Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.25. 10:39
Helló! Szombat hajnalban indulunk, este haza jövünk. Kicsit hezitálok, OT, vagy Schladming, bár az erdővel körülvett pályák kicsit jobban vonzanak... Viszont OT-n meg ahogy elnézem több kék pálya van megnyitva. Schladmingban a pirosak milyenek? Igazán nem is magam miatt aggódom, hanem szeretnék a főnökömnek (nős vagyok:)) egy nyugis napot összehozni, ugyanis a tavalyi évet ki kellett hagynia. (Míg én imitáltam a síelést, addig ő a trónörökössel szórakozott)Már nagyon várom az indulást, nyomtatom a térképeket ezerrel. Az biztos, hogy több pályát is kipróbálunk, de azt nem tudom mennyi fér bele egy napba :D
Majd meglátjuk!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.23. 21:09
Osztom, főleg ilyenkor, amikor a lenti terepek nem éppen a télies arcukat mutatják igazi megváltás feljebb, a gleccseren húzni az íveket egy jóval téliesebb környezetben. A kilátásról már nem is beszélve, na meg a hó minőségéről.
Alapjáratban nem rossz ez a schladmingi síhinta, de ilyenkor már rettentően árnyékos a legtöbb sípálya. Még délelőtt van némi sanszod a napsugarakra ,utána árnyékvilág következik, ami sokszor diffúz látási viszonyokat eredményez.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.23. 14:56
Tibi, ha most nem érdemes a gleccserre menni, akkor ezen az alapon sosem érdemes, mert már csak 1 pályát nem nyitottak meg, a régióban viszont további kb. 150 km pályát fognak megnyitni, ha beköszönt a tél, akkor az arány még rosszabb lesz. A Dachsteinre nem elsősorban a rengeteg pálya miatt érdemes menni, hanem a hangulata miatt, hiszen mégiscsak egy lenyűgöző természeti csodáról van szó! Snowboarddal persze más a helyzet.
Előzmény: (TibiF 74280)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.23. 14:43
Szia alfer!
A gleccseren majdnem minden pálya működik, a legalsó kivételével, ahonnan ülőszékes felvonó hoz vissza. Ez nem túl sok pályát jelent, viszont reggel még igazi finom porhó fedi a frissen ratrakolt pályákat, és ha szép az idő, akkor nagyon kellemes élmény felmenni a Dachsteinre. Hétvégén viszont nem ajánlom, mert a snowpark miatt rengeteg snowboardos özönli el, és elég sokat kell várni a felvonóknál. Mivel rövidek a pályák, ezért úgy élvezetes igazán, ha folyamatosan pöröghetsz. Szóval szerintem egy délelőttöt mindenképpen megér, lehetőleg hétköznap, és csak ha szép idő van. A napijegy érvényes az egész Schladming-Dachstein régióra, tehát délután át lehet menni Planai-ra, Kaiblingra, vagy Reiteralmra. Mi most szombaton pontosan ezt csináltuk, és Kaiblingon kisíeltük magunkból azt, ami a Dachstein után még bennünk maradt!:)
Előzmény: (alfer 74278)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 09:12
Kösz az infót, bár fogalomzavarban szenvedek...(korán írtam)
Nem a síbérletre vagyok kíváncsi, hanem a napi jegyre:) Bocsi meg köszi
Előzmény: (TibiF 74280)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.11.23. 08:54
Két féle síbérletet ismerek amely jó a környéken. Az egyik a Ski Amadé bérlet ( https://www.skiamade.com ) a másik pedig a Salzburger Super Ski card ( https://www.salzburgsuperskicard.com ). A síbérlet évényes a gleccseren is, hogy milyen pályák használhatók azt a fent említett weboldalakon tudod megnézni. Szerintem most a Dachstein gleccserre nem érdemes menni ott a max. pályák száma 4 km, Reiteralmon meg Schaldmingban jelenleg több mint 4 km pálya működik.
Előzmény: (alfer 74278)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 06:40
Üdv! Mi a helyzet a gleccserrel? Arról nem igen írogattok...
Egyébként a síbérlettel melyik pályák használhatóak? Vagy mindenhová külön kell venni?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.