Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Semmering - Hirschenkogel síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 321, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  cwetokFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.18. 11:19
(Üzenetazonosító: 205452)
cwetok Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2017.03.14.
16 síterepet értékelt

Márciusi ünnepi hétvége, szombat. Már péntek este elkezdett esni és ez kisebb szünetekkel tartott szombat du. 3-ig. Ennek hatására szanaszét áztak a pályák. Kevesen voltak, de nem meglepő. Néhány pálya már nem volt nyitva, ami meg igen, azt eléggé megviselte az eső. Amolyan bucka-vízisí kombinációnak jó volt.
A pályák lejtése, a színeknek megfelelő. A 4-es inkább már bordó. A kék familienabfahrt pedig néhol eléggé beszűkül. Ha sokan vannak rajta, nem lehet kellemes kezdőknek. De amúgy az egész pályarendszer nem hóekéző kezdőknek való.

Fura, de a kabinos felvonókban csak állóhely van, a léceknek meg nincs külső tartója. A 4 üléses "buborékmentes" lift meg esőben nem nagy élmény.

A szállás Renona Rehabilitaion-ban volt, a Sporthoteltől kb 200m-re. Max. félház lehetett. Ami nem tetszett. A szoba nagyon szűk volt. A matrac olyan besüllyedős fajta volt, hogy alig bírtam kikelni belőle. Ehhez hozzájött, hogy az ágynak kitört 3 merevítőrúdja.
A paplan tollal volt bélelve, holott a foglaláskor direkt kértem, hogy antiallergén ágyneműt adjanak az allergiám miatt. Az egész szállodában nem volt megfelelő paplan, adtak hát egy pokrócot. A kocsiból kivettem a tartaléknak bekészített saját pokrócomat, így már nem fáztam. A zuhanyban nehezen lehetett beállítani a kíván hőfokot: vagy tűzforró volt a víz, vagy jéghideg. A víznyomás gyenge. Hétvégén nincs recepció. Hogy pozitívumot is írjak: a tisztaság jó és az étel is ízletes volt. 3 nap 2 éj teljes ellátással 117€, egyáltalán nem drága.

Sajnos ez nem az a visszatérős hely. Stuhleck kiváló alternatíva innen kocsival 10 percre.
Feladó:  Péter70FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.05. 16:56
(Üzenetazonosító: 204438)
Péter70 Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2010.07.15.

Hétfőn síeltünk itt egy fél napot. A sok hó ellenére a pályák meglepően rossz állapotban voltak. Konkrétan a felső 1 cm koptatott réteg alatt kemény jeges alap. A sodródáson kívül nem sok mindent lehetett csinálni, úgyhogy hamar ott is hagytuk a terepet. A piros pályákon szinte senki nem síelt - mivel nem is nagyon lehetett, a kék pályák pedig tele voltak eső- kelő, sokszor síléccel a kezükben bukdácsoló kezdőkkel. Amíg nem jön újabb havazás, addig ez a terep nem túl jó választás.
Feladó:  Memu
Dátum: 2019.01.22. 13:21
(Üzenetazonosító: 203928)
Memu Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2018.11.28.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Tavaly február végén kezdődött síelős pályafutásom,így szigorúan kezdőként értékelem Hirschenkogel "lankáit". Nagy elhatározással és még nagyobb lelkesedéssel érkeztünk idei első síelésünkre így január közepén. Pénteken 11. óra után érkeztünk és bár voltak apályán mégis a bejárat mellett tudtunk parkolni. Már az első látvány is csillapított a lelkesedésemen. A 4-es pálya látképe elég ijesztően hatott rám. De gondoltam ez egy piros pálya, nem az én asztalom, nincs vele dolgom. Gyors jegyvásárlás aztán már mentünk is a kabinossal felfelé. Fent is akárcsak lent, gyönyörű napsütés volt. A kék 1-es pályát céloztuk meg. (A 2-es kék zárva volt.)A szánkópályával párhuzamosan haladó résszel még csak csak boldogultam, de aztán jött egy szerintem nem éppen kék pályának megfelelő meredekebb letörés ahol a maradék lelkesedésem is elpárolgott. Tudtam, ha én innen leérek, soha többet nem megyek fel még egyszer. Néhány eséssel, de épségben leértem, az egyébként tökéletesen rendben tartott, péntek lévén nem túl zsúfolt pályán. A férjem aki szintén velem kezdett tanulni, de ennek ellenére sokkal ügyesebb, nem volt ennyire lehangolva. Neki tetszett. Ő simán vette ez a pályát. Én pedig béreltem egy szánkót és du. 16.-ig száguldoztam rajta. Szóval nem rossz ez a hely, de bizonytalan kezdőknek síelés céljából nem ajánlom.
h i r d e t é s

Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.04.05. 12:50
(Üzenetazonosító: 201041)
TZoli Hozzászólások: 929
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kihasználva a hosszú hétvégét, március 16-án voltunk itt egy szánkós-síelős napon. Mivel reggel országosan esett az eső, ezért nem siettünk túlságosan. Aztán 10 óra után egy kicsit kiderült az idő, a völgyben szép tiszta idő lett, a hegyen köd és havas eső váltakozva. Szinte csak magyarokkal lehetett találkozni, meg is töltöttük a parkolót rendesen. De azért tömegről nem beszélhettünk, sor nem alakult ki sehol. Sokan jöttek több napra a környező szállásokra. És sok volt a kezdő is velük, akik aztán rendre estek-keltek a meredekebb részeken.
A hó lentebb már egy kicsit tapadós, vizes volt, de azért lehetett csúszni rendesen. A probléma csak abból adódott, hogy amikor a kabinos beszállójánál kézbe kellett venni a lécet, a nedves olvadó hótól a kesztyűk hamar átáztak. A szánkózáshoz nem volt a legideálisabb ez a tapadós latyak. Amúgy sem lejtős több részén a ródlipálya, itt nem is csúszott, viszont a meredeken meg nagyon fröcsögött a havas lé. Ezért inkább többet síeltünk, arra még tökéletesen megfelelt. A 6-os pálya szokás szerint le volt zárva, az aljában már teljesen el is olvadt a hó.
Dél körül megnéztük a hegyoldal közepénél, a 4-es és 5-ös pálya között lévő Encián hüttét is. Ennek a bejárata a legideálisabb helyen, pont a szánkópálya mellett van. Kellemes hangulatot áraszt a benti kandalló, és jó idő esetén bentről szép a kilátás a környékre.
A nap végén az esti síelésre készülve elindultak a ratrakok is. A gépész irányba továbbtanulni szándékozó fiataloknak igazi látványosság volt a felvonulásuk. Különösen a bolygókerekes csörlős fordulásai a meredeken. Ezzel a bemutatóval zártuk a napot, ami a reggeli induló viszonyokhoz képest nagyon jól sikerült.
2018031610235b.jpg 2018031610209b.jpg 20180316SemmeringVolgy.jpg 2018031610212b.jpg 20180316SemmeringSzanko.jpg 20180316SemmeringPenztar.jpg 20180316Ratrak.jpg
Dátum: 2018.02.19. 11:42
(Üzenetazonosító: 199706)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kihasználatlanság miatt 30 Euroért átadó egy hétköznapokra (hétfő-csütörtök) szóló 3 napos Semmering Hirschenkogel sí és szánkópályáira érvényes Skipass. A 3 nap tetszőlegesen felhasználható, nem kell folyamatosnak lennie.
Feladó:  Kriszti76NőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.10. 19:49
(Üzenetazonosító: 199257)
Kriszti76 Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2015.11.29.
10 síterepet értékelt

