Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Apple csilla által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2019.01.02. 22:07
Üdv!
Most vettem Atomic Hawk Magma-t, mert alapból szélesre tervezett baki, illetve mind a belsője, mind a külseje lábra formáztatható.
Nagyon ajánlom, hogy keressétek fel Molnár Richardot (tel.: 06-70-376-0633) a Sidas képviseleten Budaörsön, mert ő hihetetlen profizmussal megfelelő talpbetétet készít a bakancsodba, illetve rengeteg hasznos tanáccsal is ellát!
Számomra Richárdnál derült ki, hogy 1 számmal nagyobb bakit sikerült vásárolnom Ausztriában. Köv.héten visszavittem a kinti Intersportba, ahol blokk és mindennemű zokszó nélkül visszavették és sűrű elnézések közepedte adtak helyette egy 1 számmal kisebb vadi új bakit.

SOK SIKERT!
Előzmény: (HM76 202900)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.02.05. 15:41
Ctrl C "Lachtal szél" + Ctrl V "Kreischberg szél"
Hihi
De nem biztos, hogy ennyire egyszerű, higgyünk inkább a hegyi bennszülötteknek 😀
Előzmény: (minerel 198899)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.02.01. 07:54
Előző szezonban a liftkezelőkkel jöttem le a hegyről az utolsó lifttel. Ekkor kérdeztem őket, hogy nincs-e tervbe véve a Rosenkranz ülőliftjének a cseréje? Azt válaszolták, hogy a nagy szél miatt nem lehet nagyobbra cserélni, ill buborékot sem rátenni.
Az a terv, hogy a következő project a lenti 6 személyes kabinos közeljövőbeni cseréje lesz. De ki tudja, hogy ez a legutóbbi eset mennyire fogja a szükséges pénzcsapokat megnyitni...???
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.01.03. 16:19
Még egy fontos biztosítással kapcsolatos infó:

A legfontosabb, hogy a baleset, betegség biztosításotok mellett MINDIG ott legyen az EU-s kék műanyag TB kártyátok is!!
Ugyanis, ez minden olyan beavatkozást térít, mely itthon Magyarországon alanyi jogon megillet és méghozzá - a legtöbb országban - térítés nélkül!! Ha meg menetközben fizetni kell, akkor azt itthon megtéríti az OEP.

Remélem már nincs ember, aki azt hinné, hogy csak az egyik, vagy csak a másik biztosítás elég. NEEEM! Mind a kettőre változatlanul szükség van!

Sőt, gyerekek számára is váltsátok ki és mindig ellenőrizzétek az érvényességét az EU-s TB kártyának!!
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.01.03. 15:55
Sziasztok!

Nagyon tudom ajánlani - sajnos zakózási tapasztalatból - az EUB biztosítót is. Hasonlóan az előttem szólóhoz, nagyon flottul intézték az én balesetem körüli teendőket és valóban azon kívül, hogy felhívtam őket, onnantól már mindent nagyon precízen intéztek, illetve az orvosi csapatuk is mindenről tájékoztattak. Az általuk kiküldött betegszállító pl. VIP Mentőszolgálat volt.

Mivel családi síbérletünk volt, ezért csak az én részemre fizették azt az időarányos díjat, mely az aktuális kint tartózkodásunk idejére szólt. A többi elvileg bukó lett volna.
Ez szezon bérlet esetén nagyon alacsony - napi 11 eur/fő - volt. Az már egyik biztosító szerződésében sincs benne, vagy legalábbis nem tudok róla, hogy a hátralévő időszakot is térítenék, ha egyértelmű, hogy nem tudom már igénybe venni.

Tehát, akinek napokra szóló bérlete van és ebből következőleg a napi bérlet díja is magasabb több pénzt igényelhet vissza a biztosítótól, mint a szezonbérletesek. Igaz - mi - legalább olcsóbban síelhetünk. Mérlegelés kérdése.

