Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rajah975 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2012.01.12. 08:45
Sziasztok,

Két év keresgélés után megvan végre álmaim deszkája :-)
2010-is K2 SlayBlade. Álom! És ráadásul egy középkategóriás áráért :-D Jövő héten kipróbálom és mesélek a tapasztalatokról.

Csak meg akartam köszönni Nektek a sok segítséget, hogy mire vigyázzak a kiválasztáskor, mire figyeljek, hogy válasszak. Na meg persze büszkélkedni is akartam :-DDD

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2011.11.14. 06:34
Köszi az ötleteket!

A korlát csak úgy eszembe jutott, hogy szeretném még kipróbálni, de az nem annyira fontos. Viszont tudom, hogy ha ilyet veszek, még csak a közelébe se menjek :-)Max. 2 lapos túrák lesznek, valami olcsót tönkre fogok tudni tenni a korláton.

Apo Expresso kötésem van, elég kemény puha kötés, azzal nem lesz gond. Meg a bakancs is jó.

Egyébként én is úgy szoktam próbálgatni a lapokat, hogy haveroktól elkérem egy-egy napra az övékét és gyűjtöm a tapasztalatot. Emiatt elég korlátozott a kipróbálási lehetőség. És mindig beleszeretek valami jobba :-) Nemhiába 2 éve vadászok már egy végleges deszkára :-)
Előzmény: (golo 123931)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2011.11.13. 12:18
Köszi!

A súly megvan hozzá tuti, a technikát meg remélem :-)
Amikor próbáltam, akkor nagy élmény volt, csak aztán nem úgy jött össze, hogy meg is tudjam venni. Na meg hajtott a kíváncsiság, hogy milyen lehet a többi lap. Elimintarort próbáltam még, az is brutál kemény, meg gyors volt, de valahogy nem akkora élmény, mint a BL. De meg nem tudnám mondani, hogy miért.
Te próbáltál más, hasonló kategóriást?
Előzmény: (Quarius 123834)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2011.11.12. 14:10
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni lapválasztásban:

1. verzió:
http://www.skiing.hu/shop/snowboard-felszereles/deszkak/atomic-vantage-wide-straight-shot-sb-szett-10

2. verzió:
http://www.snowboardshop.hu/boards.php?id=226

3. verzió:
http://www.snowboardshop.hu/boards.php?id=298

Wide-os, 162-164-es, kemény, allmountain deszkát keresek, max 75e Ft-ig. 50% pálya, 50% free. Meg esetleg egy kis korlát vagy ugribugri, de az nincs tervben :-)

A Broadline-t próbáltam már, az tetszik, de a többi abszolút ismeretlen. Ha bárkinek lenne tapasztalata, illetve egyéb tippje, örömmel fogadom.

Előre is köszi a segítséget!

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.12.07. 09:10
Csatlakozom Bélapóhoz, sokkal előnyösebb az APO, mint a hagyományos. FLOW-ról nem tudok nyilatkozni, sosem próbáltam, de egy haveromnak az van, ő arra esküszik.
Nekem megy a belépés is a lift után, bár én az első szíjat nem a lábfejemen, hanem az ujjaim hegyénél használom. Mindenesetre, sokkal gyorsabb, hogy nem kell leülni a csatoláshoz. Én ajánlom bármelyiket. Próbálj fel párat, nézd meg, melyik jön be jobban.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.12.02. 12:15
Ez nagyon jó ötlet, eddig nem jutott eszembe. Pedig már minden vackot viszek magammal, de most bedobok egy teflonszallagot is mellé :-)
Előzmény: (sagai 95334)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.12.02. 12:14
Nekem egy Nitro Reverb TLS-em van és csak jókat tudok nyilatkozni róla. Kényelmes, kemény, nagyon jól tart. Ez általában igaz a Nitro-kra, legalábbis azokra, amiket felpróbáltam. Mondjuk én először a Team TLS-t néztem, az keményebb volt, viszont egy ponton nyomta a lában.

Szal mindenképpen próbálj, próbálj több márkát. És jegyzetelj :-D Én vagy 10 boltban voltam és vagy 30-40 pár bakancsot próbáltam fel, szal kitartás :-)
Előzmény: (denes83 95303)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.30. 12:47
Szerintem - és nagyon kihagsúlyoznám, hogy szerintem, szal ha hülyeség, nyugodtan hurrogjatok le :-) - a sb bakancsnál a keménység ugyanazt jelenti, mint a síbakancsnál. Azaz mekkora erő hatására hajlik meg előre, oldalra, stb.
Ez - ismét szerintem - a boardos stílusától függ. Parkban, ugrálásnál, puha bakanccsal jobban tudod hajlítani a lábad, ergo jobban csinálod az ugri-bugrit. Kemény bakanccsal kisebb erővel tudod a deszkának átadni a mozdulatot, mert a cipő is beleteszi a saját keménységét, ami viszont pályán való száguldozásnál előnyös.

