Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

maryke által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2011.03.10. 20:22
Aki nyugati országok pályáihoz van szokva az elképed a tömegtől, amit sorban állni lát. Valójában csak a 6 üléses felvonónál vannak olyan sokan, de halad a sor. Én, aki évek óta látom a fejleményeket, meg kell mondjam idén egyszer sem voltak annyian, mint korábbi években. S, pl január utolsó szombatján szinte alig voltak.(ragyogóan sütött a nap, mínusz 12 fok volt) A több napos bérlet annak éri meg, aki a legnagyobb kapacitású felvonón jár.Mivel nem valószínű, hogy valaki reggel 9től este 10ig bírja az egy napos tényleg túlzás,de vannak reális, jó konstrukciók.Szerintem.
S, hozzá kell még tenni, hogy itt nem igaz az mit valaki írt itt valahol egy lengyel topokban, hogy mindenért fizetni kell. Nos, itt ingyenes a parkolás, a wc, s csak mínusz 15 foknál hidegebb időben telnek meg a melegedők, a büfék délben.S, rengeteg a gyerek- tény nagyon családbarát hely!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.12.25. 09:16
Webkamera stb.info itt: http://www.bialkatatrzanska.pl/
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.03.21. 13:33
A https://www.bialkatatrzanska.pl honlapon webkamera , alatta bár lengyel nyelvű táblázatban láthátó a helyzet.
Egyébként éppen havazik. Éjjel -9 nappal +5 fok a hőmérséklet a város környékén.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.03.03. 11:22
A múlt hét tapasztalatai: a Bialka Tatrzanszkai pálya egész héten jól síelhető volt. Szombat délután ( márc 1) hatalmas vihar kerekedett, először esővel, majd egész éjjel hóval. Reggelre ismér több centis hóréteg borította a tájat az egész Tátrában, és esett a hó folymatosan míg el nem hagytuk a vidéket.
Tehárt ismét van hó.A bialkai pálya információs szolgálata szerint március végéig tudják tartani a hvat a pályáikon.Természtesen időjárás függvényében. Egyébként mától utószezoni árak vannak.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.18. 17:38
Vannak bankautomaták. A sétálóutcán bőven, a Gubalowka bejáratánál,stb. Sok helyen lehet kártyával fizetni. Tankolni mindig kártyával szoktam.Szerintem a kártyaelfogadóhelyek száma és az autómatáké olyan arányú, mint nálunk.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.16. 17:31
Nos,ha zlotyit szeretnél venni, azt próbáld meg inkább itthon, pénzváltók zömében lehet kapni, utazási irodákban is. A határon jóval többe kerül. Mármint ha ezt forintért teszed.Olyan 10 forint különbség is lehet.
Lengyelországban bármely pénzváltóban lehet forintot zlotyira váltani, ezzel is hasonló a helyzet. Kint sokkal érdemesebb euróról zlotyit váltani, az olykor még jobban váltódik, mintha itthon vennénk.
A bolti és éttermi árak is hasonlóak a mieinkhez. Helyi specialitással meglátod tele van a város és környéke.
Nagy bevásárlóközpontot Zakopánéban nem tudok, a privát csöpp árusoknak élni kell valamiből, így az alku lehetősége adott.
A málnaszörpös sörnél szerintem jobb a forralt vörösbor, de kinek ízlése szerint, kóstolgassatok ami jólesik.
Síeléssel együtt a csoportom tagjai heti 20-25 ezer forintból ( szuper félpanzió mellett) ki szoktak jönni egy hét alatt. Sok sajtot szoktunk haza hozni, meg esetleg gyömbér sört. ( utóbbit nehéz a környéken kapni)
Kívánom érezzétek jól magatokat!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.12. 21:07
Aki nem látta volna szombaton a TV2-n. Egy kis kedvcsináló.
http://tv2.hu/2008-02-08/Sikalandjarat_Zakopane-ban_tajgalovaglas_a_guralok_foldjen/
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.08. 10:26
Hát igen, a táblázatok értelmezése különösen a Nosal táblázatánál nem oly egyszerű, ott ugyanis a használt pályákra különböző ponokat von le, ami pontonként 0,1 Zlotyi( 10 Grosy).Szóval, ahhoz még a pályákat is tudni kell.
http://www.nosal.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=56
A bialkatatrzanskai pályák esetében is van ilyen pontlevonós kártya, vagy pedig az időpontokhoz rendelt összegek. Ez utóbbi táblázat értelmezése egyszerűbb.