Viszont, ebben az esetben sem kell "odalenni", mert maguk a síterepek is szabályozzák a bérlet visszatérítés %-át és egyéb feltételeit.
Az esetemben a Kreischberg lift társaságnak írtam, hogy legyenek szívesek tájékoztatni az erre vonatkozó szabályzatukról.
Az azonnali válaszuk is fantasztikus volt: februárban közel időarányosan de az egész családom számára kp-ben visszatérítették a síbérletek árait!! Barátnőm vitte az orvosi papírjaimat és bérleteinket, majd mindenféle meghatalmazás és egyéb irathalmok nélkül odaadták neki a zsozsót.

Mindenkinek baleset-mentes jó sízést kívánok az új évre is!!
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.25. 16:02
Neked is jobbulást!
Engem tegnap már megis műtöttek, ma hazaengedtek.

Nagyon is osztom a véleményedet: nincs utolsó csúszás, nincs "na még egyet" :-)))
Bevallom, hogy időnként a babakocsisokkal jövök le, ha már gáz a pálya és utána hazavezetek (nincs utolsó csuszi).

Hajrá következő szezon!!
Előzmény: (Vazul86 194573)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.25. 15:43
Köszi szépen!
Én is azért gondoltam, hogy megírom a pozitív tapasztalataimat, mert ezek sajnos kevésbé tudódnak ki, pedig ez sok jó ember profi együttműködésének ködzönhető, akikről hajlamosak vagyunk megfeledkezni.
Illetve, csakhogy tudjuk, mennyire klassz helyen űzzük A SPORTOT!
Előzmény: (- Marky - 194571)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.25. 15:38
Szia,
Nem volt ismeretlen a széttúrt, jeges pálya és annak biztos megsíelése számomra, decemberben is volt benne részem sokszor.

Szerintem már kezdtem fáradni a 17-es pálya utolsó letörése előtt. Pihentem egy pár percet, majd indultam, de nagyon erős árnyék-nap foltos volt, és szerintem ez egy kicsit megzavarta a térérzékelésem. Nem jól vettem a következő ívet, nem nyomtam eléggé a léc csőrét, megbillentem és a két léc közé huppantam hanyatt.
De mivel ez nem nagy sebeséggel történt, a léceim sem tudtak leoldani. A soronkövetkező egyik bucka elkapta a jobb lécem belső élét és 180 fokot fordított rajtam, és jól megreccsentette a térdem.

Szerencsére senkiben nem tettem kárt és egy csomóan körémgyűltek segíteni, illetve nehogy más meg belémjöjjön.

Nagyon hálás vagyok, akik mind segítettek, meg leszedték a léceimet és értesítették a pálya végén váró családom.

Szóval mindez dél körül történt és nem csak a nagyobb, hanem a kisebb sebességet is tudni kell kontrollálni.

Egyébként mindig a legszupibb síoktató kiképző barátaink technikai képzésein is többször egész családilag résztveszünk, pont a nagyfokú veszély csökkentése végett, meghogy a síelni tudó 10%-ba csúszhasson a "sítudomány".
Van még hova fejlődnöm .. :-)
Előzmény: (csabeszka 194568)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.23. 21:34
Sziasztok!
Némi hasznos infókat megosztanék Veletek baleset esetére, sajnos friss tapasztalatok:
Elestem, és a térdemben a szalagok bánták, lesíelni már nem is tudtam.
Így a motoros szános szanitéc maga mögé ültetett és kb fénysebességel a 17-es pálya utolsó letörésétől vitt az 6személyes felvonó melletti elsősegélyre.
Ott nem kértek biztosítási kötvényt vagy eu-s tb kék kártyát, csak személyit.
Most 1 hét elteltével jött a 90 eurós számla a motorozásról.
Ezt át kell utalni iziben, majd a biztosítónak beadni kifizetésre.

A balesetem miatt ugrott a szezon hátralévő része is már, ami családi Murtal8 szezon bérlet esetében nem csekély.

Megkérdeztem a lifttársaságot, hogy mit lehetne tenni? Azonnal válaszoltak írásban, hogy időarányosan visszafizetik az egész család számára!

Nagyon jól eső érzés volt, hogy ha baj van mennyire normálisan, korrekten állnak a vendégeikhez.

