Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mnkj által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2017.01.04. 11:20
A kamera elfordítása szerintem is jó ötlet!
Előzmény: (hippie 191748)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2017.01.04. 10:28
Egész jó hely lehetne Eplény, vagyis tk. az is, a pályáik jók, nagy erőfeszítéseket tesznek a behavazásukra is(ez persze az ő üzleti érdekük is), folyamatosan fejlesztenek, stb. Viszont az olyan húzásokkal, mint a kaució vissza nem adása, saját maguk alatt vágják a fát. Szerintem a marketinget is egy kicsit túltolják, nekem már nagyon visszatetsző. Az, hogy visszavonultak ettől a fórumtól, szintén nem vet jó fényt rájuk, bármi is legyen az oka, hisz eddig minden nap beírtak, reklámozták magukat. Sajnos Mo-on kevés a pálya, így hétvégén óriási a tömeg. Ez nem az ő hibájuk, de emiatt mi már nem nagyon megyünk. Esetleg hétközben. Hétvégén egyébként a jegy Ausztriában egy kis pályán már olcsóbb is, de legalább is árban van. De igazából nem is ez a fő szempont, hanem, hogy nincsenek annyian. Így számunkra egyedüli előnye a közelség.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.12.29. 13:27
Bocs, de nem olvastam a cikked. :-) A hírekben csak a felvonóról volt szó.
20 ágyú? Az nem rossz.. Remélem, hogy a tározó tó kapacitása is elég lesz ehhez a rengeteg ágyúhoz. Nem tudod esetleg, hogy nyáron hány bringás vagy kiránduló veszi igénybe a Sólymot? Az az érzésem, hogy ez a 4 évszakos kihasználás csak marketing szöveg... De szerintem nem is ez a lényeg, mivel ez egy sípálya. Remélem jövőre már olyan kapacitással tudnak dolgozni, hogy le lehessen menni hétvégén is.
Előzmény: (skioutlet 191593)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.12.29. 08:11
Szerintem Eplénybe nem plusz liftek kellenek elsősorban, hanem hó. A 4-es sem megy szinte soha, mert nem tudják behavazni. Jól hangzik a plusz lift, de hiába hordják fel azt a csomó embert a hegy tetejére, ha nincs hol lejönni. A hétvégi tömeg már most is veszélyes szerintem.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.03.01. 17:28
Szia!

Van még szabad hely?

Üdv!
Előzmény: (Sörapu. 188094)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.11. 22:14
És a reklámblokk után... :-)

Ma voltunk lenn. Az egyes az időjáráshoz képest viszonylag rendben van, viszont a felső szakasz felénél egy csomó helyen már kilátszik a föld. Egyszer meg is álltam, hogy megnézzem. Látszik a fű és egy kisebb kő is. Jó lenne, ha ide tudnátok valahonnan havat hozni, mert lassan nem lesz már kerülni sem hely. A pálya tetején megvan az a kb 50cm. Egy dolgozó a szemem előtt szúrta le a mérőpálcát. A hetes jobb oldala már nem nagyon létezik, a bal oldalon még van azért jelentős mennyiségű hó. Lecsúszni le lehet rajta. Remélem ma tudtok ágyúzni, talán elég hideg lesz hozzá. Holnap megnézzük az eredményt.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.10. 19:09
Köszönöm, közben azonban sikerült első tulajtól egy jó állapotú, használt atomic lécet és bakancsot vennem 15-ért :-).
Előzmény: (Hogwash 187301)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.03. 11:59
Sziasztok!

Van tapasztalat a hervis-es saját márkás lécekkel? Egy 100 cm-es, gyereknek való lécet kötéssel leáraznak kb.40-ről 20-ra. Másik alternatíva egy jobb, de használt léc. Egyelőre ilyet még nem találtam. Mit gondoltok? Nem nagyon akarok bérelni a hirtelen elhatározások kivitelezhetetlensége, kényelmetlensége miatt. Illetve a további generációk is használhatnák, ha kibírja... Egy évben max 10-szer használnánk.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv!
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.03. 11:56
Szia,