Nos, végül is le lehet fordítani, de talán a lényeg, hogy napi 5000Ft-ért már lehet egész nap sielni a környéken bárhol.
Mi 4 napos turnusainkban a jól síelők 15-20000 Ft körül költenek összesen, a kezdők 6-10000-et.
Szóval, a szlovák áraknál is olcsóbb, nemcsak Nyugat-Európához képest.
Meglehet, a pályák rövidek. Sok aránylag rövid pálya van tucatszám a környéken, 20-30km-es körzeten belül.
Remélem így is tudtam segíteni.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.07. 08:41
Andras_80-nak.
Javaslom nézd meg a http://www.mariazakopane.pl/maria4en.html
A Nosalhoz van közel, még nem jártam ott, de sztem ki lehet próbálni.
Angol nyelvű honlapjuk is van.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.05. 16:05
KSanyi!
Szerintem ha ezen honlap főoldalán, a baloldali menüsoron legfelül a síterepekre kattintassz Lengyelországban levőkről is sok infohoz lehet jutni.
Jobb ötletem most nekem sincs.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.05. 11:07
Mit jelent a színvonalas, és mennyire legyen közel pályához?
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.01.31. 16:01
a https://www.bialkatatrzanska.pl honlapon vannak árak az ottani felvonókhoz,Zakopánéban kicsit drágább szokott lenni.
Ja, a tavalyi árak vannak az angol verzión, de a lengyelen az ideiek, egyébként ugyanaz.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.01.13. 12:35
E-mailben remélem kielégítő választ adtam. Segítek, ha tudok.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.12.24. 14:47
Kedves barbi21. Így 1 nappal indulás előtt különös kívánság a szállásfoglalás. Ha e-mail címed, vagy telefonszámod adott lenne....
Lehetetlen nincs.
Az én e-mail címem pedig ott van alább.
Szép karácsonyt mindenkinek, és kellemesebb tapasztalatokat az előbb szólónál.
Jómagam neten még csak Törökországban rendeltem szállást, olyan is volt. A személyes tapasztalatok biztosabbak.
Sok havat, szép időt, és kellemes kirándulásokat minden fórumozónak a jövő évben is!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.12.13. 22:22
Most jöttem haza Szlovéniából. Sajna a pálya még nincs kész. Nagyon kicsi szakaszon van csak pálya ha Rédicstől Mariborba tart az ember. Így aztán kamionok sokasága az úton ott a határ mentén. Visszafele inkább a Ptuj, Cakovec/Horvátroszág, Letenye útvonalat választottuk. Ja, és igen,a magyar szakaszon kerülni kell Lenti felé.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.23. 20:35
És még valami, mindenkinek!
A Kasprowyra december közepére lesz készen az új kabin.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.23. 20:11
Iuzs, most jöttem haza onnan. Segítek szállást foglalni. Írj a mrsmary@citromail.hu címre, hogy mikor, mit szeretnél.Valóban nem tudnak más nyelven, de nagyon kedvesek, én most voltam ott 4.alkalommal.És én is kozvetítő útján kommunikálok, nem lengyelül, mégis szuper helynek tartom. Korrektek, a kaja remek.......
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.13. 09:46
Írtam e-mailt. De mindenkinek, akit érdekel Zakopane és környéke szívesen adok infót. Családok, baráti társaságok, sőt Aradról is velünk tartanak, immár 5.éve megyünk oda, 3 éve már 80 fővel.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.15. 21:32
íme egy honlapcím:https://www.uteklorza.turist.pl
Az ár már 50zloty körül lehet félpanziót kapni, s nagyon bősége házi kaja.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.