Még egy: EUB sí extra biztim volt, amit azelőtt soha nem kötöttem, nem ismertem és kellemes élményem volt velük, csak ajánlani tudom; fantasztikusan intéztett mindent helyettem a biztosító, pl nem csak luxus szintű betegszállító mentőt küldtek (VIP Ambulance), hanem még egy plusz sofőrt, aki a kocsimat is hazavezette.
Most, hogy a kárigényt kell velük intézni, ez is olajozottan működik!

Mindenkinek baleset-mentes, kontrollált, jól megválasztott sebességű síelést kívánok!!! (Én túl lassan mentem...)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.20. 22:21
Kedves Linda!

Nagyon jól megfogalmaztad az érem másik oldalát is, mellyel teljességében csak egyet lehet érteni!! :-)
Valóban nekünk is voltak már nagyon hasonló veszélyes tapasztalatunk: léc keresztül síelés.
Többször látni, hogy a versenyző palántáknak (Körte Sc és még más csapatok) nem foglalnak külön pályát, hanem a nagyközönség között folynak a gyors edzéseik. Pl téliszünet elég gáz volt a pályán.

Akárhogy is, vigyázzunk egymásra és mindenkinek még jó síeléseket a szezonban!!

Csilla
Előzmény: (pigeon 194390)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.20. 22:08
Az a pálya, amely felett az új narancsszínű, 10 személyes felvonó jár.
Előzmény: (fezso6 194408)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.20. 15:51
Valóban nem a legjobb megoldás a pórázos heveder, ha az "oktató-szülő" sincs a sielés magaslatán, de legalább ekkor is egy fajta elsősegély lehet, hogy ne a többi síelő közé zakózzon be a kicsi csemete - ha már egyszer ott kell lennie, ahova nem annyira való....
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.20. 15:47
Leginkább a múltheti állapotok ihlettek meg, mert nem tudtam úgy lejönni a 18-as alsó szakaszán egyetlen alkalommal sem, hogy ne hozzák rám a frászt a picik és szüleik.
Vagy csak én rémisztgetem őket??? :-D

Tavaly a liftkezelő "bácsikkal" összehaverkodtam, mert ügyeletese néhányszor sikerült a hátizsákot kocsi kulccsal fenthagyni...
Ígyaztán többször a műszakjuk végén együtt jöttünk lefelé. Elmondták, hogy a következő nagyberuházás, az pont az alsó 6személyes lift cseréje lesz, ami giga pénz. A 18-as pl 3millió eur-ba került...
A Rózin lévő 2 ülésest pedig az erős szelek miatt nem tudják lecserélni.

Különben pedig parádésmak tartjuk a hegyet!
Előzmény: (- Marky - 194369)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.20. 14:11
Szívesen, és szerintem sokan vannak ezen a véleményemen.
Hátha valaki érintett is elolvassa... :-)
Előzmény: (minerel 194361)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2017.02.19. 13:41
Kedves Kicsi gyeremekes Szülők!

Nagyon örömteli, hogy minél korábban próbáljátok cuki gyerkőceiteknek ezt a páratlanul szép sportot átadni (a "tanítani" szó talán nem lenne a megfelelő kifejezés).
Mindig megcsodáljuk mind a Ti és csemetéitek hatalmas bátorságát, amikor a piros vagy fekete pályákon hol együttesen, hol gyermek külön meglódulva közlekedtek.
Számtalanszor csak is az óriási szerencsének köszönhetően nem történik súlyos baleset (vagy csak én nem láttam) a rosszul megválasztott, túl meredek pályaszakaszokon, ahol a héten is számtalan "elszabadult, kontrolállatlan" mozgású gyermekkel találkoztam. A szülők - akik sítudománya is erős kivetni valót hagy - már csak kiabálni tudnak a nyílegyenest hóekéző kölök után, megfogni nem tudja, képtelen rá.

