Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

PeterGati által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Topik: Planneralm
2017.03.19. 11:06
Sziasztok! Kezdő síbolondként kerestem az év utolsó síeléséhez hóbiztos terepet, olyat ahol inkább csúsznék, mint lifteznék. Kiválasztottam Riesneralm-ot és csütörtök este elhúztam Bécsből Aigen-be, hogy reggel már a terep közelében keljek fel és ne 3 órás autózás után álljak lécre. Na aztán reggel a szálláson a kérdeztem a többi síelőt, hogy mi a helyzet - milyen hó, mennyi van.. stb. Mindenki azt ajánlotta, hogy inkább Planneralm-ot válasszam, mert az eredeti célon a hó a völgyben már kásás és nem sok van belőle. (Ennyit a bergfex.at-ról!) Így aztán felautóztam Planneralmra! Hát az eddigi legjobb és legélvezetesebb síelés lett belőle! Tömeg nincs, a pályák klasszul karbantartottak, a síterep ugyan kicsi, de változatos. A pályák a gyengébb síelőknek is könnyen teljesíthetőek a látvány meg valami fantasztikus! Reggel 9-kor még keményre volt fagyva a pálya, aztán 10 és 13 óra között valami frenetikusan jó lett, nem is nagyon buckásodott. Viszont délután 2-re viszont annyira tapadóssá vált, hogy csak az élen síelők tudtak nagyobb sebességre szert tenni, el is húztak mellettem, mint a vadászgépek! Nagyon kis barátságos az egész, szikrázó napsütést kaptunk az égiektől és nagyon klassz volt, hogy csak egy hütte van, így mindenkivel aki a pályán nyomult összelehetett futni, dumálni, ismerkedni. Visszajáró vendége leszek ennek a kis ékszerdoboznak!
IMG-5311.JPG
IMG-5301.JPG
IMG-5294.JPG
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.05. 21:26
Lehet, hogy vak csavarok, a füzetke amit "használati utasításnak hívnak" (nevetséges amúgy) egyik oldalán típusmegjelölés nélkül van ábra az állításról. Majd meglesem, hogy vakcsavarok -e valójában. A spórolás meg annak tudható be részemről, hogy bár Bécsben élek és nem is keresek rosszul, azért van bőven kiadásom (Lányom továbbtanulása, Anyukám támogatása stb.) és úgy tervezem, ha már valóban haladó leszek, majd akkor veszek jobb cuccokat, drágább sílécet, cipőt. A mostaniak pedig el lesznek ajándékozva, mindíg van kinek! A csapdában ( ha ez csapda) akkor teljesen igazad volt, azért szerencsémre passzol a baki. Mindenesetre a következő cipő választásnál emlékezni fogok arra amit írtál! Nagyon körültekintő leszek. Nézegettem a jobbakat, hát bizony 300-500 Euro között mozognak, a csúcsok meg inkább 800-ba kerülnek, a lécek is 500 felett... drága sport ez is, a bérletekről már nem is szólva! :-)
Előzmény: (gaboca 194777)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.05. 14:12
Még nem volt teljes a felszerelésem, még azt sem tudtam, hogy rákattanok e a síelésre ezért vettem a Decathlonban egy Wedze sídzsekit - 6000 Huf volt. Na a múlt héten fogtam be munkába járós kabátnak... azóta vettem egy Icepeak dzsekit. Szóval ha meglátom, hogy Wedze már fordulok is el. Gyatra zippzárak, gyatra anyagok...gondolom ezért olyan marha olcsó. Pénzkidobás a megvétele.
Előzmény: (gaboca 193405)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.05. 14:03
Sziasztok újra! Tegnap azaz szombaton kipróbáltam az új síbakancsot. Amin állítani lehetett, azon kellett is. A legfelső csatot kissebre vettem - vékony a sípcsontom úgy látszik. Az alatta lévőt is át kellett csavarozni eggyel szűkebbre, a bokához közeli a lábfejemet fogó csat pont jó és a lábfejemet is jól tartja a legelső csat. Így egyik csat sem kell, hogy tökig rá legyen húzva, vagyis még mindíg van vagy 2-3 fog szabadon. Gondolom ahogy a szivacsbetét egyre jobban a lábamhoz igazodik úgy kell majd egy kicsit utána húzni. Lehet állítani szárak szögén, aszerint, hogy valaki X vagy O lábú, én egyik sem