Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Orres
síterep infó oldal
ÜZENETEK (210)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.11.06. 14:04
Kedves Stemmark!

Én nem sértődöm meg ha neked Les Orresnél jobban tetszik más terep. Én nem utazási iroda képviselője, ügynöke vagyok, csak egy "egyszerü" síelő.
Oly sokan dicsérik itt Puy-t, ezért elmentem és -bár örülnék ha ilyen terepünk Magyarországon lenne - ott olyan nagyon nem tetszett. És nem az időjárás miatt kásás hó, hanem a sok húzós lift, meg a pályák gondozatlansága miatt.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.11.06. 13:49
Kedves Tollpihe!

Már több helyen voltam Franciaországban, de sajnos Risoulban még nem. Ebből eredően nem tudok e két terep összehasonlításáról véleményt alkotni.
A Les Orres-i szálláshelyekről általános eligazitásként azt tudom mondani, hogy a régebben épített központ (a térképen Pramouton felirat feletti épületcsoport)nagyon jó, központi helyen, mindenhez nagyon közel van (különösen a soküléses felvonó indulóhelye közeli épületek). Hátrányuk, hogy "franciásan" szűk, kis alapterületü appartmanok (a 4 személyes 2 főnek kényelmes), és szerencse is kell hozzá, mert nincs két egyforma berendezésü, felszerelésü.
A Preclaux rész új építésü, és tágasabb appartmanokat kínál (ezek már az új francia építészeti írányt képviselik). Én mostanában ezeket választom.
A Champ Lacas részt én egy kicsit alsó fekvésünek tartom,itt ezért még nem is laktam.

Ezek mellett arra figyeljetek, hogy lift(vonal) közelében legyetek, mert van néhány közeli, de nem ideális fekvésü épület. Sajnos nincs nálam a térkép, így a konkrét épületek vonatkozásában most nem tudok válaszolni, de nem felejtek el (képtelen vagyok egy évig fejbe tartani a francia épületek elnevezését) :-).

Mi is január végén-február elején szoktunk ide menni, de a hóra még sohasem volt panaszunk.

Ha jól síeltek, a pályarendszer felső részén lévő pályákat ajánlom, nem nagyon hosszúak, de mindig jó minőségüek, és elég dinamikusak.
És amit még Les Orres javára írok, hogy sokat süt a nap.
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2008.11.06. 09:58
Sziasztok!

Nem akarok senkit megsérteni, hiszen ez a les orres topik :), de risoul egy jóval magasabb kategóriát képvisel. Ha az ár mindegy, nem kérdés, hogy melyiket választod!
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.11.06. 08:52
Bocsánat, hogy belekontárkodom.
Én (is) voltam már mindkét helyen. Igaz, les orres-ban már jó régen. De nekem Risoul síterepe nagyon tetszett, nagyon jópáylák voltak, a szállásunk nagyon kényelmes volt, két szintes tetőtéri. Les Orres-ban mikor voltunk, akkor nagyon meleg volt, kása egész héten, így sok pálya nem is volt nyitva.
Szerintem csináljátok azt, hogy idén az egyik helyre, jövőre a másikra. Minden nagyobb helyet érdemes azért kipróbálni!
Jó utat, nézelődést, HAVAT!
Tollpihe
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.11.05. 23:38
Kedves Deddy!

Úgy tűnik, nagyon tapasztalt vagy a helyi viszonyokat illetően.
Segíts nekünk légyszíves abban, hogy jól tudjuk dönteni!
Két hely van még versenyben Risoul és Les Orres, de ez a szimpibb számunkra, csak senki nem ismeri. (Kis csapattal megyünk 30-asok, jól síelők. Buszos út)
Milyen tájolású a pályák zöme, napos egy kicsit? Január végén, februárban mennénk a zimában, (szélben?).
Intersí ajánlatából ezek a szállások leköthetők: Les Chalets du Logis, Les Monts du Bois d'Or és Résidence le Bois Méan.
Van ezekhez tuti megerősítésed, hogy melyik lehet az igazán jó 6-8 fős apartmannak?

Risoul-al szemben ez szinvonalasabb és hangulatosabb pályarendszer?

Köszi előre is a segítséget!
Szia
Tollpihe
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.11.02. 10:16
Bélapó!

Kényelmes, zsebben tartható elektronikus.
Nagyon szép a kutyád (hátulnézete):-)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.11.02. 07:47
Daddy!
Egy fontos kérdést majd' elfelejtettem! Milyen a bérletrendszer? (hagyományos "mutogatós" vagy elektronikus?)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.01. 20:16
Wow, tök jó :) asszem edzésben van a blöki :)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.11.01. 18:51
Szia Daddy!

Les Orres-ban sajnos nincs kabin, az ülőkésre nem engedik fel, így marad a jojós. (Ha engedik St Francois-ban nem engedték)
Murau06-018.jpg
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.30. 10:15
Bélapó!

Na végre, lesz nálam "érettebb" is a pályán! A gyufáért így örömmel megyek.:-)
Azt viszont nem árultad el, hogy hogy felvonózik a labrador.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.28. 21:12
Szia Daddy!

Sajnos nem kell átgondolnom, Te mész gyufáért!
waterfly
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2008.10.27. 17:40
Daddy!

