig voltunk les orres-en, hó nem igazán esett, de a pálya még boardozható állapotban volt. Nekem nagyon tetszett az egész, a pályaszállással együtt. Megérte elmenni.
szőllősi
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.12. 18:29
azt hiszem, vmi ilyen nevű ap.házban szállunk meg, ez milyen messzire esik a síliftektől?
Szőllősi György
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2003.11.25. 18:55
jó, tudom, hogy korábban kellene menni, de a társaság nagy része márc.12-13.-i indulást preferálja szabadságilag. :-)
Tavaly, és idén is március elején,közepén voltunk, Risoul, és Pra Loup, úgyhogy a kását valamennyire ismerem.Nna majd lesz valahogy.
köszi.
Tibi
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.11.20. 14:35
Tavaly voltam januárban, akkor szuper volt.
Én is azt mondom, korábban menjetek.
Üdv
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2003.11.20. 09:38
Voltunk Les Orres-ba nagyon aranyos kicsi hely, közepesen nehéz pályákkal. Én nem javasolnám a március közepét mert a pályak alacsonyan vannak,
ebben az időszokban már foltos és sokat kell kásába nyomnotok. Ha lehet márcis első hetében menjetek max második.
Szőllősi György
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2003.11.18. 17:54
sziasztok,
vkinek van vmilyen tapasztalata a Les Orres-i sítereppel kapcsolatban március közepi síelést illetően?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.