Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Semmering - Hirschenkogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hirschenhof Apartmanház / sípálya közeli szállás Semmeringen - 300 méterre az ülőlifttől
ÜZENETEK (349)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2021.01.03. 20:30
Értem, köszi.
Pedig akármilyen vészes is a pálya, kár érte. Nagyon jók a képek.
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2021.01.03. 12:24
Munkavégzés, így csak fel kell mutatni az engedélyt, amit nem nagyon olvasnak el, de blöffölni meredek lenne.
Covid teszt sem szükséges így. Nagyon sajnálom, hogy nem lehet kijutni... (családomnak sem)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2021.01.03. 11:15
OK, ezt mind tudjuk. Tudjuk, hogy a kabinos van, tudjuk, hogy elég vacak és néhol veszélyes a pályavezetés, tudjuk hogy FFP2 maszk kell és aránytalanul drága. De azt áruld el, hogy síelhettetek ott januárban? Magyar rendszám? Határ? Ellenőrzés? Esetleg munkavégzés?
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2021.01.03. 10:02
Január 1-én síeltünk ott, napi síelésre remek, kihasználja, hogy közel van a szlovák, magyar és bécsi sízők tömege. Persze most egyáltalán nem voltak sokan, de akárhogy is nézem, a kabinos és a négyes felvonó szörnyen kevés lehet akkor, amikor itt tényleg tömeg van. Aránytalanul drága és a sorállás miatt nem érné meg.
FFP 2 maszk kötelező a felvonóhasználat során, igaz ezt csak a kabinosnál és a pénztáraknál ellenőrzik.
Csak négyest kapott tőlem a Zauberberg a kissé hanyag pályajelölés és a védőhálók hiányossága miatt van. A családi pályán vannak szűk szakaszok, ahol hiányoznak a védőhálók, ez elképesztő, mert mellettük szinte szakadékszerű, rendkívül meredek erdő következik.
A 3 órás jegy néhány perccel lejárat előtt már nem engedett be, nem barátságos.

Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/semmering-hirschenkogel-2021/galeria/
losgyan
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2020.03.08. 22:26
2020 Március 7.-én szombaton kerestük fel Hirschkogelt legkisebb lányunkkal. Eddig nem voltunk itt, de a közelsége és az ígért hó mennyiség és ígért kedvezőbb szélviszonyok meggyőzőek voltak egy márciusi egy napos csúszásra. Nem volt tömeg a pályákon. Az 1-es kék a 3-as, 4-es és az 5-ös piros pálya működött, mind a pálya nehézsége, mind a minősége nagyon jó volt. Ebéd után azért az 5-ös alja elég kásás volt. Az 1-es aljának külső íve is kicsit kásásabb volt délutánra. A kabinos felvonó előtt már délelőtt kásásodott. A pályák táblázása nem volt mindenhol egyértelmű, azt lehetne javítani. Az 5-ös és 4-es pálya közötti hüttében ebédeltünk, ahol gyorsan kiszolgáltak, az ebéd is jó volt. A személyzet kedves volt és beszélek angolul is.
Összességében egy jó nap volt, egy nem nagy, de jó pályát ismertünk meg ahova biztosan vissza fogunk jönni, reményeink szerint a család többi részével kiegészülve. 1-2 napos csúszásra, besíelésre, vagy levezetésére kiváló. A nagyok miatt nálunk a több napos síelésre már nem biztos hogy választanának.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.02.23. 19:43
Szia! Van pár pénztàlca baràtabb terep vasárnapra a környéken. Mi ma Niederalpl-on voltunk. De Hoch Veitsch is jó. (Szállásra érdemes esti sí előtt becheckolni ... ;-) )
Előzmény: (TKata 208566)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2020.02.23. 18:11
Csábítóan hangzik és eddig rendben is van, de mit csinálsz utána? Szállásotok van a közelben (és akkor még egy vasárnap délelőtti sí is belefér?), vagy hazajössz az éjszakában?
Előzmény: (RM 208559)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.02.23. 06:58
Ebéd után indulsz Pestről, vagy kényelmesen délelőtt és még shoppingolhatsz is út közben Pandorfban, majd este 6-tol vár a kivilágított, ratrakolt pálya. :-)

