Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.25. 10:39
Helló! Szombat hajnalban indulunk, este haza jövünk. Kicsit hezitálok, OT, vagy Schladming, bár az erdővel körülvett pályák kicsit jobban vonzanak... Viszont OT-n meg ahogy elnézem több kék pálya van megnyitva. Schladmingban a pirosak milyenek? Igazán nem is magam miatt aggódom, hanem szeretnék a főnökömnek (nős vagyok:)) egy nyugis napot összehozni, ugyanis a tavalyi évet ki kellett hagynia. (Míg én imitáltam a síelést, addig ő a trónörökössel szórakozott)Már nagyon várom az indulást, nyomtatom a térképeket ezerrel. Az biztos, hogy több pályát is kipróbálunk, de azt nem tudom mennyi fér bele egy napba :D
Majd meglátjuk!
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2009.11.23. 21:09
Osztom, főleg ilyenkor, amikor a lenti terepek nem éppen a télies arcukat mutatják igazi megváltás feljebb, a gleccseren húzni az íveket egy jóval téliesebb környezetben. A kilátásról már nem is beszélve, na meg a hó minőségéről.
Alapjáratban nem rossz ez a schladmingi síhinta, de ilyenkor már rettentően árnyékos a legtöbb sípálya. Még délelőtt van némi sanszod a napsugarakra ,utána árnyékvilág következik, ami sokszor diffúz látási viszonyokat eredményez.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.23. 14:56
Tibi, ha most nem érdemes a gleccserre menni, akkor ezen az alapon sosem érdemes, mert már csak 1 pályát nem nyitottak meg, a régióban viszont további kb. 150 km pályát fognak megnyitni, ha beköszönt a tél, akkor az arány még rosszabb lesz. A Dachsteinre nem elsősorban a rengeteg pálya miatt érdemes menni, hanem a hangulata miatt, hiszen mégiscsak egy lenyűgöző természeti csodáról van szó! Snowboarddal persze más a helyzet.
Előzmény: (TibiF 74280)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.23. 14:43
Szia alfer!
A gleccseren majdnem minden pálya működik, a legalsó kivételével, ahonnan ülőszékes felvonó hoz vissza. Ez nem túl sok pályát jelent, viszont reggel még igazi finom porhó fedi a frissen ratrakolt pályákat, és ha szép az idő, akkor nagyon kellemes élmény felmenni a Dachsteinre. Hétvégén viszont nem ajánlom, mert a snowpark miatt rengeteg snowboardos özönli el, és elég sokat kell várni a felvonóknál. Mivel rövidek a pályák, ezért úgy élvezetes igazán, ha folyamatosan pöröghetsz. Szóval szerintem egy délelőttöt mindenképpen megér, lehetőleg hétköznap, és csak ha szép idő van. A napijegy érvényes az egész Schladming-Dachstein régióra, tehát délután át lehet menni Planai-ra, Kaiblingra, vagy Reiteralmra. Mi most szombaton pontosan ezt csináltuk, és Kaiblingon kisíeltük magunkból azt, ami a Dachstein után még bennünk maradt!:)
Előzmény: (alfer 74278)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 09:12
Kösz az infót, bár fogalomzavarban szenvedek...(korán írtam)
Nem a síbérletre vagyok kíváncsi, hanem a napi jegyre:) Bocsi meg köszi
Előzmény: (TibiF 74280)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.11.23. 08:54
Két féle síbérletet ismerek amely jó a környéken. Az egyik a Ski Amadé bérlet ( https://www.skiamade.com ) a másik pedig a Salzburger Super Ski card ( https://www.salzburgsuperskicard.com ). A síbérlet évényes a gleccseren is, hogy milyen pályák használhatók azt a fent említett weboldalakon tudod megnézni. Szerintem most a Dachstein gleccserre nem érdemes menni ott a max. pályák száma 4 km, Reiteralmon meg Schaldmingban jelenleg több mint 4 km pálya működik.
Előzmény: (alfer 74278)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 06:40
Üdv! Mi a helyzet a gleccserrel? Arról nem igen írogattok...
Egyébként a síbérlettel melyik pályák használhatóak? Vagy mindenhová külön kell venni?
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.