De mondom, ez nem tudomány, ez a saját tapasztalatom. A régi bakancsom elég puha volt, egy keményebb lábujj élezésnél elég erősen kellett tolni. Az új bakancsom kemény, az minden erőfeszítés nélkül viszi át az erőt a deszkára.

Azt nem tudom, hogy a tapasztalat szempontjából ez mennyire mérvadó. Nem látom sok értelmét annak, hogy mondjuk kezdőknek puhább bakanccsal kell menni. Szal szerintem stílus, de biztos van pár kolléga, aki a tudományt is ismeri mögötte és megcáfol vagy megerősít.

Ja, mindezt csak azért írtam, mert érdekel engem is és hátha megtudom az igazat :-)

Meg még egy dolog. Ha futja a keretből, keress gyorsfűzős cipőt. Hidd el, áldani fogod az eget, mikor megállsz pihenni és egy mozdulattal fellazítod a cipőt, aztán indulásnál egy másikkal behúzod és nem kell kötözgetni kesztyű nélkül :-)

R.
Előzmény: (denes83 95068)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.28. 20:48
Privát ment.
Előzmény: (gabris 94921)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.28. 20:45
Érdekes, mert a képen a 2010/2011-es deszka van, de azt sehol nem láttam 450 USD alatt. Na meg a cím is 07-es El Grande-t mond.

Találtam egy oldalt, ahol megvan egy csomó új és régi deszka adata, használt technika, kép, méret, stb:

http://www.snowdb.com

De ha tényleg a 2010-est adják ennyiért, akkor vegyél és szólj nekem is :-D
Előzmény: (Bélapó 94890)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.27. 10:16
Sziasztok!

Ftwo Random-ot használ valaki? Tapasztalat? Tényleg annyira jó, mint mondják?

R
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.02. 11:41
nem tűnik rossznak az El Grande, elvileg több technikát is tettek bele, mint a crest-be, de emiatt az ára is 360 EUR körül mozog :-(
Előzmény: (poisonka 91859)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.02. 09:23
200 EUR. A német e-bay-en hirdetik fix árasnak.

Megnézem a másikat is.

Köszi!
Előzmény: (poisonka 91859)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.10.29. 14:01
Sziasztok!

Elan Crest Wide 2010-es darabról mi a véleményetek? Megér 200 ójrót? Érdemes megvenni? A tesztek jót mondanak róla, de már nem nagyon hiszek a teszteknek :-)

Amúgy mikor szokott beindulni a használt piac? Hetek óta nincs nekem megfelelő ajánlat sehol. Még megvárom a HóShow-t, de aztán vennem kell már valamit. Csak egy kicsit elkenődtem, hogy a válság miatt senki nem vesz új deszkát adja el nekem a régit, de jó állapotú, tökéletes decket :-)

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.10.06. 15:08
Köszi!

Írtam mélt, várom a képeket :-)

Szal akkor a Vantage is jó? Huh, jó hír, agyalhatok :-) Mondjuk nekem a Vantage design-ja jön be a legjobban, pláne, ha még jó deszka is. De a Zeppelin is nagyon érdekel. Kezdhetek megint teszteket túrni :-)

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.10.05. 08:52
Sziasztok!

Újabb kérdések, még mindig nem döntöttem :-)

Nézegettem az aprókat és láttam pár deszkát, amik érdekesek lehetnek. Viszont csak gyári véleményeket találtam, semmi felhasználóit. Ha valakinek van tapasztalata, megírná? Előre is köszi!

A kérdéses deszkák:

FTWO prime - 165-ös
https://sielok.hu/apro/hirdetes/6525/

Ez tetszik, az f2 úgyis benne van a preferált deszkák között. A tesztek azt írják, hogy jó öszvér használatra. Kicsit zavar, hogy nem wide-os, de rá kell próbálni a bakancsom.

Atomic Vantage
https://sielok.hu/apro/hirdetes/5515/

No, ez érdekes. Sok helyen hallottam, hogy az Atomic deszkák nem a legjobbak, a léceik sokkal jobbak, viszont erről ódákat zengenek, hogy mennyire jó fordulni vele, meg ilyenek.

Burton Supermodel - 2004
https://sielok.hu/apro/hirdetes/6482/

Ezzel csak azért szemezek, mert Burton. A 2004-es elég réginek tűnik, azóta rengeteg újítás jött be.