én is kutya pórázzal csúsztam a lányommal. Bár ő már nagyobb. Olyan pórázt vettem, amelyik talán 10 m kötéllel bír. Bár csak olyan pályán lehet használni, ahol nincsenek sokan, nehogy valaki köztetek akarjon elcsúszni. Én is csak baj esetén használtam. Mi Eplényben voltunk, rögtön felmentünk a 6-osra, másnap a hetesre, majd harmadnap az egyesre is. A félelmet legyőzni is jó, mert a gyerek biztonságban érezte magát. Nem akart nélküle menni. Én a derekára kötött övre rögzítettem a pórázt. Ha erősen visszahúztam, akkor sem esett el vele, de ő már 6 éves. Nekem is szólt egy oktató, hogy ez így lábtörés veszélyes, de nem értek vele egyet. Nem tartom ebben a korban veszélyesebbnek, mintha egyedül síelne. Aztán másnap már volt, hogy "elfelejtettem" rátenni és anélkül is jött le ügyesen hóekével. A hátrafele síelés nekünk is bevált, meg a kígyózás is. Harmadik nap már saját útvonalon hóekézett lefele. Egy oktató biztosan jobban ért hozzá, de hobbi síeléshez szerintem, ha megtanítja az ember a helyes tartást, illetve mit csináljon a lábával, valamint párosul lelkesedéssel is a dolog, akkor jól meg lehet tanulni házilag is. Főként három éves gyereket nem tennék suliba, mert ők azért csak elég lassan fejlődnek. Persze akinek az anyagi oldala nem gond, az mindenképp írassa be a suliba. Addig is nyugodtan csúszhatsz párat! :-) Én saját magamtól tanultam meg síelni. Nem mondom, hogy nincsenek nálam sokkal szebben és jobban síelők, de én így is élvezem a dolgot és akár a nyolc órás jegyet egy kis kajaszünettel végig pörgöm.
Előzmény: (sztomi 185881)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.03. 11:38
Bocs, ezt nem ide akartam.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2016.02.03. 11:31
Sziasztok!

Van tapasztalat a hervis-es saját márkás lécekkel? Egy gyereknek lécet kötéssel való szettet leáraznak kb.40-ről 20-ra. Másik alternatíva egy jobb, de használt léc léc. Egyelőre ilyet még nem találtam. Mit gondoltok?

