Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nad_g által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2010.01.08. 10:26
Esik a hó, valószínűleg friss hóban nem lesz hiány a hétvégén.
Persze nem havazásban a legjobb siklani, hanem utána.
Előzmény: (CtrlZe 78995)
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2010.01.07. 15:29
Igen, nagyon durva este a Zauberg.
Nem tudom hányan próbálták már itt az esti sízést, de aki erre jár annak csak ajánlani tudom.
Nulla várakozás, kevés ember, frissen preparált pályák és nem utolsósorban hangulat és szépség.

Valamiért magyarokkal nemigen szoktam találkozni este.
Előzmény: (Agent 78735)
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2010.01.02. 20:35
Szia Péter,

1. Győri átadás nem lesz probléma, ha Te nyered a licitet, szóval szállítási ktg-el nem kell számolnod.
2. Én használtam a lécet két napra, de nem az én stílusom.
Megírom szívesen a magasságom (176) és súlyom (71) de ez szerintem nem mond sokat Neked a lécről. Nekem ez picit hosszú. Neked azt kell tudnod, hogy jó-e Neked a léc. Ebben a lécben biztosan nagyon sok fejlődési lehetőséged van, ha valóban kezdő a sítudásod. Ez a léc nagyon jó mély hóban, szűzhóban, pályán is -az a tapasztalatom- hogy jó a tartása un. torziós képessége. 17m-es rádiuszával persze nem egy szlalom léc.
3. Én inkább szívesen síelek carving technikával, de ezt megint nem a léc határozza meg (teljesen). Természetesen ez egy carving léc, ma már csak carving léceket gyártanak, de carving léccel is lehet farolós technikával síelni.

Ha további információra van szükséged, írj inkább a nad_g@yahoo.com e-mail címemre, ezek az tapasztalatok csak részben érintik a fórum olvasókat. Inkább majd számolj be a tapasztalataidról a léccel kapcsolatban.
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2010.01.01. 09:57
Eladó egy Nomad Crimson 169-es, gyakorlatilag új:
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320469139588&ssPageName=STRK:MESELX:IT

Átadás Győrben vagy Bp-en is megoldható.
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.12.29. 15:16
Ma Hirschenkogelen szerintem jók a viszonyok. Hóágyúznak és a pályák mind rendben vannak. Szűz hóra és pályán kívüli kalandozásra persze nem szabad számítani.
Akinek ez még szempont kevés ember, nulla várakozás.
Esti pályát ajánlom annak, aki megteheti.
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.11.13. 12:57
A dec. 12-13.-ai hétvégére már berendelték a legtöbb síoktatót, uh a helyi osztrákok arra számítanak, hogy akkor már javában menni fog a szezon.
Ha az időjárás durván meg nem tréfálja őket, akkor így is lesz.
Előzmény: (wbetti 73348)
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.11.03. 17:59
Nomad Crimson-ról van valakinek közben (topik nyitás óta) tapasztalata?
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.09.02. 11:56
Sziasztok,

próbált már valaki Salomon Crossmax W12-est? Egy 08/09 modellről van szó. Ha igen beszámolna a tapasztalatáról?

Mennyire kemény, mennyire "van benne anyag"? Ha valakinek van összehasonlítási alapja szívesen fogadom a véleményét.

köszönöm
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.03.12. 11:12
Szia capodi2107,

tegnap voltam esti síelni a Hirschenkogelen, szakadt a hó, 8-9 körül már 10-15cm friss hóban síeltünk.
Ma reggel a faluban nem volt jó kilapátolni a kocsit.
A pályákon meg amúgy is sok hó van --> jók kellenek, hogy legyenek a pályák a hétvégén.
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.02.09. 13:09
Vasárnap újabb legalább 20 centi hó esett, vasárnap esti sízés friss ratrakkolt havon, sehol egy ember..ajánlom minden síelni vágyónak.
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.01.19. 16:54
Van ott egy oktató ismerősöm:
Attila +436648474746
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.01.19. 16:44
Ildikó(kozmetikus) próbáld meg itt pl:

http://www.spitalamsemmering.com/index.php?id=112
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2009.01.14. 17:06
davidpeternek még annyit talán, hogy teljesen kezdőkkel első nap ugye először egy kb sík terep kellene.. ;-) Mind a Hirschenkogelen mind Stuhlecken van külön hely "Síovi" és gyakorlási lehetőség kezdőknek. 2-3. napra már én is Stuhleck kék lejtőit ajánlanám.

hkatka: Stuhleck inkább. A jégre pedig egyik ismerősöm azt mondta: "jég? nem jó, de legalább nem tapad le.. "
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2007.09.25. 13:39
Köszönöm a választ, segít megfogalmazni a lényeget:

Tud vki középkategóriás lécet rövid rádiusszal?
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2007.09.25. 11:09
Véleményetekre, nálam jobban értők véleményére vagyok kíváncsi síléc vétellel kapcsolatban.