vagyok, de lehet mégis döntenem kell majd rajta - a cipőim sarkát is a külső oldalon enyhén jobban koptatom... Ehhez nem nyúltam - még. A cipőt egy HEAD AR Instict léchez használom, Tyrolia sx kötéssel. A tapasztalatom az, hogy nagyon jól fog és nem csóvál benne kicsit sem a lábam, mégis van helye a lábújjaknak mozogni. Könnyű, ennek folyományaként sokkal jobban ment a fordulóknál mellé zárni a hegyoldalra kerülő lécet. Nálam fontos szempont, hogy mekkora szenvedés felvenni a csukát, hát szerencsére, mivel "jól van vágva" a nyelv és nem túl kemény a bokát és a lábszárat fogó műanyag így ez viszonylag egyszerű és kényelmes művelet. A régi cipőmnél meggizzadtam mire felhúztam, pedig az irreálisan nagy méret volt a lábamhoz képest. Nem utolsó sorban pedig, nem egy hivalkadó, de azért nem is csúnya a bakancs és még illik is a piros csat a fekete-piros lécemhez. Na jó, ez a síelés szempontjából tökmindegy. Mindenesetre a 119 Eurós árához viszonyítva ez a cípő nagyon is jó, kiváló anyagokkal és jó beállítási lehetőségekkel. Minden kezdő és kezdő-haladó sporinak merem ajánlani, egy hátránya azért van: mikroállítási lehetőség csak az egyik csaton van, nem is értem miért spóroltak ezzel. Szóval Head FX GT a kezdő síelők kiváló cipője! (A helyesírási hibákért bocsánat, ha vannak.)
Előzmény: (PeterGati 194691)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.01. 18:35
Köszönöm szépen a választ, ez igazán megnyugtató! Majd vasárnap este megírom, hogy milyen!
Előzmény: (Ró 194686)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 21:17
:-) 71 kg vagyok és 176 magas. A döntés azért nem úgy történt, hogy ez tetszik oszt hajrá! A felx indexet, a méretet is ellenőriztem. Felpróbáltam ugyanabból a márkából egy bakancsot, rajtam volt vagy 15-20 percig stb., csak a tapasztalataitokra lettem volna kiváncsi illetvevan rajta valami hátsó állítási lehetőség is...
Előzmény: (gaboca 194682)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 20:29
Megmértem, 104-es, zokni nélkül mérve illetve lehet hozzá kiegészítőket kapni, betétekre gondolok.
Előzmény: (gaboca 194678)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 19:51
Sziasztok! Most rendeltem egy HEAD FX GT síbakancsot az Amazon-ról. Felpróbáltam előtte egy 27-es méretű HEAD síbakancsot. Nagyon várom, hogy megjöjjön, megvettem volna azonnal, de a méretemben már nem volt. (Bécsben nem Magyarországon - ott nem is láttam a kínálatban.) Esetleg van valakinek valami tippje, hogy hol tudnék róla többet olvasni? MIt tud, milyen a keménysége, vagy van-e valamelyikőtöknek tapasztalata vele kapcsolatban? Kezdő vagyok, nem kell még a csúcs mindenből, de azért szeretnék minőségi cuccokat az új hobbimhoz! :-)

https://www.amazon.de/Head-FX-GT-BLACK-RED/dp/B01LZKKRO0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1488307828&sr=8-1&keywords=head+fx+gt+skischuh
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.19. 21:00
Szia és köszi a választ, féltem, hogy nem javítható. Mivel nem csináltam még ilyet, ezért nem kisérleteznék saját magam. Nagy kő esett le a szívemről, szombaton vettem és mindjárt másnap tropa... huh.
Előzmény: (Lackó 194316)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.19. 18:13
Sziasztok! Ma Stuhleck-en átgázolt a sílécem csőrén egy snowboard-os. Mindketten elestünk, nem lett baja senkinek, mentem tovább, majd a liftnél láttam, hogy komoly sérülést szenvedett a sím. Lehet kezdeni ezzel valamit? Van valakinek címe, ahol meg tudják javítani?

https://68.media.tumblr.com/e5d2ecda6db8f3d47e921923a85f493c/tumblr_olmt4tSZwi1tv8erso1_540.jpg

https://68.media.tumblr.com/6c169089085b26e158066971634386eb/tumblr_olmt4tSZwi1tv8erso2_1280.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.