Azt hittem nincs lejjebb ennél, DE IGEN!!!
Délutánonként a rommá túrt, jeges 1-es pályán több kisgyermeket láttam fix hóekében "küzdeni az életéért".
Mi ebben elsősorban jó a gyereknek? Ideje korán tönkremennek az izületei?
Az egyértelmű, hogy mi ebben a jó a szülőknek; utáná büszkén villanthatnak az év hátralévő részében, hogy a 4-5éves gyerekük már "tud" a fekete pályán is síelni. (Mármint, ha szerencséje volt, akkor ép bőrrel, csontozattal megúszta...)

Nem megosztani szeretném a Kedves kisgyermekes szülő-társakat, csak inkább felhívni a figyelmüket arra, hogy nagyon balesetveszélyes ez a fajta "síoktatásuk".
És ne gondolják, hogyha ezidáig megúszták a komolyabb sérüléseket, esetleg másoknak okozott baleseteket, akkor az garanciát jelent számukra a sikeres jövőbeli folytatáshoz!

Vigyázzunk gyermekeink és mások testi épségére!!

Mindenkinek jó síelést és minél több jól síző gyereket (felnőttet) a hegyekre!!

Ui.: az Intersportban is kapható a gyerek síoktatáshoz is használható hevederes "póráz". Ez nem csak megakadályozza a gyerkőc elszabadulását, hanem arra is alkalmas, hogy megtaníthasd hogyan kell élre is tenni a lécet. (Persze nem árt, ha ez szülőként is megy :-)))) )
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.30. 22:16
Sziasztok,

Milyen most a Kreischberg állapota? 3 napja nagyon leharcolt volt a nagy szélvihar miatt és eléggé jeges volt egy csomó helyen.

A weboldalakon minden "fantastico-Italiano", a valóság érdekelne...
Köszi!
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.29. 20:45
Köszi a részletes választ!
Végülis elmentünk a Turrachra síelni, már az idevezető út is csodás volt; helyes rendezett szép falvakon keresztűl haladtunk, majd következtek a "kocsit vallató" meredek hegyi utak, szerpentinek. Miután a verdánk pöpecül abszolválta, sikerült szinte a pálya mellé parkolnunk (jó hazai szokás szerint, csak itt ez is kiválóan biztosított volt és nem a "bunkó autós" voltam).

Ezután már a síelés sem lehetett más, mint: parádés, eltekintve az enyhe délutáni szokásos buckásodástól és jegesedéstől.
Zseniálisak a sípályák, igaz több a keskenyebb, meredekebb rész bennük, így azok megkövetelik a jó technikájú, biztos haladó sítudást.
De még így is több itt a jó síelő, mint a közeli "Magyar-hegyen".

A Seetaxi is megy, hatalmas élmény!! A tó teljes egésze síkra befagyva, mindenhol korizható is :-)

A Panorama felvonónál működik a valódi Alpesi bob!! Holnap mindenképp kipróbáljuk, veszettül jó hosszú pályája van!!
Előzmény: (Admin D 191590)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.29. 08:55
Igen, a sielőkön van ez a 2 km-es síelhető pálya adat.
A Bergfexen mindent "tökéletesre" írnak. Itt a Kreischberg full jeges pályáit is kiválóra írják, 50 cm hóval, ami a valóságban 5 cm.... Ennyit ezekről a lapokról.

A személyes friss tapasztalat érdekelne inkább.
Előzmény: (kp78 191567)
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.28. 20:52
Sziasztok,

Van valakinek friss infója a pályák állapotáról?
Köszi!
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.28. 20:45
A Kreischberg ma inkább emlékeztetett egy domború koripályára (bocs a képzavarért), mint egy sípályára...

Iszonyúan erős, viharos szél volt a hegyen és nagyon lebontotta azt a kevés havat is, ami még volt rajta.

A hójelentésben feltüntett 19-30 cm várható friss hó inkább csak felhő formájában átsuhant a hegy felett, de nem esett le :-(

Rengeteg a nagy kiterjedésű jégfolt!!

De azért kell a jól karban tartott léc és az erős kitartás.

Nagy tömegre nem kell számítani.

Turrach-ról tudtok valamit? Tényleg csak 2 km pálya síelhető a 42-ből?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.