Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rajah975 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.18. 13:08
Szia!

Én is nemrég vettem, de még nem teszteltem, majd csak hétvégén. De a postod után este felrakom és megnézem, hogy produkálja-e nekem is lenti dolgokat. Elég kíváncsivá tettél :-D

R.
Előzmény: (gyf 80518)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.15. 10:09
Csak a tapasztalatok gyűjtése végett írom, hogy mindenki tudja, mire figyelje:

Megvettem kint az új Nitro Magnum deszkámat. Sokat agyaltam, hogy hogyan hozzam haza, aztán végül sikerült találnom egy ismerőst, aki jön haza. Mivel, ha személyesen hozzák a deszkát 430€ értékig nincs vám meg ÁFA, ezért ezt választottam. Meg én naív, gondoltam biztonságosabb is, mint a posta.

Ennek ellenére a San Francisco-i reptéren valami nagytudású check-in pultos embernek sikerült összecserélnie a csomagmatricát egy bőrönd matricájával. Most Ferihegyen figyel egy bőrönd az én matricámmal és a boardom meg valahol járja a világot, ki tudja, milyen matricával ráragasztva. Lufthansa 90 nap után fizet kártérítést, addig keresik. De a kártérítés súly után megy, szal fogalmam sincs, hogy mit fogok kapni. De az érdekel a legkevésbé, mert vége lesz a szezonnak, mire kifizetik.

Szal csak annyi, hogy ha valaki személyesen hozza be a vásárolt cuccot, semmiképpen ne jöjjön el addig a check-in pulttól, míg a saját szemével nem látja, hogy a jó matricát ragasztották rá. Meg úgy általában, ha repülővel megy, akkor se.

Egyébként minden tiszteletem a ferihegyi csomagos munkatársaké. Ilyen segítőkész társaságot nem nagyon láttam még. Ha rajtuk múlna, már tuti meglenne...
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.10. 14:45
Köszönöm szépen!

Akkor csalódni nem fogunk benne, ha erre esik a választás.

Üdv

R.
Előzmény: (huligan 79156)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.08. 18:35
Sziasztok!

Tudnátok véleményt adni az alábbi lécről?

Kneissl Black Star 148 cm R12

Ismeritek a márkát? Valaki esetleg használ ilyet? Mi a véleményetek róla?

Köszi!

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.07. 15:48
Köszi szépen!

Azt hiszem, ezt nem fogom megúszni a meglepetés lelövése nélkül. Karjaimba kapom a párom és elmegyek vele a boltokba, mert ha rajtam múlik, koponyás léce lesz pillangós helyett.

Mindenesetre köszönöm a választ!
Előzmény: (Xero 78750)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.06. 18:59
Köszi szépen!
Előzmény: (Xero 78664)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.06. 11:39
Köszi szépen!
Előzmény: (fraky 78641)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.06. 10:17
Nem akarok új topikot nyitni, meg szerintem emiatt nem is érdemes, de hadd legyek egy kicsit off:

Tudtok ajánlani egy olyan boltot, ahol síléceket árulnak és az eladók annyira értenek a síeléshez és annyira segítőkészek, mint az itt ajánlott snowboardos boltok?

Köszi!
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.06. 10:03
Igen, sajnos ez az én régi kötésemmel is előfordult. Nem a fogazat kopott el, hanem a racsni mozgott a helyén. Elég gáz volt, mikor a hátsó lában felső csatja leoldott egy combosabb balkanyarban. Én nem próbáltam a cipőfűzőt (eszembe sem jutott), hanem lecseréltem a kötést. Ott a helyszínen lekínlódtam a hegyről magam, szerencsére az utolsó nap délutánján volt.
Én még azt is megoldásnak tartom a problémára, hogy ha talál valahol valakinél elfekvőben egy szintén rossz, nem használt kötést, akkor lecseréli a szíjat, amin a racsni van. Ha szerelhető. Egy ingyenes hirdetést valahol megér, hátha van valakinek.
Majd este megnézem én is, hogy megvan-e még a régi kötés, és ha megvan, odaadom, hátha lehet vele kezdeni valamit...
Előzmény: (Bélapó 78575)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.06. 09:55
Bocs, azt tényleg elfelejtettem:

170 cm, 68 kg.
Előzmény: (Xero 78607)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.05. 22:45
Sziasztok!

