Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Dave által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (204)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 18:36
Mi az alábbi útvonalon járunk: Budapest-Esztergom-Kalna-nad Hrnom(itt mész rá az autópályára)-Zvolen-Ruzemberok-Poprad
Esetleg lehet még úgy, hogy Sahy-Zvolen-Ruzemberok-Poprad útvonal lehet még jó. Egyszer mentünk az ingyenes utakon, bőven elég volt. Szerintem nagyságrendileg jobb a fizetős utak használata mint a hullámvasút alacsonyrendű autóutak. Bárki bármit mond, pihentebben szállok ki a kocsiból miután egyenletes tempójú nagysebességen végigmentem a pályán. Autópályán, szabályos sebességgel is simán lehet hozni a 3:45körüli menetidőt. Kivéve persze, ha a Donovaly hágónál becsúszik elénk valami lassújármű.

"az út minősége is nagyjából rendben van, de számos szerpentinen kell átmenni"
A szerpentines utaknak is megvan a maga élvezeti értéke, ha épp nem síelni rohan az ember, csak más járgánnyal kell menni. ;)
http://www.miata.hu/forum/?tid=3926&page=1
Előzmény: (Observer 191875)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 18:09
Ez igaz, de egy egy fő/óra oktatás műanyagon 4000 ft, havon valamelyik síterepen 9000ft. Igaz, hogy 6-8 óra felett szoktak adni 20% kedvezményt, de még akkor is 7200ft/óra. Plusz havas pályáig utazni kell. Műanyag jó eséllyel lesz a közelben.
Előzmény: (- Marky - 192205)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 18:05
A szombati visegrádi egész napos -17 fokos síelés után elgondolkoztam rajta, hogy mi ennek a legjobb módja? Felül az aláöltözőn és a kabáton kívül volt rajtam 3 réteg polár, alul viszont néha fáztam. Aki sokat van hegyen az esetleg megoszthatná, hogy az összegyűlt tapasztalatok alapján mi vált be.
A ruhákhoz megadott 5000/10.000/20.000 mm adatok hideg ellen számítanak bármit? Aláöltözetek közt van jelentős eltérés? Érdemes a drágábbakat venni? Egyáltalán, mit érdemes megvenni?
Tehát tegyük fel, hogy -17 fok van, széllel és fent vagyunk az Alpokban. Mit vegyünk fel ilyenkor bokától a fejünk tetejéig?
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 17:40
Nem tudom milyen állapotú és mennyi idős a cipőd külső héja, mindenesetre lehet kapni külön majdnem bármilyen bakancsba passzoló Sidas sícipő betéteket. Berakom a linkjét alulra hátha érdekes lehet, de van egy olyan tippem, hogy egy új Lange hasonló áron megszerezhető. Atomic Hawx-ba is hasonló Sidas belső megy, plusz egy talpbetét. A páréves kitaposás után a cipő lötyögősnek érződhet, olyankor beleprakod a betétet és ismét újszerű lesz. :) Vételnél jólesett a gondolat, hogy a 3-4 éves kitaposott cipő ellen is adnak megoldást és nem arra terelnek, hogy rohanjak újat venni.


http://skiing.hu/shop/si-felszereles/sicipok/sidas-central-high-v2-sicipo-beles-13
http://skiing.hu/shop/si-felszereles/sicipok/sidas-central-high-v3-sicipo-beles-16
Előzmény: (- Marky - 192206)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.08. 11:15
Tegnap ment, 3-as wekamera alapján azt mondanám, hogy most is üzemel.
Előzmény: (- Marky - 192201)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 09:43
Miért nem mentek el még itthon műanyagra? Olcsóbb lenne az oktatás és 8-10 óra után sikerélményel és magabiztosan fognak tudni lejönni az igazi havas kék pályán.