Február 10-én, szombaton, mentünk a Soprontól 50 percnyi semmeringi Zaubergen, 1 napos síelésre. Késő délelőtti órákban már csak "leleményesen" lehetett parkoló helyet találni, rengetegen voltak. A március 4-ig tartó főszezoni, plusz a csütörtöktől-vasárnapig érvényes felár mellett vettünk síbérletet a Zaubergi pályákra. A vele szemben lévő Happy Lift (más síbérlet kell!!) mellett működött ma a még kisebbeknek a tanuló lift/pálya is. Sok negatív kritika illette az üzemeltetőket, mert gyakran előfordul, hogy csak egy lift üzemel, kevesebb pálya van nyitva stb. Ma is a 10-ből 6 volt nyitva. Érdemes az oldalukon pontosan tájékozódni a csalódás elkerülése végett. https://www.semmering.com, akár telefonon is. A 6-os Südhang pálya elvileg le volt zárva, de mégis csúsztak rajta. A Zauberg sípályáin kevesen síeltek, deszkáztak, de annál többen szánkóztak az élményszánkó pályán. A kasszánál lévő kabinos felvonónál alakult ki néha 5 perces várakozás a sok-sok szánkózó miatt. Negatívum: A kasszánál/felvonó előtti pálya végi része kaotikus, mert a síelők és szánkózók is egy helyre érkeznek, ill. indulnak a felvonóhoz, keveredve a bámészkodókkal. A kasszától jobbra, gyalog/sível/autóval sem messze lévő, 4 üléses libegőn (Blauer Blitz) viszont várakozás nélkül lehetett feljutni a csúcsra. Szerintem az itt található Hütte/Étterem is kevésbé zsúfolt.
A Happy Lift pályáján ill. a mellette lévő ingyenesen használható szánkópályán nagyon sokan voltak, hétvége révén.
DSCN9860.JPG DSCN9851.JPG DSCN9868.JPG DSCN9857.JPG DSCN9854.JPG DSCN9856.JPG DSCN9847.JPG
Dátum: 2018.02.07. 16:51
(Üzenetazonosító: 199115)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!
Szerintem igen. Ugyan nem láttam más típusú szánt és nem kérdeztem rá, de nekem úgy tűnt, hogy ha megvan a napijegyed a síeléshez, amivel bemész a kapun, akkor bármilyen szánnal bemehetsz. És annyiszor ahányszor akarsz.
Mert nincs kötelező szánkóbérlés a szánkózáshoz, az külön van.
Ha nincs síelős napijegyed, akkor tudsz venni 4, 8 vagy 20 menetes szánkójegyet, amivel be tudsz menni a kapun. De mondom, ez csak akkor kell, ha nincs síelős jegyed.
Szánkót bérelni meg csak akkor kell, ha nincs szánod.
Előzmény: (RM 199108)
Feladó:  RM
Dátum: 2018.02.07. 15:27
(Üzenetazonosító: 199108)
RM Hozzászólások: 789
Regisztrált: 2004.10.27.
75 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Zoli! Saját szánkót is lehet használni? Nálunk mindig van 2 összecsukható a kocsiban. :-)
Előzmény: (TZoli 199093)
Dátum: 2018.02.07. 11:58
(Üzenetazonosító: 199093)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ahhoz képest a honlapon elég rendesen találkozni a Zauberberg Semmering kifejezéssel.
Pénteken itt voltunk és kipróbáltuk a szánkópályát is. Felhős, csapadékos, 0 fok körüli időnk volt, néha egy kis enyhe széllel. Az S6-ról letérve csapadékban mindinkább a hó dominált, napközben esett is néhány centi. A pályát már 11 körül elég rendesen összetúrták a friss hóval, de nem volt vészes, inkább élvezetes a finom púder szerű természetes hó. Ha van síbérleted, az érvényes a szánkózásra is. Ha nincs, lehet venni külön szánkómeneteket. 6,50-ért lehetett bérelni szánkót, azaz kaptál egy műanyag lapszerű kulcsot, amivel le lehetett akasztani a szánkót a tároló helyről. Ez olyan volt mint a szupermarketeknél a bevásárló kocsik tárolója. Amikor visszavitted a szánkót és kivetted a kártyát, akkor visszakaptad a pénztárnál a letétként otthagyott igazolványt (szlát meg kell őrizni!). Ez a beléptető kapun belül van, és a szánkóval együtt fel tudsz menni a kabinnal a tetejére. A szánkópálya is innen indul, aztán az 1-essel párhuzamosan megy, átmegy 3 alagúton keresztül a 3, 7, 4-es pálya alatt, majd egy erdős részen visszakanyarodik a kabinos bejáratához. Elég széles, mind a két oldala megcsinálva hol természetes módon, hol palánkkal. Van benne néhány igazi lejtő ahol meg kell hajtani, mert van benne vízszintes is. Párszor visszafordul majdnem 180 fokkal és elmegy közvetlenül az Enzianhütte előtt. Azért 3,5 km hosszú, elég munkás dolog, nem gondoltam volna, jól megdolgoztatta a törzs izmaimat. Amikor fáradtam és elnéztem valamit (letapadt a sícipőm a puha hóban és rosszul vettem a kanyart) simán rézsút vette a szánkó a palánkot én meg nyakig bent a fél méteres púderben. Néha a meredeken erős fékezésnél pedig teljesen beborított a jégkása. A végén elég árkos lett pár helyen, ekkor meg kirázta a lelket is belőlem. De aki szereti a téli sportokat, annak nem lehet nem kipróbálni! Mi felváltva hol szánkóztunk, hol síeltünk, mikor milyen kedvünk volt. Ha éppen egyikünk se szánkózott, visszatettük a szánt a helyére, a kulcsot meg addig zsebre tettük. Bocsi a képminőségért, ilyen volt az idő. Fent erősen felhős, lent tisztább.
20180202SemmeringSzanko.jpg 201802029923b.jpg 201802029925b.jpg 20180202SemmeringSzankoKF.jpg 20180202SemmeringSzankoKL.jpg 20180202SemmeringSzankoKA.jpg 201802029939b.jpg 20180202SemmeringSzankoKLB.jpg 20180202SemmeringSzankoKB.jpg 20180202SemmeringSzankoB.jpg 201802029956b.jpg 201802029960b.jpg
Feladó:  HofEEFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.07. 10:25
(Üzenetazonosító: 199084)
HofEE Hozzászólások: 35
Regisztrált: 2013.12.15.
19 síterepet értékelt

