Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Dave által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (204)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.11. 13:07
Például: https://www.decathlon.hu/stream-550-s2-sisak-id_8287091.html
A garancia tekintetében ha még nem kellett intézkedned, akkor örülj. Deca meg a K2 kivételével nincs jó tapasztalatom.
Előzmény: (minerel 201517)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.08. 21:47
Tehát akkor azért csúsztatás(szerinted) amit írtam, mert a saját tapasztalat ellentétes azzal amit te hallottál?
Előzmény: (minerel 201512)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.08. 19:57
Köszi mindenkinek, nagyon hasznosak az infók! Pont ilyenekben reménykedtem. :)))
Mennyire bírták a kicsik a hegyi terepet? Gondolom 4-5-6 évesen azért sok egy egész nap síelés. Vagy egy kiadós ebéddel, meg plusz két hüttés beüléssel működhet azért?
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.08. 19:50
Javíts ki nyugodtan, ha tévedtem valamiben, én is szívesen tanulok. Ismeretségi kör, review-k, tapasztalat alapján írtam. Ha a te ismereteid mást mondanak, akkor nyilván érdemes azt is megosztani egy ilyen egészen rövid mondat helyett.
Előzmény: (minerel 201509)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.07. 22:14
Sziasztok!

Ebben a szezonban fogunk először egy egész hétre -najó, 5 napra- pályára menni a srácokkal. 5-8 évesek, harmadik éve csúsznak műanyagon, gondoltuk idén már bevállaljuk és megyünk a hegyekbe.
A műanyagon oktató csapattal megyünk, az oktatók napi 2x2 órában felügyelik/oktatják majd a gyerekeket. Közben minden nap az ebédeltetést egéyéniben kell megoldani.
Érdekelne, hogy a logisztikát ki hogy oldja meg? Öltöztetés, ebéd, folyó ügyek, nyűglődés, baleset, UFO invázió, bármi... Kajára mik a lehetőségek gyerekkel? Wiener schnitzel sültkrumplival létezik a hüttékben mint opció? Mibe kerül mostanság egy adag? Vagy ki hogyan oldja meg?
A másik apróság az utazás: 7 órás autóút, miközben jelenleg 30 perc a türelmi határuk... Utazzunk éjszaka? :D Vagy tablet és sok-sok mese?
Mindenkinek érdekelne a tapasztalata aki volt már teljes hetet pályán gyerekekkel. Ha vannak sztorik, azok is jöhetnek, ne kíméljetek. :)
Ez most nem még egy "hogyan/mikortól oktassam a gyerekemet síelni" topic, a srácok már elég jól megtanultak műanyagon csúszni, tényleg csak a logisztikáról szólna a topic, hogy a jó síeléshez biztosítani tudjuk a körülményeket és ne a saját kárunkon tanuljunk. :)
Köszi mindenkinek előre is a segítségét.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2018.10.04. 23:10
Lötyöghet, besüvíthet oldalról a szél, de legalább sose fog úgy felfeküdni mint egy 3000 forintos alsópolcos kommersz darab. Ráadásul, ha nem Decathlonban veszed, a besüvítő szél problémával vagy a lötyögéssel lehet hogy simán elhajtanak.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.31. 11:57
10-15h egyszemélyes magánoktatás a legközelebbi műanyagpályán. Utána nagyjából bármelyik síterepen elboldogul az ember.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.28. 15:09
Mielőtt mérhettem volna, ma belefutottam egy 25-ös cipőbe (is) a síboltban. :)
Előzmény: (gaboca 196255)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.26. 11:48
A hangulat elkapására nekünk a legjobban Visegrád jött be. Hétköznap az ovis pálya ingyenes, amit sokszor ki is használtunk. Oviban felcsíptem őket, kimentünk Visegrádra egy órát csúszkálni, aztán sült krumplis hamburger és/vagy hotdog. Imádták a hangulatot, ahogyan azt is, hogy ott mindig van hó. :) A lényeg az volt, hogy megszeressék a havas hegyoldalt. Visegrád lehetővé teszi elérhető távon belül, hogy akár mindennap kijárjon az ember. Decathlon Trocathlon sátorban 5.000 ft-ból lett egy sícipő meg egy állatfigurás kisléc. A lécen csoszogott otthon előtte elég sokat. Hóvirág, megfordulás, stb. Így az igazi havon már ügyesebben mozgott.