Szuper volt tegnap az esti síelés. Sok pálya van nyitva, szépen előkészítették, inkább szánkósok voltak ... Érdemes kipróbálni! ;-)
IMG-20200222-170837618.jpg
IMG-20200222-190554197.jpg
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2020.01.09. 10:31
azokkal a fránya boardosokkal mindig csak a baj van. Ticcsák ki őket!
retekba
26 élménybeszámolót írt
26
5 éve tag
2020.01.08. 21:52
2019.12.29-30 voltunk egy 2x félnapos csúszásra.
Az esti síelés remek volt: jó állapotban leledző műhó pálya, szinte teljesen üresen. Mindenkinek ajánlom, hogy a délelőtti tömeg helyett próbálja ki az 19-21 óra közötti időszakot.
A pálya világítása szuper, a FIS nekem erős volt, de leküzdöttem magam. Egyszer ki kell próbálni. :)
A panoráma másnap használható, de rengetegen voltak és a pálya alsó szakaszára a boardosok ráhúzták a falról az apró köveket, ettől életveszélyessé vált. Nekem is sikerült eltrafálni egy diónyi darabot miközben próbáltam a többit kikerülni, így dobtam is egy hasast. A waxomba került egy szántás, de ennyivel megúsztam.
Összességében drága és unalmas hely, viszont 3:10-re van Budapestről és a hó állaga kielégítő volt.
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2019.12.31. 13:40
Karácsonykor nagyon vártuk a határhoz közeli pályák nyitását. Szerencsére esett egy kis hó 26-27-én és a lecsökkent hőmérséklet miatt elkezdtek újra havat gyártani. 12.28-án nyitott újra Hirschenkogel, mi azt terveztük, hogy a nagy szombati tömeget elkerüljük és vasrnap 12.29-én megyünk.

11.40-kor érkeztünk, a parkolók eléggé tele voltak, de pár kör után találtunk spotot. Az idő -2C és napsütés, derült ég, dübörgő hóágyúk, a pálya - ahogy szokott lenni - árnyékban volt.

Pénztáraknál nagyon nagy tömeg volt, főleg a sok szánkós miatt. A felvonón kb. minden 2 ember szánkós volt. Jelenleg csak a kabinos megy, így itt kellett mindig egy 5-10percet várni, de nem volt szörnyű.

A behavazott táj, a Rax és a Schneeberg gyönyörű fenntről. A pályákon azért érezhető volt a tömeg, nem volt üres sosem, de mindenki figyelt egymásra. A Familienabfahrt teljesen használható pálya volt, kicsit az elején kell vigyázni a Rodelbahn indulása előtt, amikor a szánkósok még a sielőkkel együtt mozognak. A FIS pálya is nagyon élvezhető volt, de késő délutánra már nagyon jeges lett, több bukfencet is láttunk és alapvetően lazább Familienabfahrtot nyomtuk. Pár helyen azért előjöttek kövek, főleg a lentebbi régiókban, és zárás előtt már a jégalap is látszott több helyen. Alapvetően korrekt csúszás volt.

Let it snow.
cwetok
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2019.03.18. 11:19
Márciusi ünnepi hétvége, szombat. Már péntek este elkezdett esni és ez kisebb szünetekkel tartott szombat du. 3-ig. Ennek hatására szanaszét áztak a pályák. Kevesen voltak, de nem meglepő. Néhány pálya már nem volt nyitva, ami meg igen, azt eléggé megviselte az eső. Amolyan bucka-vízisí kombinációnak jó volt.
A pályák lejtése, a színeknek megfelelő. A 4-es inkább már bordó. A kék familienabfahrt pedig néhol eléggé beszűkül. Ha sokan vannak rajta, nem lehet kellemes kezdőknek. De amúgy az egész pályarendszer nem hóekéző kezdőknek való.

Fura, de a kabinos felvonókban csak állóhely van, a léceknek meg nincs külső tartója. A 4 üléses "buborékmentes" lift meg esőben nem nagy élmény.

A szállás Renona Rehabilitaion-ban volt, a Sporthoteltől kb 200m-re. Max. félház lehetett. Ami nem tetszett. A szoba nagyon szűk volt. A matrac olyan besüllyedős fajta volt, hogy alig bírtam kikelni belőle. Ehhez hozzájött, hogy az ágynak kitört 3 merevítőrúdja.
A paplan tollal volt bélelve, holott a foglaláskor direkt kértem, hogy antiallergén ágyneműt adjanak az allergiám miatt. Az egész szállodában nem volt megfelelő paplan, adtak hát egy pokrócot. A kocsiból kivettem a tartaléknak bekészített saját pokrócomat, így már nem fáztam. A zuhanyban nehezen lehetett beállítani a kíván hőfokot: vagy tűzforró volt a víz, vagy jéghideg. A víznyomás gyenge. Hétvégén nincs recepció. Hogy pozitívumot is írjak: a tisztaság jó és az étel is ízletes volt. 3 nap 2 éj teljes ellátással 117€, egyáltalán nem drága.