Kösz!
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
Topik: Obertauern
2015.02.23. 15:19
Kösz srácok!
Előzmény: (Robin 181194)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
Topik: Obertauern
2015.02.23. 11:30
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy hol érdemes parkolni és mennyire korán kell érkezni, hogy a pályához legközelebb tudjunk megállni? Dél felől fogunk érkezni, ha ez esetleg fontos.
Köszönöm!
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.19. 21:40
Igaz, hogy itt nem nagyon válaszoltak az üzemeltetők, de azért több reklamált dolgot megoldottak. Pár helyen észrevettem a pálya számozást. Talán mindenhol kinn lehet, nem ezeket kerestem, mivel ismerem a pályákat. Aztán a pályákat is tisztességesen rendbe rakták. Ma például keresni kellett volna a hibákat. Én nem nagyon találtam. :-)
A 4-es kifejezetten szuper volt! A nap közepére szokatlan tömeg jelent meg rajta. Volt úgy, hogy a meredek részen egyszerre öten is voltak!
A parkoló jegére volt szórva apró kavics, legalábbis arra, ahol mi álltunk.
És láttam, hogy egy ember egy nagy kartondoboz gyertyával igyekezett a parkolók felé. :-)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.18. 17:13
Kedden voltunk kinn. Az idő lenn szuper volt, a csúcson deltás. A fenti két pályán emiatt csak egyet csúsztunk. A viszonylagos tömeg az 1-est kb. délre szétsíelte, az 1b ág még sokkal jobb állapotban volt délután is. Érdekes mód néhol már reggel, illetve viszonylag korán széttúrt pályákkal találkozhattunk. Talán elromolhatott egy ratrak? A Stuhleckban alatt napközben szereltek egyet... Amelyik pályát rendesen megcsinálták, azok viszont szuperek voltak. Az oldalsó Familienliftre kb. 20 Euróért lehet jegyet venni. Tanulni tökéletes és 30 perccel tovább is nyitva tart.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.18. 17:00
Ma voltunk kinn. A fiúk egész jól rendbe rakták a pályát. Nem láttam egyetlen földes foltot sem. A 4-es meredek részének elejére kellene még hó, mert elég jeges volt nyitás után is, de az alja szuper volt. A 7-es, a 2-es és az 1-es is rendben volt. Az 1-es középső, laposabb részén nagyon puha volt a pálya, mivel még reggel is mentek az ágyúk. A 3-as lift alatti részétől a meredek rész kezdetéig jó lenne egy kis pályakezelés, mert majdnem nehezebb ezen a szakaszon átjutni, mint a meredek részen. :-) A meredek rész viszont óriási volt! Nagyon jó rajta a hó és a buckák is jól megnehezítették az ember dolgát! :-)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.13. 21:29
Korábban még sosem csúsztam a hármas pályán, de ma kipróbáltam. Azt kell, hogy mondjam, hogy a vége nagyon jó! Igaz, hogy rövidke kis szakaszról van szó, meg, hogy az eljutás addig nem sok izgalmat rejt, de ma egymás után jó párszor lejöttem rajta. A többi pályával szemben több előnye is van: a nap végén sem buckásabb, mint reggel és nincs rajta egyáltalán tömeg. :-)
Kipróbáltam a 4-est is. A végén a meredekebb része szintén nagyon jó. Kár, hogy ilyen meleg az idő. Reggelre megfagy a nappal olvadozó hó. Mivel hétvégén nem merek lemenni, remélem, hogy jövő hétig még kibírják ezek a pályák is. Bár a hármas kb. az ülős alatti szakasza már tényleg csak egy keskeny nyomtávon járható.
1-kor eljöttünk, addigra már a fenti parkolóban is sok autó állt. A liftnél nem kellett szinte semmit sem várni. A tömeg eloszlott a pályákon. Milyen jó is lenne, ha egész szezonban nyitva lehetnének ezek a pályák is.
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.09. 19:29
Azért a havazásról nagy valószínűséggel lehet előre tudni, illetve a hó mindenütt esik, ezért a pálya így mindenhol egyformán csúszik vagy nem csúszik és nem baleset veszélyes a hirtelen tapadás változás. Ha nincs vészhelyzet, azért az Aréna szokott menekülő útvonalat hagyni.
Szeretném megdicsérni az utóbbi napok kommunikációját! Kifejezetten korrekt! Esetleg jelezhetnétek, hogy napközben is ágyúztok. Tudom, hogy nem oszt, nem szoroz, az a pár ember, aki nem szeret ágyúzás közben síelni, de örülnénk neki, ha tudnánk mikor lesz ágyúzás. Így akkor mennénk, amikor nem megy az ágyú. És mindenki boldog lehetne... :-)
Köszönöm!
Előzmény: (Kamperos 180048)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.02.05. 22:11
Belekotyognék én is...

Szerintem Eplény előnye a közelsége, nem az ára. Persze ha nem Miskolcról vagy Békéscsabáról jössz. Le lehet ugrani egy csúszásra anélkül, hogy ott kellene aludni. A természeti adottságokat mindenki ismeri. Ha minden pályát nyitva lehetne tartani a szezonban, akkor azt mondanám, hogy az ára is kedvezőbb. Az esti síelés ára a 40 %-kal csökkentett áron valóban kedvezőbb. Esetleg a kosutkai megoldás alkalmazása megfontolandó lehet. Mivel este inkább a jobb sielők mennek és csak karcolják a havat, nem buckásítják annyira. Tehát a ratrakolás cálja a buckák eltüntetése lenne, ami amúgy is puha réteg. Egyébként többször tapasztaltam, hogy napközben is elment a ratrak egy nyomvonalon. Az okát persze nem tudom. A másik megfigyelésem pedig az volt, hogy amikor egész éjjel mentek az ágyuk, közvetlen nyitás előtt ment a ratrak. A hó ekkor sem fagyott ki és 11-kor már tiszta bucka volt a pálya. Ez van. Ha tökéletes pályán akar síelni az ember, akkor kell várni pár napot, amikor éjjel tudnak ágyúzni és nappal sincs meleg. Addigra szuper pályát csinálnak. A napos idő szintén nem kedvez. Viszont ha lecsábítasz egy kezdőt és tanítgatod, akkor sem a viszonylagos tömeg, sem a pálya kevésbé tökéletes volta nem zavaró, mivel úgyis együtt és lassan csúsztok. Erre most jöttem rá, miután kivittem a gyereket. A kommunikációt tényleg nem kellene elvinni a sérelmezett irányba. Az csak elveszi az emberek kedvét. Ha csak két pályát tudtok megnyitni, azt mindenki tudomásul veszi, senki nem érzi becsapottnak miatta magát. Inkább a pár nappal ezelőtt íródott bejegyzést tartom követendő példának, ahol azt írtátok, hogy lehet rajta síelni, de... Ez korrekt.
Előzmény: (golo 179657)
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
2015.01.29. 22:48
Szia Kamperos!

