Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.11.20. 09:48
Az hogy ST, így önmagában szerintem még nem határozza meg, hogy gyenge sí lenne.
Nekem szintén egy Atomic ST lécem, Power Red MG jelzőkkel ellátva van, 160 cm, R=12. Réginek régi, még 2010-ben Ozsitól vettem, állítólag akkortájt valamelyik osztrák lány is ilyennel ment a világ kupában. Kimondott slalom sí és nagyon kemény. Nekem most már túl kemény is, akkor 76-78 kg voltam, ma már a 70-et közelítem és érzem a súlyát.
174 cm vagyok és én meg azt érzem, hogy a 160 cm nekem mintha pár cm-rel több lenne, mint az ideális szlalom léc. Néha ráérzek és nagyon élvezetes szlalom sí tud lenni (tudod, mikor a vállad szinte teljesen egyvonalban halad és csak a léc kanyarog alattad), de ez még csak kimondott kezelt pályán, ideális körülmények közt sikerült.
Előzmény: (Lackó 196693)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.11.18. 12:02
Szia!

Már az ST is egy elég gyenge sí, én semmiképpen nem lépnék vissza erre az X5-ösre. "igyekszem fejlődni" Na így meg pláne nem.

Persze hogy könnyűek ezek a sík, ha szinte nincs bennünk anyag. :-) Egy síbe anyag kell, annak pedig súlya van. (laminált fa, üveg vagy kevlárszövet, titánium) Nincs más megoldás normális, erős sí építésére. Minél komolyabb egy sí, annál nehezebb, ez biztos.
Bár ez az X5-ös jobb anyagokból van, mint az ST, de azért ha nagyon könnyű, én erősen gyanakodnék.

Ha fejlődni szeretnél, akkor szerintem keress egy normál szlalomsít, abban biztosan nem fogsz csalódni és nem fogod tudásban kinőni.

Az energiatakarékos síelés pedig elsősorban technika kérdése. A felvonóig meg el kell cipelni, ez van. ;-)

173 centihez érdemes 165 körüli hosszra váltani, alatta rövid neked. Biztosabban, stabilabban fog futni, szebben kanyarodik, jobb az éltartása kemény pályán, tempót is jobban tűri. A komfort nem fog csökkenni, sőt jobb lesz.
Előzmény: (idavid 196672)
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2017.11.17. 20:39
sziasztok,

régről van egy Atomic Race ST (156 cm) lécem.
Középhaladó-haladó módon síelek, elsősorban rövidebb íveket, carvingot, illetve igyekszem fejlődni. így a szlalom lécek közt nézelődök. Pályán kívül ritkán síelek.

Hintertuxon teszteltem most az új redster X5-t, meggyőzőnek találtam - ugyanazt meg tudtam vele síelni, mint az ST-vel, gyakorlatilag a mozgásomon nem kellett változtatni, de jelentősen kevesebb energiát igényelt. Súlyban is jóval könnyebb, ez a felvonóhoz cipelésnél nem hátrány:D

https://shop.atomic.com/en/products/redster-x5-mercury-11-aa2715.html

Mi a véleményetek erről a lécről, nagy visszalépés lenne? Síelésben is inkább már az élményt keresem, az ST a mostani igényeimhez nagyon izmozós, nehéz léc.

Másik kérdés: megérezném-e, ha eggyel nagyobb méretre váltanék (163 cm)? Ha igen, miben? Elsősorban komfortfaktor miatt váltanék...az 156 épp csak az államig ér, 173 cm magas vagyok.

köszönöm,
Dávid
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.