Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mdanka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2013.01.18. 16:10
Általában több busz van. Nem feltétlenül várják meg, hogy tele legyen! Nagyjából 5-8 perc alatt ér vissza a csúcsra a busz, legalábbis a tavalyi és az azt megelőző években így volt. :)
Rögtön, ahogy leérsz lecsatolsz, felszállsz a buszra, pár perc és már indul is. Pörgősen mennek a dolgok, egyáltalán nem húzós a várakozási idő, főleg hogy van mellette 2 lift is, aki nem csúszik le Veronikáig, így megoszlanak a sízők/boardozók! :)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.03.11. 16:06
Holnapról zárva Kékestető!
Azért összességében, egy kiváló szezont tudhat maga után ez a pálya. Iszonyatosan sok jó pillanatot, élményt, örömet okozott számomra!
Akár hányszor fenn voltam, csak a jót mondhattam el róla. Kívánom, hogy jövőre is legalább ilyen jó szezon, és ilyen jó hó várjon minket, hóimádókat! :)
Remélem hamarosan sikerül egy-két újítást, fejlesztést is véghez vinni, és akkor még jobb körülmények között síelhetünk, az ország legmagasabb pontján! :)
Hajrá Kékes, hajrá síelők, és még egyszer nagyon szépen köszönjük az idei szezont, és a rengeteg munkátokat!
Találkozunk jövőre! ;)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.27. 19:48
Kedves Kosugi!?
Már ne is haragudj meg érte, de te miről beszélsz?
Lehet, hogy pár dologban igazad van, sőt!
De egyet azért kikérnék Kékes nevében, az pedig a sor!
Nagyon nagy badarság amit leírtál! Ha a sor hétvégeken 10 percnél nagyobb, akkor azonnal beindítják a kis tányérost is! Ez eddig mindig így volt, de olyan sokszor nem volt rá szükség a télen, mivel nem alakult ki sosem akkora sor!
Szerencsére a tömeg eloszlott a pályákon mindig, a fele a Veronika rétig a másik fele/negyede pedig a csákányozást választotta a lesikláskor. Ha pedig a mostani hétvégére gondolsz, akkor tényleg nem ment a kis tányéros, mivel ott már igencsak elolvadt a hó.
Egyébként meg a sor szempontjából Kékes nagyszerű... Gondolj csak bele, hogy 10-20 km-el arrébb (MSZI-ben) 30 perceket vártak az emberek a felvonókra! És nem 1x 2x, hanem szinte minden hétvégén! Kékesen ilyen szerencsére sosem volt, illetve itt többnyire kettesével mennek az emberek a csákányosokon, nem úgy mint ott!
A pálya számozást én sem értem, hogy miért jó így, de MSZI-ben is így van, lásd a felső részét ahol megtalálható ugyanazon a pályán 5 pálya! (3;4;5;6;7;8) beleértve a tanuló pályát is!
Összességében ennyi, amit szerettem volna.
De egyre azért legyünk büszkék, hogy ITTHON és KIVÁLÓ körülmények között síelhetünk, még ha oly kis pályákon is mint amik a Mátrában vannak!
Azt pedig ne felejtsük el, hogy Franciao. nem Magyarország!
A színvonal nem azonos, ahogy a fizetés sem, nem is beszélve az életkörülményekről...
Na mindenkinek jó csúszást! Használjátok ki még ezt a kis időt ami marad!