Üzletileg valóban lehet ráció abban, amit az olcsóbb jeggyel mondasz, de én is inkább Szkítával értek egyet. Ma hétköznap révén nem voltak olyan sokan, de ennyi ember erre a 1,5-2 pályára (1-es,7-es)szerintem már sok volt. Nyitás után kitűnő volt a pálya, de fél egytől már ramaty. Rengeteg a kezdő síelő, hamar kibuckásítják, valamint lendületesen sem lehet síelni, mert bármikor kicsapnak eléd és ha nem tudod kikerülni, akkor ugye te vagy a hibás. Hétvégén én ki sem merek menni. Pedig legszívesebben egész nap nyomnám. Ha kinyitna az Aréna maradék része is, akkor jobban eloszlana a tömeg és élvezhetőbb lenne a dolog. Az utóbbi napok tapasztalatából kiindulva én azt állítom, hogy annyi embert bír el a mostani pálya, amennyi a lenti parkolókban elfér. Én persze a felének is örülnék. :-)
Minerel surranópályás ötletét viszont teljes mellszélességgel támogatom. Szerintem javítaná a 4üléses kihasználtságát és a magamfajta km gyűjtők is jól járnának.
Bár ha sokan állnak a beléptető kapuk előtt, én mindig átmegyek a csákányosra, mert ott csak pár ember ácsorog. Remélem tényleg ki tudják nyitni a másik csákányost, már alig várom! :-)

Más:
A mai hóesés gyönyörű volt. Óriási pelyhekben hullott a hó. Kár hogy az árokba csúszott autó mellől kellett nézni. :-) Az egyik parkolós srác mesélte, hogy valamiért később jött a kelleténél a hótoló-sószóró autó. Emiatt mikor mi elindultunk a letaposott hó olyan síkos volt, hogy majdnem hanyatt vágódtam mikor kiszálltam a kocsiból. Aztán megjött a sószóró autó és többek között kihúzott az árokból egy terepjárót is, aki egy másik autót már kimentett, csak lehúzódott a szembejövő miatt és belecsúszott az árokba. Az off-piste autózást egyébként jópáran kipróbálták. Miután elment a sószóró autó, a legtöbben könnyedén fel tudtak menni. Sok autósnak hiába volt téli gumija. Amíg nem kellett megállni, nem volt gond, de utána már nem bírtak elindulni. Rengeteg autós segítette ki egymást egy kis betolással. Sajnos valakit el is ütöttek felfelé menet. A végén még a sószóró is az árokba került. Hogy hogy jött ki nem tudom, mert minket kihúztak a srácok a hókvaddal. Szuper kis jószág. Javasolnám, hogy ha havazásnak indul, állítsátok ki az úthoz a járművet, mert az árokból, kötözéssel együtt, kb 1 perc alatt kihúztak a srácok, akiknek ezúttal is köszönöm! A 82-es Eplénytől Zircig csak lépésben haladt, utána már nem volt gond. Hazafelé eszünkbe jutott, hogy ha egy perccel előbb, vagy egy perccel később indulunk, nem kellett volna megállnunk pont egy oldalra is lejtő szakaszon és talán megúsztuk volna az árkot.

Bár kb. 4 órát álltunk ott a segítségre várva, azért a lényeg, hogy főként az első két órát nézve, egy szuper síélménnyel a tarsolyunkban a kalandos nap végén épségben hazaértünk.

Már többször meg akartam írni, de eddig nem tettem meg: A személyzet egyszerűen szuper az arénában. Akármerre megy az ember folyton segítőkészségbe botlik. Ki látott már ilyet?! :-)
Előzmény: (Kamperos 179050)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.