Félre ne érts nem kötekedni akarok, csak hozzátenném, hogy a hegy neve sosem volt Zauberberg, az elözö üzemltetö hívta így magát a síterepet. A hegy neve Hirschenkogel a pálya pedig jelenleg simán csak Semmering néven fut immár 2 éve.
Feladó:  hó-hó-hó-hótolóFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.18. 09:34
(Üzenetazonosító: 198446)
hó-hó-hó-hótoló Hozzászólások: 83
Regisztrált: 2011.08.21.
BEMUTATKOZÁS

Ezt a választ írták:

"Alle technischen Probleme wurden bereits behoben und wir haben geöffnet. Es wird bereits an einer Öffnung des 4er Sessellift und an den restlichen Pisten gearbeitet."

Vagyis, minden technikai problémát elhárítottak és most már működik a négyüléses is.

Egyébként sem kellene idegeskedned, mert a hegy neve Zauberberg, azaz mágikus(varázslatos?) hegy(Nomen est omen). És, mivel minden cirkuszban van egy varázsló is, ezért már csak a síakrobatákra vár a "porond". Jó síelést! :)
Feladó:  Bálint NémethFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.16. 13:51
(Üzenetazonosító: 192779)
Bálint Németh Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2017.01.16.
7 síterepet értékelt

Vasárnap volt szerencsém kipróbálni egynapos síelés keretében Semmering sípályáit. 6 év kihagyás után, amolyan visszaszoktatás volt a cél, hogy visszajöjjön a "bugi" az ember lábába. Szerencsére ez maradéktalanul sikerült köszönhetően a kellemes -5 fokos, szélcsendes, napsütéses időjárásnak.
A késői indulás miatt csak 10:30-ra értünk oda a parkolóba, ami Vasárnap lévén már tele volt, nem volt egyszerű szabad helyet találni, de végül csak siikerült. Mivel éppen elmúlt 11, már a kedvezményes 28 euros jegyet váltottuk ki.

Korábban már nagyon sokat hallottam erről a helyről és azt kell, hogy mondjam kellemeset csalódtam. Vasárnaphoz képest egyáltalán nem volt tömeg egyik pályán sem. Lemaradva a reggeli aranyórákról sem ért minket csalódás, mivel délutnra sem lettek hatlamas buckák sehol. A hó kiváló minőségű volt, délutanra azért elő-elő bukkant egy-két jeges szakasz, de nem volt vészes. A fenti hütteben szinte csak magyarok dolgoznak, nagyon sok magyar vendég van, az étkezésre még 14:00-kor is nem keveset kell sorban állni, de az étel kiváló és bőséges.

Az 5, 6-os piros pályák voltak a kedvenceink, de a szelső 1-es kék is nagyon kellemes kezdésnek, levezetésnek. A piros pályák sem vészesek, szerintem óvatos hozzálllással azokon is kényelmesen le lehet jönni halálfélelem nélkül is, aki meg akar jobban megeresztheti. A fekete pálya és a snowpark rész le volt zárva.

Összeségében kellemeset csalódtam a helyben. Korrekt pályák, felvonók, kezelhető mennyiségű ember fogadott minket a hétvégi időpont ellenére is.
Feladó:  BassloversFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2016.12.18. 19:46
(Üzenetazonosító: 191201)
Basslovers Hozzászólások: 95
Regisztrált: 2006.10.20.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A hétfői tapasztalataimon és a pozitív élményen felbuzdulva ma is meglátogattam a terepet. Ma már sokkal többen voltak a parkolóban, de még mindig nem volt fullon. Az idő 11kor borult és +1°C körül volt. Később elkezdett havazni kb. 2-3 óra körül, de nem nagy pelyhekben, csak ilyen mutatóban.