Burton Custom X

Ez még a régi rostán maradt fenn, szemezek vele, csak lusta voltam utánanézni az APO kötéskonverternek

Hammer Broadline

Ez is régi rostás, tavaly óta szemezek vele.

FTWO Respect

Ő is régi kinézés.

Jelen pillanatban ez a hat deszka van most szem előtt. Természetesen az ár nagyon fontos, ezért is nézem a használtakat első sorban, de összehúzom a nadrágszíjat, ha lényegesen jobb deszkát lehet venni némi plusz pénzért.

Köszi előre is a véleményeket!

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.08.11. 08:34
Sziasztok!

Köszönöm mindkét linket! Poisinka összehasonlító tesztjénél leragadtam egy kicsit, voltak olyan deszkák, amikről nem is hallottam soha (mondjuk ez nem jelent semmit) és azoknak kezdtem utánaolvasni.

De minerel bluetomato-s deszkája is királynak tűnik.

Kicsit várok, hogy lejjebb menjen az euro, aztán berendelek egyet. Mondjuk még mindig nem döntöttem el, hogy melyiket, szal van min agyalni.

Köszi a segítséget!

R.
Előzmény: (minerel 89408)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.07.26. 11:11
Köszi!

Inkább öszvérre hajtanék, mert azért kell menni pályán is gyerekkel, párommal. Kínlódni meg ott sem szeretnék. Utánanézek a Customnak, bár már olvastam róla sok jót, csak eddig nem gondolkodtam Burton-ben.

Az alapvető gondom a Burton-nel az, hogy más a kötésfelfogatás, mint a "normál" deszkákon. Tavaly vettem egy Apo kötést, nem nagyon szeretném lecserélni. Tudom, hogy google az én barátom, sőt biztos vagyok benne, hogy találok is konvertert, ha a B melett döntök, de azért kérdezek :-)

Minden kötésnek ugyanolyan átmérőjű a tárcsája vagy típusonként mást kell keresni? Szal elég bemenni egy Burton bolta konverterért vagy végig kell nézni az APO boltokat? Meg ugye ebből a szempontból az ár/érték arányba belejön még a tárcsa ára is.

Amúgy, ha már ennyire pang a fórum, egy kis off is hadd legyen. Nem ismer valaki olyan oldalt, ahol márkafüggetlen profik értékelnek különböző deszkákat? Csak az sszehasonlítás végett :-)

Köszi!

R.
Előzmény: (poisonka 89344)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.07.21. 10:32
Sziasztok!

Először is bocs az új topicért, de nem találtam olyat, amibe beírhattam volna.

Újra eljutottam a boardvásárlás kérdéséig, mivel az zsírúj Magnumomat elhagyta a Lufthansa a hazaúton. Végigbekkeltem a szezont kölcsönzős deszkákkal, hátha megtalálják, de március végén kifizettek, mondván, már nem lesz meg.

Jó dolog a rosszban, hogy télen egy párszor kimentem freerideozni és úgy döntöttem, hogy az tetszik nekem, nem a pályán való száguldozás és az okosok szerint a Magnum erősen pályadeszka (mivel nem tudtam kipróbálni, erről nem tudok nyilatkozni)

Na szóval, hogy ne legyek nagyon hosszú: kerek most valami jó freeride deszkát az alábbi paraméterekkel:

- 160 - 165 cm közötti
- mindenképpen wide
- valami jobbfajta, keményebb, hogy a 100 kilómat bírja :-)
- 100e alatt legyen
- itthon vagy az EU-n belül meg lehessen venni, még egyszer nem szeretném végigcsinálni ezt a VÁM macerát

Egyelőre a Hammer Broadline van a lista élén, de még csak mot kezdtem nézelődni. Láttam olyat hogy Ride Timeless, de arról semmit nem tudok, csak a kinti fórumokon dícsérik agyba-főbe.

Szóval, ha veleki tapasztalatból tudna ajánlani valamit, ami neki bejött, azt megköszönném.

Üdv:

Rajah
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.18. 19:58
Szia!

Megnéztem és ugyanazt tudom mondani, mint Bélapó. Minden csatt könnyen és finoman nyílik, a háttámla lehajtásakor könnyen lehet ki-be lépni. A támla pedig szinte vízszintesre lecsukható.
Én a régi kötésemet is egy idő után csak az orron hordtam, annak ellenére, hogy nem volt nagy papucsa, ami körülölelné. Ezt is csak így néztem, de nekem elég stabilnak tűnt a rögzítése.

Üdv:

R
Előzmény: (gyf 80518)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.