Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2012.03.22. 16:10
Sajnos igen, még a felkészítő táborban tapasztaltam anno. Az egyik, vizsga előtt egy órával jött oda hozzám hogy segítsek neki,de láthatóan a sílécek nagyon zavarták, szánalomból a sokadik próbálkozás után átengedték.
Előzmény: (ozsi 137848)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.22. 15:05
A testnevelő képzésen résztvevőknek egy része tesz csak vizsgát. Remélhetően nem vizsgázott oktatókat láttál...
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.22. 15:04
A testnevelő tanárok egy része tanult valami síelést az egyetemen, de az nem feltétlenül elég csoportok kíséréséhez. Emiatt van továbbképzés jelleggel iskolai sítúravezetői képzés. Ugyanígy van ez Ausztriában is, annyi különbséggel, hogy ott a sípályán csak olyan tanár lehet a gyerek mellett, akinek megvan erre a vizsgája (ilyen egyébként nekem is van, sőt oktattam és vizsgáztattam is ott ilyen tanfolyamon). Nálunk sajnos erre nincs jogi előírás. A képzés és a vizsga szintje is kb. egyforma ott és itt, nem annyira kemény, mint egy síoktatói vizsga, de részben más is a célja.

Általában sokkal kevesebb gond van ott, ahol az iskolai sítábort olyan tanár viszi, aki megszerezte a sítúravezetői papírt (de persze nem lehet általánosítani). Ha ilyen nincs, akkor bizony illene elvinni síoktatót, de ez persze nem oldja meg a szervezett oktatáson kívüli szabadsíelés kérdését.
Előzmény: (minerel 137845)
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2012.03.22. 14:15
Van, de még mekkora! ISE oktatók nagy része a vicc kategóriája, az alapján amit láttam.
Előzmény: (minerel 137845)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.03.22. 13:43
http://sportgeza.hu/sport/telisport/2012/03/22/tornatanarok_sioktatasa/

mi a különbség egy ikolai síoktató és egy "normál" síoktató képzése, végzettsége között? Van egyáltalán különbség? Ha van, miért van? Ha nincs, miért van szükség kettő rendszerre?

"...Demeter szerint egy szakember talán segíthetett volna a 12 éves gyermek baleseténél, „ha elég közel, belátható távolságban lett volna tőle egy hozzáértő, megmenthette volna a kislányt."... "

Ezt hívják feltételezésnek amiben egy kis ellentmondást is látok.
Szakember Vs. Hozzáértő Nem ugyanzt jelenti.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.