Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

NormasiAmatör által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
NormasiAmatör
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.12.05. 18:04
A hivatkozott topicban nem ez volt a téma.

De ha már szóba hoztad a Köztulajdon is működhetne ha erkölcsös és hozzáértő emberek kezelnék megfelelő jogosítványokkal és motivációval. Mert ezek nélkűl a magán tulajdon sem működik megfelelően amint tapasztalhattuk. Egyébként most is van mindennek tulajdonosa, a köznek pedig arra van pénze amit kiharcol magának.

Van konkrétabb észrevételed a témához hogyan harmonizálható a szánkósok és a sielők együtt élése a Normafánál?
Előzmény: (Szab 96258)
NormasiAmatör
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.12.05. 01:32
Az elmúlt 2 nap kinn voltam. Jó a pálya. Csak a szánkózás ....

Nem találtam ide mielőtt megnyitottam e topicot a szánkózás vs sielés a normafánál témában:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14241

Nem tudom hogyan lehetne ide átköltöztetni, de az is lehet ott is jó helyen van. A kategorizálás mindig nehéz. A lényeg, hogy a témára szerettem volna fókuszálni.

/átköltöztettük ide a Normafa topikba / - sielok.hu admin
NormasiAmatör
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
Topik: Normafa
2010.12.05. 00:02
Nem találtam ilyen tárgyat ezért bátorkodom.

Többen, többször beszéltünk róla sielés közben.

Szerintem reális megoldásban kellene gondolkodni.

Két lépcsós (közeli és távolabbi) megoldást javaslok:

1. A Távolabbi:
Az autóbuszt el kell vinni az Anna rétig és a buszon a vezető hangosan bemondja, hogy most a Sípálya jön azután pedig a Szánkó pálya.
Ezután nem lehetne szánkózni a Normafánál csak az Anna réten.

2. A Közelebbi (Reálisabb):
A felső (Buszos úthoz legközelebbi) alig lankás terület szabad préda lenne a kezdők számára.

A további lejtőket pedig ketté kellene osztani a sielők/snowboardosok és a szánkósok között. Lefelé nézve baloldal a sielőké/snowbordosoké, jobb oldal a szánkósoké.
(lásd csatolt vázlat)
Biciklivel nem lehetne használni a sípályát.

A pálya lefelé két ágú lehetne, a két ágat középen egy kis erdő választja el (nevezzük középerdőnek), ez osztaná meg a két pályát.

Az elválasztás a középerdő bal oldalán lenne. E középerdő bal oldalának meghosszabításaként (lefelé és felfelé) két rugalmas, alacsony műanyag hálókerítést kellene kihúzni, felfelé a padokig, lefelé a Mátyás király útig.

A pályát keresztsáncokkal is lehet jellemezni (elválasztani). Az első fenn a padoknál, a második a középerdő elején, a harmadik a lenti keresztút (Mátyás).

Ki kellene tenni 3 táblát (a rajzon T1-T3) e 3 sánchoz:
Az első tábla a padoknál lehetne, a második a középerdő elején a harmadik pedig e középerdő végén. A táblák mindkét oldalán magyarúl és angolúl jelezve lenne balra-jobbra nyíllal, hogy sípálya ill. szánkópálya (esetleg sí és szánkó ikonnal is ellátva). Eleve kb 20 táblát kellene készíttetni, leverés setén történő pótláshoz.

Szerintem a CSAK "szánkózni tilos" táblát késő este leverik a szánkósok amikor már szinte csak ők vannak a pályán. Vagyis lényeges, hogy hova van kitéve és mi van ráírva. E táblát szerintem jogi okok miatt teszik most ki, ezáltal elhárítva a kapcsolódó balesetekből eredő felelősséget. Mert senki sem tartatja be.

Fenti javaslatom részletesen, rajzokkal fényképpel és táblatervvel illusztrálva elküldtem már a Pilisi Erdőgazdaságnak és a XII. k. Polgármesternek.
Örülnék ha e fórumon is megbeszélhetnénk, finomíthatnánk vagy módosíthatnánk, értelmesebbé thetnénk a javaslatot.

Példáúl elképzelhető, hogy az önkormányzat hétvégére biztosítana 1-2 fős személyzetet akiknél kézi hangosbeszélő lehetne, amiken tájékoztatnának, figyelmeztetnének.

Vagy felmerűlt, hogy a kerítéseket péntek reggel kellene kitenni, vasárnap este pedig beszedni, mert ellopnák.

Szerintem a táblákat és a kerítést az Önkormányzatnak kellene biztosítani, a kihelyezésket, helyreállításokat pedig mi sielők megoldhatnánk valamilyen formában.

Webkamerát lehetne elhelyezni a fenti padoknál lévő magas beton villanyoszlop körtebúrájában. Ezáltal lehetőség lenne a pályarend (és persze a hóállapot, a zsúfoltság stb.)figyelésére otthonról.

Ehhez hasonló ötletekhez kérném a fórumozók javaslatait köszönettel.
Megoszt.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.