Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

chasso által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.16. 13:43
@Daddy - kb 25cm fog leesni az elkövetkező 2 napban és kemény mínuszok lesznek. Szerintem nem lesz az rossz! Sőt napsütéses mínuszok! :)
@Marky - az átjáró most is nyitva van. Az másik kérdés, hogy a La Valette nyitva van-e az aljáig, mert nálunk az első nap nem volt és ezért nem tudtunk lemenni a Madeleine aljába.
Előzmény: (- Marky - 177996)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.15. 12:22
The Mule, ezt a bizonytalanságot tapasztaltam én is. Valszeg, mint ahogy azt hangoztatják is, annyira bizonytalan és változó az időjárás, hogy a "szakik" sem tudják kiszámolni. Én az alábbi oldalakat nézegettem egy hónapon át:
http://montagne.lachainemeteo.com/meteo-alpes-du-nord/station-montagne/previsions-meteo-valmorel-151-14.php

http://hu.bergfex.com/valmorel/wetter/prognose/

De ezeken is napi szinten változnak az adatok.
Jó utat Daddy és üdvözlöm az idős hölgyet a Sherpaban. Finom volt nála a Genepi a sajt pultból. ;c)
Előzmény: (The Mule 177878)
2015-01-08-13.06.54.jpg
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.13. 14:38
Az a baj, hogy az ágyúk sem segítenek ha jégre ágyúznak és az idő enyhe. Úgy fog kinézni a pálya, mintha egy üvegasztalra búzadarát szórnál ... :(
Előzmény: (- Marky - 177752)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.13. 10:47
Sziasztok,
Hazaértünk. Ennyit még egy síelés előtt soha nem idegeskedtem! A helyzet valóban nem túl jó. A síterep abból a havazásból tengődik, ami karácsony után esett. Viszont ezt is jól tönkretette az első délelőttünkön leesett eső mennyisége. Ezt követően volt 4 gyönyörű napunk, szinte felhő nélkül. A pályák fele van/volt üzemben. Akkor még - jóindulattal fogalmazva - síelhető állapotban voltak. Viszont az átázott hó megfagyott, rétege nagyon vékony, a hóágyúk ritkán tudnak működni, mert nincs/nem volt elég hideg és ha mentek is a műhó minősége nagyon silány. Gyakorlatilag az üzemben lévő pályák 90% nagyon jeges és kemény. Van ahol akár tükörjéggé alakult délutánra. A másik oldalon ugyanez a helyzet. Általában délután ott síeltünk, mert az volt a 100%-ig napos. Ha erre az állapotra nem esik rá 2-3 nap alatt 80-100cm hó, akkor ebből élvezhető pályák az idén már aligha lesznek. Lényegében nem panaszkodom, mert jól éreztük magunkat köszönhetően a gyönyörű időnek és a sítudásunknak. A kislányom és a gyengébben síelők viszont már szenvedett a jégen. A jó piros és fekete pályákon látszik, hogy az idén még ratrack nem járt. Illetve még egy észrevétel: nem értem mire kapták meg 2014-ben a "Most improved family resort" díjat. Az infrastruktúra nagyon elmaradott. Szinte csak iszonyat lassú székek és förtelmes tányérosok. Még francia viszonylatban is.
Szorítok nektek!
Előzmény: (- Marky - 177548)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.26. 11:24
Sziasztok. Mi viszont 9 nap múlva már a pályán leszünk. Nagyon remélem! Illetve bízom benne, hogy ami most jön - havazás és hideg - az már elég feltétel, hogy kinyissák a pályákat. Továbbá Daddy korábbi tapasztalatai is vigasztalnak. Az alsó pályák szinte mind rendelkeznek hóágyúval, a felsőkön meg remélhetőleg az égiek adnak elég havat, hogy a ratrack ne szikrázzon. :)
Előzmény: (- Marky - 176175)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.17. 19:18
Köszi Daddy! Remélem a jó szokás megmaradt. :-) Mi (is) Doucyban leszünk.
Előzmény: (Daddy 175777)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.16. 21:44
Üdv!
Jan. 3.-tól mennénk, de itt még nagyon nincs hó. :(
Irodával megyünk. Van valakinek tapasztalata az ilyen "ne adj Isten" esetre?
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.01.09. 10:49
Se gond Bélapó! Ha vlmt itthon felejtesz, szólj és viszem utánad 28.-án ,)
Előzmény: (Bélapó 102833)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.01.08. 19:30
Sziasztok,
Jan. 28.-án megy valaki ? Mi akkor megyünk. Már nagyon kíváncsi vagyok a franciákra ... az ember hallott már ilyet is olyat is ... szolgáltatás, pályák, vendéglátás, mentalitás stb. Mondjuk ezek Isolaban kb. annyira franciák mint amennyire olaszok is, uh majd kiderül :) (remélem szó szerint is :P )
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.