Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Aflenz Bürgeralm
síterep infó oldal
ÜZENETEK (638)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.15. 18:54
Csütörtökön jártunk itt, elég szeles, hideg időnk volt, szinte csak mi voltunk a pályákon. Állítólag a jövő héten nagy nyüzsgés lezs,mert már tele vannak a szállások. Fényképeket csatolok pár nap múlva.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.12.14. 16:56
Kösz Stani a részletes választ. Holnap vagy ide, vagy a Raxra megyünk. Majd megírom milyen volt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.14. 15:22
Nehezen :)
Csatolok egy jobb sítérképet, ezen a domborzat talán jobban kivehető:
http://xs222.xs.to/xs222/07505/buergeralmpalyaterkep2.jpg

A felső részen, sziklás, szakadékos, Jamie Pierrenek ez lehet nem lenne akadály, de a halandóknak bizony az:)
Viszont másutt, fenn az Almon szinte mindenfele tudsz menni. Egyrészt vannak teljesen nyitott terepek, másrészt jó kis tree skiinges lehetőségek, mivel eléggé nyitott az erdőség a felső részeken.
Legjobb ha felmész a háromülésessel és akkor jobbra-balra elkalandozol, ill. a háromüléses és a jobboldali hosszú csákányos melletti részek+ a graben.
Ha egy kis mászás nem tántorít vissza, akkor még nagyszerűbb lehetőségek kinálkoznak,ráadásul minden további nélkül letudsz csúszni off pistén a völgyig, csak éppen nem a lift nyomvonalában, de a terep sokkalta izgalmasabb:
http://members.inode.at/gernot.schwarz/ski/2006_02_04_Aflenz_Buergeralm/DSC01666.jpg

http://members.inode.at/gernot.schwarz/ski/2006_02_04_Aflenz_Buergeralm/DSC01672.jpg

http://members.inode.at/gernot.schwarz/ski/2006_02_04_Aflenz_Buergeralm/DSC01679.jpg

Utóbbi variációt 3-as lavinaveszélynél csak avy gearrel ajánlom, efelett meg vele sem.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.12.13. 15:25
Azt tudja valaki, hogy Back Country csúszásra mennyire alkalmas a terep? A két üléses alsó felvonó tetejétől vissza az aljáig mennyire csúszható az erdő? Sítérkép lapján ígéretesnek tűnik.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.12. 21:35
Minerel, a 2005-ös kép 04/05-ös idényben készült, szerintem te a 05/06-osra gondolsz, az volt a rekordszezon.
Akit esetleg érdekel: Fenn közvetlenül a pályáknál (1500 méteren) is meglehet szállni, vannak teljesen önállátos apartmanok, hütték és panziók/fogadók is. Wordben csatolom a listát, elérhetőségükkel.


Képek  Selbstversorgerh_tten.doc  31 KB  letöltve 3070 alkalommal
B.SZ.
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.12.11. 20:25
Szombaton voltunk kint a családdal. Bár a hó kicsit tapadt, és egész nap szállingózott odafenn a hó, igazán nagyon élvezetes volt. Fenn a hegyen, ahol a pályák vannak 160cm-es hó volt.Hétvége ide vagy oda, nem volt sok ember.A pályák kellemesek, igazi "szőkenősek". Hozzá kell tenni, hogy nem tudok igazán jól síelni /és koromból adódóan ez már így is marad :-)/, de ÉLVEZEM! Szóval melegen (vagyis inkább hidegen) ajánlom egy kis családi sízésre a helyet.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.10. 19:19
Köszi a képeket. A széles pálya rendkívűl csábító egy igazi kis carvingozásra
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.10. 14:39
Bürgeralm azért is jó,mert maga a síterep 1500 métertől kezdődik, ezalatt lényegében csak a kétüléses van,amivel eléred a pályákat, meg ugye a 'Talabfahrt'. Tehát nagyon hóbiztos és magasabb hóhatárnál is hó fog esni. Pl többször volt már rá példa, hogy Hirschenkogel a tetejéig ázott, míg Bürgeralmon hóesésben lehetett síelni.
Fenn egy háromszékes ill. húzófelvonók vannak, csákányosok és tányérosok. De a tányérosok ún rövidrudas, kábelcsörlősök, szóval nem a hosszúrudas (Tatra)poma, mint pl oly sok helyen a franciáknál v szlovákoknál, tehát nem rántanak.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.10. 12:43
Petes20-nak
Köszi az információkat. Ami a biztonságot illeti Staninak biztosan igaza van, pontosan úgy működik az a felvonó szék, ahogy Stani leírta.Én is mentem már evvel a fajtával. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy rossz székkel üzemeltetik e felvonot, alapvető biztonsági előírás, hogy a székek állapotát minden nap ellenőrizni kell és azt meg is teszik.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.10. 09:58
@Petes
Azt nem rángatni kell, Kinyúlsz oldalra és a bizonsági kard szépen felemeled (felfelé), aztán ebben az állapotba magadfeléhajtod, majd "lenyomod" a kart.
@Sanyi
A honlapukon
http://www.aflenz-buergeralm.at/
biztos találsz valamit, esetleg http://www.aflenz.info/
Petes20
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.12.10. 01:30
Stani!