Előzmény: (Kosugi 135769)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.15. 17:48
Nagyon sok friss hó esett a környéken (kb 25-30 cm), szóval a hétvégén szerintem kiváló pályáink lesznek! :))
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.12. 20:11
Szeretném megcáfolni Tcaster előző hozzászólását, mert baromság amit ír! Tény, hogy én rá nem mernék menni az északi pályára (nekem elég meredek) de azok akikkel síeltem, lementek, többször is, és élvezték! Semmi kövesedésről, főleg nem kopásról nem számoltak be, igaz szombaton voltunk, habár nem hinném hogy éjszaka valaki szétsízte volna a pályát, hacsak vasárnap reggel át nem ment rajta egy elefántcsorda! Egyébként szombaton alig voltak rajta emberek, elenyészően, és szerintem ők sem tették ennyire tökre a pályát. Azért szerintem az üzemeltetők figyelnének erre, és nem hagynák annyiban a köveket, pláne nem a kopást! Még ha ratrak nem is kezelheti a pályát, azért ha lekopna itt-ott szerintem pár lapát friss havat dobnának rá a pálya melletti erdőből. A felvonó pedig szerintem semmivel sem megy lassabban mint a déli sípályán! Szóval szerintem enyhén túlzás amit írsz, lehet én vagyok elfogult, de nem hinném.
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.11. 22:00
Sziasztok, ma újra fenn voltunk Kékestetőn. :)
Ahogy felértünk (fél 3 körül) az első amit megfigyeltem, az a csodálatos kilátás a Tátrára volt! :)
Ezután, gyors csatolás, és irány a pálya!
A délin mentünk, nem mertem átmenni az északira, a tudásom még nem oda való. :)
A pálya már megint kitűnő állapotban volt, itt ott középen kisebb jegesedés volt, de elenyésző.
A Veronika rétig mentünk szinte minden körben, a buszok gyorsan fordultak.
Egészen zárásig fenn voltunk, (beleértve az esti sízést is) és nagyon élveztük!
Kékestetőt egyszerűen nem lehet megunni! :))
Készítettem egy videót is, a délin, csákányozás közben, gondoltam megosztom veletek. (A minőségért bocsi!)
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.09. 20:44
Szombaton megyünk!
Már alig várom! :)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.07. 19:32
Szia!
Mikor én legutóbb voltam esti síelésen, akkor nem volt, igaz hóvihar volt odafenn, így lehet az is befolyásoló tényező volt. :)
Hangszórókat viszont láttam, többet is, így időnként biztosan szól belőlük valami. :) De kitudja! :)
Ha valaki többet tud erről, az leírhatná, engem is érdekelne a zene kérdése.
Előzmény: (bjoli01 133656)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.07. 14:36
Bocsánat, elírtam az elejét! Hétvégén helyett Hétköznap! :)
Illetve ha hétvégén mentek akkor is, de miután a Kékestetőn lévő parkoló megtelik, az utat lezárják, és Mátraházán hagyhatjátok az autót, ahonnan a sípálya síbuszai visznek fel a csúcsra a "Nagy parkolóból".
Jó csúszást nektek! :)
És várom az élménybeszámolótokat! :))
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.07. 14:34
Szia Dóri! Hétvégén teljesen fellehet jutni műúton Kékestetőre. A parkolóban tudtok majd parkolni, a pályától kb 10 méterre. Fizetős, azt hiszem 600 ft/nap.
Hétköznap nem járnak a síbuszok, és csak a sípálya feléig lehet használni a pályát, de szerintem az is elég! :)
Van tányéros lift is, ami lassabb, de szerintem a csákányos sokkal jobb! :) Egyébként simán megtudod rajta tanítani a felvonózást, mivel nem ránt nagyot! :) Ketten pedig mégiscsak könnyebb a feljutás, főleg egy kezdő számára, mivel tudsz neki "instrukciókat" adni, mit hogyan csináljon felvonózás közben. :)
A pályákról csak annyit tudok, amit mások is elmondtak előttem, illetve ismerőseimtől tudom, hogy kiváló hó van odafenn! :) Teljesen ideális mindenhez a körülmény.
A felvonóra visszatérve, a "kis tányéros" egyébként nem mindig üzemel, csak akkor ha nagyobb a sorban állás (kb 10 ember van előtted), és szerintem a csákányossal tényleg jobban jártok.