A feleségemnek szeretnék lécet venni születésnapjára, de gondjaim vannak. Kezdetektől fogva (2002) egy Dynastar Nova L 154-es léccel csúszott. Most szeretném meglepni egy újjal, de nem tudom milyen legyen. Ha valakinek van ötlete, örömmel fogadnám.

Gyakorlott síelő, de az élmény kedvéért síel, nem a sebesség miatt, szóval nem gyors léc kell, hanem inkább jól kezelhető. Lejön bármilyen pályán, de a keményebb piroson és a feketén nem olyan magabiztos, szóval szerintem erősen haladó, de nem profi.

Néztünk neki lécet, a Head Every One tetszett neki, tudásra is, szintre is passzol hozzá. Ennek a lécnek keresném az alternatíváit, vagy erről a véleményt. Voltam a Hervisben, de azok a lécek nem nagyon győztek meg. Amit ott néztem:

- Blizzard Icelander IQ
- Head XRC 300i

Nagyon örülnék, ha tudnátok segíten egy kicsit, mivel egyáltalán nem értek a sílécekhez :-)

Ja, jó lenne, ha olyan 50-60 ezerből meg lehetne úszni, hogy még el tudjunk menni síelni is :-)

Előre is köszönöm a segítséget!

R.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.31. 15:55
Tényleg, teljesen igazad van! Nekem az első napom nagyon-nagyon fájdalmas volt :-) Csuklóvédő mindenképp, az elengedhetetlen. A térdvédő nagyon hálás dolog, egy csomót fogsz térdelgetni (de gondolom ezt már tapasztaltad).

Arra figyelj, hogy a boardról - ellentétben a síléccel - vagy arcra vagy hátra esel, de nagyon ritkán oldalra. Ezért tényleg védeni kell a gerinced, mer csúnyán oda tudod verni magad. Csulkóvédő meg azért a legfontosabb, mert amíg meg nem tanulsz esni, addig önkéntelenül a kezeddel próbálsz csillapítani, ami olyat ver a csuklódra, hogy egy hétig nem fogod használni. Nekem az egyik szegény ismerősön első napján eltörte mindkét csuklóját. Azóta sem mert boardozni, de a mindennapi élete is egy kín volt 3 hétig.

Egyébként meg BUÉK mindenkinek!
Előzmény: (gyf 77987)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.29. 13:54
Helló!

Először is üdv a boardosok között :-)

Alapból azt szokták mondani, hogy az állad és az orrod közé érjen a deszka. De ami itt sokszor elhangzott, az az, hogy menj be egy olyan boltba, ahol fanok dolgoznak és kérj tőlük segítséget. Ők segítenek kiválasztani Neked a megfelelőt méretre, stílusra, stb. Mert ugye minden deszka más, más stílushoz, szinthez, terephez való :-) Ha bp-n laksz, lesz itt pár cím, ahova érdemes elmenni. Ja, kezdéshez rövidebbet szoktak ajánlani, azzal könnyebb tanulni.

A másik, ami itt sokszor elhangzott, hogy első a bakancs, második a board, harmadik a kötés. Ez a fontossági sorrend. Ha a bakancsod megvan, akkor nézz egy boardot (amit most csinálsz), kötést meg keress egy olcsó de azért jobb fajtát valahol. Nem hiszem, hogy bárhol adnak csak kötést kölcsön, de ennek utána kell kérdezni. De én a helyedben tuti körülnéznék az aprók között vagy valamelyik hirdetgetős oldalon, hogy mennyiért adják.