Köszi az infot ;)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.27. 17:15
Bélapó!

Úgy látom, hogy találkozni fogunk, mert mi is jan. 31-től leszünk (igaz csak egy hétre) ott. Ha megírod, hogy melyik szálláson vagy, talán tudok arról valamit mondani.
Néhány évvel ezelőtt én is autóval mentem erre a helyre, és az akkori tapasztalataim szerint a parkolásért nem kellett fizetni. Tavaly busszal voltam (így nem is nagyon figyeltem erre), de nem tapasztaltam feltünő jeleket arra, hogy fizetők lennének a parkolók. A zsúfoltságra viszont itt is számithatsz, különösen azért mert hét végén érkezünk, és akkor jönnek a "hétvégi" franciák is. Persze függ attól is, hogy hol van a szállásod. Az utóbbi években épült szállások közelében jobbak a lehetőségek.(A bejárat előtt parkolni azért mázli kell!)
A felvonók, néhány pálya kivételével nem jojósak. Igaz, hogy a jojósak tanulópályákon, illetve a hegytetőre vezető piros pályákon maradtak meg. Ezek közt van "emlékezetesen" meredek illetve "csehszlovákosan" forduló is.A középszintre illetve kicsit magasabbra vivő liftek mindegyike kényelmes ülőlift.(Itt elgondolkodtam, hogy hogy liftezik egy labrador, illetve engedik-e arra felülni?)
Ezt az életkori viszony kérdését pedig gondold át, mert én most februárban léptem a 60-asok közé.:-)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.27. 13:03
Daddy!

Én jan 24-feb7-ig leszek Les Orres-ban, nem busszal megyek (a kutyám miatt nem is mehetnék). Még a mult században voltam itt - valamikor a 90-es évek elején - s gondolom azóta minden megváltozott. Én arra emlékszem, hogy főleg jojos felvonók voltak, meg néhány nagyon lassú kétüléses. Az internetet nézve ennek régen vége. De nem is ilyesmire vagyok kíváncsi, hanem olyan információkra amit esetleg jó még az utazás előtt tudni (Pl.: Valmorelben csak pénzért (sok pénzért) parkolhatsz! ha nem akarsz fizetni - a két hét közel 100 Eu - vissza kell vinned a kocsidat cca 4 km lejjebb lévő parkolóhoz. Ha az ember ezt előre tudja, úgy készül, hogy nem hagy semmit a kocsiban) Köszi előre is. A pályán találkozunk! Ha látsz egy nálad kicsit idősebb pasit snowboardozni egy aranyszínű Labradorral, az én leszek.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.26. 21:11
Waterfly!

Les Orresben ne számits sok és nagy, pályán kívüli sielés élményére. Az alsóbb pályák erdőkkel szegélyezettek, így csak a felső részen tudod ezt kipróbálni. De ott is elég korlátozott ez a lehetőség.
Les 2 Alpes-re kellett volna hogy menj, az ebből a szempontból szuper.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.26. 21:05
Bélapó!

Én is január végén megyek, akár a buszon meg is beszélhetjük.:-)
Kicsit komolyabban. Ha elolvasod amit korábban erről a helyről írtam, elég tájékozott leszel. Természetesen ha van konkrét kérdésed, arra megpróbálok választ adni. Idő SAJNOS még sok van az indulásig.
waterfly
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2008.10.25. 21:33
Hali!
Január végén megyek Les Orres ba és én a pályán kívüli síelést részesítem előnyben és az lenne a kérdésem h milyen lehetőségek vannak Les Orres ben?
A választ előre is köszönöm :D
waterfly
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.25. 08:58
Daddy! Január végén megyek Les Orres-ba. Ha van valami, amiről jó tudni, megköszönném, ha informálnál.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.01.07. 08:57
Én úgyanide február 1-én indulok. Már többször voltam itt, (azt nem mondom hogy sokszor, mert ebből semmi nem sok)és eddig még soha nem volt gond a hóval. Volt hogy nagyon sok volt, volt hogy kevesebb, de a síelésre alkalmas mennyiség mindig megvolt.
Ha "haladók" vagytok, javaslom a felső pályák kipróbálását.(ezeket csak akkor látod meg, ha egy szinttel feljebb felvonózol)
A nem annyira "haladók" pedig a központból induló sokülésessel elérhető pályát fogják szeretni.
bungee
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.01.06. 20:03
Daddy koszi az infokat. Szerintem nem lesz gond ezzel a hellyel sem, csak ho legyen. Iden amugy is olyanokkal megyek akik nem nagyon szeretnek bulizni, egyedul meg ugye csak az okor iszik:) Tavaly teljesen mas volt a helyzet, akkor minden este buliztunk, de hiaba volt tobb club, csak valami fustos karibi hangulatu kiskocsmaban fogadtak minket szivesen, a tobbi helyrol meg elso este kitessekeltek, kesobb meg mar csak azert sem mentunk vissza. A palyarendszer hossza nem olyan fontos szerintem, ugyis az ember kivalaszt maganak 4-5 palyat es azon siel, hulyeseg osszevissza rohangalni, mert akkor sieles helyett sorban allassal es felvonozassal telik el a nap.
Ha marciusban hazajottem beszamolok az elmenyekrol.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.