Donovaly-n a funpark sem rossz, 150-200 méter kellemes kék pálya. A varázsszőnyegen csúszkálás a gyerekkel kielégítő átmenetileg. Hegyi csúszkálsára meg kapok 1-2 hétvége kimentőt, csak össze kell trombitálni pár hasonszőrű gyerekes havert. :)
Egyébként gyorsan belenőnek, 4 évesen már bírják ízületekkel a lécet, 6-7 évesen meg lesíelnek. :D A 6 éves, 10h csoportos, majd 6h privát oktatás után már igen stabilan döngetett kék/piros pályán. Kellett is vele veszekedni, hogy nem Verdákat játszunk, lehet néha kanyarodni meg fékezni is, ha már megtanult. :D
Előzmény: (szeleste 196248)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.26. 11:36
Köszi, megmérem. De ha a 19/22.5 a normál lábméret, akkor kicsi lesz. Ha meg MP méret, akkor ebben a méretben már van. :)
Előzmény: (gaboca 196255)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.24. 21:19
Ennyire apró korosztályra felkészített létesítményt eddig kizárólag Donovaly-n láttam. Ott szánkó is van, meg körhintáztatás is, de az a gyerekről szól, nem rólatok. Dorogi Sítechnika Kft-t keresd meg, ők szoktak szervezni olyan sítúrákat ami kisgyerekekre is van szabva. Mondjuk ők legalább 4 éves kortól oktatnak síelést, de ha jól emlékszem, akkor játszóházas hotelbe szoktak szervezni. Műanyagos sípályáknál megtalálod a kontaktjukat.
Szvsz: amíg a gyerek nem síel önállóan, addig a felnőtteknek sincs komoly síelés. Vagy kell egy felnőtt aki a gyerekkel van nonstop, de ő ugye akkor nem nyaral, vagy visztek egy megbízható bébiszittert, aki napi 8 órában besegít.
Előzmény: (szeleste 196186)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.23. 17:50
Köszi srácok! Helyi apróhirdetéseket már néztem, Montagna kivételével semmi, ezért is kérdeztem. :) Majd figyelek, aztán meglátjuk.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Sídzsekik
2017.10.23. 17:44
Szlovák Lidl-ben volt Crivit síkabát 30€-ért. Nincsenek a Crivit ruhákkal különösebben jó tapasztalataim, de igazán rosszak sem, úgyhogy elhoztam. Tulajdonságok:
- Hüvelykujjas hószoknya az ujjakban
- bal kézen csuklónál síbérlet zsebb
- hószoknya
- hónaljnál kicippzárazható szellőző
- vízzáró cippzárak
- nyakat teljesen fedi
Annyit írtak mellé, hogy vízlepergető&lélegző. Összepróbáltam a sígatyával, aláöltözettel, polárral. Kényelmes, nyakat jól fedi. A hószoknya összecsatolós része kicsit gyengének tűnik, majd meglátjuk, hogy mennyit bír. Egyedül a hónalj kicippzározása nem zökkenőmentes, ha már felvettem a dzsekit. Összességében jónak tűnik, akár tartaléknak is érdemes megvenni.

