Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Joke által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.10.21. 14:14
Sziasztok,

pont a hétvégén megyünk a környékre, és szívesen felmennénk a hegycsúcsra. Tudja valaki esetleg, hogy van-e erre lehetőség anélkül, hogy megvennénk egy fullos jegyet egész napra, és ha igen, akkor milyen áron?

Köszi előre is.
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.12. 10:13
Köszi a választ.

Közben voltam szervizben, mert a boardot bevittem és megkérdeztem az ott dolgozókat is, hogy nekik mi a véleményük erről. Ugyan azt mondták mint Te, de megbeszéltem velük, hogy beviszem a bakancsot és a kötést is és beállítják. (Előzőleg is egy szervizben állították be.) Mint kiderült, nagyon rosszul volt beállítva. (Ez a képeken nem látszik). Nem feküdt fel rendesen a kötés a bakancsra. Ettől függetlenül a bakancsban tényleg nem mozoghat a lábam, ennek majd még utánajárok akkor pontosan, mit érdemes kezdeni vele.

Köszi még egyszer, hogy válaszoltál.

Üdv
Előzmény: (Bélapó 177528)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.03. 15:49
Csináltam képeket a kötésről és a bakancsról. Közben megnéztem, 6 fokozatban lehet állítani, a negyedik legnagyobb fokozatban volt.
IMG-20150103-152831.jpg
IMG-20150103-152859.jpg
IMG-20150103-152909.jpg
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.01. 17:25
Holnap este tudok fényképet felrakni, addig is köszi.
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.01. 15:37
Sziasztok,

lenne egy problémám és remélem hogy lesz itt olyan valaki, aki tud benne segíteni, vagy legalább hallott már ilyenről, mert fogalmam sincs hol máshol tegyem fel a kérdéseimet.

Szóval a helyzet a következő: nem vagyok egy nagy snowboardos, most megyek negyedjére egy hétre boardozni, ez is átlagban két évente szokott megtörténni, így túl sok tapasztalatom nincsen. Amikor először voltam boardozni, akkor csúnyán feltörte a bakancs a vádlimat, teljesen lenyúzta a bőrt róla, nagyon csúnyán nézett ki. Akkor még a technikámra gyanakodtam, meg arra, hogy egy hétig csak a faleveles módon tudtam snowboardozni egy az indulás előtt történt sérülésnek köszönhetően, elég nagy terhet róva így a vádlimra. A második alkalommal nem is volt semmi gond, megúsztam mindenféle sérülés nélkül az egy hetet, ehhez azonban hozzátenném, hogy olyan bakancsot béreltem akkor, amiben nem volt ez a belső betét. A harmadik alkalom előtt vettem egy bakancsot, amivel elmentem egy napra, kipróbáltam, tökéletes volt, az sem törte fel a lábam. Aztán elmentem egy hétre ebben a bakancsban és már első nap jelentkeztek a tünetek, hogy ebből baj lesz. (Itt volt egy kötés csere is.) Szerencsére sikerült egy nem túl jó, de annál hasznosabb megoldással elkerülnöm a súlyosabb sérülést ( raktam egy vastagabb szivacsot a bakancs és a lábam közé, elég kényelmetlen volt, de legalább jött le a bőr.) Most mennék negyedjére is, viszont nem tudom eldönteni, hogy most a bakancs a ludas, az én technikámmal van ekkora baj, vagy esetleg a kötés miatt van az egész. Most már egész jól snowboardozok, úgyhogy én erre gyanakodnék a legkevésbé, viszont azt tudom, hogy a sarkam valamennyire fel-alá jár a bakancsban, lehet ennek van köze hozzá.

Nagyon hálás lennek, ha valakinek lenne ötlete, tippje, hogy mitől lehet az, hogy ennyire lenyúzza a bőrt a bakancs a lábamról, mert bár nagyon várom már az egy hét boardozást, az ezzel járó bonyodalmat/fájdalmat már nem annyira.

