Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

szcsaba által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (26)Időben csökkenő Időben csökkenő
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2008.01.28. 19:41
Sziasztok!

Jó egy hete érkeztünk haza Flachauból. Már többször megjártuk a helyet, most is minden klassz volt, sok hó, jó idő, jól karbantartott pályák, jó kaják stb. Ez talán nem is újság, de amiért ezt a bejegyzést teszem az az, ami kicsit beárnyékolta az utolsó napunkat.
Történt, hogy utólsó este a Jagdhof nevű étteremben költöttük el vacsoránkat, ahol egyébként a konyhára nem lehet panasz, szerintem jól főznek. Nem először találkoztunk itt magyar felszolgálóval. Ez hamar kiderült, mert a másik magyar kollégájával hangosan pöröt a pult mögött, és mindezt magyarul. Örültünk, hogy könnyebb dolgunk lesz a rendelésnél, bár emlékezünk arra, hogy néhány évvel ezelőtt az egyik magyar felszolgálóhölgy azt mondta, hogy csak halkan, mert a tulaj nem veszi jó néven, ha magyarul megszólal. Így abban maradtunk, hogy mi nem eröltetjük, de mindenképpen tudomására hozzuk, hogy magyarok vagyunk, hátha szerencsénk lesz és anyanyelvünkön társaloghatunk. A rendelésnél mi egymás között jól érthetően magyarul beszéltünk, de sajnos Ő nem volt hajlandó megszólalni csak németül. Mit vétettünk mi magyarok, hogy meg kell hunyászkodnunk külföldön? Miért kell nekünk bárhol is titkolni, hogy honnan jöttünk?
De tudjátok mit? Jövőre azért is Flachauba megyünk síelni, igaz a vacsorát a Jagdhofba kihagyjuk. Mellesleg a falu Reitdorfi oldalán van egy pizzéria ahol olyan pizzát csinálnak, hogy az olaszok is megirigyelhetik.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2007.10.28. 16:59
Szia Hajnalka!

Én Flachaut is tudom ajánlani.
Képek a https://www.flachau.fw.hu oldalon
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2007.01.30. 19:45
Sziasztok Timici, pfeher

Köszi kérdéseteket, összességében jó volt, leszámítva a pénteki napot akkor egész nap szakadt az eső, aznap csak punnyadtunk. Meglepően jók voltak a pályák, sokkal rosszabra számítottunk. Nem voltak kevesebben most sem mint az előző években, de sorbanállás a lifteknél max 3 perc a késő délelőtti órákban. Napközben a hőmérséklet 2-7 fok között volt, és néha kevés napsütés, de ez sem okozott gondot az É-K -i lejtő miatt. Éjszakánként 0- -5 fok között lehetett, volt 1 éjszaka, amikor az összes hóágyú ment. Szóval összefoglalva egy nap kivételével minden tökéletes volt. a legnagyobb traumát az okozta, amikor haza kellett jönni. És Ti mikor mentek és hova?

Üdv:szcsaba
flachau20070118-031-1.jpg
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
Topik: Rauris
2006.12.27. 20:36
Szia mferi!

a bergfexen a http://www.bergfex.at/rauris/ oldalon találod. (Rauriser Hochalmbahnen)
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.24. 15:25
Sziasztok!

Kevés terepen jártam, de szerintem a https://www.bergfex.at top10 listájának első 5 helye elég reális lehet, főleg a szezon végén kialakut sorrendet tekintve.
Üdv: szcsaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.23. 10:30
Boldog Karácsonyt, békés új esztendőt, és sok - sok havat kívánok minden síelést szeretőnek.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.21. 21:21
szevasz pfeher!