Pályák:
Hétfő óta nem nyitottak újat, a nap elején mindegyik rendben volt. Később mind a Familien-abfahrt és a Panorama-abfahrt is elkezdett picit buckásodni, de nem volt vészes. Mindkettő pályán keletkeztek olyan szakaszok délutánra, amiket kerülgetni kellett és elég nagy kavicsok is voltak. Szóval óvatosan menjetek. Pályákon tömeg nem volt, néha a kék pálya egyes részei tűntek tömöttebbnek, de nem volt necces.

Jó havat!
Dátum: 2016.12.13. 12:01
(Üzenetazonosító: 190969)
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szánkópálya zárva van, a többi stimmel.
Előzmény: (HofEE 190772)
Dátum: 2016.12.13. 12:00
(Üzenetazonosító: 190968)
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Tegnap, azaz hétfőn jártunk Zaubergen. Fél 12kor érkezve üres parkoló (max 15 autó) és nagy pelyhes havazás fogadott, mely délutánra átváltott kisebb szeműre. Délutáni jegyre benevezve (16€) kezdtük meg a csúszást. Pénztáros iszonyat segítókész, 11:50-ig nem adhatnak ki Nachmittagskarte-t, ezért bedobtunk egy teát a lenti hüttében. A pályákon senki nem volt, összesen 13-14 síelő/boardos volt egész nap, a pár óra után már ismertük egymást. :) Egyedül a kabonis felvonó ment, de még ez is soknak bizonyult ennyi emberre.

Pályák:
>>4 – FIS-Weltcup Panorama-abfahrt<<
Tetején nagyon jó hó volt a friss 5-10 centinek köszönhetően. Lejjebb kicsit bekeményedett a pálya, de itt is segített a friss hó. Délutánra a lenti részek kicsit buckásodtak, de egyáltalán nem volt vészes, pont jó volt kis pop-okra.

>>1 - Familien-abfahrt <<
Felső résztől kezdve iszonyatosan jó, egész nap találtunk a pályán olyan részeket, ami még érintetlen volt. Szűzhavazás feeling teljesen megvolt és nem kellett aggódni, hogy mi van a hótakaró alatt. A pálya széle néha becsabós arra vigyázni kell, hogy meddig húzta ki a ratrak.

Nagyon ajánlom akár kezdőknek, akár haladóknak a pályát, nagyon kellemes napot lehetett eltölteni itt. Lichtensteinhaus hüttében magyar vendéglátók nagyon készségesek.

Jó csúszást! :)
Dátum: 2016.12.06. 19:19
(Üzenetazonosító: 190772)
19 síterepet értékelt

Facebook alapján, Familienabfahrt (kék), Panorama (piros) és a szánkópálya lesz nyitva.
Előzmény: (Vazul86 190767)
Feladó:  Vazul86FérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.12.06. 15:32
(Üzenetazonosító: 190767)
Vazul86 Hozzászólások: 26
Regisztrált: 2016.11.29.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Van valakinek információja vagy tapasztalata, hogy milyen kínálattal nyit a síterep 8-án?
Előzmény: (HofEE 190744)
Dátum: 2016.12.05. 15:13
(Üzenetazonosító: 190744)
19 síterepet értékelt

Tojás alakú, és csak állva használható.
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2016.12.05. 11:07
(Üzenetazonosító: 190733)
ttamas1028 Hozzászólások: 126
Regisztrált: 2009.12.05.
28 síterepet értékelt

Érdeklődnék, hogy a kabinos lift tojás szerű, vagy le is lehet benne ülni?
Feladó:  samuraptorFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.08.01. 23:04
(Üzenetazonosító: 189353)
samuraptor Hozzászólások: 91
Regisztrált: 2009.11.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Bár a Varázshegyen még nem síeltem, de így szárazon megnézve bevallom kedvet kaptam. Kicsinek és szűknek képzeltem el, de korántsem az. Aki a közelben hangulatos túraútvonalat keres, annak is feltétlenül ajánlom.
2016.07.25-Semmering-Zauberg-0934-befuto.JPG 001-befuto-20150104-103829.jpg 2016.07.25-Semmering-Zauberg-0937-p5-alja.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-0940-felvono-es-to.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-0961-felfele.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-0974-kabin-top.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-0983-kilatobol.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1001-to.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1014-kilato.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1031-kabin1.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1032-kabin2.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1030-kabin3.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1033-palya.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1034-p6.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1038-to2.JPG 2016.07.25-Semmering-Zauberg-1002-kilatas.JPG

következőutolsó laponként: összesen 321, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 55 vendég és 5 regisztrált felhasználó látogatja.