Köszi előre is.
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.20. 18:18
Köszönöm szépen!
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.20. 10:53
Szia!

Van konnektor is a közösségi helyen?
Előzmény: (bakjani 151358)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.16. 19:44
Ezt Pécsen csinálták. Persze nem olyan egyszerű visszavinnem se a boardot reklamálni, az a baj, hogy nem is én hoztam el. Na mindegy, reklamálni fogok az biztos.
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.16. 18:25
Hát nem nagyon látok. Van egy-két karc így is a talpon, nem tudom azt mennyire tudják javítani. Ha megélezik a szélét, az mennyire lesz éles? Vagy hogyan van ez pontosan?
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.15. 22:16
Sziasztok.

Köszönöm szépen a segítségeteket, sikerült egy kötést találnom a burton deszkámra, egész jó állapotban van, szerintem az ára is jó volt.

Másik kérdésem az volna, hogy beadtam a boardot egy nagy javításra (előcsiszolás, talpjavítás, köves csiszolás, élezés, vaxolás, polírozás). Kicsit aggódom, mert nem nagyon látok változást a boardon. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy ezeket a javításokat elvégezték rajta? Mennyire lehet észrevenni?
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.12. 06:38
Köszönöm a gyors választ.

Akkor egy ilyen kötés jó lehet az én boardomhoz?

http://kepfeltoltes.hu/view/130112/k_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.01.11. 21:58
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy kaptam ajándékba egy burton deszkát kötéssel. Sajnos a kötés M-es méretű, így kicsi a bakancsnak. Igazából bele megy a kötésbe, de viszonylag nehezen, kicsit havas lesz, akkor biztos szenvedés lesz vele. Szóval szeretnék egy nagyobb kötést. Sajnos nem nagyon értek még ezekhez a dolgokhoz, így nem tudom, milyen kötés kéne hozzá. A boltban ahova bevittem, azt mondták, hogy csak burton kötés jó a burton boardokhoz. Ez tényleg így van? Vagy esetleg valami másik kötést is rá tudok rakni? Ha pedig csak burton kötés jó hozzá, akkor abból van több fajta, vagy csak egy? Szóval ha találok egy burton kötést azt biztos jó lesz a snowboardomhoz, vagy nem 100%?

Töltöttem fel képet a kötésről és légyszíves segítsetek dönteni, mit vegyek.

Köszönöm előre is.

http://kepfeltoltes.hu/view/130111/DSC_6587_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130111/DSC_6589_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.02.09. 13:19
Köszi.

Van 3 nyíl, ahova a kötés 3 csavarját kell belecsavarozni, gondolom ez az alap, én oda is raktam. Erre írtam a centiket is.

Egyébként ez egy Burton Cruzer154-es board.
Előzmény: (minerel 133833)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.02.09. 13:02
Kifejtenéd bővebben, hogy akkor mégis hogy kéne?
Előzmény: (minerel 133828)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2012.02.09. 12:28
Sziasztok.

Vettem egy használt board-t. A beállítással kapcsolatban lennének kérdéseim. Az egyik felén 30.3 mm széles a legvastagabb résznél, a másiknál 31mm. Melyik felét érdemes inkább az elejének használni? Gondolom a keskenyebbet.

A másik kérdésem. A kötéseket ugye lehet a board hosszában valamennyire változtatni. Alap beállítás szerint az egyik kötés 42 cm-re van a végétől, (a keskenyebbtől), a másik viszont 50cm-re, a másik végétől. Én úgy gondolom, hogy az első láb legyen közelebb a végéhez. Viszont ami még bekavar, az a "kilépő", vagy minek nevezzem. Ha azt veszem alapul, hogy a keskenyebb fele az eleje, akkor bárhogy állítom, az első lábam mellett lesz a kilépő, és nem a hátsó kötés mellett, ahol szerintem logikusabb.

Szóval ha van aki érti rajtam kívül, amit itt leírtam, az legyen szíves segítsen beállítani a kötéseket! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.