Észrevettem de azok meg sem mozdultak! Akárhogy próbáltam rángatni magam elé nem sikerült, akkor lehet hogy csak rossz széket fogtunk ki???
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.12.09. 23:16
Esetleg szállást tudna ajánlani valaki a közelben?
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.12.09. 21:01
Kösz a válaszokat, végül nem mentünk. Tehát marad továbbra is felfedezendő terpek között.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.09. 19:08
"Az egyetlen negatívum nekem az volt, hogy a legalsó állomástól a fenti pályarendszerig egy olyan lifttel kellett menni amit asszem 1976-ban építettek és nem volt semmi védő amit magunk elé lehetett volna hajtani, elég félelmetes volt"
Pedig van :)
Akkor ezekszerint nem vettétek észre, ugyanis ez nem a "hagyományos" lehajtható, hanem amit oldalt kell hajtanod, ilyen pl a st coronai együléses biztonságiai is, ill. ilyen volt a mönichkircheni egy és a hirschenkogeli duplaüléses is.
Petes20
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.12.09. 11:36
Mi az első sielős hétvégét töltöttük még itt egy forumos tipp javaslatára, leírom a tapazsztalatokat:

A terepet könnyen meg lehet találni, táblák jelzik rendesen, a faluban egy szük bekötőút visz fel az ülölift indulásáig. Több parkoló is van egymás alatt, az út rendesen el volt takarítva.

A helyet úgy kell elképzelni hogy lentről indul egy ülőlift ami nagyon sokáig visz fel kb 1300 méteres magasságba ahol lényegében a pályarendszer található. Vannak gyakorlópályák, illetve néhány piros pálya is amelyek ülőlifttel közelíthetők meg, illetve át lehet csúszni még egy olyan pályához is amin húzólifttel lehet közlekedni.
Fennt lényegében mindenki ott csúszik ahol akar, fák a felső részen nincsenek.

Az egyetlen negatívum nekem az volt, hogy a legalsó állomástól a fenti pályarendszerig egy olyan lifttel kellett menni amit asszem 1976-ban építettek és nem volt semmi védő amit magunk elé lehetett volna hajtani, elég félelmetes volt (legalábbis számomra) hogy egy rozoga széken kell 10 percet üldögélni mindenféle védő nélkül néhol a szakadék felett. Pl. ha lennének gyerekeim nem bírnám nézni ahogy előttem ülnek egy ilyen szerkezeten, persze lehet hogy csak én túlzom el :)

A nap végén le lehet csúszni egészen a parkolóig, napközbeni használatra azt a pályát nem javaslom, nem tudom miért kapott piros minősítést, mi végig fékezés nélkül, egyenes tartással álldogálva csúsztunk le, kellemes volt és pihentető, de kimondott síélményt nem nyújt.

Kölcsönzés a faluban lehetséges, a síterep felé vezető úttól jobbra, az Intersportban.

A bérletek maradhatnak a zsebben síelés alatt, nap végén 2 Eurot visszaadnak.

Esti síelés nincs.

Most ennyi jut eszembe, ha valaki valamit még tudni akar állok rendelkezésére :)
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.08. 22:33
Ha Aflenzbe mentek legyetek szívesek néhány tapasztalatot megírni, mert a két ünnep között mi is oda megyünk, de még nem voltunk ott soha. Kíváncsi lennék a személyes élményekre.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.12.08. 20:47
Holnap, vasárnapra ezt a pályát nézte ki kis csapatunk. Mit kell tudni róla? Sthuleck, vagy Bürgeralm? Stani?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.11.23. 19:11
November 17.-től ők is kinyitottak, igaz egyelőre csak hétvégekre.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.