Az első két alkalommal a Pension Sonnhof-ban laktunk, aztán 5-6 évig a Pension Tannenhofban, mindkét helyen szoba reggelivel. Ezek akkor Eu-ban számolva 28-32 között folt fejenként. Ma már még drágábbak, több szolgáltatással. Tavaly kétszobás apartmanban voltunk négyen a Sonnhofban napi 100 -ért. Az idén csak ketten megyünk, ugyanoda egy háromszemélyes apartmanba 60-ért. Nem olcsók az tény, de minden ideális, a hely az ingyenes síbusz stb.. Ha most akartok szállást keresni, nem lesz könnyű dolgotok, mert ilyenkor már eléggé tele vannak a szálláshelyek. Laktunk még tavaly márc. 15 környékén a Pension Enzian-ban az is jó. Ennél valamivel olcsóbbak a szálláshelyek Reitdorfban (2 km.) onnan is járnak ingyenes síbuszok, csak kicsit ritkábban. Szerintem ott még lesz hely. Legvégső esetben megoldás még Eben község ( https://www.eben.info ), kb. 5-6 km. ott a legolcsóbbak a szállások, igaz onnan csak postbus van, vagy autó. A parkolás a felvonónál megoldott.
Üdv: szcsaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.20. 22:00
Heló pfeher!

Én nem hogy tervezek, de jan. 13.-tól - 20-ig lefoglalt szállásunk van, úgy hogy az előző évek tapasztalata alapján valószínű hogy jan. 13.-án délben már ott fogok a felvonón ülni. Mi már 10 - 12 éve oda járunk, azért merem állítani, hogy nem fogsz csalódni. Tökéletes kezdő és haladó pályák vannak, jó szélesek, kis forgalommal. A felvonóknál a max várakozási idő nem több 2-3 percnél, az is csak kb. 11 -től délig
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.19. 20:50
Örömmel tudatom, hogy a https://www.flachau.fw.hu oldal új megjelenéssel és kibővült formában üzemel.

Üdv minden síelést szeretőnek
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.19. 19:11
Szia pfeher!

Szívesen közzéteszem az élményeimet, sőt január 13-20 között akár helyszínen is szívesen megmutatom a klassz kezdő pályákat. Garantáltan nem fogsz csalódni! És, ha lesz egy kis időm hamarosan kibővítem az oldalt, még több képpel.

Üdv szcsaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.12.18. 18:59
Szia pfeher!

Képeket tavaly felraktam Flachauról a https://www.flachau.fw.hu oldalra. A felső pályák teljesen jók kezdőknek, szélesek és igazán lankásak. A spaceJet 2 és 3 illetve a StarJet 2 és 3 felvonók közül bármelyiket ajánlom kezdőknek is. Magyar nyelvű síoktatást tavaly hallottam először, egy szervezett csoport volt, elsősorban gyerekek, január közepén. Magyar síiskola szervezte, de már nem emlékezem az iskola nevére.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2006.02.09. 19:57
Szia mferi!

Mi pl. mindig saját szervezésben megyünk. Nem nagyon érdemes utazási irodát igénybe venni, mert a szállást ki lehet választani az interneten keresztül is. Én itt inkább a https://www.flachau.com oldalt javaslom, mert az a község információs irodájának a lapja és itt szinte az összes szálláshely fel van téve. Ha így nem találsz, egy kérdőív elküldése után kapod az ajánlatokat közvetlenül a szállásadóktól. Az árak tekintetében tényleg nagy a szórás, de kategórián belül azért 5 - 15 % -nál nagyobb eltérés nem nagyon van. Amit szállás szempontjából nem ajánlok, az a Jagdhof, nem a minőség miatt, hanem hetente ha jól tudom 2x van diszkó az épületben, és nem lehet aludni. Ezt egy ott dolgozó magyar pincérnőtől tudom. A szállás árak panzióban reggelivel 26-34 Euro/fő, egy 4 személyes apartman kb. 90 - 110 Euro. Ennél drágábbak a kimondott pályaszállások, de azok általában hotelek. Nem érdemes ragaszkodni a pályaszálláshoz, mert 15 percenként közlekedő ingyenes síbuszok vannak.
Egyébként az a tapasztalatom, hogy szállás tekintetében ha az ár megfelel, nyugodtan le lehet foglalni, mert a minőség a sógoroknál elég jó. Ahol eddig én laktam az mind jó volt. Pl. Pension Sonnhof, Pension Tannenhof, Holzmannhof apartmanház, Pension Enzian
Hogy mennyibe kerül? Az idei apartman pl. januárban 320 Euro/fő/7nap volt 6 napos síbérlettel úgy hogy négyen voltunk. Tavaly a Pension Tannenhofban 32 Euro/fő volt a szállás svédasztalos reggelivel, és ha jól emlékezem, 160 Euro körül volt a hat napos síbérlet.