Átlagos sítudásúnak tartom magam ez azt jelenti kb, hogy nem tökéletesen de tudok párhuzamos léccel síelni, nem tökéletesen de ideális pályákon tudok hosszúlendületeket carving technikával venni, rövidlendületem bőven hagy kivánni valót maga után, buckasízés vagy szűzhavazáshoz közöm sincs hiányosságaim miatt.

166cm-es Nordica lécem van 17m-es rádiusszal. A léc keménysége megfelel, de szerettem volna egy kissebb rádiuszút. Tavaly béreltem egy Head Wordcup SL-t (155 cm, R: 10,7m) és jelentős külömbséget éreztem nyilván carving közben.

Azóta nézek ilyen rádiuszú léceket. Jól látom, hogy gyakorlatilag ezek a lécek a legdrágábbak a piacon? A következőket találtam: HEAD Supershape SW, Wordcup SL, Fischer RX Hotfire, HEAD XRC800, Fischer RC4 WC valamint az legjobb Atomic lécek.

Eddig a legolcsóbbnak a HEAD Worldcup-ot találtam az ebay-en 290 Eur körül(+szállítás).

Többségük 100e Ft vagy drágább még akcióban is. Valóban ilyen drága lécre van szerintetek szükségem? Ki fogom tudni használni ezeknek a léceknek az előnyeit egy pl. 50eFt-os léccel szemben?
Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2007.09.25. 10:36
Kedves Replaci,

meglátásom szerint az természetes, hogy mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, ez nem csak a síelésre igaz.
Ellenben, hogy saját korlátaimat a síelés terén még egy olyan tapasztalt oktató sem tudja egy pár soros mail alapján megállapítani mint Te vagy ezért kérlek ne tégy elhamarkodott kijelentéseket ezzel kapcsolatban.

Mint korábbi levelemben is írtam vettem részt azóta oktatásokon. Ezen alkalmakkor találkoztam olyan emberekkel akiket "értőnek" tartok. Ezen értők körébe sorolom a Kanyarsíklub néhány oktatóját is, akikkel szintén volt már alkalmam síelni.

Ezzel együtt fenntartom azt a véleményem, miszerint az oktatás számomra túl lassú, biztonságos viszont szükségszerű ha az ember fejlődni akar.




Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2007.09.24. 15:02
Sok tekintetben hasonló véleményen vagyok és voltam a topik nyitójával.
Én is barátaim által "tanultam" meg síelni, bizonyára nem túl biztonságosan és nem is túl jól viszont gyorsan. Ez annyit jelent, hogy azonnal felvonóra mentünk, egy barátom megmutatta, hogy ő hogy hóekézik, majd néhány óra múlva, hogy hogyan zárja a hóeke után a léceket. Másnap már a lezárt buckás pályán pattogtunk.

Néhány szezon múlva figyelve a pályán elegánsan sízőket rájöttem, hogy megakadtam fejlődésemben. Azóta olvastam sokat neten, vettem sívideót és vettem részt oktatásokon is, aminek köszönhetően egyre többet tudok erről a sok örömet rejtő sportról.

Az oktatás számomra túl lassú, túl biztonságos ráadásul nem is olcsó. Értem az oktatók szempontjait, de ettől még így gondolom.
Túl lassú mert a csoportagok között van legalább 1 társ aki szerint egy esetleges fenékreülés szégyenletes katasztrófa, túl biztonságos mert az oktatónak a biztonság elemi érdeke.

Viszont szükségszerű mert másképp nem lehet megtanulni szépen és jól síelni. Hogy kinek mi a helyes saját síelés-oktatás aránya az sok dologtól függ.




Nad_g
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2005.11.21. 19:01
Én is megéltem tavaly decemberben egy hóvihart Chopokon, a teteje igen cudar tud lenni. Kiváncsi vagyok mikorra fog esni a hó arrafele és mikor nyitják meg a felvonókat, elvileg most eshetne ott is..
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.