Sajnos ez nem az a visszatérős hely. Stuhleck kiváló alternatíva innen kocsival 10 percre.
Péter70
22 élménybeszámolót írt
22
13 éve tag
2019.02.05. 16:56
Hétfőn síeltünk itt egy fél napot. A sok hó ellenére a pályák meglepően rossz állapotban voltak. Konkrétan a felső 1 cm koptatott réteg alatt kemény jeges alap. A sodródáson kívül nem sok mindent lehetett csinálni, úgyhogy hamar ott is hagytuk a terepet. A piros pályákon szinte senki nem síelt - mivel nem is nagyon lehetett, a kék pályák pedig tele voltak eső- kelő, sokszor síléccel a kezükben bukdácsoló kezdőkkel. Amíg nem jön újabb havazás, addig ez a terep nem túl jó választás.
Memu
16 élménybeszámolót írt
16
5 éve tag
2019.01.22. 13:21
Tavaly február végén kezdődött síelős pályafutásom,így szigorúan kezdőként értékelem Hirschenkogel "lankáit". Nagy elhatározással és még nagyobb lelkesedéssel érkeztünk idei első síelésünkre így január közepén. Pénteken 11. óra után érkeztünk és bár voltak apályán mégis a bejárat mellett tudtunk parkolni. Már az első látvány is csillapított a lelkesedésemen. A 4-es pálya látképe elég ijesztően hatott rám. De gondoltam ez egy piros pálya, nem az én asztalom, nincs vele dolgom. Gyors jegyvásárlás aztán már mentünk is a kabinossal felfelé. Fent is akárcsak lent, gyönyörű napsütés volt. A kék 1-es pályát céloztuk meg. (A 2-es kék zárva volt.)A szánkópályával párhuzamosan haladó résszel még csak csak boldogultam, de aztán jött egy szerintem nem éppen kék pályának megfelelő meredekebb letörés ahol a maradék lelkesedésem is elpárolgott. Tudtam, ha én innen leérek, soha többet nem megyek fel még egyszer. Néhány eséssel, de épségben leértem, az egyébként tökéletesen rendben tartott, péntek lévén nem túl zsúfolt pályán. A férjem aki szintén velem kezdett tanulni, de ennek ellenére sokkal ügyesebb, nem volt ennyire lehangolva. Neki tetszett. Ő simán vette ez a pályát. Én pedig béreltem egy szánkót és du. 16.-ig száguldoztam rajta. Szóval nem rossz ez a hely, de bizonytalan kezdőknek síelés céljából nem ajánlom.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.04.05. 12:50
Kihasználva a hosszú hétvégét, március 16-án voltunk itt egy szánkós-síelős napon. Mivel reggel országosan esett az eső, ezért nem siettünk túlságosan. Aztán 10 óra után egy kicsit kiderült az idő, a völgyben szép tiszta idő lett, a hegyen köd és havas eső váltakozva. Szinte csak magyarokkal lehetett találkozni, meg is töltöttük a parkolót rendesen. De azért tömegről nem beszélhettünk, sor nem alakult ki sehol. Sokan jöttek több napra a környező szállásokra. És sok volt a kezdő is velük, akik aztán rendre estek-keltek a meredekebb részeken.
A hó lentebb már egy kicsit tapadós, vizes volt, de azért lehetett csúszni rendesen. A probléma csak abból adódott, hogy amikor a kabinos beszállójánál kézbe kellett venni a lécet, a nedves olvadó hótól a kesztyűk hamar átáztak. A szánkózáshoz nem volt a legideálisabb ez a tapadós latyak. Amúgy sem lejtős több részén a ródlipálya, itt nem is csúszott, viszont a meredeken meg nagyon fröcsögött a havas lé. Ezért inkább többet síeltünk, arra még tökéletesen megfelelt. A 6-os pálya szokás szerint le volt zárva, az aljában már teljesen el is olvadt a hó.
Dél körül megnéztük a hegyoldal közepénél, a 4-es és 5-ös pálya között lévő Encián hüttét is. Ennek a bejárata a legideálisabb helyen, pont a szánkópálya mellett van. Kellemes hangulatot áraszt a benti kandalló, és jó idő esetén bentről szép a kilátás a környékre.
A nap végén az esti síelésre készülve elindultak a ratrakok is. A gépész irányba továbbtanulni szándékozó fiataloknak igazi látványosság volt a felvonulásuk. Különösen a bolygókerekes csörlős fordulásai a meredeken. Ezzel a bemutatóval zártuk a napot, ami a reggeli induló viszonyokhoz képest nagyon jól sikerült.
2018031610235b.jpg
2018031610209b.jpg
20180316SemmeringVolgy.jpg
2018031610212b.jpg
20180316SemmeringSzanko.jpg
20180316SemmeringPenztar.jpg
20180316Ratrak.jpg
