Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Saalbach - Hinterglemm topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
SzentesKatalin
161 élménybeszámolót írt
161
15 éve tag
2010.03.29. 20:58
Csutortok-pentekre jelentik a havazast,eleg komoly mennyiseget.

Szo van rola, hogy a Zwolferkogelbahn 18-ig nyitva lesz.
Viszont nagyon erdekes dolgot lattam szombaton a Zwolfer Nord parkolojaban.Osszehordtak iszonyatos mennyisegu havat, 3-4 meter magasan, es meg hordanak ra a hegyekrol, ha bezarnak a palyak, ezt letakarjak nyaron, ebbol lesz ho a
Swatch Snow Mobile-ra,ha ismet hoszegeny lenne a szezonkezdet.Allitolag 30%-os veszteseggel szamolnak, sok helyen alkalmazzak.

Meg egy hirt hallottam ma, Zell am See ben mar epul egy uj lift, ami az uj palyarendszer-koncepcio resze lesz, nem tudom pontosan meg hogyan, de osszekotik Zell am See-t eloszor Kaprunnal, majd bekapcsoljak Saalbach-ot is, igy egy brutalisan nagy palyarendszert hoznak letre a kovetkezo evekben.
Előzmény: (TibiF 88430)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2010.03.29. 20:04
Múlt héten Saalbach környékén síeltem. Ebből négy napot Saalbach-Hinterglemm-Leogangban kettőt Kaprunban egy napot pedig Kitzbühelen. Szerencsére nem volt rossz időnk, pedig az előrejelzés esőt illetve felhós időt jósolt. Ehelyett napsütés illetve nagyon meleg jellemezte a hetet. Vasárnap dél körül érkeztünk gyengén esett az eső, gondoltam lőttek az aznapi síelésnek. Mire kiértünk a pályára az eső elállt és kezdett kisütni a nap. Kevesen voltak a pályákon látszott, hogy utószezon van. Aznap 10-12C körül lehetett a hőmérséklet.
Hétfő reggel szakadó esővel indult a nap, ahogy kiértünk a pályára sütött a nap, mintha áprilisi idő lenne. Innen kezdődött az igazi meleg. Napközben a völgyben 15C mutatot a hőmérő, szerdán és csütürtökön már volt 19C is a völgyben.Reggel tökéletes volt a pályák állapota, előző este ratrakolták a pályákat. 11 óra körül kezdett firnesedni a hó. A firnesedés a meleg következménye, délután a Hinterglemmi déli részeken láttam már barna foltokat a pálya felső részén. Saalbachban a 61-es pálya alsó részén már elolvadt a hó. Erre mondta a feleségem hozhattam volna bicajt délutánra :) A hó jo volt de ilyen melegben már nem tartja annyira magát. Ezért is mentem két napra gleccserre mert ott még tökéletes napközben is a hó, persze a magasságnak köszönhetően. Amit még pozitívumként említek meg az, hogy Leogangban pénteken és szombaton egy órával korábban nyitották az Asitzbanht. Így többet lehetett síelni jó minőségú hóban. Péntek este hatalmas vihar volt nagy esővel, 1400 felett pedig havazott. Miután a vihar elállt éjjel fél kettőkor még javábvan ratrakolták a Leogangi pályákat(pénteken volt esti síelés+eső). Szombat reggel már 7:15-kor a liftben ültem, fent igazi porhó volt, lehetett olyan 10-15cm. Ez volt szerintem a legjobb síelős nap. Összvetve jó volt az egy hét de a nagy meleg nem tesz jót a pályáknak, húsvétig kihúzzák a szezont de csak a felső részeken.
P1020783.JPG
P1020745.JPG
P1020747.JPG
P1020749.JPG
P1020755.JPG
P1020758.JPG
P1020760.JPG
P1020761.JPG
P1020791.JPG
P1020823.JPG
P1020826.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.