Én a helyedben ide jönnék, nem Istvánba, mivel az drágább is, messzebb is van, illetve Kékestetőn is ideálisak a körülmények a tanuláshoz, nem említve, hogy olcsóbb is, és nincsen dugig tömve a pálya! :)
Ha bármi kérdésed lenne, csak írj nyugodtan, de azt hiszem mindent elmondtam. :)
Tanulóknak/haladóknak Kékestető ideális, illetve most hogy nyitva a "legendás Északi" is, így még a profil is élvezhetik a dolgot, még ha egy rövid szakaszon is. ;)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.06. 19:21
Hétvégén igen! :) Hétköznap nem hiszem, nappal sem nyitják meg teljes hosszban :(
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.04. 17:56
600 méteren 180m szintkülönbség még mindig több szerintem! (Kékestető 7-es pálya)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.04. 17:18
Hagyjuk már Bánkutat!
A kékestetői északi sípálya két pályából áll(6-7 pálya)!
A 6-os pálya a hegytetőről indul, majd az északi pálya felénél ér véget, onnan indul a 7-es pálya!
A 6-os pálya 400m hosszú, a 7-es pedig 600, ez összesen 1km!
Szintkülönbség: 6-os pálya 100m, 7-es pálya 180m, összesen 280m!
Tehát az 1km hosszú pálya szintkülönbsége 280m, tehát meredekebb mint Bánkút!
Előzmény: (Hogwash 133245)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.01. 13:00
Nyit a fekete, Északi pálya szombaton! :))
http://www.kekesteto.hu/index.php/fooldal.html
Most már tényleg nagyüzem lesz a hétvégén! :)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.30. 20:08
Nézzétek csak miket találtam! :)
Istenem, csak történne már valami előrelépés az ügyben! :)
Én drukkolok! :D
Egyik:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/matra-havas-hetvege-oktoberben-2003/
Másik:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/matrahaza-kekesteto-sipalya-fejlesztes/
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.30. 12:09
Szerintem felengednek bakancsban is a buszra, miért ne engednének? :) Kárt csak nem okozol benne. :)
Előzmény: (marzio 132464)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.30. 11:50
Miért használnád a Volán buszait?
A hétvégén megnyitott teljes hosszában a pálya, síbuszok közlekedtek.
A hétvégére is megnyitják újra a pályákat, elvileg, de messze van az még. :) (4 nap) Addig pedig változhat, de nem hinném, mivel tartós hideg lesz a héten.
Szóval összegezve, ha hétvégén mentek akkor nincs szükségetek a volánbuszra, mert lesz síbusz, ami a síbérlet árában benne van! :)
Előzmény: (marzio 132442)
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.27. 19:30
Én személy szerint iszonyatosan elítélem ezt a fajta hozzáállását a környezetvédőknek! Hiszen csak gondoljunk bele, egész Szlovákia egy nagy Nemzeti park, tele természetvédelmi területekkel, szintúgy Szlovéniában, és a környező országokban is.
Elolvastam az elejétől a végig a fórum hozzászólásait, így már látom hogy mik a kifogásai a természetvédőknek. Hát szerintem elmehetnek a sunyiba.
Nem értem, miért érdekük az, hogy valamit megakadályozzanak a fejlődésben!?
Nem lehet víztározó tavat építeni mert megváltoztatja a mikroklímát? Hagyjuk már... a szanatórium anno medencét építtetett, ami mára dísztóvá alakult, az nem változtatta meg a klímát? Illetve a betelepített fenyveserdő? Az sem?
Komolyan vicces ez az egész.
Én nagyon remélem, hogy most már a magyar környezetvédőknek eljut az agyukig, hogy ez így nem mehet tovább...
mdanka
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.25. 15:02
Szia.
Első kifogás: mert "természetvédelmi terület", ezért nem szabad a magyar jogszabályoknak megfelelően hóágyúzni. Mivel sajnos, még nincs elég természetes hó, így a pálya nem használható.
Második kifogás: Még ha van is elég hó rajta, talán nem érné meg üzemelteni? Kitudja.. :S
Aki esetleg többet tud mint én, az megírhatná! :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.