Előzmény: (dkeme 192172)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 09:37
Szélességet a lábfej legszélesebb pontján kell mérni, a lábujjsor mögött. De ez nem egzakt tudomány, a mérés nem mindig mondja meg a rádvaló cipőt. Atomic például 3 szélességben csinál cipőket, nekem elvileg a normál cipő jó lett volna, esetleg a legszélesebb is. De csak elvileg, mert a próbálgatások eredménye az volt, hogy csak az Ultra(legszűkebb) fogta a lábamat annyira, hogy kényelmes és lötyögésmentes volt. A mérések és minden észérv alapján szorítania kéne, ehelyett a lábra sütés óta szinte tökéletes. Kizárólag a Head erőkaros csat megoldását hiányolom róla, az néha jól jönne.
Az biztos, hogy a cipővétel időigényes. Azzal együtt, hogy a tavaszi próbálgatások alapján tudtam, hogy kb. mit akarok venni, még 3 óra volt a tökéletes cipő megtalálása. De nagyon megérte, a cipő azóta is szuper.
Ha Lange van és szereted, akkor Lackót kergesd meg, mintha olvastam volna valahol, hogy vannak ilyen cipői kedvező áron.
Előzmény: (- Marky - 192198)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.07. 20:14
Hasonló cipőben járok. Most novemberben vettem egy Atomic Hawx Ultra 110-et, ez remekül tart. 130 sajnos épp nem volt. :( Tavaly tavasszal volt Head Raptor a lábamon, na az egy álom volt, talán még a Hawx-nál is jobb, bár nem volt alkalmam síelni benne. Sokféle cipő van keskeny lábra. Érdemes rászánni 4-5 órát és egy sícipőboltban végigpróbálni hogy mi lehet a jó. Arra számíts, hogy olcsó nem lesz. Én 500€-val mentem be, aztán 300€-t hagytam ott. Igaz, hogy direkt Black Friday napján mentem a dorogi Sítechnikába. 20%-ot engedtek aznap. ;) Nem voltam boldogtalan.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.07. 20:00
Most értem haza, remek volt a hó. A járás még/már kicsit nehéz, mert 6+ órát sikerült lehúzni majdnem egyben. :D Minden pálya szuper, a hó csodás, egyszerűen nem tudok rosszat írni. Najó, esetleg annyi, hogy a melegedő hétvégén simán lehet kétszerakkora. :) Nem bírtam elindulni haza, vagy negyed óráig úgy kezdtem neki minden csúszásnak, hogy najó, csak egy utolsót... Aztán végül lejárt a bérlet. :D De addig csúsztam egy tucatnyi "ez már tényleg a legutolsó"-t.
Hideg: -14 volt és szél. Teljesen elviselhető, de pár kör után kellett a maszk és a síszemüveg is. Aztán a kapucni is felkerült. Onnantól kezdve teljesen okés volt.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.05. 19:58
Én is inkább ilyesmit sejtek a háttérben. Felettese valószínűleg, megmondta, hogy márpedig ez van. Azért valahol érthetetlen ez a hozzáállás. Lehet csak aprópénz, de csak ottmarad a vélemény többekben, hogy hülyére vettek embereket azért mert megtehetik. Lehet a látogatottsági adatokban nem fog feltűnni, de ezek az emberek mindig kritikusabbak lesznek minden kommunikációs csatornájukon. Fórumokon, facebook-on például. Nyerni nem tudnak rajta annyit mint veszteni.
Előzmény: (maci-laci 192035)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.04. 13:49
Ebben van igazság, de nézd meg Visegrádot. Északra néz, télen a déli napsütés se éri a lejtőit. Volt olyan eset, hogy míg mindenhol +3-4 fok volt, addig a visegrádi sípálya meteo állomása -2 fokon állt. A másik, hogy a legenyhéb teleken is volt legalább 40 havas nap a hóágyúzott pályákon. Akinek több hóágyúja volt az 60 napot is képes volt produkálni. Ez azért nem olyan rossz.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2017.01.04. 00:45
Mi is kint voltunk ma(tegnap :) ) a csemetékkel, de most csak bébipályáztunk a 3 éves miatt. :)
A pálya is szuper volt, de az élmény csúcsa ma egyérteleműen a hamburger volt. :D
Előzmény: (Lackó 191906)
236.JPG
253.JPG
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.31. 20:30
Csomó termőföld van ami olyan gyenge minőségű, hogy nyugodtan lehetne rá inkább erdőt telepíteni. Az ellenzők körében az sem közismert, hogy az extrém idős fa oxigéntermelő kapacitása jóval alacsonyabb, mint a 20-50 éves példányoké. Bár lehet csak a fővárosi fakivágó ámokfutók miatt ellenzik zsigerből többen mostanában.