Ja, az meg az én tapasztalatom, hogy az első, második évben a deszkának sem kell márkásnak, high-tech cuccnak lenni. Majd ha tudod, hogy mi fekszik Neked, akkor keress egy jó deszkát.

Na, ha ki tudtál hámozni valamit ebből a maszlagból (bocs, ebéd után vagyok, nem a fejemben van a vér :-)), az már fél siker :-) Ha már bepötyögtem, hagyom, de a lényeg, hogy menj be egy boltba, mond meg, hogy ennyi pénzed van és keressenek megoldást Neked. Vagy nézz ki pár deszkát, ami megfelel az izlésednek és a pénztárcádnak, dobd fel ide és a hozzáértők majd megrágják. Én is így választottam ki az enyémet :-)

Ja, és nézegesd az aprókat, aki kapott új deszkát karácsonyra, az árulja is a régit.

Üdv

R.
Előzmény: (marcizmus 77784)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.17. 17:49
Hát igen, de a régi bakancsomhoz képest ez valami álomszuper :-)
Előzmény: (minerel 76646)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.16. 14:28
Megvan a cipőm is :-) Kaptam karácsonyra egy Nitro Reverb TLS-t. Vagyis csak a bal lábast kapom karácsonyra, a jobbost magam vettem :-)
A lényeg: nem akarok reklámot csinálni, de sok felpróbált cipő közül ez valami hihetetlen kényelmes volt. A belső fűző a saroknál is megfeszít, nagyon jól van kialakítva a belseje, teljesen passzol a lábra. A TLS miatt meg a magas lábfejemen is kényelmesen meghúzható. Szal most boldog vagyok :-)
Külön köszönet a snowman-es fiataloknak, hogy ennyire segítőkészek voltak, hagytak próbálgatni, elláttak tanácsokkal. Respect!
Tudom, most fog jönni, hogy a Burton meg a Flow is van ilyen jó. Megint csak azt tudom mondani, mint régebben, hogy nem reklámozok, csak megosztom a tapasztalatokat.

Üdv!
Előzmény: (marisol 75633)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.02. 08:59
Találtam egy magyar céget, aki az e-bay-en és egyéb internetes áruházakban vásárolt dolgok hazahozatalára szakosodott.

http://uspack.hu/

Most várok tőlük egy árajánlatot a board-ra, ha megkaptam, megosztom Veletek, hátha használható alternatíva...
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.02. 08:54
Ha sikerül kipróbálni, megosztom a tapasztalatokat :-)
Előzmény: (Trailrider 75078)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.01. 17:01
Szia Marisol!

Igérem, a Nitro-k felpróbálását Nálatok fogom kezdeni :-) Amúgy meg az új Magnum mellé, Nitro bakancs dukál :-D

Kösz a linket, érdekes volt. Tényleg kíváncsivá tett, ki kell próbálni.
Előzmény: (marisol 75050)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.12.01. 12:17
Na pont emiatt kérdeztem a tapasztalatokat :-)
Azt hiszem, nagyon ki kéne mosni a számat szappannal, ha a hegy tetején adná meg magát a nem olcsó technika. Bár nem hiszem, hogy olyan bonyolult lehet, de a sima fűzőnél biztos bonyolultabb...

Azt a 3 fűzős dolgot nem ismerem, amit ConClark említett. Utánanézek annak is. Bár azt hiszem az lenne a legjobb, ha lassan a nyakamba venném a boltokat és elkezdenék próbálgatni...

Köszi a tippeket!
Előzmény: (gyf 75021)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.27. 15:58
Ma szúrtam ki, hogy nem csak a Flow-nak van BOA-s bakancsa, hanem még egy csomó cégnek. Van valakinek tapasztalata? Megéri a felárat? Tényleg lehet kesztyűben is rendesen meghúzni? Ha minden másban egyezik egy sima fűzőssel, inkább ilyet vennétek vagy fűzőset?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.