Üdv:Csaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.12.15. 08:02
Én is !!!!!!
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.12.05. 18:59
Szia Myrtill !
Ha gondolod, szívesen segítek. Küldd el azt a néhány képet az e-mail címemre (szalay.csaba@freemail.hu), lekicsinyítem 100 kb. alá és visszaküldöm Neked. Így már biztosan fel tudod rakni.
Üdv: Csaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.11.26. 19:13
Mariazellt nem ismerem, de a nagyobb síterepeken általában 8 napnál hosszabb bérletekre kell fénykép. Hogy ellenőrzik-e a fényképet az lutri, ti. a kezelő a számítógépen látja, hogy éves bérlettel mentek be. Tavaly pl. előttünk ment be egy lengyel pasas napijeggyel, és még azt is kiszűrték, hogy ugyanazzal a jeggyel 3 peccel azelőtt is bementek, pedig a felvonó 5 perc alatt ér fel. Tehát magyarul átadták a jegyet.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.11.23. 18:28
Szia Gabriella!

Örülök, hogy sikerült rábeszélned a családot Flachaura. Biztos vagyok benne, hogy nem fogtok csalódni. Igyekezzetek felderíteni minden pályát, minden kis hangulatos ratrakolt erdei utat. Az egészségetekre vigyázzatok, a hóért szerintem nem nagyon kell izgulni, mert biztosan lesz. Ha nem esik ők már most csinálják. (elmúlt napok webkamera képei tanusítják). Mióta odajárunk összesen egyszer volt 2 nap amikor csak részben mentek a felvonók a nagy szél és hóesés miatt. Egyébként jelenleg a hegyen 70 cm hó van a faluban 25 cm. Ezért most péntektől vasárnapig megnyitják a pályákat és elindítják a felvonókat. A hivatalos szezonkezdés csak dec. elején lesz.
Mi január 14.-én megyünk egy hétre, és az idén mivel négyen leszünk egy apartmant foglaltunk le a Wechslergasse utca végén. - http://www.haus-sunflower.at - Sok - sok havat kívánok Nektek, érezzétek jól magatokat és ha hazajöttetek, várom a beszámolót.

Üdv: Csaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.11.03. 18:44
Köszi Agent, ezt megtalálhattam volna.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.11.02. 19:35
Sziasztok!
A fórumokat olvasva érdekes megállapítást találtam. Nevezetesen azt, hogy a lécek tartóssága függ a tárolástól. Mi a helyes tárolási mód? Aki tudja írja meg nekünk. Erről még sehol nem olvastam!!!

Köszi!!!
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.23. 16:29
Szia kulacs!

A Salzburg-Villach -i autópályáról van szó. Ha Ramsauból jöttök Radstadton keresztül, akkor Altenmarkt után menjetek rá az autópályára Villach felé. Kb. 2-3 km -t kell menni és az első lejárónál menjetek le Flachau felé, és ott lesz az a körforgalom ahol balra be kell menni a faluba.

Üdv: szcsaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.22. 19:45
Az AchterJet kabinos felvonóhoz, mellette nagy parkoló van. Az autópályáról le, utána az első körforgalomnáll balra, majd az első és egyetlen lápánál jobbra. Jó síelést!

Üdv: szcsaba
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.