Előzmény: (Tervező 191664)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.31. 20:17
Ma a fiammal voltam kint. Verőfényes napsütés, szívet melengető mínuszfokokkal. Ez volt a csemete első havas síélménye, eddig csak műanyagon tanult.
A tányéros nagyon bejött neki, sokkal jobban szerette a tolókarosnál. :) Összességében nagyon élvezte az egész napot. Végén megkérdezte, hogy ülőszékes felvonó mikor lesz, mert ez a tolókaros izé kicsit macerás. :D
Rengeteg család volt kint, tényleg igazi kis kezdő síparadicsom. :)
Hóminőség szuper volt, minden pálya nagyon jól síelhető volt, csak a gyerek kapacitása szabott határt, úgyhogy kb. 40 percenként pihentünk egyet a büfében. Aprópó, büfé... nem győztük végigenni. Zseniális a kínálata, a minőség is szuper és az árak sincsenek elszállva.
Jó kis nap volt, reméljük jövőre is kijutunk minél többször. Mondjuk már holnap. ;)
1.jpg
2.jpg
4.jpg
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.29. 21:52
Nem kell félni az Ebay-es rendeléstől, rendben szokott lenni. Ráadásul hamar meg is jön. EU-s feladó esetén a gari is rendben van. Ha fáj, hogy nem a 27% magyar ÁFÁ-t fizeted meg, akkor be tudod külön fizetni spéci számlaszámra. ;)
Btw: Visegrádról hazafelé erősen elgondolkoztam rajta, hogy veszek egyet, a Hawx Ultra ára minden aszfalton koppanó lépésnél eszembe jut. :o)
Előzmény: (Lackó 191325)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.29. 21:32
Ha környezetvédelmi okok miatt aggódsz, akkor ez nemigen lehet érv. Mondjuk 4 hektár fa kivágását lehet ellensúlyozni 4 hektár fa máshol történő telepítésével. Sípálya is lesz és az erdőállomány sem csökken.
Előzmény: (WéberF 191620)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.25. 19:55
Rezső, köszönöm a visszajelzést! Ha nem írsz akkor nem megyek el és a lesíeltek után azt mondom, hogy ez komoly hiba lett volna. :)
Most voltam Nálatok először, mindig azt hittem, hogy a srácok kicsit szépítik a dolgokat, de nem, tényleg minden überszuper. A liftkezelők szuperkedvesek voltak. A büféslányok szintén, a forró teátok pedig tényleg átlagon felüli. Végigpróbáltam volna a menüt, de csak 4 órám volt síelni, úgyhogy inkább a pályát vallattam. :)
A pályától féltem az eső miatt, de nagyon jó volt. Legközelebb már csemetékkel jövök, szerintem imádni fogják. :)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.25. 07:26
Szerintetek milyen lesz ma a pálya? Érdemes elindulni az eső ellenére?
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.16. 14:00
Mi csak vasárnap jutunk ki.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.16. 11:18
Lehet, hogy tényleg csak sok a dolguk és nem olvasnak fórumot(bár fura lenne). Az biztos, hogy nagyon elbaltázott dolog egy letétet einstandolni. Lehet hogy 1000ft nem üti meg a perelhetőség értékhatárát, de a letét a jogi definíciója alapján semmiképp sem bevétel. Akkor se, ha valaki oda könyvelte be év közben.
Afelől nincs kétségem amit Csabor írt, hogy télen így is tele lesznek.
Előzmény: (TZoli 191111)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.