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.02.19. 11:42
Kihasználatlanság miatt 30 Euroért átadó egy hétköznapokra (hétfő-csütörtök) szóló 3 napos Semmering Hirschenkogel sí és szánkópályáira érvényes Skipass. A 3 nap tetszőlegesen felhasználható, nem kell folyamatosnak lennie.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.02.07. 16:51
Szia!
Szerintem igen. Ugyan nem láttam más típusú szánt és nem kérdeztem rá, de nekem úgy tűnt, hogy ha megvan a napijegyed a síeléshez, amivel bemész a kapun, akkor bármilyen szánnal bemehetsz. És annyiszor ahányszor akarsz.
Mert nincs kötelező szánkóbérlés a szánkózáshoz, az külön van.
Ha nincs síelős napijegyed, akkor tudsz venni 4, 8 vagy 20 menetes szánkójegyet, amivel be tudsz menni a kapun. De mondom, ez csak akkor kell, ha nincs síelős jegyed.
Szánkót bérelni meg csak akkor kell, ha nincs szánod.
Előzmény: (RM 199108)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2018.02.07. 15:27
Szia Zoli! Saját szánkót is lehet használni? Nálunk mindig van 2 összecsukható a kocsiban. :-)
Előzmény: (TZoli 199093)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.02.07. 11:58
Ahhoz képest a honlapon elég rendesen találkozni a Zauberberg Semmering kifejezéssel.
Pénteken itt voltunk és kipróbáltuk a szánkópályát is. Felhős, csapadékos, 0 fok körüli időnk volt, néha egy kis enyhe széllel. Az S6-ról letérve csapadékban mindinkább a hó dominált, napközben esett is néhány centi. A pályát már 11 körül elég rendesen összetúrták a friss hóval, de nem volt vészes, inkább élvezetes a finom púder szerű természetes hó. Ha van síbérleted, az érvényes a szánkózásra is. Ha nincs, lehet venni külön szánkómeneteket. 6,50-ért lehetett bérelni szánkót, azaz kaptál egy műanyag lapszerű kulcsot, amivel le lehetett akasztani a szánkót a tároló helyről. Ez olyan volt mint a szupermarketeknél a bevásárló kocsik tárolója. Amikor visszavitted a szánkót és kivetted a kártyát, akkor visszakaptad a pénztárnál a letétként otthagyott igazolványt (szlát meg kell őrizni!). Ez a beléptető kapun belül van, és a szánkóval együtt fel tudsz menni a kabinnal a tetejére. A szánkópálya is innen indul, aztán az 1-essel párhuzamosan megy, átmegy 3 alagúton keresztül a 3, 7, 4-es pálya alatt, majd egy erdős részen visszakanyarodik a kabinos bejáratához. Elég széles, mind a két oldala megcsinálva hol természetes módon, hol palánkkal. Van benne néhány igazi lejtő ahol meg kell hajtani, mert van benne vízszintes is. Párszor visszafordul majdnem 180 fokkal és elmegy közvetlenül az Enzianhütte előtt. Azért 3,5 km hosszú, elég munkás dolog, nem gondoltam volna, jól megdolgoztatta a törzs izmaimat. Amikor fáradtam és elnéztem valamit (letapadt a sícipőm a puha hóban és rosszul vettem a kanyart) simán rézsút vette a szánkó a palánkot én meg nyakig bent a fél méteres púderben. Néha a meredeken erős fékezésnél pedig teljesen beborított a jégkása. A végén elég árkos lett pár helyen, ekkor meg kirázta a lelket is belőlem. De aki szereti a téli sportokat, annak nem lehet nem kipróbálni! Mi felváltva hol szánkóztunk, hol síeltünk, mikor milyen kedvünk volt. Ha éppen egyikünk se szánkózott, visszatettük a szánt a helyére, a kulcsot meg addig zsebre tettük. Bocsi a képminőségért, ilyen volt az idő. Fent erősen felhős, lent tisztább.
20180202SemmeringSzanko.jpg
201802029923b.jpg
201802029925b.jpg
20180202SemmeringSzankoKF.jpg
20180202SemmeringSzankoKL.jpg
20180202SemmeringSzankoKA.jpg
201802029939b.jpg
20180202SemmeringSzankoKLB.jpg
20180202SemmeringSzankoKB.jpg
20180202SemmeringSzankoB.jpg
201802029956b.jpg
201802029960b.jpg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.07. 10:25
Félre ne érts nem kötekedni akarok, csak hozzátenném, hogy a hegy neve sosem volt Zauberberg, az elözö üzemltetö hívta így magát a síterepet. A hegy neve Hirschenkogel a pálya pedig jelenleg simán csak Semmering néven fut immár 2 éve.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.