Síkesztyű is volt 6€-ért. Nem egy nagy szám, de Visegrádra tökéletes lesz. A márkásabbik kesztyűmet tavaly elkezdte kikoptatni a tolókaros felvonóba történő bekapaszkodás. Ez nem a pálya hibája, viszont a kesztyűt 2-3 alkalom után rendesen megkoptatta, úgyhogy idénre mindenképpen akartam valami olcsóbbat amit nem sajnálok, amikor meg kell ragadni induláshoz a drótot.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.10.22. 15:41
4-5 éves gyerekre való (MP14, 24-es láb) használt sícipőt hol keresnétek? Használtan nem lehet kapni a környékbeli síboltokban, weben sincs belőlük túl sok, BP-en árul egy kölcsönző. Decathlonban a Trocathlon sátorban nem volt használtan ez a méret. Új gyerek sícipők 20k körül vannak, ez egy évre kicsit borsos ár, de MP 14-es méret nem volt, 17-től lehetett kapni bármit.
És a tanulság, hogy a gyerekcuccokat hányszor el lehet adni: Trocathlon keretében MP15 méretben volt egy 20-25 éves egycsatos modell... Ott azért majdnem lehidaltam.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.13. 15:40
Egyrészt hóágyúzás nélkül esélytelen. Másrészt láttam pár videót csörlős ratrakokról és készséggel elhiszem, hogy erre a meredekségre már az kell. Biztos vagyok benne, hogy az üzemeltetők kihoznak a lehetőségekből mindent amit csak lehet. :)
Előzmény: (bokaresz 192595)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.12. 18:11
Én voltam -15-ben is és nem hiányzott. Odafelé már beöltözve megyünk, hazafelé meg csak akkor öltözünk át ha átizzadtuk. Viszont ez eddig mindig sikerült a kocsiban, pedig van úgy hogy 2 felnőtt+2 kisgyerek létszámmal megyünk ki hetente akár háromszor.
Előzmény: (minerel 192527)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.12. 17:24
A felső pálya elegendő hó esetén egyébként ratrakolható? Vagy túl meredek?
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.12. 16:12
"Akinek nem tetszik Eplény az ne menjen oda!"

Ez a gondolat ott hibádzik, hogy Eplény nem egy arctalan önérzetes főnök játszótere, hanem egy profitorientált cég. Bármely sikerre és nyereségre fókuszáló cég célja a fogyasztók elégedetté tétele kell legyen, a profit maximalizálása érdekében. Különben a cég kevésbé lesz sikeres, lesz x fogyasztó akit elidegenítenek, és végül az egész cég a főnök egójának legyezgetéséről fog szólni. Ilyet is lehet, csak akkor legyen ingyenes az egész. Akkor senkinek nem járhat a szája. A durcás ovis kommunikációval csak kiröhögtetik magukat.
Előzmény: (bokaresz 192382)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.10. 14:59
Valahogy úgy érzem ezt a hozzászólást a túlztt őszinteség miatt nem fogják élménybeszámolóként kiemelni. :D
Azt nem értem, hogy ott van Visegrád. Folyamatosan kommunikálnak. Mindent. Az első a vendég, a második a vendég és a harmadik is a vendég. Nem kendőznek el semmit, nem vágnak át senkit. Nem is cincálja szét őket senki, örömmel megy vissza mindenki.
Visegrádon még soha nem volt olyan, hogy nem tudtak visszaadni. Múltkor kezdésnél egy 5-6 centi vastag pénzköteggel kezdtek. 500-1000-2000 forintos címletekből is felszerelkeztek előre. Vajon miből találták ki, hogy igény van a pénztárban visszajáróra?
Eplény adottságai elvileg szuperek lennének. De olyan mintha valaki egy botfülű karmester irányítaná a helyi zenekart.

"Ja egy kerdes tudja vki, hogy a jegyen van vmi kaucio vagy sieles utan kuka? Mert errol se mondtak egy szot se."
Olvass vissza, jókat fogsz derülni kaució kérdéskörében.
Előzmény: (tomace 192289)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.09. 07:04
Jogos, két kezdő van. De az összköltség két fős csoportra kb. ugyanannyi mint egyre. ;)
Előzmény: (- Marky - 192240)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.